Planéta Zem opäť stojí v centre pozornosti mimozemskej civilizácie. V dvanástich metropolách pristáli zvláštne vesmírne lode a nik netuší, aké sú zámery votrelcov. Prišli v mieri alebo sa ľudstvo má začať obávať? (Itafilm)

s.e.p.p

První polovina je dokonalá. Villeneuve si dost citlivě hraje s napětím a divák každou informaci dostává přesně v moment, kdy na něj má ten největší dopad. Příchozí jsou filmem naprosto odzbrojujícím svojí atmosférou. Ať už jde o práci s kamerou nebo výborný soundtrack, obojí dokresluje působivost těch nejdůležitějších scén a člověku z toho často přeběhne mráz po zádech. Jen mám malý problém se závěrem, kdy už děj mírně skřípe a opírá se o nolanovsky vratké berličky. I když máme nepochybně co do činění s jedním z nejlepších a nepoctivějších sci-fi za hodně dlouhou dobu, k úplné bezchybnosti tam pořád kousíček chybí. ()

svobik

Vlastně malý film, ale o zatraceně velkých věcech, který mi v hlavě roste. Krásně sevřený, s promyšleným každičkým detailem. Skvělá filmařina, u které mi zatím něco málo chybí k absolutoriu. Další zhlédnutí to ale dost možná změní. 9/10 ()

vyfuk

Denis Villeneuve je bezpochyby jeden z nejlepších režisérů dnešní doby. Ze tří filmů od něj co jsem zatím viděl, se jednalo o jeden velice dobrý film, poté o totální kravinu a poté průměrný a dobrý akční film. I tak, i když jsou některé kousky slabší nebo i lepší, tak mám dojem, že si pan Kanaďan velice pečlivě své kousky vybírá. A zatím se mu to v podstatě daří. Film začíná hned neodmyslitelným a těžce zapomenutelným hudebním podtónem, který zbytek filmu hodně dokresluje skoro až děsivou a dech beroucí atmosféru filmu. Samozřejmě nikdo jiný než Jóhannsson. Herecké výkony jsou už věc, které bych lehce neopomíjel. Ale spíš jde o můj osobní názor toho, že Adams mi přijde jaksi nesympatická a Renner mi do role zase tolik neseděl. Sice ne nějak abych si z toho trhal vlasy, ale malinko jo. V jistém ohledu mne až zaráží jak neuvěřitelně se dokázal změnit Shawn Levy. Přeci jen to je muž, co nám bůh ví kolik let naděloval zcela klasické béčkové americké komedie... a nyní má za sebou režii pár dílů asi jednoho z nejúspěšnějších seriálů poslední doby a produkci něčeho takovéhoto. Hodně zajímavý skok, ale já osobně říkám, velice dobrým směrem. Tohle je jeden z těch "musím vidět ještě jednou" filmů. Přeci jen, ani svého oblíbeného Nolana jsem nepochopil hned na poprvé. Tohle je asi ten samý případ. S tím, že je tam na mne pro první pohled moc terminus technikus a hovno z toho, ale příběhu natolik jsem porozuměl, abych věděl. Příběh jako takovej je prostě mindfuck. Akorát mi přijde, že tenhle film je jen a jen důkazem, že tvůrci stále umí vytvářet mindfuck filmy, akorát s tím, že už do toho berou neuvěřitelné vědečnosti, a i když to dává smysl, tak je to někdy až na hranici "musím se podívat ještě pětkrát". Nicméně, rok 2016 se může chlubit i takovýmto filmem. ()

klima777

Krásně natočeno. Jistě. A co když mi Arrival nepřipadá ani kdovíjak chytrý, ani inspirativní? Obzvláště znám-li pracovní název filmu... ()

blackJag

Sci-fi, které výborně funguje i bez všech tradičních žánrových skopičin a atrakcí. Je to srozumitelné, účelné, zahrané, nasnímané, snad jen hudební doprovod zbytečně tlačí na pilu a snaží se přesvědčit již přesvědčené emoce. 85% ()

MI-380

Čarování s časem a mimozemšťany konečně trochu jinak: 85% (kino, skoro plný sál, zatím 6308 hodnotících, 85%, 206. nejlepší film). ()

ghatos

Na Duolingu je v progresu i klingonština, takže tam by pár dobrovolníků na to přišlo hned :) . Jinak je to takové sci-fi ne sci-fi. Zaměřuje se to na nás. Na opičáky, co si dobře rozumí s klackem, ale jinak to spíše vypadá, že jsme united of idiots (hlavně teda na východě). Co na to říct...sevřenější, částečně komorní psychologické drama se silným citovým podbarvením. V Arrival jsou obsažený složitější prvky filozofie, psychologie atd. To Villneuve umí a slušně to naservíroval masám. 78%. ()

Pedross800

"JAZYK JE ZÁKLADEM CIVILIZACE. JE TO LEPIDLO, KTERÉ DRŽÍ LID POHROMADĚ A TAKÉ PRVNÍ ZBRAŇ, KTERÁ VYVOLÁ KONFLIKT." Krásně hloubavý a pocitový film, to jistě, ale že by se dostavil ten wow efekt a nadšení jaké tady hromadně zavládlo? To bohužel ne. Já teda nevím, koukl jsem na to dvakrát a to lidství, to poselství je krásné a dojemné, to ano, ale prostě ne nijak výjimečné, ne nijak šokující, ne nijak dech beroucí, prostě jen je.... daleko víc jsem si užíval scén samotného setkávání s Heptapody a snahy o vzájemné pochopení, učení se jejich znakům, jejich myšlení.Tyhle scény jsem si vyloženě užíval a kdyby šly mnohem víc do hloubky a komplikovanosti a zkoumavosti tak bych chrochtal blahem. A taky se nemůžu zbavit dojmu, že nebýt úchvatného hudebního doprovodu mága Jóhannssona, ten film by byl sotva poloviční. Ta dech beroucí hudba s dokonalou vizuální stránkou většinu lidí oblbla, ale ne tak mě. Nádherné, komorní scifíčko rozhodně ano, ale ne převratné. ()

drackula

Som veľmi rád, že sa v poslednej dobe skoro každý rok objaví aspoň jedno kvalitné sci-fi a dvojnásobnú radosť mám vtedy, ak je originálne a zbiera nominácie a rôzne ocenenia všade kde sa ukáže. Arrival je výnimočný film, ktorý síce nesadne každému, ale fanúšika žánru pohladí pri srdci. Úžasný žánrový klenot. 100% ()

mrx.friend

Skvělej film, kterej vás po celou dobu drží v napětí, protože vaše přirozená zvídavost prostě prahne po tom společně s hlavními hrdiny rozlousknout onen purpose příchozích. Postupem času se ale myšlenkama začnete vracet na začátek a začnete přemítat nad úvodní scénou, protože už máte zkušenosti z podobných šablon scénářů s tím, že autoři s ní neotevírají příběh jenom tak a dřív nebo pozdějc se to všechno bude nejspíš nějak propojovat. Tím pádem je trochu zklamáním, že se ke konci dostává do popředí osobní linka lingvistky a méně prostoru dostávají samotní mimozemšťané. Ale to je dost možná otázka přístupu, kdo k filmu zaujme jaká očekávání. Ještě jednou opakuju, že kvality snímek má - např. při scéně, kdy poprvé vstupujeme do vesmírné lodě, se mi vyloženě tajil dech. ()

LizianShaw

Jsem ohromen. Nikdy bych nečekal, že se dá z tématu Mimozemšťané vydolovat tolik napětí, ještě k tomu takovým originálním způsobem jako je rozpoznávání řeči. Má to skvělé obsazení, a všechno krásně podtrhuje úžasný soundtrack. Hectopodi působili tajemně a strašidelně zároveň. 90% ()

Dagoussek odpad!

80%???????????????????????????????????????????????????????? Neskutečně zdlouhavé drama s paní doktorkou, o jejím životě, který se jí promítal v hlavě při setkání s chobotničkami a prskáním kruhů na zamlžené stěně...Pointa či větší drámo se dle mého očekávání nekonalo. ()

Zagi20

To si takhle přiletí vesmírné chobotnice trochu pokecat na matičku Zemi ... jenže jim nikdo nerozumí. A tak milý studenti, začíná hodina angličtiny. Ale teď vážně. Arrival je skvěle obsazené komorní sci-fi drama, kde se Villeneuve docela vyžívá v pomalých detailních záběrech ale přitom všechno uteče tak rychle. Moc mě potěšila ona mysteriózní linka, byť si nejsem tak úplně jistý jejím vyústěním. Ale vem to čert, co člověk to jiný názor. Příchozí jsou prostě originální, kvalitně zpracované a hlavně perfektně natočené drama. 85% ()

mcleod

Bylo to hezky natočeno, s tím nebudu polemizovat. Ale co říci k obsahu filmu... pominu tu strašnou srdcebolnou linii, která mi i přes určité propojení na hlavní příběh nedávala moc smysl, a přejdu hned k hlavní zápletce, čímž možná trochu prozradím, o čem ten film je, takže pozor na SPOILER. Jaký je důvod příchodu mimozemšťanů na Zemi? "Použít zbraň." OK, takže se dozvíme toto a vidíme jen vyděšeně zmatené obličeje "vědců", kteří si ani neověří, co právě viděli, střih a diskuze po návratu plné spekulací v základním táboře, že možná zprávu nepochopili. Paráda... nechme stranou vůbec to, jak ví, jakým způsobem se v mimozemšťanštině píše slovo zbraň, nepřipadá mi to zrovna jako součást základní výbavy slov, bez které se neobejde úvodní komunikace s návštěvníky z vesmíru. Ale dobře... jak zní vysvětlení hlavní lingvistky... možná tím nemysleli zbraň, ale nástroj :-O Co!? Jak může někdo zaměnit zbraň a nástroj? Ale pořád dobrý, třeba uvažují jinak a obě věci mají u mimozemšťanů podobný smysl. Ale co se dozvíme na konci filmu? Oni nepsali "použít zbraň", ale "dát dar". U Jupitera, co je tohle za zvrat? :-D Ale mezitím už armády útočí... tomu bych věřil, jsme obávaná vesmírná monstra... ale samozřejmě, kdo první zaútočí bez rozmyslu... čínská a ruská armáda, jen ta americká stále vyčkává, protože její velení nikdy neútočí bez průkazných důkazů :-) Takže jsou to řadoví vojácí, co bez vědomí velení propašují bombu na palubu lodi... což jejich velitel posléze odbyde mávnutím ruky a slovy: ále, to byli jen naši vojáci, co se nechali strhnout novináři... Cože?! :-O Ale nechci film kritizovat jen kvůli těmto věcem, na které jsem si zrovna vzpomněl... lépe, když napíšu, že pokud by to byla komedie, mělo by to ode mě lepší hodnocení... takhle jsem se už dlouho nezasmál :-) ()

Autogram

Som nadšený týmto neobyčajným sci-fi. Žiadne zvláštne efekty, niekoľko postáv a výborný nápad, ten je hlavný. V duchu dnešnej doby je pekne premiešaná prítomnosť, minulosť a budúcnosť, ale je vlastne jedno, kde práve sme, ak sa necháme inšpirovať heptapodmi. Podobne premiešané sú aj veľké veci pre ľudstvo a malá osobná tragédia, ktorej vyústenie vieme hneď na začiatku, ale to tiež nevadí, lebo prekvapenie prichádza až na konci. –––– Ako teda vyzerajú? – Čoskoro uvidíte. –––– Možno sa im náš spôsob písania vidí ako premárnená príležitosť využiť druhý komunikačný kanál. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson