Maskér Tommy (Thomas Gottschalk) a hudobník Mike (Mike Krüger) vo svojich profesiách žalostne stroskotali, a tak, pre zmenu, sa rozhodli skúsiť šťastie ako súkromné očká. Koniec koncov už aj anatómia ich tvárí ich predurčuje na to, aby svoje úctyhodné nosy strkali do cudzích záležitostí. A tak si spolu otvoria detektívnu kanceláriu. Veď čo dokážu klasici ako Kojak a Colombo, to bude pre nich dvoch, amatérskych nadšencov, hračka. Keďže tomu verí aj veľkoobchodník s nábytkom Heinrich Sasse (Gert Haucke), požiada ich, aby si posvietili na jeho krásnu manželku Sabine (Liane Hielscherová), ktorú podozrieva z nevery. Tommyho a Mikeove dych vyrážajúce kreácie pre prácu v prestrojení majú za následok nielen množstvo nepredstaviteľne komických situácií, ale tiež vďaka nim prekvapivo získajú lukratívny vedľajší džob. Tommy má robiť dvojníka bohatému arabskému princovi, ktorý má v pätách dvoch nebezpečných zabijakov. (TV JOJ)

Smok

Tiež pamätám dobu, keď kmeň vládnúcich červených Komančov povedal, že toto budeš pozerať, toto je ok. Chápem, prečo takéto filmy boli ok. Absolútne bezduché, bez nejakého názoru, čo je horšie aj bez humoru. Zhliadnuté s odstupom času znovu, a znovu neostáva nič iné, len konštatovať, že ide o už dosť vyschnutý nemecký "katzendrek". ()

kingik

Co by to bylo za chlapa bez pořádného frňáku! Ve své době dva populární němečtí komici by o tom mohli vyprávět své, nicméně nebude ani tak řeč o jejich nosech, jako o jejich sérii komedií, která jejich komediální potenciál využila až postupně. V tomhle filmu, který je druhým ze série "nosáčů, se nestalo nic, co by převýšilo běžný rámec trapného pitvoření, které bylo v mnoha scén(k)ách nesnesitelně natahované. Nápad se soukromou detektivní kanceláří, kterou si Mike s Thomasem založí, totiž nenabízí vůbec nic. Pokud se smějete vtipům typu "šli dva a prostřední upad", určitě nesáhnete s tímto kouskem vedle. Mike a Thomas jsou určitě vtipní, jenže slaboučký scénář a strašlivě uhozená režie jim nedává šanci být ani na chvíli trefně vtipnými komiky. A tak jsme nuceni sledovat nesouvisle nahozené scénky, hraničící s groteskou, v nichž se ovšem nevyskytuje nic vtipného, současně ani nic závadného, takže s klidem na to můžou koukat i děti. Neorganizovaný sled scének a vystoupení, z nichž by možná mohly být dobré skeče, by ve filmové podobě potřeboval být podpořen i něčím, co by alespoň vzdáleně připomínalo zápletku. Komediální výstupy i převleky se o žádnou zábavu nestarají. Stopáž je natahovaná, nezřídka se stávalo, že se film jevil delší, než ve skutečnosti byl. Časy dvou nosatých komiků jsou sice v prachu, přesto jejich komika lépe fungovala v následných dvou pokračováních (Dva nosáči tankují super, Dva nosáči a video), které tristní dojem napravují. 1/10 ()

Grimaldi

Mike a Thomas detektivové!Dlouho žili staromládenecký život,ale rozjeli byznys,našli vhodné partnerky a náhle se jim všechno nějak komplikuje.Humorné eskapády této dvojce mám rád i přes občasnou absurditu typu:Šáh je stejný jako Thomas.Kdo ale zná Německý filmový průmysl tak ví,že v tehdejší době lepší komedie u našich sousedu zkrátka nevznikali a přes všechnu kritiku zde napsanou je to vtipná podívaná. ()

tron

Enormne divný film. Myslím, že ak to tu niekto prirovnáva k Tele Tele, tak uráža Genzera so Suchánkom. Matne si pamätám, ako som dvoch nosáčov pozeral ako malý v 90. rokoch na Nove, kde to boli samozrejme veľké hity. V tej dobe boli u nás v móde podobne bláznoviny. Ale kým francúzska skupina Les Charlots (alebo talianska dvojka Bud Spencer Terence Hill) si moje srdce získala, o nosáčoch nič také povedať nemôžem. Tento film je, treba objektívne povedať, čistou katastrofou. Mám vo filmoch rád absurdný humor, ale toto bolo tak mimo, že vlastne ani neviem, či to vôbec „technicky“ bola komédia. V podstate vôbec som sa neusmieval. Nieto aby som sa smial. Tváril som sa ako keby som sledoval Mlčanie jahniat. Toto by si užil každý aspoň trochu normálny dramaturg. Mal by totiž práce nad hlavu, až by musel ťahať dobre platené nadčasy. Nič nedáva zmysel, logiku, súvislosti. Je to len sled skečov, ktoré spolu možno súvisia, ale skôr nie. Isté je jedno. Je to fuk. Bola to doba, kedy stačilo, aby si chlpatý chlap obliekol podprsenku a ružovú sukňu a ľudia sa rehotali. Vtedy som sa rehotal aj ja, ale dnes, v roku 2022, je to nočná mora. Nepochopiteľná scéna strieda nepochopiteľnú scénu. Krútil som hlavou už v prvej minúte, kedy sa žena rozchádza s mužom a on hrá na gitare a do toho spieva a nepovie ani slovo, ale keď sa žena konečne dobalí, vezme veci, odíde z bytu, sadne do auta a odíde, zrazu za ňou začne utekať, ukradne taxík (?!?) a prenasleduje ju. Zaujímavé je i to, že postavy (nielen hlavné) ovládajú telepatiu, keďže viackrát zjavne vedia veci, ktoré nevideli, ani im o nich nikto nepovedal. A sú hlavné postavy vôbec hrdinovia? Alebo skôr antagonisti? Thomas Gottschalk  je nesympatický egomaniak. Mike Krüger je nesympatický tak nejak celkovo. Ono nejde o to, že je to ľudová zábava. Ja vlastne, čím som starší, mám proti tzv. ľudovej zábave čoraz menej výčitiek. Dokonca mám rád Kameňáky od Trošku. Aj Babovřesky. Toto je ale fakt mimo. ()

andy60

Němci a komedie - tohle spojení prostě nefunguje. Je to národ, který slovo nadsázka nemá ve svém slovníku, proto z jejich studií vychází něco, co se snaží ze všech sil působit vtipně, ale místo humoru vzniká strojený pseudohumor, kterému se smát jde jen stěží. Supernosáči se asi řadí k tomu lepšímu, co vzniklo u našich západních sousedů, ale ani to v širším měřítku neobstojí. ()

• Natáčení probíhalo v německém Mnichově a v Rakousku u jezera Wörthersee. (GASTON73)