cuchillo

Loni na MFDF v Jihlave videni motorkari, hipsteri a raperi. Na CT videni punkaci a hooligans. Nejzajimaveji mi prisli zpracovani hipsteri (je to atraktivni/vdecny tema, ktery tvurci nezkazili formou vypraveni, ba naopak podtrhli). Nejslabsi zatim rap. Home video 'Orion a jeho drogy & kocicky' me minulo uplne. ()

flyboyeda

Skinheads dil zatim asi top, Punk prima, hip-hop pusobil spise jako lyricka exhibice kombinovana s reklamou na Big Boss - imho trochu na ukor vypovedni hodnoty, coz je skoda. Prave od tohoto dilu jsem mel totiz asi nejvetsi ocekavani. Ale jako celek urcite fajn pocin a je dobre, ze se do serie tvurci pustili. Jsem zvedavy na dalsi dily ala sXe. ()

nirvanafan

Myslím, že v tuhle chvíli můžu s čistým svědomím hodnotit, protože těch posledních pár dílů už to nevytrhne. Půlhodinová stopáž je vražedná i samospásná zároveň, protože sice na jednu stranu brání proniknutí pod povrch, ale podělá-li se to, je 30 minut snesitelná doba i na blbej dokument. Vlastně jediné dva díly, kterým se povedlo dohrabat se k nějaké podstatě jsou rainbow a cosplay, také výrazně ční nad ostatními. Fakt, že místo na takové meatheads se je i po těch letech pořád lepší podívat na Železnýho Schwarzíka je výsměch sám o sobě. Tvrzení, že v některých subkulturách se už k hodnotám apod. ani nedá dojít je podle mě jenom averzí vůči konkrétní subkultuře. (V případě některých jsem se sama neubránila podobným myšlenkám.) Jde hlavně o to vybrat si z davu ty správné lidi, kteří dokáží svoje zaměření poutavě zprostředkovat. Docela chápu snahu některých tvůrců vybírat si už tak v rámci minorit ty opravdové exoty, mám ale pochybnosti o tom, jestli je z hlediska relevance tenhle přístup skutečně vhodný... ()

mr.filo

S velkým očekáváním přichází velká zklamání.. ovšem musím říci, že Báhovec mě baví čím dál tím víc, ač jeho beta-sestřih Rapu hodnotím jako nejslabší ze tří prezentovaných dílů (Rap - Hipsters - Motorkáři) Zase na druhou stranu kde jinde se dozvědět v jakých drogách se hlavní česká rapová hvězda intenzivně zasypává, a kolik "kamarádek" se kolem motá. (ok, tohle asi nakonec veřejnoprávně vystřihnou) zato jak má moc botiček tak určitě zůstane... .... EDIT: Dále v pořadí viděno PUNK: Z pankáčů se stávají květinové děti, jinak by se "punkerským způsobem života" nebyli schopni dožít takto vysokého věku - aneb abstinenti a vegetariáni by mohli mít vlastní díly. Což? Následuje (c)huligánská banda - spíše jako náhled na zábavu spojenou s výletem za sportem. Takže pro sebevzdělání doporučuji "Ross Kemp on gangs", Polsko. ()

BoPo

Malo sa jednať o pohľad za oponu jednotlivých subkultúr. Odstrániť nános všeobecného zjednodušenia a ukázať holú pravdu, skutočnú podstatu. Prečo tí ľudia žijú ako žijú, prečo ich baví čo ich baví, v čom spočíva čaro ich komunity. A realita? Nikto nič zmysluplné nehovorí, nikto nič neozrejmuje. Orion si vybaluje nákup z igelitky. "Fanúškovia" chlastajú v autobuse, následne močia pri autobuse, aby opäť chlastali v autobuse. A vďaka týmto skvostným záberom mám zistiť o čom je rap a hooligans? Ešte veľa dielov čaká na svoju premiéru, takže nádej zomiera posledná, ale zatiaľ bezobsažný prúser. Našťastie od Cosplay išla kvalita hore (stále kolísa, ale už v rámci znesiteľného rozmedzia) a celkový dojem sa ustálil na 2+. Hlavný problém bude v tom, že pol hodinový priestor je na nejakú kvalitnú sontáž jednoducho málo. ()

• Televizní seriál vychází ze stejnojmenné knihy Vladimíra 518 "Kmeny", mapující současné městské subkultury, i "Kmeny 0", zaměřené na subkltury před rokem 1989. Obě tyto publikace zaznamenaly obrovský úspěch a byly tařka okamžitě vyprodány. První zmíněná se také umístila ve své kategorii na 2. místě v anketě Nejkrásnější kniha 2011. (MTHRFCKR)
  • Před samotnou televizní premiérou proběhlo 8 předpremiérových projekcí v 8 městech, které vždy uvedl autor knižní předlohy Vladimir 518 a režiséři daných dílů. Jmenovitě jste tak mohli vidět v Praze trash metal a rap, v Brně graffiti a punk, v Českých Budějovicích motorkáře a hooligans, v Olomouci rainbow a hipstery, v Plzni hackery a cosplay, v Ostravě skinheads a tattoo a opět v Praze tuning a meathead. (MTHRFCKR)