Vražedné práva

• Česko Vražedná práva (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2014–2020), 64 h 27 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Peter Nowalk

Hudba:

Photek

Viola Davis, Billy Brown, Jack Falahee, Aja Naomi King, Matt McGorry, Karla Souza, Charlie Weber, Liza Weil, Conrad Ricamora, Alfred Enoch, Tom Verica (viac)

Ako sa vyvliecť z vraždy? Ako za zbaviť podozrenia zo spáchania zločinu, aj keď ste ho vykonali? To všetko vás naučí charizmatická právnička Annalise Keatingová, ktorá úspešne obhajuje aj tých najhorších zločincov. Jej lekcie na univerzite, kde prednáša, sú mimoriadne populárne. Ambiciózni študenti práva, ktorí praxujú v jej advokátskej kancelárii a súperia o prestížne miesta a lukratívnu prácu, sa však pripletú do škandálu s vražedným sprisahaním, ktoré otrasie celou univerzitou. A navždy zmení ich ďalšie životy. (TV Wau)

Tris

Seriál, který chytne hned v prvních minutách. První sérii jsem měla shlédnutou za víkend, nešlo to jinak. Viola Davis - výborný herecký výkon. ()

black8

Prvú sériu prežívam pripútaná k obrazovke. Zaujímavá zápletka a výborné obsadenie. Človek už nemusí pozerať Orange is the new black, keď chce vidieť kultúrno-etnicky pestrú Ameriku. A veľmi dobrá voľba obsadiť Violu Davis ako hlavnú protagonistku. Je skvelá. ()

silvusaak

Prvotni nadseni pomalu upada. Konec 2 serie uz vytahujou z paty vsechno co se da a porad uroven pada dolu. Uvidim co ta dalsi, ale moc nadeji tomu nedavam. ()

Saxos

Globálně a multikulturně populární seriál. Celkově je v nadprůměrném dějovém zpracování. Série má kromě, základní dílové linky, jednu celosériovou. Zápory: hlavní role, prý atraktivní čubka - ee, opelichaná afroameričanka s parukou; ani jedna herecká role nepřesvědčila; po několika dílech zjistíte, že 4% tady opravdu 4% nejsou. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. První série je nejzdařilejší. Jedná se o netradiční seriál z právnického prostředí, kde má každá postava nějaké tajemství. ()

ReTeZa

Vyprávění příběhu pomocí retrospektivy je pro mě jako pro diváka ozvláštňující a zajímavá podívaná... Taktéž oceňuju zavedení jedné dějové linie, která se táhne během celého seriálu a postupně odkrývá další fakta... Samozřejmě, že v každé epizodě je nějaký právnický případ, který je třeba pomocí bystré mysli vyřešit, ale to, co mě opravdu baví na tomto seriálu je až ten příběh za tím.... ()

Tess92

První díly mě úplně nenadchly, především jsem měla trochu dojem, že seriál má dojem, že ho sledují totální debilové (jak jinak si vysvětlit, že na konci druhého dílu je po odhalení totožnosti mrtvoly tahle postava ukázána ve třech různých scénách, abychom pochopili, kdo to byl). Jinak se na to hezky kouká, i když je to vlastně na zvracení, jak se ti lidi chovají. Závěr první série byl povedený, i když by těmi plot twisty mohli přece jenom trochu šetřit. Druhá sezóna se hezky rozjela, zkoukla jsem ji vlastně za den. Začíná to být ale trošku otravné, kolik různých kostlivců má každý ve skříni. Konec druhé sezóny mě vlastně vůbec nenavnadil dívat se dál, protože tam není opravdový cliffhanger. NA další série se dívat nebudu, protože jsem si přečetla o co jde (abych ušetřila čas) a bohužel se to přesunulo z roviny oblbování soudců a porot do vztahů, které mě vlastně vůbec nezajímají, a to jak se vyvíjejí mě nezaujalo. ()

dragonfire

Právnické prostředí nesedí každému, ale za mě je to stokrát ANO a jednou NE. Začnu tím negativem, poslední série, co to sakra mělo být? Už dříve to začalo být přitažené za vlasy, ale tady to došlo až k tomu, že už to je téměř nekoukatelné. Doporučuji dát si k tomu flašku vína, možná to pak bude větší zábava. Nicméně, zbylých pět sérií - akce, akce, akce. Viola Davis sice působí naprosto nepříjemným způsobem, ale na druhou stranu, je to herečka, která to umí prodat. Nebudu tu rozebírat, že je to naprosto zkreslené, a že nejeden "real life" právník nad tímto projektem ohrnul nos hned při první epizodě, avšak umí to tak strašně vtáhnout do děje, přestože je to právnické prostředí, že i vaše husina bude mít husinu. Můžete být úplný hňup a nevědět o právním systému absolutně nic a stejně pochopíte, o co se v seriálu jedná. Převážně jsou série sestaveny úplně stejně - něco se podělalo, pak se řeší děj nějaký čas před událostí, potom nastane daná událost, poté jsou následky v druhé půlce série. Pro někoho je to možná moc sérií o tom samém, ale já si to užíval, přestože u 5. série už jsem nehltal každý díl, pořád to bylo nadprůměrně kvalitní. Jak jsem už zmínil ze začátku, poslední série mě neoslovila, ale i přesto uděluji 4 hvězdy za několik let tohoto skvělého díla, které si určitě ještě někdy pustím s radostí. ()

stefi13

První série mě hodně bavily. Udržování napětí skrz flashbacky, neustálé nečekané zvraty, to bylo super. Akorát ke konci seriálu už mi přišlo, že těch zvratů bylo až moc a přišly mi i předvídatelné. Hlavně mě to dostalo do bodu, kdy už mi žádná z hlavních postav nebyla blízká a nikomu jsem nic nevěřila. Dokoukala jsem to jen ze setrvačnosti a jsem ráda, že to 6. sérií skončilo, víc už bych nesnesla. Myslím, že kdyby seriál skončil 4. sérií, hodnotila bych 5/5. ()

koragg

Hlavní dějová zápletka je napínavá, vedlejší případy jsou ale zbytečné. Oproti Suits a Better Call Saul je to po právnické stránce jaksi nevěrohodné. Moc nechápu chválu postav, přijdou mi nezajímavé, ohrané a není tu nikdo vyloženě v roli hrdiny, komu by člověk chtěl fandit. Naopak, většina postav jsou vyloženě anti-hrdinové, především ta jejich profesorka. Ve třídě nevyvolá nikoho, kromě svých 4 mazánků a nemá žádnou morálku. Nějak mě nebaví sledovat advokátku, která neodmítne ani vrahy, kteří se jí přiznají a raději hledá formality, než nějaký dobrý "deal" pro svého klienta. U soudu lhala hned v první epizodě a tak dále. Harvey ze Suits není ideál, ale jeho integrita dodávala seriálu dost. Tady to nějak chybí. Všichni vyvolení studenti podvádí a získávají důkazy a materiály neeticky až nelegálně. Možná jsem naivní, ale nepřijde mi to realistické. ()

studentice

Pilotní díl mě nadchnul-napětí od začátku do konce, zajimaví herci, hudba, poskládání příběhu... Už se nemůžu dočkat dalšího dílu:) ()

krejciitomas

Herci - sympaticti, energicti, celkove hodne kvalitni herecke vykony 5* Dej - nemuzu si stezovat 5* Celkovy pohled- Co me trosku vadi jsou az moc caste flashbacky, ktere zmatou 4,5* Shrnuti - Moc pekny serial s kapkou te mysterioznosti presne jak to miluji - 5* ()

DDCC

Po těch všech trapných, děsných (prostě naprosto debilních) krminálkách a letošnímu paskvilu Goddamn-ovi (i mean Gotham), je toto snad první právnický krimi seriál, který stojí za to. No né, vážně.. Už v prvním díle poznáte, že si seriál nebere v ničem servítky. Je jedno, co je morální a co ne. Je jedno, co je legální a co ne. Je jedno, jestli se vám to líbí nebo ne, ale je to prostě nejúžasnější krimi seroš, který jsem kdy viděl. A to je co říct. ()

The M

Tak a je to oficiálne. Konečne som si našiel čas a v priebehu jedného dňa konečne dopozeral epizódy tohto seriálu, ktoré mi ostávali do zimného finále. Už dávno ma nejaký seriál takto nepohltil svojím dychberúcim príbehom, v ktorom skutočne neviete, čo čakať. Tvorcovia na to idú proste zhurta a mám pocit, že sa neboja vôbec ničoho. Nelegálne právnické praktiky, sex, nevera, klamstvá, vražda. To všetko tvorí tento seriál. A samozrejme skvelé postavy, neprestávajúce udivovať vás a jednoducho dokonalé herecké obsadenie na čele s Violou Davis, ktorá tam tomu proste kraľuje. Ostatných ale musím tiež len chváliť. Počas prvých epizód sa pomaly vyfarbili, takže sa z nich stala skvelá opora pre hlavnú hviezdu seriálu. Pre mňa osobne najlepšia seriálová novinka roku 2014, ktorá tu snáď s nami ešte nejaký čas strávi! ()