Asterix a prekvapenie pre Cézara

• Česko Asterix a překvapení pro Cézara (viac)

Obelix sa zamiloval... Jeho vyvolená však už svojho nápadníka má a aby toho nebolo málo, tak ju unesú Rimania. Asterix s Obelixom ju však idú zachrániť. Dostanú sa až pred samotného Cézara, do Gladiátorskej arény, kde ich čaká napínavý boj. (STV)

Homer.p

Opravdu mi negativní připomínky zdejších uživatelů přijdou naprosto zcestné 🤪. Super animace, příběh, dabing, prostě vše. Nevím co víc bych si mohl přát. ()

junxi91

Další dobrodružství jedné odbojné galské vesnice a jejich hlavních bojovníků Asterixe a Obelixe, jenomže tentokrát se nám Obelix zamiluje do ženské, u které prostě nemá šanci. Ctižádostivý a ambiciózní Caesar dostává do Říma dárky z celé říše, kromě Galie. Nařídí Caiovi Fatuotsovi, veliteli gladiátorské školy, aby mu připravil velkolepou show, jinak bude předhozen lvům. Asterix si zase všimne, že se Obelix chová divně, nebaví ho lovit kance a Getafix odhalí, že se zamiloval do Panacey, neteře náčelníka Vitalstatistixe. Ta má ale mnohem hezčího a mladšího muže Tragikomixe, což je syn sousedního náčelníka. Oba chtějí mít soukromí a vydávají se do lesů, ale jsou přepadeni jedním příliš horlivým rekrutem, který se zachoval jako debil a napadnul Galy. Asterix a Obelix o tom informují celou vesnici a ta zaútočí na římskou posádku. Centurion prozradí, že nařídil rekrutovi, aby zajatce odvedl pryč, kvůli strachu z Galů. Asterix, Obelix a pejsek Dogmatix se tak vydávají po stopě rekruta a dozví se, že byl odvelen až do Saharské pouště. A tak se dva hrdinní Galové přidávají k římské legii a jejich velitel je z nich během výcviku samozřejmě nadšen, stejně jako kuchař. Asterix a Obelix rádi prokazují ostatním "laskavost", protože díky ní člověk získá co potřebuje a Obelix potřebuje neustále vědět, kdo je přítel a kdo není. Mezitím Panaceu a Tragikomixe, kteří utekli z římského tábora v poušti, unesou obchodníci s otroky. Do tábora dorazí také Asterix s Obelixem a dozvědí se o útěku těch dvou, a tak se vydávají po jejich stopě. Nejprve se vypořádají s obchodníky s otroky a nakonec dorazí jako "neřímané" do Říma a navštíví místní lázně, Dogmatix prozkoumá s lahvičkou kouzelného lektvaru římský stokový systém a všichni se před Julkovými zraky utkají se lvy v Koloseu. Byla to fakt sranda jako vždy, spousta vtipných situací a hlavně to, jak svérázně a bez zbytečných komplikací je Asterix s Obelixem uměli vyřešit. Hlavně se s tím nesrat, tak se mi to líbí. Akorát ten smutný Asterix na konci to trochu pokazil, ale chápu, asi se mu Panacea zalíbila. ()

raneczech

Pro mě jednoznačně nejlepší Asterix plný klasických momentů, který mě vždy rozesměje, i když hjsem ho viděl snad třicetkrát. Ač se vybír těžko, nejlepší je pro mě rozhodně výcvik v legii, ten nemá chybu. WHAT HE SAYS? ()

Edit13

To byl snad první film, na kterém jsem jako malá byla v kině. Byla jsem z něho úplně unešená a to nadšení mi zůstalo dodnes. "Ani křídla nemají a jak krásně létají...óóó". ()

AshT

Je to o něco lepší než Asterix a Kleopatra, ale není to úplně věrné komiksu. Občas se člověk zasměje za těch 79 minut, ale na 12 úkolů pro Asterixe to nemá. ()

papadoce

Moje hodnotenie je spojené s detstvom. Vtedy to bola proste nádhera. Inak medzi nami, je to o tom, že Obelix udiera Rímanov, nič hlbšie ani vtipnejšie v tom nie je. Ale ako spomienka na krásne časy to bolo osviežujúce. A som milo prekvapený ako sa bavil môj šesťročný syn. A preto 4. ()

Fildas

Jako malej hošíček jsem měl svoji jedinou VHS a na té Asterix a překvapení pro Cézara. Viděl jsem to možná 30x ale jako dítě jsem si to pokaždé užíval. Už jenom díky těm vzpomínkám musím dát za plnej počet. ()

DrobekSKS

Trochu utahané. Filmu by neškodilo, kdyby byl o 10-15 minut kratší. Bylo zde ale mnoho vtipných a zábavných momentů. Hlavně britský odvedenec neměl chybu. ()

Spectacle

Další výborný kousek s Asterixem a Obelixem, opět prošpikovaný parádním humorem. Doposud jsem neviděl lepší animovaný film, tedy pokud nepočítám Shreka! "Čím horší strava, tím mocnější armáda! - Fuj! Nevěděl jsem, že je římská armáda až tak mocná!" ()

Benisippo

Pro mě absolutně nejlepší Asterix, rovnat se mu může jen vaření dortu v Asterixovi a Kleopatře:)) Včera jsem si pořídil originální DVD v řetězci Bontonland za pouhých 99!Kč a od té doby se dívám stále dokola...tolik skrytých vtípků jsem tam našel:)) ()

katuuuska

Moje první divácká zkušenost s touto dvojicí a dá se říct, že je to nejpodařenejší díl. Asterixe miluju prostě a ještě víc jejich hlášky. "Rozumííš, d*bile jeden zelenej!"..... "není to d*bil, je to i*becil" :D ()

boombang

Před léty, při prvním shlédnutí, mi to přišlo vtipnější. Ale i napodruhé jsem se docela dost pobavil. "Co to vyvádíš? Vždyť to bude samé sádlooo!" ()

Maica

Teda, na to že je to Asterix... Trochu mě to zklamalo. Celkově byl děj spíš o ničem a nejlepší byly samostatné vtipné scénky. Ale co, lepší než drátem do oka. ()