The Possession of Michael King

Michael King (Shane Johnson) neverí ani v Boha, ani v diabla. Po nečakanej smrti svojej manželky sa však rozhodne nakrútiť film o hľadaní nadprirodzených síl prostredníctvom experimentu, v ktorom sa sám stane pokusným králikom. Povolí preto démonológom, vyvolávačom mŕtvych a ďalším praktikom okultných síl vyskúšať na ňom ich najtemnejšie a najsilnejšie kúzla a rituály. Je presvedčený, že všetci zlyhajú a on tak raz a navždy dokáže, že náboženstvo, spiritualizmus a nadprirodzeno nie sú ničím iným než mýtom. Stane sa však čosi, čo neočakával, a kontrolu nad jeho telom prevezme temná a desivá sila. Sila, ktorá ho už nikdy neplánuje pustiť zo svojho zajatia. (Incantator)

metal.storm

Z môjho pohľadu to skončilo inak, ako som čakala. A to bola celkom škoda. Inak pekný film, taký na zamyslenie, pre mňa dobre spracovaný a najmä chytľavý. Vybrali slušného herca do hlavnej úlohy. ()

Nivenx

První počin Davida Junga dopadl lépe, než jsem čekal. Po těch neskutečně trapných a slabých vymítání a posednutí přišel s tímto velice originálním zpracováním, které nenadchne ani triky, ani příběhem, ale zaujme lekačkami a děsivou atmosférou. Pokud si tento reža dál podrží svůj standart a ještě ho povíší, může to být klído další Wan. Uvidíme zda tohle nebyl jeho zároveň poslední film! Bohužel k vyššímu hodnocení ještě málo chybělo. 50% ()

sedm.1

Z tohoto snímku si odnáším skutečně zvláštní pocity, neboť přestože ho nepovažuji za nikterak strhující, napínaví, či atmosférický a v podstatě mě vlastně ani nějak moc nebavil, tak přesto se mi nějakým zvláštním způsobem dostal pod kůži a pořád se mi vrací do hlavy. A já si kladu otázku, čím to je sakra způsobený? Určitě tedy ne found footage zpracováním, kdy mám jinak tento subžánr opravdu rád a vyhledávám ho, baví mě a ve většině případech mě dostává do varu, tady na mě toto zpracování ale jaksi vůbec nezafungovalo, a navíc nějaké záběry byly pořízeny právě z pohledu handcamu a jiné zas klasicky, což také na výsledném dojmu příliš nepřidalo. První polovina filmu pak byla doslova smrtonosně nudná, natahovaná, dějově prázdná, prostě o ničem, naštěstí v druhé polovině se to celé poměrně slušně rozjelo, a nejspíš právě tento úsek způsobil, proč mi Possession of the Michael King nakonec tak uvízl v paměti, ovšem není to zapříčiněno ani tak zajímavějším, či výraznějším dějem, ale spíš určitými momenty, které byly vážně silné, stylové a opravdu působivě zpracované, a ve výsledku pak hodně ovlivnily a v podstatě i napravily celkový dojem. Za velké pozitivum filmu jinak musím určitě ještě zmínit představitele hlavní role, který podal skutečně výrazný výkon a ke konci z něj šel vážně až strach, svou rozdvojenou osobnost podal hodně přesvědčivě a celý film také opravdu oživil a kvalitativně povýšil. Já jsem z tohoto snímku ale zkrátka vážně na vážkách, nicméně jednou věcí jsem si jistý, a to že jeho tvůrce, David Jung, je talentovaný a stylový filmař, o kterém bychom nemuseli slyšet naposled, pokud tedy ovšem ještě někdy něco vůbec natočí. Právě jeho práce zde totiž budí ten zcela jasně nejpřesvědčivější dojem. ()

Corpsegrinder

Tyhle filmy o posednutí jsou všechny vytažený z jednoho kýblu sraček. Chtěl jsem jít na dvě hvězdy ale Jasmův debilní komentář mi zkazil náladu tak na to seru. ()

divak84

film na úrovni projektu střední školy, herectví hlavní postavy na urovni TV Prima.. nuda, sice solidní pokus o lekačky, ale srandovní průběh je opravdu nehororový. Mike blazní a blouznní , stěžuje si na to, že není při smyslech, zajímavé ale, že kdykoliv si umi pustit kameru a streamovat svoje pocity svým odběratelům na YT. opravdu slabý, nic neříkající horor sice s poctivým záměrem, ale nulovým výsledkem a strašidelným herectvím (i strašidelnou logikou) ()

Flopik

Veľká pochvala , šiel som do toho s tým Že to bude len nejaká blbosť no a fakt som sa zmýlil.Začne to zaujímavo chlapík sa nechá preklínať , snaží sa vyvolať démona spojiť s mŕtvymi atď . .To je pre mňa novinka.Trocha blbosť je že keď sa mu to podarí a posadne ho démon tak mu trvá 30 minút kým nato príde.Ale aj počas tých 30 minút to stojí zato.Nieje tu žiadne vymietanie , je tu len mučenie posadnutého ak to tak môžem nazvať.Pre mňa jednoznačne skvelý prírastok do tohto tipu hororov.Koniec super ako sa na horor patrí bol fakt zlý u mňa 5* 100% miestami som sa fakt aj zľakol a zamrazilo ma. ()

BlackHood

Skvělé!!! Žádný nudný rozjezd, jak je typické pro horory, hned se něco děje! Napínavý a jeden z nejděsivějších hororů tohoto roku. Skvělé, možná i lepší, než skvělý film o démonech jménem The SHRINE. Démon skvělý, nemám co vytknout. ()

johnymdoe

Řekl bych děsná blbina...není tomu tak! Jistě..další démon, další rodinka, další natáčení na kamery. Bál jsem se, Hlavnímu protagonistu umřela žena a zůstala malá dcerka. Chlap se rozhodne že na sobě vyzkouší zač je toho loket, že mu to připadne vtipné...no pak už nepřipadne. Nevím nakolik je to herectví a na kolik filmařina/efekty, ale tohle? Paráda! Bylo to strašidelné až moc, hnusné a s dobrými hereckými výkony...Hezky jsem se bál a někoho by to...POSEDLO! ;-) 70% ()

M.Myers

Další ze záplavy FF filmů a další přírůstek o nějakém tom posednutí... V první polovině sledujeme ne uplně záživnou podívanou. Proběhnou nějaké ty rituály, které na sobě nechává ústřední postava vykonávat, aby dokázal, že prostě nadpřirozeno neexistuje. Bohužel, chlapec se zmílil a tak ho posedne nějaký ten démon mravenečník :-).... V záverečné třetině se film velice pěkně rozjede a při scénách, kdy se chce posednutý dobrovolně nebo spíš raději rozloučit se životem, jsem se v duchu musel lehce pousmívat. Na režisérův debut dobré, avšak ne zrovna moc originální. Takhle filmy o posednutí můžou vznikat stále donekonečna. Poté uvidíme, jak někoho posedne třeba démon žirafa, nebo démon toaletní papír, nebo démon flaška rumu atd. Ale i přes veškeré neduhy je tento snímek, zejména ve druhé půli, poměrně zábavný. 3*** ()

fixaman odpad!

Nejhorší vymítačský horor (tady navíc bez vymítání) jaký jsem kdy viděl. Nebál jsem se ani vteřinu, občas jsem musel film posouvat, aby se tam už něco dělo. Dějově prázdné, herecké výkony taktéž ryze průměrné, celkově ztráta času :-/ ()

RobLord

Michael King tragicky ztratil milovanou manželku - matku jejich dcerky. Kdyby se paní Kingová neřídila radou věštkyně, odjela by s manželem do Evropy a byla naživu. Dokumentarista Michael King se spolu s kameramanem vydává do okultní komunity, aby dokázal NEexistenci nadpřirozena. Pár démonologů (muž a žena) provede za poplatek evokaci démona, jehož grafický znak Michael King podvědomě vybral automatickou kresbou. Michaelova psychika se začíná postupně tříštit a hrdna spjeje až do nejvyššího stupně démonické posedlosti. ()

KUFI

Uz jsem pomalu zacinal propadat beznadeji, ze jeste nekdo nekdy natoci koukatelnej horror. Jsou tam sice laciny lekacky, ale povetsinou nepredvidatelny. Vzdycky me zastihly nepripravenyho, divze mi malem nebouchla hercna. Atmosfera je tam taky a docela solidne mraziva. A herec co hraje Míšu Krále mi, svete div se, nebyl krajne nesympatickej jak je u me zvykem. ()

helraiser

V podstatě průměrná FF podívaná se slušnou porcí strašení,která stojí za shlédnutí. Já osobně už jsem podobnýmy filmy předávkován, ale své kvality to má, to se musí nechat. Divák se rozhodně nudit nebude, navíc film má sympatickou minutáž, takže celkem rychle uteče a na nějaké nudné části tam prostě není místo. Jako hororová jednohubka na dlouhý večer zcela postačující. ()

Miagy

Mám pocit, akoby film natáčali dvaja nezávislí režiséri. PRvých 50 minút úplne slabých, všetky "hororvé" scény boli len lacné lakačky s pridaním hudby, a tá otrasná kamera,,,mal som chuť to vypnúť. Posledných 20 minút akoby nastal obrat, dobre zahraná a zvládnuta postava posadnutia, chýbalo mi vymítanie :) ()

Pitryx odpad!

Další blbina z rodiny abyjakopravda, tudíž je zde nezbytná handycamera, předem předvídatelný děj a obrovská spousta mrtvých míst a nudy. Myslím, že těchhle ptákovin už snad bylo dost ne? Všechno je to na jedno brdo. Pro mne tedy osmdesát minut okusování nehtů, koukání z okna, a nadávání sama sobě. Film nepřinesl nic nového. Takže pro mne je hodnocení jasné. Tohle to prostě už po x té fakt nemusím. Jen se divím, že tam ještě autoři nedali obvyklé „Natočeno podle skutečné události“, nebo nějakou podobnou kravinu. 201501117654/8323 ()

intro

Tak tohle si konečně zaslouží označení horor. Já sice FF moc nevyhledávám, ale Posedlost Michaela Kinga vypadala celkem zajímavě, navíc mám tyhle téma v hororovém žánru rád. No vůbec nelituji, snímek postupně graduje a ke konci už má tu pravou atmosféru. Dávám 70%. ()

Aywes

Svojí jízdu sračkoidním hororem jsem odstartoval opravdu vypečeně. Nenechte se klamat začátkem! Prvně to vypadá jako originální kus, který bude budovat atmosféru. Po přibližně půl hodince vám dojde, že jste se pletli. Postavit horor na (při nejlepším) céčkovým herci chce pořádnou odvahu. Já ji ale neocením. Film totiž stihl nudit i přes krátkou stopáž.Za mě fakt ne. ()