Polícia na francúzskej Riviére si nevie poradiť s mafiánskymi skupinami a tak sa rozhodne vyprovokovať medzi nimi vojnu, ktorá by pobrežie čiastočne vyčistila. Plán je jednoduchý - stačí vylúpiť kasíno vo vlastníctve jednej zo skupín a z činu obviniť konkurenciu. Ale na takúto akciu sú potrební špecialisti... (RTVS)

kkarx

Američani natáčeli v 70. letech skvělé dosud realitě nejbližší kriminálky v čele s nezapomenutelnou Francouzskou spojkou, avšak už o dekádu později se z nějakých důvodů takto laděné snímky přestali téměř objevovat. (viním z toho především dekadenci osmdesátek a velký příklon k akčnímu filmu, zlehčení témat atd) Francouzi navázali tam, kde USA skončili, i když jistým vlivům doby a děním v USA se neubránili. Specialisté se tak plně nesou v duchu těch nejlepších Belmondovek a Delonovek, navíc s neprovařenými, ale nadmíru sympatickými hrdiny. ()

Tosim

Pravdivé a syrové, člověk by po zhlédnutí filmu řekl, že něco takového je běžné a správné. To lepší z francouzské "drsňácké" produkce! ()

Enšpígl

Na začátku mně ti dva chlápci moc nepřirostli, ale na konci filmu už byli v kategorii miláčci jako většina podobných hrdinů ze staré dobré krimi Francie. Patrice možná nezvládý prostředky filmů tak dobře jako jeho kolegové Henri Verneuil nebo José Giovanni, ale konce ty umí na výbornou, takže během loupežnické části, nedýcháš, čekáš a fandíš. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nárazovej detektor je tady proti buranům, který jdou na pokladnu s vrtačkou nebo s plamenem. Zatímco my chytrý, my, který kráčíme s dobou, si s detektorem tykáme." Casino Mazetti jsem s Brandonem a Carellou v mládí vykrádal tolikrát, že by ode mne bylo nefér, kdybych jim nedal plný počet hvězd. Samozřejmě uznávám, že tehdejší technologické novinky vypadají jako z pravěku, ale ta nostalgie, pohoda, příroda a společně strávený čas mi zkrátka nedovolí hodnotit jinak. ()

gudaulin

Upřímně řečeno, Specialisté mi přijdou jako nadhodnocený film. Mám rád, když je žánrový snímek zasazený do nějakého aspoň částečně hodnověrného rámce, ovšem scénárista nejenže rezignoval na hodnověrnost, ale v některých případech i na elementární logiku a děj se odvíjí od řady zcela nepravděpodobných náhod a selhání. Údajně připravený útěk končí v zoufalých pokusech nezřítit se do propasti, dvojice lupičů čistě náhodou při svém útěku narazí na opuštěný statek, který čistě náhodou obývá jako jediná nádherná dívka, která je čistě náhodou připravena jim pomoci při jejich útěku atd. Z mého pohledu je to jen solidní průměr svého žánru s příjemným herectvím ústřední herecké trojice. Celkový dojem: 60 %. ()

Gilmour93

Před loupeží je důležité dobře nakoupit v hračkářství a zvolit vhodnou šířku pneumatik.. Specialisté, Gappa a Není čas umírat - oblíbené filmy mého pubertálního mládí, ovšem pouze nenáročným, svižným a vtipným Les Spécialistes zůstal status srdcové záležitosti doposud. Akce těch neustále se špičkujících hochů a dámy mohla klidně posloužit jako instruktážní video pro Oceánovu jedenáctku.. ()

sud

Z počátku to vypadá poměrně obyčejně a otřepaně (arogantní a protřelý zločinec a zdrženlivý rozvážný zloděj utíkají před policií), ovšem zdání klame. Z protřelého zločince se vyklube polda se srdcem širším než ramena a ze zloděje excelentní machr na vykrádačky. A když se k nim přidá ještě krásná vdova se zajímavou minulostí, o dobrodružství nebude nouze. "Specialisté" jsou jedním ze zástupců zlodějských dobrodružných filmů ("Zelený led", "Melodie podzemí"), který si na nic nehraje a je natočen jen a pouze pro relax. Důkazem buď ten superoptimistický závěr. Ale řekněte, kdo by to těm dvěma sympaťákům nepřál!? A nejde také pořád koukat na silné emociální příběhy s drsnými konci. Na odpočinek a pohodu jsou "Specialisté" naprosto ideální. 96%. ()

paascha

Při premiéře, tzn před hodně, hóódně lety, mě to celkem bavilo. Dneska už je to naivní, ale pořád ne tak, jako třeba Síť:-)) ()

Paldini

No, mně nepřipadá ona 'geniální' loupež jako geniální, a to pro velké množství scénáristických nedomyšleností, které dělají blbce z ústřední dvojice lupičů. Některé dějové zvraty mi dokonce dost pohnuly žlučí a patří mezi ně i ona legendární automobilová honička, protože je úplně logicky nesmyslná. ()

petaspur

Mazák Carella se na pokyn a za nepřímé podpory policie pokouší vyloupit nejbohatší kasino na Riviéře. Ačkoli dnes oprávněně působí použitá technika zastarale, tak proti způsobu krádeže (na rozdíl od většiny současné tvorby) lze mít jen pramálo námitek. K tomu musím připočíst krásnou přírodu a nezbytný humor hlavních hrdinů. Pořád je to zábavné. ()

Aky

Drsné a přitom milé. Svižný, mnohde originálně vedený příběh kořeněný výtečnými dialogy, suverénní herci. Humor, esprit i napětí dohromady - prostě to lepší z francouzské školy. ()

Anderton

Oficiálny text distribútora znie omnoho komplikovanejšie, ako sa nakoniec ukáže tento popis v praxi. Začína to ako slávny Útek v reťaziach, ale pokračuje to skôr ako čisté akčné heist a čiastočne aj romantické dobrodružstvo. V tom prvom prípade ide všetko akosi príliš hladko a v tom druhom je potenciálny milostný trojuholník nedostatočne rozvinutý, čo je celkom škoda. Ale ono je to nakoniec skôr o tom kamarátstve, že. Príjemná nostalgická jednohubka, my čo sme zažili klasické francúzske trilery ešte v 80. rokoch na tv obrazovkách, sme si zase príjemne zaspomínali. 70% ()

nascendi

Nemal som tento film hodnotený, aj keď som ho už kedysi videl. Takmer nič som si z neho nepamätal a keď som si ho teraz pozrel, ani sa príliš nečudujem. Profesionáli sú dokonalo stráviteľným, bezodpadovým filmom, na ktorý sa lepšie hodí český výraz "podívaná". Podívaná, po ktorej už nenasleduje nič. Opätovne mi, v spojitosti aj s týmto filmom, prekáža päťhviezdičkové hodnotenie. Čistý priemer by podľa môjho názoru sedel na tento film ako ušitý. Čo však robiť, ak tri sú veľa a dve málo. Budem za dobráka a dám slabulinké tri. ()

Chrustyn

Průměrný lupičský film s poměrně sympatickou ústřední dvojicí. Největší problém filmu je v tom, že závěrečná perfektně připravená loupež absolutně postrádá jakékoliv napětí. ()

dopitak

Dobrý film. Jenom je to trochu málo akční, skoro vůbec dobrodružné, trochu málo vtipné, a tak mi tomu i přes skvělý původní dabing (Barrandov, 1987) v čele s Borisem Rösnerem něco chybí. ()

Dr.film

Jako malý kluk jsem měl možnost vidět tuto francouzkou kriminálku nesčetněkrát (kino, kde ji promítali mělo volný vstup a já se v tu dobu neustále motal kolem). Možná proto mi několik výborných pasáží utkvělo velmi dobře v paměti a já si mohu být jist, že nikdy nezapomenu, jak se v tomto filmu chytře vybral sejf a to závěrečné (hodně úzké) projetí mezi dvěma betonovými sloupy by skvěle bodovalo i v dnešních filmech. ()

honajz

Z celého filmu jsem si po letech pamatoval jen hory s úprkem á la Útěk v řetězech, a pak nalepovací trezor. Zajímavé je, že - aniž bych to udělal vědomě - jsem opět zvolil film, kde vykradení trezoru není to podstatné pro děj, ale jde zase o přátelství dvou chlapů z doby, kdy v tom nikdo nehledal sexuální konotace, ale prostě kamarádství, nic víc. Taky jsme měli chlapskou partu, se kterou jsme chodili do kina, narazili štěně (piva), a přitom se nám líbily holky, především předčasně vyspělé prsaté spolužačky. Každopádně film má docela pohodovou atmosféru, některé věci neřekne přímo a je potřeba si je trochu domyslet (kdo, co, proč v pozadí a jak to mělo dopadnout a kdo měl být obětním beránkem - je to tam řečeno jen krátce), akční to na dnešní poměry moc není, ale aspoň vynikne ta pohoda mezi ústředními postavami, o kterých se nakonec také něco dozvíme. Nu a samotná loupe je perličkou, třešničkou na dortu na konec, protože je nejen chytrá a s dobrými hláškami, ale i vtipná. Docela se divím, že to Kufault ještě neviděl. ;-) ()