Planéta Zem opäť stojí v centre pozornosti mimozemskej civilizácie. V dvanástich metropolách pristáli zvláštne vesmírne lode a nik netuší, aké sú zámery votrelcov. Prišli v mieri alebo sa ľudstvo má začať obávať? (Itafilm)

dragon'88

Twist ako od Shyamalamana. Hudba a hluk otrasny. Logika kriva na obe nohy. Sci-fi ani nahodou. Ale velmi dobre mentalne-emocne cvicenie. This is something different. 4* ()

SeeSaw

Po Sicariovi jsem se na tento film opravdu těšil. Nemohl jsem se dočkat Villeneuveovy nápaditosti a toho, jak nás bude opět napínat až do konce. Nepochyboval jsem o tom, že natočí perfektní Sci-Fi. Na druhou stranu jsem se bál. Protože snažit se vyčarovat v tomto žánru nějakou originální myšlenku, natož s návštěvníky z jiné planety, musí být nepředstavitelně těžké. Denis to ale víceméně zmákl. První hodinku si divák říká, že jestli je Villeneuve napřed, tak maximálně o jeden krok, protože vše nám dává smysl. Pak se ale začínají dít divné věci. No a když dojde na rozuzlení, tak zjistíme, že si s námi zahrál slušný "pocem kam deš". Mimo to celou dobu perfektně funguje vizuál a Jóhannssonova hudba, tudíž bych mohl jít i na pět hvězdiček. Jo, ale je tu jeden maličký zádrhel. Nepříjemnost, která mi rozbíjí jinak dokonalou siluetu. Ta "pointa", která rozhodně nemá býti divákovi zřejmá, mi došla už při druhém flashbacku. A to je problém. Nemám to rád a stejně tak mi to pokazilo dojem i u Šestého smyslu. Nedokážu usoudit zda je to skutečně chyba v scénáři, nebo to byla náhoda, ale mrzí mě to. Koneckonců perfektní Sci-Fi, ohromující Oscarový vizuál, výborná hudba a originální myšlenka (bohužel asi ne dost originální). ()

lineker

Náprava lidstva dle Denise Villeneuva. Kanadský mistr hodinář opět poskládal perfektně fungující stroj , který ani trochu nedrhne. Perfekcionistický až robotický přesný přístup, dává divákovy po technické stránce (hudba, zvuky, střih, kamera ) ucelený, hodnotný zážitek. Co se emoční stránky týká, i tam dokáže být Villeneuve minimalistický, žádná rozevlátost fiktivních citů, ale spíše přímé úderné rány. Jak do srdce, tak do hlavy diváka. Pointa není překvapivým bodem na konci filmu, ale táhne se již od samotného začátku, tak aby se s ní dokázal divák v průběhu filmu naprosto sžít. Není pochyb, že ke zlaté sošce má Denis našlápnuto, a když to nebude za Arrival, tak za některý z dalších filmů. Osobně se na ně moc těším. A "On the Nature of Daylight" v propojení s obrazem mne rozbilo tak, něž v jakémkoliv jiném filmu, kde tahle melodie zazněla. ()

Kallic

Přišlo mi to, jak kdyby si zasouložil romantický Den nezávislosti s Interstellarem. A nevlastní mámu jim dělala Blízká setkání třetího druhu. Za mě teda špatný ()

Fraktální

slavnostně přiznávám, že sem troll a ten film sem úplně nepochopil a to se mi moc nelíbilo :). Budiž mi polehčující okolností, že sem na něj koukal rozkouskovaně asi na 3x... ()

terez_p

Příchozí mají všechno, co má mít podle mě perfektní film. Při odchodu z kina jsem nebyla s to se zvednout ze sedačky a několik minut poté se mnou nebyla řeč. Jsou filmy, kdy máte nutkání diskutovat a rozebírat každý detail, a pak jsou filmy, při kterých stačí mlčet, přemýšlet a prostě jen žasnout. Neuvěřitelně se povedla hudba, příběh mě dostal, oceňuji minimum efektů. Pro mě nejlepší film za posledních X let. ()

zebu_cz

Sci fi filmů, jak k nám dorazí ufoni, už bylo natočeno neurékom. Příchozí se soustředí na to, jak se s nimi domluvíme a také na to, jak se k jejich existenci postaví nejrůznější totalitní režimy. Zvláště scény, kdy Louise "mluví" s ufony, jsou velmi silné. I nápad s pochodováním v čase je fajn. Jen ten zbytečně doslovný hollywoodský závěr. Ale jinak, od Villeneuva dobrá práce. ()

ciapok

pre mňa sen spojiť klasickú dojímavú romancu s vysoko výpravným sci-fi dopadol dvomi hviezdami, vďaka tej výpravnej časti. A to určite nie som anti romantik. Len jednoducho táto fúzia u mňa nefungovala. ()

GOTFAN

Originální. Jediné co můžu dodat je, že ta ženská mohla myslet trochu jinak, vzhledem k její schopnostem. Kvalitní film. Takové spojení se jen tak nevidí. Až někdy zapomenu co přesně se na konci stalo a co za tím vším bylo. !Až zapomenu tu atmosféru. Určitě si to opět pustím. Jediná škoda je, že to je vlastně v konečném výsledku atmosféricky založeno právě na konečném odhalení zápletky. Na podruhé určitě nebude film stejný a s jistým věděním si snad můžu užít už jen okolí a originalitu. Tu kreativitu a prostředí. Já bych určitě neměl koule na to co ta ženská udělala když si člověk uvědomí co přesně se celou dobu odhaluje s jejího života. Neměl bych koule udělat na konci to co ona. ()

DavidAAAA

Po všech oslavných komentářích tady mne potkalo hořké zklamání. Nabubřelá, přechytralá bublina, jejíž dějová logika je úplně v hajzlu, všichni tam samozřejmě z náznaků nakonec pochopěj i to, s čím by si Einstein lámal hlavu deset let. Hezké efekty, nádherná hudba, ale to přece dobrej film nedělá. Podobný dílo pro artový ufony jako je třeba Počátek, ani tady nejspíš sám scénárista neví, o čem to vlastně mělo bejt. Jo, a z happyendu jsem se málem poblil, jak byl uhozenej a naivní. Absolutní ztráta času. ()

floppy4

Dost mi to pripomenulo Interstellar, ktory bol trosku viac premakany, ale to vobec nevadi lebo ide naozaj o uplnu bombu! Vymakana filmarina, Vilenueve je moj novy oblubeny reziser, lebo na co siahne to je vysoko pozeratelne. Este raz chvalim asi po vsetkych strankach a davam 5*. ()

Matt91

Perfektne zrežírované sci-fi. Fascinovalo ma ako realisticky bol zobrazený stret ľudskej civilizácie s mimozemskou. Príbeh je emotívny a spočiatku mierne chaotický. Postupne sa začnú budovať vzťahy medzi postavami a odkrývať dejové súvislosti. Nakoniec do seba všetko zapadne a predošlá dejová linka dostane úplne iný rozmer. Jedinú výhradu mám voči záveru, ktorý je na môj vkus až moc doslovný a zbytočne naťahovaný. Nič to však nemení na fakte, že sa jedná o doposiaľ najlepšie dielo Denisa Villeneuva a jeden z najlepších filmov roku. ()

Petr.Macha

Ano... Ano... Ano... Zajímavé... Skvěle natočené... Po dlouhé době zase SCI-FI jak má být ... Plné myšlenek, na které si musí člověk najít odpovědi... I Když ani tady se nevyvarovali některých klišé... Například když ve filmu někdo telefonuje domů že bude v pohodě a rozhodně tam neumře... Tak copak se mu asi stane... Ale to jsou jen drobnosti. ()

porto

Arrival aneb jak se dá zkazit slibně rozjetý příbeh. Proč se musí i zajímavě pojaté luštění mimozemského jazyka zvrhnout v politické klišé? Svět se jako vždy rozděluje na americké hrdiny a na zabedněné a mocichtivé Číňany. Samozřejmě následované Ruskem. Otravný politický faktor a hodně zbrklý a drhnoucí závěr bohužel z mého pohledu degradoval celkový dojem na dvě hvezdičky. Třetí přidávám jen za Abbotta, Costella a jejich dopravní prostředek. Škoda, že opatrných návštěv v kosmické lodi a zkoumání mimozemské komunikace nebylo na úkor politického světonázoru víc. ()

Sekyn

***** Sekyn varuje: Následující komentář obsahuje Spoiler!***** Lidi, "sorry jako", ale mě to přišlo úplně uhozený. Začátek vypadal pěkně, ale na konci jsem měl pocit, že jsem si snad něco šlehnul. Mám rád náročnější sci-fi, ale tohle mi přišlo jako naprostá slátanina. A když už jsem čekal na strhující závěr, dostal jsem to, co jsem tušil už na začátku! Proč mám znovu oplakávat to, co jsem už oplakal 100x během celého filmu? Neustále mi tvůrci podsouvají vztah a bolest matky-dcery a na konci z toho mám být u vytržení? A zvraty typu "jůů, už to najednou umím číst" nebo že Číňan složí zbraně a celej svět se může zase kamarádit jen kvůli připomenutí nějakejch čínskejch blábolů umírající stařenky. To už mi přišlo moc. Celý je to takový pokřivený, neslaný, nemastný a hlavně sušší. Co se dá pochválit je úvod filmu, napínavé první setkání se všemi detaily a v první řadě nápad a zpracování písma mimozemšťanů. Jen tajně doufám, že to nebylo odněkud obšlehnutý. Srovnávat toto s Kontaktem se mi zdá hřích! A tak mám takové podezření, že to snad všichni vychvalujete, jak je to úžasný a umělecký dílo, jen proto, že se bojíte veřejně přiznat, že jste to vlastně vůbec nepochopili :-) ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson