Maskér Tommy (Thomas Gottschalk) a hudobník Mike (Mike Krüger) vo svojich profesiách žalostne stroskotali, a tak, pre zmenu, sa rozhodli skúsiť šťastie ako súkromné očká. Koniec koncov už aj anatómia ich tvárí ich predurčuje na to, aby svoje úctyhodné nosy strkali do cudzích záležitostí. A tak si spolu otvoria detektívnu kanceláriu. Veď čo dokážu klasici ako Kojak a Colombo, to bude pre nich dvoch, amatérskych nadšencov, hračka. Keďže tomu verí aj veľkoobchodník s nábytkom Heinrich Sasse (Gert Haucke), požiada ich, aby si posvietili na jeho krásnu manželku Sabine (Liane Hielscherová), ktorú podozrieva z nevery. Tommyho a Mikeove dych vyrážajúce kreácie pre prácu v prestrojení majú za následok nielen množstvo nepredstaviteľne komických situácií, ale tiež vďaka nim prekvapivo získajú lukratívny vedľajší džob. Tommy má robiť dvojníka bohatému arabskému princovi, ktorý má v pätách dvoch nebezpečných zabijakov. (TV JOJ)

vypravěč

Nejméně dějový snímek z cyklu filmových komedií, jímž eskapistický proud západoněmecké kinematografie sedmdesátých a osmdesátých let svébytně odpověděl na řadu „cestovatelských“ komedií Binga Crosbyho a Boba Hopa ze čtyřicátých, resp. padesátých let. Mladší řadu s nimi spojuje vedle méně úspěšného úsilí zpřítomňovat různá filmová klišé především rozmanité rozrušování pevných hranic vyprávěné fikce. Zatímco se o znevážení vyprázdněných šablon snaží Dieter Pröttel s duem scénáristů (a ústředních protagonistů) marně a případný vtip scén se koncentruje do revuálních výstupů v přibližném světě, tentokrát založených na převlékání, maskování a parodování, odkazy k realitě či filmovému světu zabírají docela spolehlivě. Dokonce bych řekl, že vyprošťují z nudy kolébající neckermannovské estetiky a naznačují, že i „nosáči“ jsou ochotni zasmát se sami sobě. Těch okamžiků není však mnoho a nic dalšího tento příspěvek ke karnevalové kultuře – věčných masopustů, nekonečných prázdnin a trvalých dovolených – nepozvedá nad průměr. ()

duklak2

Německý humor jsem nikdy nechápal a tato komedie to jen potvrdila. Vybrat si za dva hlavní představitele chlápky s dlouhými nosy je asi možné jen v Německu. Kdysi dávno jsem na VHS viděl, jak tankují „super“ a docela se mi to i líbilo. Tak jsem se tedy rozhodl, že zkouknu tenhle díl. Ale to jsem neměl dělat, protože je to příšerná komedie s ještě příšernější zápletkou. Jen si to představte: Dva velcí „nosáci“ si zřídí detektivní agenturu a vyšetřují. Používají k tomu příšerné převleky, které na mě působí „gajsky“. Tuto komedii už nechi nikdy vidět. ()

kaposlav

Dva supernosáči a Dva nosáči tankují super su na tu dobu riadne komédie napriek nereálnosti až stupidite čo v tej dobe bolo takmer pravidlom. Nostalgia nedá a oba filmy za 4*. Ďalšie dva diely ma až tak nepobavili a neutkveli mi ani nejaké extra spomienky. ()

Martin741

Uz pri registracii na csfd som vedel, ze natrafim na nadcasove kulty, ale i na film, kde zatuchlinu citit na kilometre. Su proste filmy, ktore behom casu brutalne zostarli, presne ako tu - smiesne to mohlo byt este v 80. rokoch minuleho storocia. Dnes uz vycpele, "humor" nefunguje ..... 5 % ()

tomtomtoma

Dva supernosáči jsou pokračováním představy zábavy a zároveň exhibování dvou mladých německých televizních celebrit. Jednoduché, místy slabé, občas velmi povedený vtip a s ohromnou porcí vitální živočišnosti. Konec konců, proč ne, když ve své době slavili se svou taškařicí úspěch divácký i komerční. Hlavní ústřední dvojice roztržitých nosáčů Tommy Jürgensen (sympatický Thomas Gottschalk, též v roli opatrného arabského prince Faruka al Habiba) a Mike Bachstein (příjemný Mike Krüger) a jejich smělé pokusy v oblasti soukromé detektivní agentury. To, co nezvládají po scénáristické a herecké stránce, to nahrazují nadšením a nebojácností. A protože jsou to muži v rozkvětu svých fyzických sil, nemohou chybět ženské protějšky. A to zvědavá Lucy Sasse (pohledná Susann B. Winter), pociťující náklonost k Tommymu. A žárlivá a nespokojená Mikova přítelkyně Alice (příjemná Andrea L'Arronge). K výraznějším postavám patří také Lucyina matka Sabine Sasse (zajímavá Liane Hielscher), ostře sledovaná osoba. A prozíravý velvyslanec arabského prince (zajímavý Djamchid 'Jim' Soheili), vynalézavý ve své ochraně svěřeného člena královské rodiny. Z dalších rolí: záletný zadavatel první detektivní zakázky Heinrich Sasse (Gert Haucke), snaživá ředitelka sirotčince (Ingeborg Schöner), neústupný bojovník s teroristy major Schneider (Harald Dietl), princova favoritka Fatima (Thea Gottschalk), či neúnavný nájemný vrah (Otto Retzer). Není to výrazněji lepší, než ostatní filmy ze série a osobně cítím, že film nadhodnocuji, ale ta jednoduchost mě dokáže dostatečně zabavit a vyčistit hlavu od zbytečně tíživých chmur. ()

MarekT

Možná tento film byl za socialismu populární už kvůli západnímu původu, ovšem když jsem ho viděl letos na podzim, ničím mě neuchvátil, za vše mluví fakt, že jsem se vlastně nesmál, což od komedie tak trochu očekávám. Jediné pozitivum bylo, že děj ubíhal celkem plynule. ()

dANo

Stará jednoduchá nemecká bláznivá komédia, ktorá svojho času (keď v našich kinách dominovali ruské "drámy") slávila úspech, ale pritom je to viac než podpriemerné. ()

Junglista

Čekal sem, že si zkazim další klasiku z dětství, ale i v mym pokročilym věku mě to docela bavilo. Jasně, nemá to hlavu ani patu, herecký výkony tam nenajdete a němky prostě nebudou pěkný, ani kdyby si naplácaly deset obličejů na ksicht. Ale i tak se tam nějaká ta vtipná scéna najde a nostalgie taky trošku zapracovala, jinak by to bylo max za dvě. ()

Paity

Vlastně takové opáčko z filmu kde si dva nosáči užívají rozhlasového vysílání a také využívají převleky. V tomhle ohledu mě proto tohle moc nebavilo. ()