Mike a Tommy vyhrajú dve unikátne motorky ako stotisíci návštevníci autosalónu. Netušia, že v noci v budove šarapatili zlodeji a z múzea ukradli dva diamanty známe ako Tygrie oči. Keď sa spustilo poplašné zariadenie, zlodejom neostalo nič iné, len korisť ukryť do nádrží motoriek vystavených na prízemí. A to sú práve tie stroje, ktoré Mike s Tommym vyhrali a s ktorými vyrazili na propagačnú jazdu. Netrvá dlho a nosáči majú v pätách prenasledovateľov, ktorí chcú za každú cenu získať diamanty späť. Gangstri netušia, že Mike a Tommy už diamanty nemajú, pretože ich darovali dvom pekným stopárkam. V noci ich prepadnú a vynútia si prísľub, že diamanty vrátia. To však nebude jednoduché a spustí sa kolotoč naháňačiek, zmätkov a bláznivých situácií, ktoré zamotajú hlavy všetkým aktérom. (TV JOJ)

alesandro2

Nemůžu si pomoct, ale na tenhle film se vždycky rád podívám. Je v tom stoprocentní dávka nostalgie doby, kdy jsme se mnozí z nás, alespoň virtuálně, mohli podívat velmi zábavnou formou na dvojici super chlapíků, se super motorkami a super nosy, za hranice západního Německa. Pro následující generace však tento film již takto fungovat nemůže a proto pravděpodobně skončí v propadlišti dějin:) ()

lennyd

Skupina zločinců se rozhodně ukrást nejcennější diamanty - zvané Tygří oči. Ale loupež se tak úplně nezdaří, a svůj lup jsou nuceni uschovat v blízkém supermarketu v předváděných motocyklech s tím, že si je později vyzvednou. Jenže motorky vyhrají Mike a Tommy, kteří jsou náhodou stotisícími návštěvníky supermarketu - a okamžitě vyráží motorky pořádně projet. Ale šéfka zločinců se nechce své kořisti jen tak vzdát ... Oproti předchozímu dílu jsou Dva nosáči o třídu zábavnější - i když to bude podle mne tím, že spousta nápadů je vypůjčena z jiných filmů (ať mi nikdo netvrdí, že si scénu se záměnou jednoho z hrdinů za japonského malíře Dieter Pröttel nevypůjčil z jednoho českého filmu). Každopádně, docela příjemně jsem se bavil před lety, a stejně tak příjemně jsem se bavil i dneska - ale záchvaty smíchu ve mne film nevyvolává... ()

Grimaldi

Nosáči dostali motorky,jedou na výlet!Taková Německá road movie plná parodických prvků ,například Fast Food řetězec s podivným výběrem,zloději vzácného diamantu s umělým uchem,nebo poučka jak se dobře spí v obchodě.Samozřejmě na to nejsou sami,potkají nové přítelkyně,kamarády i nepřátele a nakonec přijdou ke všemu a zároveň to ztratí.Pro tuto dvojku jak typické. ()

dobytek

V dětství jsem tenhle film strašně žral. Před časem jsem na to někde náhodou narazil a vůbec jsem nechápal, co se mi na tom kdysi tak líbilo. Nebudu sem zatahovat nostalgický vzpomínky, kdy to byl jeden z mála západních filmů, co se dostal do televize, a dávám 2 hvězdičky. A to si řikám, že je to možná až moc... ()

pytlik...

Na rozdíl od jiných jsem tenhle film v dětství neprožíval, pohoršila mě scéna, jak Gottschalk čučí na odhalená ňadra pacientky a radí jí, že radši než operace je lepší nosit na zádech bágl kvůli rovnováze. Taková zvrhlost, že se nestyděj! No, před nedávnem jsem snímek zhlédl znova a jako zvrhlost mi tedy přijdou jiný věci. Třeba Krüger, ten působil zcela neskutečně, jako svoje vlastní nepovedená karikatura. Jestli jako tohle měla bejt tatínkova nejlepší spermie, tak ani nechci vědět, jak vypadaly ty ostatní! A taky hlavní padouch zaujal. Chudák, nejdřív se snažil živit poctivě, závodil profesionálně na kole jako domestik, a tak dlouho jezdil se džbánem pro vodu, až se mu ucho utrhlo, a on se musel vrhnout na dráhu zločinu, aby si vydělal na tu stříbrnou náhražku. Tím smysluplně naplnil svůj život, protože po většině lidí nezbyde po smrti vůbec nic, po něm umělý ucho. To bude mít jeho dcerka radost, až ho zdědí! ()

• Vo filme sa objaví monopost Formuly 1 Brabham BT 52 s motorom BMW z roku 1983. (Raccoon.city)
  • Vůz, který s nosáči na krátkou chvíli „vymění“ chlápek v baru, je Jaguar XK 120 z roku 1953. (Foxhound#1)
  • Natáčelo se v německém Mnichově a na jezeře Wörthersee v Rakousku. (BMW12)