Svetlo medzi oceánmi

• Česko Světlo mezi oceány (viac)

Na odľahlý ostrov pri západnom pobreží Austrálie sa nasťahuje vojnový hrdina prvej svetovej vojny Tom Sherbourne (Michael Fassbender). Zamestnal sa ako strážca majáka, pretože po hrôzach, ktoré prežil, potrebuje znovu nájsť sám seba a samota mu neprekáža. Privedie si milujúcu manželku Isabel (Alicia Vikanderová), ktorá s ním chce žiť v dobrom aj v zlom. Ich šťastie sa však časom začína vytrácať, pretože Isabel nedokáže ani po tretíkrát donosiť zdravé dieťa. Až raz, keď Isabel smúti pri hrobčeku ich posledného dieťaťa, začuje od mora detský plač. Objavia čln s mŕtvym mužom a živým bábätkom. Rozhodnutie ponechať si ho bude mať nedozerné následky pre všetkých. (TV JOJ)

Razzor_82

Skvělé představení Fassbendera a Vikander. Drama které chytne za srdce a na konci vás hezky zamrazí. Pro sladké klišé tady není místo. Balada o chemii dvou lidí co chtějí být šťastní ale život jim dává kruté rány! Alicia je jako krásný anděl, který prosí o pomoc. Sežral jsem to oběma hercům i s navijákem! Alicia dodala filmu neskutečnou porci křehkosti a emocí. Film vás pohltí a donutí přemýšlet jak by jste se vy zachovali v situaci, když vám život staví do cesty překážky. 8/10 ()

Demonic189

No ja mam o filme roku 2016 už celkom jasno... Veľká škoda, že sa to k nám nedostalo do kín. Fassbender/Vikander si idú zaslúžene pre Oscara v snímku, ktorý síce trocha stráca v poslednej polhodinke, ale i napriek tomu prináša velkolepý zážitok. PS: rozkošnejšie dieta som na filmovom plátne ešte nevidel... ()

bono22vox

Výborný snímek, který dokonale pracuje s minimalismem a pomalým vyprávěním. To vše díky skvělé režii a výborným hercům. Začátek se může zdát dlouhý a pomalý, ale hned po objevení záchranného člunu s osamoceným dítětem dostane příběh ty správné obrátky. Finální završení může někoho zklamat, nicméně, všichni bychom si takové vyuzlení přáli, kdybychom byli v kůži hlavních hrdinů... 4/5 ()

markotter

Zase jednou opravdu drsnej doják, u kterýho jsem se ale necítil, že musím bejt dojatej za každou cenu. Prostě to přišlo a nedalo se tomu ubránit. Ústřední dvojice výborná, Rachel Weisz neměla moc co hrát, ale téma svědomí, rodičovské lásky a práva na svobodu rozhodování bylo tak silné, že to tak nevadilo. K tomu výborná výprava, kamera a hudba a je z toho romantický film, který jsem sice shlédl náhodou, ale rozhodně toho nelituju. ()

Likan7

Je sice pěkný, že díky tomuto filmu se Michael Fassbender a Alicia Vikander poznali a teď tvoří manželský pár, ve filmu jsou ale jako nebe a peklo. Fassbendera jsem snad nikdy neviděl hrát špatně, je to prostě skvělý herec, který zahraje všechno, a to tady toho prostoru zase tolik neměl. Kdo mě ale rozčiloval byla jeho milá, Alicia Vikander, ta holka není ani hezká, natož, aby uměla hrát a dokázala utáhnout takovou roli. Když jsem si film pouštěl, čekal jsem romantickou depku. A dostal jsem neskutečně deprimující depku se špetkou romatiky. Kdyby měl film o půl hodiny méně a nebyla by nejlepší herečka Rachel Weisz, která je ve vedlejší roli, šel bych i na 4. ()

mira.l

Docela dlouhé, zpočátku zajímavé, chvíli jsem uvažoval i o plném hodnocení. Ale ke konci už to byla velká ždímačka, čímž se to poněkud pokazilo. Ten dějový skok pár minut před koncem byl takový dost nepřirozený, přišlo mi, že tam něco chybí na úkor toho, že jiné pasáže se táhly až dost. Ovšem za Alicii tam tu čtvrtou hvězdičku vlepím, nicméně asi stačilo vidět jednou. ()

vikino1

Kdybych to viděl před 6 lety tak bych tomu vypálil dvě s komentem něco o tom, že je to dlouhé, nudné a nezajímavé. Ale pak se stal zázrak, já se stal otcem a začal jsem vnímat svět trochu jinak. Přiznávám, že první hodinu jsem měl dost problém abych neusnul, ale pak mě to vtáhlo do děje a pustilo až na konci. Prostě jsem se vžil jak do Fessbandera, tak do Viaknder tak do Weis i do Lucy a pro nikoho z těch čtyř vzniklá situace nebyla vůbec jednoduchá. Super film, ne pro každého. ()

ŠpetaMarek

Slušně zahrané, slušně natočené, slušně napsané. Ale na to aby to bylo přeslazené, to málo tlačí na pilu a na to aby to šlo na dřeň je to málo psychologické. ()

elimS

75% - komentář 20ti slovy: Po delší době mé drsné chlapské srdíčko zaplesalo nad touto drama-romanťárnou a silným příběhem. O 30 minut kratší, plesalo by více :D ()

neo250

Úžasný príbeh manželov a posadnutosť ženy/matky mať dieťa vyvrcholí až tak, že z toho vznikne zaujímavá zápletka s dobrým vyvrcholením a zo záverom ktorým som nečakal. Film ma natoľko strhol dejom, že som si neuvedomil ako rýchlo prešiel čas. Pomalší úvod viem preto ospravedlniť. Zároveň pochvala za perfektný výkon Michaela a Alicie. Dlho som nevidel takú dobrú drámu. Filmu dávam 80% a možno časom aj 5* ()

Jafes

Věrohodně a s citem natočené drama o střetu těch nejzákladnějších hodnot a tužeb. Člověk má při sledování pochopení, jak pro Fassbenderův smysl pro pravidla a morálku tak i pro Vikandeřinu touhu stát se matkou děj se co děj. Ne snad že by se Fassbender taky nechtěl stát tatíkem, ale utrpení už ve válce viděl tolik, že nikoho dalšího vidět trpět nechce. A už vůbec nechce, aby on sám to utrpení někomu dalšímu způsoboval, což je v jeho situaci po celou dobu filmu dost těžké. Jeho postava (a především její vnitřní rozkol) je napsaná a zahraná tak skvěle, že k vyjádření tolika emocí nepotřeboval ve scénáři moc slov. Alicia Vikander se rozhodně nekrčila nikde ve Fassbenderově hereckém stínu a do role láskyplné a později frustrované ženy se ponořila se stejnou vervou, jako její partner. Škoda jen toho uspěchaného konce, kdy film na všechny strany křičí ,,Hej tak už jsme to důležitý odvyprávěli a mohli bychom vyprávět i dál, ale nebudeme to už radši natahovat". V celku se jedná o zdařilý film s pomalejším tempem, které ne každému sedne. Mě teda sedlo. 80% ()

papadoce

Pozor, tento komentár bude zároveň spoiler, takže ak nechcete vedieť čo bude, nečítajte. Pomalé tempo ťažkej dráme trochu zo začiatku škodí. Napriek dobre zahranému, tomu proste chýba iskra. Alicia je úplne krásna a je teda jasné prečo si ju na ostrov osamelý vojak vzal. Bohužiaľ bol až veľmi dobrým človekom a tak tej manipulatívnej evidentne psychicky nevyrovnanej žene splnil napriek všetkým morálnym prekážkam všetky túžby. Bohužiaľ aj tú najväčšiu. Tým prekročil hranicu s ktorou sa nevyrovnal. Mal sa vyrovnať, lebo skrz svoju dobrotu začal chybyť. Je nešťastie, keď žena, ktorá túži po dieťati, nevie dieťatko donosiť, ale musí to mať svoje hranice, čo je ochotná preto urobiť a žiadny dôvod vrátane najsilnejšieho materinského pudu Vám nedáva právo zájsť takto ďaleko. Pár bol od zlého rozhodnutia odsúdený na zánik, lebo videli “správnosť” rozhodnutia diametrálne odlišne. A takto to je vždy, keď muž z lásky k žene plní všetko čo jej vidí na očiach napriek tomu, že v duši vie, že to je cesta do pekla. A platí to aj naopak. Nuž, peklo môže vyzerať rôzne, že ? Je neuveriteľné koľko životov a akým brutálnym spôsobom ovplyvnili. Svoje, matky, dieťaťa. Možno to nebolo úplne ideálne natočené od úplného začiatku, ale zároveň je to asi najsilnejší príbeh aký som za posledné roky videl. Škoda tej chýbajúcej iskry. Na päť hviezd som ju proste postrádal a kvôli téme som tú päťku strašne chcel dať. ()

ervina

Hodně pomalu plynoucí film.Ale nevadilo mi to,bylo to spíš ku prospěchu.Dobře zahrané i na tu rozklepanou kameru jsem si zvykla.Dodržovat pravidla nebo ne.Docela psycho.Ale myslím,že tenhle film líp pochopí diváci,kteří jsou sami rodiče. ()

Nely

Tenhle film jsem měla na seznamu nějaký ten pátek a až teď jsem se k němu dostala. Je to krásný příběh, který byl skvěle natočený. Herecké výkony byly úžasný. Alicia Vikander je skvělá herečka, které věříte naprosto každé slovo a každou emoci. Stejně tak i Michael Fassbender byl dokonalý. Ta chemie...prostě výborný! Ale abych se vrátila k samotnému příběhu. Je to film, který vám zlomí srdce a u kterého budete potřebovat nějaký ten kapesníček. Myslím, že tento snímek si zaslouží velkou pozornost, protože tam funguje prostě všechno. ()

AgnesDee

Už dlouho jsem u filmu nezažila, aby takhle moc habroval s mými emocemi. Roztíkala jsem se blahem nad roztomilým miminkem, svíjela jsem se v křečích při Aliciiných hodně silných scénách, které mě přesvědčily o tom, že je to opravdu úžasná herečka, a dokonce přehrávala i Fassbendera. Je to silný film o mateřské lásce a o matce a dítěti, které spolu pojí neobyčejné pouto. ()

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (viac)

Znáte novou švédskou superhvězdu?

Znáte novou švédskou superhvězdu?

25.05.2015

Seznamte se s Alicií Vikander. Možná si teď nemůžete její obličej zařadit a marně přemýšlíte nad tím, kde přesně jste ji viděli. Takže nápověda: Pokud občas utečete mimo mainsteamovou klasiku,… (viac)