Rogue One: A Star Wars Story

• Česko Rogue One: Star Wars Story (viac)

Rouge One: A Star Wars Story je prvým zo série nových výpravných samostatných príbehov Star Wars. Výpravné dobrodružstvo netypických hrdinov, ktorí sa spoja v drsných časoch, aby sa vydali na nemožnú misiu, ktorej cieľom je ukradnúť plány najničivejšej zbrane Impéria – Hviezdy smrti. (Saturn)

char_t

Nejlepší Star Wars od staré trilogie. Konečně se povedlo nechat všechny Skywalkery stranou (no dobře, skoro), zkusit jiný přístup, a ono to funguje. Akce neustává, nové postavy fungují i bez světelných mečů, a i když je jich fakt hodně, každá zanechá svoji stopu. Výsledkem je (experimentálně ověřeno), že se dobře baví jak SW-negativní jedinci, tak hardcore fandové, kteří si vychutnají všechny tie-iny na staré díly (Tarkin!). A Vader je zase jednou nejdrsnějším záporákem ve vesmíru. Chci víc! 90% - - - PS : Český dabing tragický, nebrat. Darth Vašut? WTF? ()

owwidius

Tak zo zaciatku ma to nechytilo a po chvili som si aj hovoril, ze preco sme na to vlastne isli (po skusenostiach s SW-VII). Postupne sa zacalo budovat prepojenie na povodnu trilogiu - aj takymi zabavnymi scenkami (zname locations, zabery, alebo zname postavy, ktore sa zjavia na 3 sekundy - a to ktovie kolko odkazov som si este nevsimol) ale potom aj pribehom, ktory je podla mna fakt dobre zvoleny (opat hodnotim ako napojenie na povodnu trilogiu). Co ma nebavilo bolo, ked sa film snazil tvarit moc vazne, ako napriklad 'I am with the force, the force is with me', alebo tiez mi bolo dost jedno, ako one postavy zomru. Digitalny Tarkin obstojny, ale bolo videt ze to je CGI. Potesil Darth Vader - prva scena trochu taka samoucelna, len aby bola, ale druha je super, konecne aj 'use the force':) Inak zaverecny fight dost prekvapiva location, ale fakt pekne eye-candy a taky poctivy, opat akoby robeny v style povodnej trilogie. Inak velike plus, ze vsetky kulisy boli velmi verne povodnym filmom (napr ziadne dotykove obrazovky, ale vsetky tie ovladacie panely, paky, tlacitka), parada jak dokazali skombinovat moderny film s tym old-school feelingom. Spolu so spominanym pribehom a takmer dokonalym zaverom (k SW-IV) som mal celkovo z tohto pocit, ze to je fajn film zo Star Wars univerza, robeny pre fanusikov, s radostou (a jo aj tou detskou naivitou starych filmov), a nie len ako vydojit peniaze na znacke. Za to hodnotenie hore k 4 brmbolcom. [#4/2017] ()

loki5

Zkráceně o třídu lepší a vizuálně zajímavější než force awakens, ale bohužel stejně prázdné a ve své podstatě nezajímavé. Navíc to má víc jak 2 hodiny a to je na film který nemá co říct nehorázně moc. Některá místa jsou skvělá (finální vesmírná bitva), ale bohužel je jich dost málo.65% ()

anatheman

Celkem zklamání. Začnu alespoň pozitivy. Líbilo se mi, že film se snažil čelit všemožným lucasovským infantilnostem. Ba dokonce je možné tvrdit, že se vše pohybuje v temnější, surovější rovině. Což je jistě dobrá volba. S tím souvisí i fakt, že zde smrtka ráda provádí odčítání postav. Ke kladům patří i samozřejmá návštěva nových planet, která dosavadní universum štědře rozšiřuje. Potěšila mě také přítomnost Mikkelsena a zejména i ta krátká Vaderova. Po vizuální stránce není možno nic závažnějšího vytknout; na vše se kouká s velice potěšujícím výrazem. Teď se ale dostanu k záporům, které ovšem vytváří jakousi pomyslnou "temnou" stranu k výše zmíněným aspektům. Zaprvé se mi zdálo, že film byl neskutečně uspěchaný. Skoro žádnou scénu jsem si ani pořádně neužil, protože scénář chtěl jít zkrátka napřed. Což zamrzí, protože zobrazovaná prostředí jsou jistě plná pozoruhodných detailů. Je škoda, že se pouze mihnou. Navzdory surovosti filmu se dočkáme neuvěřitelné kanonády patosu, dosud ve Star Wars neviděného. Měl jsem pocit, jako bych sledoval vesmírného Ryana. Další věcí je, že z Impéria se stala banda kolosálních čuráků, kterým nedělá problém si zničit svůj vlastní archiv, plný zásadních říšských informací. Pokud jste si mysleli, že porážka stormtrooperů Ewoky byla něco přes čáru, tento film vás vyvede z tohoto omylu. Dalším nedostatkem jsou čerstvé postavy. Žádná z nich si nezískala moje sympatie. Obecně mohu tvrdit, že mi řada z nich připadala, jako by byla stvořena "random" generátorem. Také mi vadilo, že někteří jedinci v souladu s patosem de facto páchali nonsens sebevraždy. Jak již bylo řečeno, vizuál je skvělý, ale audio stránka silně pokulhává. Líbilo se mi sice, že hudba obsahuje známé motivy, ale zároveň se snažila být tak odlišující od Williamse, že se mnohdy dostavila disharmonie. Celkově tedy mohu říci, že stvoření tohoto filmu bylo naprosto zbytečné. Pouze došlo k realizaci "nezbytné" vycpávky starwarsovského univerza. Proto uděluji pouze tři Hvězdy smrti z pěti. ()

annes

Hlavní hrdince jsem nevěřila ani nos mezi očima..nejlepší vtípky měl K-2SO díky kterému se film dal lépe koukat:-) Kdyby to nebyly star wars, tak by to bylo o hvězdičku méně. ()

Evander

Rogue One je citelně lepší, než The Force Awakens. Děj svižně ubíhá a na film se dobře dívá. Akční scény se mi líbily snad všechny. Přesto, že Rogue One rozhodně není dokonalý, jedná se o příjemné překvapení. 75% ()

Nerd4Dreaming

Tohle si hravě strčilo do kapsy celej Force Awakens. Konečně pořádný "pokračování" Star Wars. Slintal jsem celou dobu. Víc takovejch filmů prosím! EDIT hodnocení po pěti letech a třech shlédnutích: Asi už začínám stárnout, protože se dívám více kriticky i na Star Wars filmy. Rogue One je sice pořád o třídu, dvě lepší než sequel trilogie, ale kupříkladu Solo mi připadá jako mnohem lepší film. Hodně je to i obsazením a celkově velice temnou atmosférou filmu. Vizuálně je to naprosto super, rebelové, impérium. Hudba se taky povedla. Ale to obsazení..já nevim. Všechny postavy jsou mi vlastně úplně ukradený, a je mi i tak nějak jedno, co se s nima na konci filmu stane. Je to super Star Wars, ale celkově je to velmi plochý film. ()

Eluin

Tak trochu jiný příběh ze světa Hvězdných válek, oproštěný od všech těch Skywalkerů. S jinakostí Hvězdných válek je to ale jako s jinakostí KSČM, moc se změnit nemohou, jakýkoli odklon od "tradičních hodnot" může být skalními fanoušky vnímán jako zdrada, ale zároveň se změnit musí. Při vší úctě k této fantasy sáze, neustálý boj "Rychlých šípů s Bratrstvem kočičí pracky" verze 4.0 je už dost okoukaný a asi málokoho překvapí. Mně se to tedy ve výsledku docela líbilo a jsem fakt rád, že si tvůrci pro tentokrát odpustili klišé v podobě nesmrtelnosti hlavních charakterů. Ve výsledku je tu syrověji pojatá sci-fi pohádka krásně vyplňující prostor před prvním z filmů a dávající slovu "hope" v sérii nový význam. ()

strikeman

Tak rozhodně lepší než "Síla se probouzí", nicméně kvalit předchozích šesti dílů to nedosahuje. Přesto pro fanouška ságy je to povinnost. Dočkáme se téměř všeho, na co jsme u Star Wars zvyklí. Co mi však nesedlo, byl casting kladných rolí - sehnat tolik nevýrazných herců, to je výkon :-) ... 75% ()

Faila

Chvíli mi trvalo, než jsem tomuhle filmu přišla na chuť, zvláště pak Felicity Jones. Ale stalo se, snad díky odkazům, které jsem si moc užívala. Od nějaké chvíle jsem cítila příjemnou nostalgii a sledování si vyloženě užívala. ()

Wallis3

Já vám nevím, tohle rýpání do předaleké galaxie před dávnými časy, mi nějak nesedí. Ze Síly, co se probouzí, od JéJéčka Abramsova, jsem byl znechucen k zblití, z tohohle jsem měl pocit prázdnoty. Byla to taková doplňková jednohubka, co kdyby nevznikla, vůbec nic by se nestalo. Povstalci byli vykresleni na druhou stranu, dle mého dobře, unaveni bojem, znechuceni Impériem, dohady a konflikty. Ten slepej číňan byl zase otravnej i s tou svou přerostlou opicí. Dost to pozvedl lord Darth Vader, který si ke konci zařádil a ten konec, kterej skončil tak, jak jinak ani nemohl, páč by jsme se dočkali několika otravných prequelů a sequelů a spinoffů a kdoví čeho ještě. Jinak musím varovat ty, co si chtějí film alespoň trochu užít:V ŽÁDNÝM PŘÍPADĚ, ALE OPRAVDU V ŽÁDNÝM, SE NA NĚJ NEDÍVEJTE S ČESKÝM DABINGEM. TO BYLOO NĚCO OTŘESNÝHO!!! Hlas té kočičandy byl jak hlas tokající adolescentky, temnost Vadera vzala za své s hlasem Vašuta, no děs běs. Ty tři hvězdy smrti jsou trošku silnější, ale bojím se bojím, co nám přinesou další výlety do předaleké galaxie. ()

Folky

Na Star Wars film neuvěřitelně nezábavné a nudné. Ve filmu se nachází jediná nezapomenutelná scéna (díky ní ta třetí hvězdička), což je ta, kterou stejně už každý zná (Darth Vader). Jinak mě nenapadá jediná věc, co by šla pochválit. Možná za to může nevýraznost postav, ale bylo mi úplně jedno, co se ve filmu děje a neuvěřitelně mě týralo, že je tak úmorně dlouhý. 50% ()

Kulda24

Na tento díl jsem byl hodně zvědavý, už jenom proto že je to skvělé doplnění příběhu. Jako fanoušek filmů IV, V, a VI jsem byl velice spokojený. Na filmu je jednoznačně vidět, že se snaží zařadit do stylizace starých dílů. Atmosféra a výprava jsou skvělé. To co se mi na filmu nelíbilo byly herecké výkony.. Nikdo nebyl vtipný, nikdo nebyl akční ani děsivý. Ve filmu nejsou žádné známé tváře, až na Felicity Jones, která ale hrála průměrně až podprůměrně. Celkově je díl podařený a fanoušky rozhodně nezklame. Doporučuji shlédnout. Dávám 80% ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

26.07.2023

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)