Planéta Zem opäť stojí v centre pozornosti mimozemskej civilizácie. V dvanástich metropolách pristáli zvláštne vesmírne lode a nik netuší, aké sú zámery votrelcov. Prišli v mieri alebo sa ľudstvo má začať obávať? (Itafilm)

radim633

Jedno z nejpůsobivějších sci-fi děl za posledních pár let. Nečekejte žádnou akci, žádné vybuchující auta. Příběh má oproti většině dnešních hollywoodských sci-fi filmů velkou emocionální hloubku. Všechno podtrhuje ,,hudba", která je neméně zajímavá, jedná se totiž spíše o zvuky. Takové inteligentní sci-fi mám prostě rád. ()

machopoltar

citam komentare riadna divocina rozmanitosti,,,asi som to pochopil jednoducho po svojom,,,AK STE FILM NEVIDELI NECITAT,,,cim viac zacala chapat ich rec tym hlbsie boli jej predstavy -ona ako aj divak este netusili ze su to utrzky z buducnost,,,, podla ludi zbran a podla mimonov dar ktr nam priniesli bolo nove chapanie obr skok v mysleni az na tolko ze film to ukazal ako npr. vidiet buducnost,,,,,,,cim viac to chapala tym intenzivnejsie boli tie utrzky jej buducnost,,,,skoda len ze osud hlavnej hrdinke nadelil tolku tazobu, tu najhorsiu aka moze byt ,chore dievcatko ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,v tych predstavach ju muz opustil z jedneho dovodu, povedala mu o tom ze to doopredu vedela a aj tak snim to dieta mala,,ale ako mohla odolat tomu co je raz dane a po tych jeho slovach na konci,,,fu ,ja som z toho troska paf,,,aky musel byt velky ten dar, ako sa po jeho absorbovani zmenilo ludske bitie,,, zrazu boli az taki chapavi ze vnimali buducnost a co tie ostatne vyhody toho daru,,, to rejžo nemohol lepsie naordinovat,,,,,normale ak nezozerieme tuto planetu sa bude musiet nieco stat ,alebo nas slnko spali a bude pokoj,,,,,,arrival je nieco ine,,,dobree,,,, konecne,,, ()

TomQ

K tomuto filmu jsem se dostal na základě doporučení kolegy, se kterým jsem měl zajímavou diskuzi na téma překvapivé vlastnosti některých světových jazyků. Nutno říct, že film tuto myšlenku posouvá do zcela nových dimenzí. Mé lingvistické choutky byly bohatě naplněny a mozkové závity dostaly docela hodně zabrat – pochopit funkci jazyka mimozemské civilizace, která ve filmu Příchozí navštíví naši zemi, je téměř nadlidský úkol a vyžaduje vysokou míru abstrakce. Obzvláště v závěrečné části filmu, kdy už hlavní hrdinka objeví jistý skrytý smysl jejich řeči (nebudu prozrazovat). A právě pro tuhle unikátnost dostává film u mě vysoké hodnocení. Na maximum to ale bohužel nestačí, protože z hlediska děje zde vlastně jinak není nic zajímavého a jednotlivé postavy mi v paměti neutkvěly vůbec. Doporučuji jen opravdu hodně přemýšlivým divákům. ()

Yamamoto13

Nechci někoho urazit, ale na můj vkus to bylo hodně vleklé. Žánr sci fi se mě docela zamlouvá, ale toto byla ztráta času. Vydržel jsem do konce, abych toho poté litoval. No nic , jsem poučen do budoucna. ()

Akinaz

Chytré, neokoukané, jiné... Žádná akční slátanina o napadení Země mimozemšťany, kdy lidé slouží jako terč napadení. Ne, to tady neplatí... film o mimozemšťanech na úrovni, ničím nepřipomínající žádný předchozí snímek. Skvělé obsazení v čele s Amy Adams, která mě velmi mile překvapila, neboť ji mám zažitou spíše z komedií a Jeremy Rennerem, který za ní rozhodně nijak nepokulhává. Děj není předvídatelný, chvíli sice trvá než se zorientujete v čase, ale zase ne až tak dlouho. takže ano, film doporučuji- čisté 4* ()

janvanicek

Musím říci, že jsem tomu nevěřil. Každý na Facebooku psal, že je to výborný film. A já plně souhlasím. Výborný film, zpracování, akce, emoce, napětí a mnohé další.. tento film je opravdu jeden z nejlepších filmů roku 2016! Zhlédněte a posuďte také- nebudete litovat! ()

Majo.evans

Atmostmosféra perfektná,Amy Adams takisto.Vlatne kvôli nej som to dopozeral.Ale inak nič moc.Film sa hrá na niečo veľkolepé ako Interstellar. ()

SilGhost

Viděli jste Den nezávislosti? Viděli jste Peacemaker (Mírotvůrce). Ne, tak je to pro vás z 50% nový film. Pokud ano, bude vám to trochu povědomé – vesmírné lodě neznáme civilizace nad zemí – hrozba? Jaká. Hlavní postava lingvistky, kterou představuje Amy Adams jako by kopírovala chování Nicole Kidmen z Peacemakera. A tím to ještě nekončí, bude ještě hůř… Bohužel jsem nečetl Ted Chiang, Příběhy vašeho života, který byl asi základem pro tento film. Nevím, jestli to nakonec není plus, protože bych byl možná zklamán ještě víc. Základem? Trailer vás upoutá, nádhera, něco očekáváte, a když nakonec film shlédnete, tak si možná začnete uvědomovat teprve jeho zařazení na CSFD: Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller. A přesně v tom to je – Sci-Fi je až na třetím místě ze čtyř. A ono to má asi svůj důvod. Bohužel, když sci-fi začne točit umělec někdo jako Denis Villeneuve, rozlučte se s klasikou, jakou vám předkládají mistři tohoto žánru jako James Cameron nebo Ridley Scott. On chce drama a umění – výborně, to bychom tady měli – matka – umře dítě – tragedie a tedy drama. OK. Tak co tam ještě máme? Ano – mysteriózní – touha dozvědět se proč, proč jsou tady. Fajn základní koktejl by byl. A jejda – je tady ještě ten přílepek sci-fi. No tak lidem se líbil den nezávislosti – to je dost bomba, když se tady objeví mimozemšťani. To by se těm fanouškům mohlo líbit. A Thriller – vystupňujeme napětí však ono je mezi politiky a vojáky dost blbců, co by mohli napáchat nějakou tu pitomost, která celé to napětí uměle stupňuje a stupňuje stejně uměle, jako to dělají scénáristi v Ordinaci v růžové zahradě. A na závěr – světový mír a šťastná maminka, která se nechá trápit znovu a znovu. Zapomněl jsem na něco? Ano, kdo tam bude hrát? Postavy jsou nevěrohodné asi se snaží hrát své role v rámci scénáře, který ohnutý dle výše uvedeného. Režisér používá techniku rychlých střihů s momenty střípků životních událostí na začátku filmu, aby nás uvedl do děje dramatu a na konci vyřešení onoho dramatu. A tak na konec ve vás zůstává smutek ze ztráty matky bez nějakého uspokojujícího řešení. Vztah k hlavní hrdince to však nevybuduje a zůstává ve vás jen onen smutek v jehož světle se vám hrozba celosvětového konfliktu jeví jako bezvýznamná událost. Na začátku byla asi myšlenka natočit intelektuální film, ale po jehož zhlédnutí je rozmrzelost. Jdete na sci-fi dle traileru, dostanete ale jen uboze nastříhaný psychothriler. Něco pozitivního – pár záběrů na kosmickou loď, místnost, kde komunikují s návštěvníky, jejich „písemný projev“ a hudba v závěru filmu. ()

A_Shearer

To nejzajímavější asi byla předloha. Láká mě si ji přečíst. Nápad dobrý a oceňuji také jednou nepompézní zpracování tématu. Po melodramatickém a celkem působivém začátku začíná chladný a logicky ne moc přesvědčivý začátek. Nápad s podstatou příběhu v hledání komunikace oceňuji stejně jako snahu o mnohem zajímavější vyobrazení "jiného", než jsou zelení mužíčci. Problémem ale spočívá v tom, že je film brán jakoby ze studeného odstupu, nevtáhne do děje, nevytváří pouto k postavám (velký hřích je totální zazdění vyikajícího Rennera, který až na pár charismatických pohledů nedostane prostor ke skutečnému hraní) . Jako bych děj studeně pozoroval z venčí.Nutně by to nemuselo být na škodu, nebýt pointy, která naopak má být tak silná, osobní a melodramatická. Takhle to prostě nefunguje. Proto se vracím k původnímu - nejzajímavější mi připadá ta předloha. ()

derylla

Na dvanácti místech po celé zemi přistanou vesmírné lodě s mimozemskou civilizací, jež se s lidskou populací snaží komunikovat. Proč? Naučit se jejich řeč je věc podružná, byť se to jeví jako hlavní pointa. Záměr mimozemšťanů byl však jiný. Vzhledem k válkám, které naši planetu ovládají, by se s takovou lidská rasa dlouho nedožila. Nyní nám přijeli na pomoc ONI a snaží se, prostřednictvím daru, který nám předávají, tedy své řeči, donutit všechny velmoce a státy spolupracovat, aby pak - přesně za 3 tisíce let - lidé mohli pomoci zase JIM. Film má od první chvíle spád, hlavní hrdinka, Amy Adams, je v něm úžasná, konec překvapí a taky se mi líbí, že byť se děj odehrává v podstatě v centru armádního ložiska, vítězí mír. Kvůli filmovým nepřesnostem a pár věcem, jež jsou krapet přitažené za vlasy, na což jsem háklivá, dávám jen 4*. Např.: Ad.1 Louis/Amy i my diváci se dlouze připravujeme na její první setkání s NIMI. Když k němu "konečně" dojde, přichází střih a už je po všem, aniž by divák viděl, jak to teda proběhlo. To, že asi ne moc dobře, se můžeme pouze domnívat z dotazu, kdy se Louis/Amy ptá armádního velitele, jestli má padáka. Ad. 2 Louis/Amy se rozhodne "navštívit" mimozemskou loď sama. Ostatní dalekohledem sledují a podivují se, kam jde a co dělá. Střih: Louis js uvnitř vesmírné lodě a vcelku dlouho komunikuje s mimozemšťanem. Střih: už je zase venku, mátožně jde k armádnímu stanovišti, ze kterého teprve NYNÍ vyjíždí jeapy a jedou směrem k ní. Na to, jak bylo na začátku kolem každého vstupu do lodě obrovské drama, najednou nikoho nezajímá, co tam dělala a hlavně, co zjistila... Ad 3 Vážně z jednoho z největších světových vůdců, kterého v průběhu celého filmu vykreslují jako bezcitnou postavu, chtivou války, jež neposlouchá nikoho jiného než sám sebe, udělali z minuty na minutu mírumilovného usměvavého cíťouše, jehož myšlení změnila jedna jediná věta? Když však přejdeme těch pár nedokonalostí, film mě nadchl. Nejvíc ze všeho se mi líbila ona hlubší myšlenka a to, že čas je relativní pojem. V průběhu celého filmu hlavní hrdinku, Louis, provází vzpomínky na minulost, alespoň tak se divák celou dobu domnívá. Že jsou to vize budoucnosti, zjišťuje hrdinka i diváci až ke konci. A nebo to nejsou ani vize budoucnosti ani vzpomínky minulosti, neboť čas prostě neexistuje? ()

noelgallagher

Zrzavé krasavici jsem záviděl celou dobu, protože je mým snem zažít něco takového... Nádherný pocit při prvnim shlédnutí mi už nikdo nesebere. Konec byl úchvatný,chtělo by to více filmů podobné ráže. Amy je pro mě jeden z největších objevů poslední doby. ()

Vestor

Kdyby ten film ustřihli někde ve 3/4 stopáže, bylo by hodnocení o hvězdičku vyšší, ale ten závěr to totálně zabil. Ze začátku se to velmi slušně rozjíždí, opravdu se mi líbilo naprosto realistické pojetí reakce vlády, vybudování výzkumného tábora a vyslání malého týmu vědců na průzkum. Žádné kecy typu "pane prezidente, musíte zachránit planetu", žádní superhrdinové v upnutých elasťácích, dokonce ani americká armáda vyjímečně neměla potřebu nasadit nejvíc tanků od operace Pouštní bouře a nejvíc stíhaček od bitvy o Británii. Opravdu celkem realistické coby-kdyby. Kontakt s mimozemšťany už byl trochu úsměvný, ale pořád to ještě šlo. Ale ten závěr, kdy vyjde najevo že ufouni si s hlavní hrdinkou chtějí popovídat jen proto, aby se vyrovnala se svou minulostí, to opravdu nééé. ()

Tobyseq

Tohle je snímek na zamyšlení. Je už nějaká chvilka, co jsem to viděl, a furt mi to zní v hlavě. Normálnímu divákovi jen tak hned nedojde, jak ten příběh celý funguje a co z toho je minulost, budoucnost, přítomnost (I já jsem se v tom ztrácel, já jsem normální hloupý divák no). Celý příběh je dotáhnut k dokonalosti, každá část je perfektní a ozvučení je fakt pecka. Herci si to neskutečně dávají (I když Renner je trošku zbytečný, ale bavil mě samozřejmě). Tohle je prostě dokonalý film na přemýšlení, a to se vám to ani nemusí líbit, stejně budete alespoň na chvilku nad tím přemýšlet. Denis Villeneuve ukázal, že je fakt záruka kvality. ()

LEFTFLANK

Keby som mohol tak by som dal šesť hviezd. Nie že by som sa zaľúbil do Amy nedajbože do heptapodov, ale takéto multižánrové veci kedysi vôbec neboli problém zvlášť keď tam všetky žánre fungujú ako majú. Pri prvom pozretí som ľutoval jediné, že som to nevidel na veľkom plátne; smutné, že som tomu v tej dobe keď to vyšlo veľmi nedôveroval, veď po Gravitácii, Interstellare či Marťanovi kto tu vôbec má chuť na ďalšiu scifárnu - škoda - mýlil som sa; Aspoň je vidno že knižný základ ešte stále dokáže ponúknuť veľa. To si neviem predstaviť ako musí byť tá kniha super alebo je Villeneuve génius :) Ale miestne nepochopenie plne chápem, pri pozeraní som si pri mnohých scénkach predstavoval ako by to vnímalo moje okolie resp. čo by si tak asi mysleli. Zvlášť prvá scénka kontaktu hlavnej hrdinky s mimozenšťanmi, a tie detaily na ostatnú posádku hoci tam už boli tak boli viac pripostratý ako samotná Louise. Tie konfrontácie sú prosto úžasné kým ona sa snaží fakt nadoraz ostatní sú proste stále z toho decimovaný a podobne. Tá presahovosť ma priam zavalila; asi to najlepšie čo som v živote videl a navyše je to orgazmus pre uši - soundtrack non plus extra ()

cergina

Ja neviem... Prišlo mi to dlhé, nudné, chýbala akcia, mysterióznosti tiež nebolo nejak extra na rozdávanie. Pár nápadov bolo dobrých, ale film vo mne nezanechal žiadnu stopu, možno len takú, že som si mal pozrieť niečo iné... ()

megacik

Trochu slabšie scifi, ale mne sa celkom ľúbilo. Zajtra si už síce nebudem pamätať, o čom to bolo, ale aspoň budem nabudúce prekvapený, keď to budem pozerať znova. ()

wingman24

Přiznávám, že když jsem viděl trailer a četl anotaci, tak jsem byl hodně skeptický. Bál jsem se, že to bude další akční film o mimozemské invazi, která má za cíl vyhladit lidstvo. Jednou jsem se však na film podíval a dle mého názoru je Arrival jedním z nejlepších sci-fi filmů, jaké jsem měl možnost vidět. Počáteční pesimismus byl rázem pryč. Hrát si s časem je vždy docela risk. Může se stát, že díky náhledu do budoucnosti by se člověk v přítomnosti zachoval jinak. Filmaři se však těmto konfliktům dokázali zdárně vyhnout. Nejspíše jim práci velmi usnadnil Ted Chiang, jehož povídku adaptovali. Nicméně to si netroufám tvrdit stoprocentně, nevím, do jaké míry film vychází z povídky. Film skvěle doplnil Johann Johannsonn svou osobitou a hodně zvláštní hudbou. Výborný byl i výkon Amy Adams. ()

SoloHan

Nechápem sám seba, prečo som tento film pred sebou tak dlho odkladal. Ukrátil som sa tým, o fantastický zážitok. Film Arrival je jednoducho skvelý. Ani neviem či chcem niečo viac napísať k tomuto veľdielu, ale s určitosťou môžem povedať, že pre mňa je tento film jedničkou za posledných pár rokov. Dole klobúk pred každým kto sa podieľal na tomto filme a ďakujem im! ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson