Dokumentární cyklus Kmeny, který mapuje současné městské subkultury, představuje sedmý odvysílaný díl Skinheads. Jedna z nejkontroverznějších městských subkultur se v posledních letech pomalu ale jistě zbavuje nepravdivých mýtů okolo svého kmene. Obecná informovanost o původním postoji, smyslu a myšlence Skinheadství nebo kořenech, které sahají až do 50. let na Jamajku, je stále lepší. Nejen hudba, ale především hrdost, styl a zábava je to, co drží Skinheads pohromadě. Projekt Kmeny vznikl v koprodukci studia Yinachi a České televize, partnery projektu jsou městské projekty BU2R a Jägermeister. Díl Skinheads odvysílá Česká televize, ke zhlédnutí bude také na kmeny.tv. (Česká televize)

KM Phoenix odpad!

Pro ty co vědí nedostatečné, pro ty co nevědí tak zmatené a bez potřebných doplňujících informací (např. pochybuji, že by většina diváků ČT věděla kdo to jsou Mods). Celkově hodně zjednodušující pohled, zredukovaný na hudbu, fashion a fotbal. A samozřejmě jak už je u tohoto seriálu zvykem, nesmí chybět pořádná dávka slow motion. To, že zde aktéři svorně vystupují proti rasismu je chválihodné, nicméně trošku rozlišení ve skinheadské subkultuře by ze strany tvůrců rozhodně neškodilo. Pojmy jako SHARP, Redskins případně RASH vůbec nepadly a Trojan byl zmíněn opět jen tak mimochodem a bez vysvětlení. Škoda, možnost přinést úplnější obrázek a vyvrácení některých mýtů ohledně této subkultury přišla vniveč. ()

Tom_Lachtan

Tohle patří k tomu nejlepšímu (zatím) z kmenů, téma je tu výborně uchopeno a snad poprvé se tady podařilo uchopit jak komunitu, tak avizovaný koncept (kdy se v dokumentu objevuje jak relativní nováček i dlouholetý vyznavač) a navíc je to doplněno výborným zpracováním, kde jsou zpomalovačky dotvářející atmosféru (v jiných dílech jsou také, ale zoufale tam nefungují) a stejně tak je sympatické ponechání režisérových otázek zpoza kamery (což se může zdát jako hloupost, ale ono to v mnoha dokumentech dost chybí a dává možnost mnoha nepřesným interpretacím). ()

baribal

Co mě už u několikátého dílu docela zarazilo je, jak je plno "kmenů" zajímavých, ale jak jeho členi nemají prakticky co říci. Každé druhé vyjádření.. chci ukázat, že nejsme jako fašouni.. víc už toho moc nezazní, jen takový balast vyplňující prázdný prostor. To není výtka k tvůrcům, spíš jenom návod k zamyšlení jestli mají "kmeny" co říci.. ()

Olík

Zatím nejpřirozenější a pro většinovou společnost svým významem nejsmysluplnější díl cyklu. A i když se v jádru ukázalo, že skuteční skinheads, kromě toho že nejsou nacisti, nemají světu vlastně vůbec co říci, tak jenom to vyvrácení hromady předsudků, které jim od doby Orlíku byly nakydány na hlavu, má hodnotu dalších 100 minut filmařsky atraktivnějších záběrů. I když.....ono několik minut zmiňovaných filmařsky atraktivnějších záběrů na úkor zpomalených pohledů na tančící nebo fandící "holohlavce" by přece jenom celkovému obrazu pomohlo. Za největší devízu lze považovat účast dvou person tuzemského hnutí, které pražské skins rozdělují na „buqičákovce“ a „červeňáky“ a to praktikující encyklopedii Vláďu Červeného a respektovanou postavičku Buqičáka, jejichž přítomnost dává zapomenout na hluchá místa, které jsou otravnými mouchami celého cyklu. ()

gonga

Tak co jsem se dozvěděl o skinheads : rádi mlátí týpky, kteří se jim nelíbí, vyhazují lidi z vlaku, mají rádi svoje kořeny a často taky druhé kluky. Jo a chodí na fotbal a na koncerty. Tak u mě ti to, Zadku, nevyšlo, tohle mě fakt ke skinheads nepřivede. Nakonec mě nejvíc rozesmál ten jejich Buqičák, kterej na jednu stranu "pláče" jak jsou policajti svině, že je mlátí bezdůvodně a na druhou stranu je svým způsobem hrdej na to, že neznámé lidi vyhnali z vlaku. Proč? Protože jsme skinheadi. Jediné, co bylo na dokumentu fascinující bylo nakolik je tato subkultura prosáklá homosexuály (nic proti nim) resp. skrytým homosexuálním chováním. Není to sice nic nového, ale vsadím se, že mezi nimi je gayů daleko víc než v průměrné 4% většinové společnosti. ()