Dospívající Ed, který si zvyká na novou školu v novém městě, se spřátelí se svým sousedem Ashbym. Jde o bývalého zabijáka CIA, jenž chce odčinit své hříchy dřív, než prohraje boj s mozkovým nádorem. Ed od něj dostane řadu životních lekcí. Když Ed Wallis nastoupí v novém městě na novou školu, jeho prvním úkolem je napsat esej o některém z příslušníků starší generace. Obrátí se proto na svého souseda, samotáře Ashbyho, který mu přislíbí pomoc, ale jen pod jednou podmínkou: když bude mít Ashby nějaké pochůzky, musí ho Ed vozit po městě. Chlapec ovšem netuší, že je Ashby bývalý zabiják CIA, kterému zbývá jen pár měsíců života. A co víc, Ashby zjistí, že na něj před několika lety jeho bývalí šéfové ušili boudu a přiměli ho zabít nevinného muže. Rozhodne se je proto před svou smrtí zavraždit. Ed tak nevědomky dělá Ashbymu, který sleduje a zneškodňuje své staré kolegy, řidiče na útěku z místa činu. Během toho se mezi nimi vytvoří silné pouto. Ashby zaplňuje prázdnotu, kterou v sobě Ed po otcově odchodu pociťoval, a povzbuzuje ho, aby odhalil svůj skrytý talent a vstoupil do školního fotbalového týmu - k velkému překvapení všech spolužáků i dívky, kterou Ed tajně miluje. (Cinemax)

Gary

Tři hvězdičky za film a jedna za rhinoplastiku, thread lifting, hybridní zubní protézu a RealHair náhradu. A pod tím vším Mickey pořád hraje dobře! ()

JohnCZ

Ve své podstatě obyčejná teenage indie dramedy, která by byla tak obyčejná, až by byla špatná - nebýt dějové linky s Mickeym Rourkem. Tato linie je ale do scénáře nacpaná trochu násilně a moc věrohodně nepůsobí, i když nakonec své místo v příběhu rozhodně má. Dobře se na film dívá, avšak celá zápletka je bohužel trochu fádní. Nat Wolff a Emma Roberts jsou prakticky sázkou na jistotu. ()

FFilipCZ

Celkem ohraný mustr stylu "vysloužilý zkušenostmi oprýskaný kabrňák vs mladé ucho, které ještě pořádně neví, co s životem a potřebuje jakýsi mužský vzor", kdy si postupem filmu přicházejí na chuť a vzájemně si v mnoha situacích pomáhají. Zde tento formát klapal především díky výborně vybrané ústřední dvojici. Film příjemně utíkal a měl mnoho zábavných pasáží. Úplně čistě čtyři hvězdy to nejsou, ale přeci jenom. ()

kaylin

Mickey Rourke zase jednou ukazuje, že umí hrát a že nechce brát jenom role proto, aby si vydělal. Tady se snaží a jde mu to s lehkostí, pořád to v sobě má a skvěle se doplňuje s mladou generací, které ještě bez problémů stačí. Jeho postava je zajímavá, i když trochu klišovitá ale romance, která je na pozadí jeho osudu podána, je díky Emmě prostě fajn. ()

slunicko2

Přemýšlivý film nepřekročí hollywoodské zvyklosti, ale pěkně se na něj kouká. 1) Na příjemném dojmu se podílí 48letý dramatik Australan Tony McNamara (scénář a režie), 21letý Nat Wolff (jinak i zpěvák, multiinstrumentalista a skladatel písní) v roli studenta Eda a charismatický veterán 63letý Mickey Rourke (zabiják ve službách CIA). 2) Přidejte pěknou hudbu a písničky a příjemný dojem je kompletní. 3) A neztrácejte naději: your brain's showing occasional signs of thought. ()

Eldrick

Takovej Rourkův slabší ST. VINCENT postrádající více vtipu, zato překypující sentimentalitou. Mickey Rourke i po nejnovějších plastikách ksichu a transplantaci vlasů dokáže stále vykřesat z už tak gumový držky emoce, který mu prostě věříte, protože do toho dává něco ze sebe sama. Asi nejčastěji brečící herec ve svých filmech. ()

Aljak

Nič moc. A to som sa podľa popisu aj celkom tešil, že som narazil na zaujímavý film. Ed mi bol sympatický, ale to jeho náhle suverénne správanie bolo viac než absurdné. Mám rád, keď filmy pôsobia realisticky, ale toto bolo úplne mimo. Zápletka dosť chabá, a dokonca aj tá chémia medzi sympatickou dvojicou Ed & Eloise bola akási vlažná. Zopár dobrých scén, miestami aj pocit, že to celé k niečomu mieri, ale napokon nič z toho. 2*, akurát tak za sympatické herecké obsadenie a občasný dramatický nádych. ()

Joges

Pohádka o ubohém zabijákovi a přemoudřelém dospívajícím Edovi mě vážně hluboce nezasáhla. Takový scénář by mě nenapadlo slátat ani náhodou, ale v Americe je všechno možné. Jedinou normální postavu jsem nalezl v roli Emmy Roberts. ()

Juto

Režisér McNamara sa snaží udržať film v plynulom chode a napriek všetkým jeho napoly napätým dejovým líniám si ,,Ashby" dokáže zachovať dôsledne vtipný a ľahký tón. 6/10 ()

Copacabana

Šialene sexi Mickey Rourke, od ktorého som nemohla odtrhnúť zrak bol asi to najvýraznejšie z celého filmu. Jeho charizma a vynikajúce herectvo prevyšovali všetko ostatné. Suma sumárum Ashby bola dobrá oddychovka, s hŕstkou vtipných scén, excelentným Mickeym Rourkom, no kto si filmm náhodou nepozrie, o nič moc nepríde. ()

ecceHOMMO

Romantika v náznakoch, nevýrazná dramatická zložka a o komediálnej ani nehovoriac. Celkovo príliš vlažné, nedotiahnuté a v mojich očiach bezduché. ()

Johnny.ARN

Veľmi dobrá prvá polovica filmu, ktorá ma náboj, zaujme a drží. Potom ale prídu hluché a filozofické pasáže a záver sa stáva zbytočne predvídateľným. Rourke ale po čase opäť dobre zahral. 3 z 5 ()

Hollohlaway

Ten Mickey je už tak neuvěřitelně omletej...Ale koukat se na něj pořád dá. Tohle je celkem ucházející záležitost několika vtípky a nijak objevnou zápletkou. Nat Wolff mi zatím ještě nevadí, pokud ale rozšíří repertoár svých výrazů, jinak nevím nevím. Emma Roberts je křupinka, zkrátka neurážející průměr. Nejlepší postava -Edova máma. ()

zsn

Který idiot člení ty filmy tady do žánrů?! Komedie?! Romantika?! Běžte do hajzlu! Mickey je fajn chlap, skvělá nátura s mladistvýma očima. Škoda, že moc nehraje. ()

LexBarker

Přišlo mně to slabý a nevěrohodný. Ta už tady zmíněná chemie mezi postavami nefungovala ani mezi Edem a Ashbym, ani mezi kýmkoli dalším...Nemělo to "drajf" a celkově se film potácel od ničeho k ničemu. Mickey sice hraje tím lépe, čím je starší, ale takhle plytkej film nezachránil ani on... ()

Seti

Sakra Mickey Rourke s tim svym nově naládovanym ksichtem už vypadá jako nejhorší noční můra plastickejch chirurgů:-) Na Ashbyho jsem se po trailerech celkem těšil, ale nakonec to byla bohužel docela nezáživina. Jo, Emma Roberts neskutečně cute a Nat Wolff je sympaťák, problém byl ale v ústředním vztahu mezi Edem a Ashbym, který byl povrchní a tím pádem pro mě neuvěřitelný (Ashby vezme Eda jednou do baru a ten už vykřikuje, jak ho má strašně rád; všechno důležité o Ashbym Ed potažmo divák zjišťuje mimo záběr atd.). Na komoru útočící finále to trochu zachraňuje, ale tematicky podobný St. Vincent na mě fungoval lépe. ()

Daewiik

Nudná komedie, špatný scénář, typická americká středoškolská šikana a americký fotbal. A Emma Roberts to zachraňovala jen když neotevřela pusu. ()

tom.nosek

Po roce přichází film velice podobný St. Vincentovi. Každý je tedy svým způsobem jiný, ale oba jsou v zásadě stejné. Už St. Vincent hrál na příjemnou notu, která se mi hodně zamlouvala, ale Ashby to dotáhl podle mě ještě o krůček dále. Na pět hvězd to sice není, nebyl tam ten "wow" efekt, ale je setsakramentsky blízko. ()