Rogue One: A Star Wars Story

• Česko Rogue One: Star Wars Story (viac)

Rouge One: A Star Wars Story je prvým zo série nových výpravných samostatných príbehov Star Wars. Výpravné dobrodružstvo netypických hrdinov, ktorí sa spoja v drsných časoch, aby sa vydali na nemožnú misiu, ktorej cieľom je ukradnúť plány najničivejšej zbrane Impéria – Hviezdy smrti. (Saturn)

sirien

Zatímco u Síla se probouzí sem dal 4* a bolelo mě nedat jen 3*, tady to mám naopak - táhne mě to dát 4*, jenže nějak nemůžu. Ten film je velmi dobrej - i když ukazuje SW z úplně jiného úhlu pohledu (z pohledu běžných vojáků namísto pohledu mocných Jediů), pořád je vidět, že to jsou Star Wars, což ten svět krásně dokresluje. Sou tam super postavy, které mají i nějakou hloubku a vztahy, což se řeší tak akorát, jak se ke SW hodí, má to dobré a smysluplně použité efekty, celou dobu to je zábavné, Vader se opět ukáže jako onen archetypální záporák z "pětky" a celé to zapadá jako krásný prequel k původní čtyřce atd. JENŽE mi to nějak nesedí jako samotný film. Začátek je děsně chaotickej a poměrně nepřehlednej (prvních 30 minut by bylo lepší škrtnout a odvyprávět v tradičních odjíždějících titulcích v úvodu, které v tomto filmu chybí), u těch bitevních scén bylo cítit že se režisér hrozně křečovitě snaží zalíbit kritikům tím, že je udělá ve stylu dojákového filmu o Vietnamu nebo vylodění v Normandii nebo tak něco (a celé mi to tam nějak moc nesedlo, zvlášť v porovnání k té paralelní klasicky SW bitvě ve vesmíru) a celý ten film mi přišel nějak divně poslepovaný - jakoby to nebyl jeden celistvý film, ale tři na sebe navazující filmové povídky nebo tak něco. Rozhodně to je film, který jde správným směrem, jen by ho to chtělo trochu líp řemeslně vybrousit. ()

MAJkLSON

Chtel bych videt reziserskou verzi (bez pretacek a s celkovou vizi Edwardse) s hudbou od Desplata, ktery byl bohuzel nahrazen rutinerem Giacchinem. Ale i tak je to PECKA! ()

rexino

Prvá polovica filmu bol nutný rozbeh, ktorý bol trocha pomalší. Potom sa to ale všetko začalo budovať k najepickejším 30 minútam, čo si kedy v kine pamätám. Nesrandujem ani trocha, že posledných 5 minút som mal tak nesmierne zimomriavky, že môj pulz bol niekde pri 200 (áno, pri TEJ scéne). Toto boli grády, ktoré som čakal od EP7. Takto sa robí nový film Star Wars. Ctí si staré tradície, buduje na nich, ale príbeh ma vlastný, nie kopíruje príbeh, pričom tradície sú také.. pofiderné (2 netrénovaný fagani idú do súboja s trénovaným Renom). Koniec bol celý spravený neskutočne. Všetko dopadlo tak, ako malo. Som naozaj prekvapený z Disney, že to neurobili "sladko". Na to, že Michael Giacchino mal na hudbu asi len 3 mesiace odviedol úžasnú robotu. Mal som menší hype, ale tak toto veľmi prekonalo očakávania. Pecka. ()

Brusíček

Říkal jsem si, to bude něco ve stylu "dílu 7", ale přátelé, velký omyl. Toto je naprostá pecka, která vám vyrazí dech skvělými efekty, hudbou a dokonale propracovaným příběhem, který nám krásně zapadá mezi Pomstu Sithů a Novou Naději. Jako velké plus hodnotím skutečnost, že film ani příběh samotný nám "nekrášlí" žádný příliš známý herec, a tudíž z mého pohledu to bylo zaměřeno na přesnost příběhu, s návazností na IV.díl. Ale co opravdu žeru je, že se drží přesnosti designu kostýmů a lodí á-la IV.díl s propracovaností do maximální hloubky a efektů výbuchů které nám díl IV. neumožní... Jak se mi 7díl nelíbil, tak tady jsem přímo ohromen. 92%. ()

Endavour

Z kina jsem odcházel příjemně překvapen. Režisér Edwards se s nelehkým oříškem vypořádal velmi dobře a vytvořil slušnou dvouhodinovou podívanou. U finální scény rebelů a Vadera jsem ani nedýchal. Uděluji 92%. ()

Matli

Když nepočítám filmy od Marvelu nebo od DC, tak je to pro mě Movie Of The Year. Na tohle nejít do kina, tak bych se styděl až do dalšího prosince, kdy budou v kinech nové SW. Musel jsem ubrat hvězdičku SW7, protože to se nedá srovnávat. Prostě naprostá pecka! Žádný zbytečný povídáčky, pořád se něco děje, jak dějově tak akčně, hudba je taky super a to se o typickou SW hudbu jen lehce opírá, žádná vykrádačka (krom závěrečných titulků). A to finále, to luxus - jak vesmírná bitva tak zpracování děje a návaznost na Novou naději, prostě dokonalý! 94% ()

tomo41

"There were a lot of explosions for two people blending in." Nespomeniem si na filmové klišé, ktoré by Rogue One chýbalo. Strašne z toho cítiť snahu zarobiť a príbeh potom trpí, je nudný a plný úplne zbytočných a nezaujímavých postáv. Sklamanie. ()

zahadum

Perfektná originálna zástavka vo svete Star Wars...viac dospelé...viac premyslené dialógy, naprosto úchvatné lokácie..efekty ..celé to pôsobilo lepším dojmom ako " kmeňové " filmy o Star Wars. Výborný komentár: tron s ktorým súhlasím so všetkým tak nebudem písať to isté dvakrát :) ()

johnymdoe

Dokonalé propojení celé ságy. 100% Zbytek hodnocení možná napíšu, až se vzpamatuji z druhé (nonstop akční, odhalující a propojující) části filmu. ()

Saur.us

Standartně špičkový audiovizuál, který nám odhaluje další střípky do mytologie Hvězdných válek. Zároveň ale trpící příšerně nedořešeným a často nelogickým scénářem, hromadou heroicko-patetických klišé (které jsou ale potřeba kvůli kontinuitě ságy, ale určitě by šly vyřešit elegantněji) a digitálním P. Cushingovi (+ jedním překvapením). Stejně jako Epizoda VIII u mě zuřil boj mezi tou úžasnou nostalgií a kvalitou ale zde už to ve prospěch světlé strany uhrát nešlo. PS: po několika dalších shlédnutích musím uznat, že si vyšší hodnocení zaslouží. Spinoff, který v mnohém předčí některé díly hlavní linky. Který má navíc vlastně hrozně temný a depresivní, nevyhnutelný konec na který navazuje vynikající provázání s epizodou IV. ()

ViktorEl

Veľmi nudný film zo série Star Wars. Je veľa lepších filmov a majú nižšie hodnotenie ako tento. Pre mňa veľké sklamanie čo sa týka filmu aj hodnotenia. ()

El-Barto

Celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že se jedná o zbytečnej film. S výbornými triky, dobrou akcí a kvalitně zrežírovanej. Ale s hrozným obsazením, triviální zápletkou, bez špetky osudovosti a emocí. Trailery slibovaly mnohem víc. Hodnotím stejně jako Force Awakens. Z nových SW jsem viděl zatím dva filmy a úplně mi to stačí, další už nechci. ()

Pidzey

Tenhle film zařazuji do své top z jednoho prostého důvodu. Jako ideálního zástupce mojí velice oblíbené série. Myslím, že právě tenhle díl, i když je vlastně bokovka ostatních Star Wars, si to ze všech nejvíc zaslouží. To proto, že je to dost možná nejpovedenější díl celé dlouhatánské ságy. Komentář k samotnému filmu si časem ještě přidám. ()

Sentido

Za uplynulou dekádu nejpohlednější kinosálové Star Wars. Prostředníček hrdě vztyčený směrem k merchandise přístupu epizod I, II, III a VII. Ale i mrzení nad peřemírou (p)ostav a absencí (P)ostav. ()

Bozvav

Nejslabší článek celé série. Za mne zcela zbytečná záležitost. Nudné, fádní. Režisér se moc nevytáhnul, scénárista také ne. Za mne jedna a půl hvězdy. ()

peetrejr

Hneď po Mandovi najpodarenejši Star Wars prequel. Skvelý temný SW film, ktorý sa odohráva pred štvrtou časťou SW. Sleduje vlastne ako získali rebelovia plány Hviezdy Smrti. (Vôbec ma nikdy nenapadlo že by o tom vznikol film.) ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

26.07.2023

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)