Hollywoodský herec Nick Lang je sice hvězdou velkolepých dobrodružně romantických velkofilmů ve stylu Indiana Jonese, ve skutečnosti se mu však podobné role hnusí a chtěl by si pro změnu vyzkoušet něco jiného, nejlépe nějaké realistické drama, kde by mohl dokázat, že je opravdu dobrý herec. Náhodou zahlédne v televizi rozhovor s Johnem Mossem, tvrdým a nekompromisním newyorským policajtem, který se právě pokusil v divoké honičce dopadnout brutálního vraha zvaného Zabiják. Nick je nadšen a rozhodne se, že jeho příští film bude drsná realistická krimi, a že materiál pro roli posbírá po Mossově boku. To je ovšem to poslední co by si Moss přál, jenže protesty u policejního šéfa Brixe jsou zbytečné. A tak zanedlouho vyráží do ulic drsný polda a po jeho boku zhýčkaný hollywoodský panák, který nemá o skutečném životě ani páru. Není divu, že zkazí vše do čeho se Moss pustí a ještě navíc ho nesnesitelně rozčiluje hercova urputná snaha napodobovat vše co udělá. Nejhorší je, že se ho přes veškerou snahu nedokáže zbavit, a dotěrný herec ho dostihne dokonce i v pizzerii, kam si polda vyrazil se svou přítelkyní Susan a její dcerkou. Když mu nadřízený vyčte, že se neustále pokouší vyhnout povinnosti doprovázet herce, vezme Moss Nicka do noční akce. Během ní herec zpanikaří a zastřelí muže, o kterém Moss prohlásí, že to byl nevinný člověk. Herec se zhroutí a detektiv slíbí, že vše vezme na sebe a doporučí mu aby okamžitě odjel z města. Ten se však na poslední chvíli rozhodne zůstat a po návratu na policejní stanici ho čeká nemilé překvapení. (oficiálny text distribútora)

anderson

Odkaz pre režisérku slovenského dabingu vyrobeného pre STV IVETU WEISZOVÚ: Vážená pani ste KOLOSÁLNA KRAVA !!! Inak totiž nie je možné vysvetliť prečo tradičný dabér MICHAELa J. FOXa RICHARD STANKE dabuje JAMESa WOODSa. (27.9.2007) ()

Lacike

Jeden z mnohých ale priemernejších buddy movie akčniakov. Hlavná dvojka je skvele obsadená a zahraná, ale je tu málo akcie a ten ústredný nápad spárovať filmovú hviezdu s poldom nie je poriadne vyťažený. Chcelo to viac kopať do Hollywoodu. Alebo aspoň keby akcie bolo dostatok. Naviac film kazí jeden horší CZ dabing ako druhý. Takže výsledkom je len ok nadpriemer. 6/10. ()

corpsy

Tak tento film sa naozaj podaril a môže za to ústredná dvojka. Majú ( hlavne Michael J. Fox ) vo filme spústu skvelých scén a rozhodne to medzi nimi funguje. Rovnako skvelá réžia a technická stránka filmu, a tak nechápem ten prepad. Možno neoriginálny ´´buddy movie ´´ námet, ktorý bol už v tej dobe ničím výnimočným. ()

mysiak

Dosť slabá a absolútne nedotiahnutá buddy komédia, kde sa síce hodia parťáci ale keď nie sú hlášky, tak to nejde...a ako o celku to radšej pomlčím... ()

ArsenalEagle

Dá se říct, že jde o tuctovou komedii, ale pro Foxe mám jistou slabost a Woods hraje Eastwooda jako přes kopírák, takže další plusové body. Hlavní třetici ovšem vévodí Lang, jakožto totální magor, který také vypustil několik skvělých hlášek. Mohlo to být mnohem lepší, ale i o dost horší. Škoda několika hluchých míst a až zbytečného mírnění se - mohla to být dost ujetá pecka. ()

k4n9ur

Přijde mi to obsazení takový dost béčkový. Nejméně J.Woods mi tam nesedí a měli mu dát spíš vedlejší roli, jako se to stávalo. Radši bych tam viděl někoho z předních herců Hollywoodu nebo aspoň někoho sympatičtějšího. Co třeba Eddie Murphy nebo ještě ne tak známý Samuel L. Jackson? Samozřejmě jen příklad. PS.: Ale je fakt že v tuhle dobu se tato generace herců teprve formovala a zrovna Woods se nezařadil mezi ty největší esa. On i Fox už nějak upadl v zapomnění. Ale aspoň máme taky na ně nějakou vzpomínku zase. ()

blackrain

Film stojí na odlišných charakterech postav, které se ze začátku v lásce moc nemají. Já bych taky nebyla zrovna nadšená, kdyby mi sdělili, že musím ukazovat svou práci nějakému filmovému herci a zasvěcovat ho do tajů mé pofese. Na štěstí nejsem James Woods, ale obyčejná účetní. ()

Mikita

Michael J.Fox nikdy nezklame. Vtipně vystavěný příběh, kdy se mladičký herec snaží něco odkoukat od ostříleného poldy, což samozřejmě přináší mnoho nesnází a vtipných okamžiků. Výborné odlehčení pro unavené večery. ()

Aleee89

Hned v úvodu musím říct, že se mi nelíbí a skoro vůbec mě nezaujal. Myslím, že hercům to spolu moc nefunguje a oba se mi na role, které tady hrají, nejeví jako ti praví. Prostě mi nesedí. Celkově film je docela nuda, příběh mě nezaujal... No dobrovolně se na vícekrát rozhodně nepodívám, tohle se totiž moc nepovedlo. ()

kinderman

Od zkušeného „béčkaře“ J. Badhama jsem žádný zázrak nečekal, a byl jsem překvapen, jak mu ve filmu všechno pěkně funguje. J. Woods se vrací k portrétu drsného Poldy (1988) a M. J. Fox zdařile paroduje herecké manýry mnoha svých kolegů. Zábavné. ()

Martin741

Reziser John Badham /Horecka sobotni noci, Cislo 5 zije/ natocil len priemernu americku komediu. Chvalim opat snahu priblizit US humor Europe, a to sa tu aspon na chvilu podarilo. Michael J. Fox /Navrat do Budoucnosti 1 - 3/ spolu s Jamesom Woodsom /Salvador/ a Stephenom Langom /seagalovka Fire Down below, neskor aj Avatar/ to pekne tahaju, dialogy su na urovni, tempo dobre. Trochu ma zamrzel fakt, ze film jede na vlne, ktoru vyvolala Smrtonosna Zbran /dat dokopy dvoch nesurodych a navzajom odlisnych policajtov/, ale dobre : od prirodzenia som tolerantny, takze to tolerujem. 69 % ()

bourec

Až teď si uvědomuju, že podobný filmy už v týhle době nikdo nenatočí. Některý filmy začnu brát na milost. Devadesátky byli jen jednou. 70%. ()

pakobylka

----- "Ty mě nenecháš růst … Ateliéry mě nenechají růst … Já jsem jediný, kdo chce, abych vyrostl !“ ----- A protože zhýčkaná, sebestředná filmová hvězda touží po růstu velice intenzivně a pro vysněnou roli drsného poldy je odhodlaná k práci přímo v terénu, dostane opravdový, médii zviditelněný policajt dočasně přiděleného "parťáka“, o kterého nestojí, který o skutečné policejní práci nemá ani ponětí ... a kterého se nelze žádným způsobem zbavit. Snímek má vedle téměř geniálních okamžiků i slabší, přece jenom ne úplně přesvědčivé momenty. Nicméně Michaelu J. Foxovi komediální role prostě sedí (i když se mu nikdy nepodařilo překročit vlastní stín a trumfnout legendární "Návraty do budoucnosti“), taktéž James Woods je ten správný nesmlouvavý polda a Stephen Lang naproti tomu ukázkový odporný padouch … kromě toho se jedná o snímek, ke kterému mám osobní vztah, takže to dál neřeším … ;-) ()

otík

Celkem svižná a hlavně zábavná komedie, která těží z klasické rozdílné dvojice. Zatímco Woods je tvrdý policista a drsňák jak se patří, Fox si zahrál filmovou hvězdu, která s ním chce do akce, aby našla inspiraci pro svůj nový film. Ačkoliv sem tam teče i hodně krve, celý film je naladěn spíše na komediální notečku. A vtip to rozhodně má. Tento starší film připomene nový se stejnou tématikou s Murphym a De Nirem – Showtime. ()

tom88

Veľmi príjemná zábava, ktorá pobaví svojim originálnym dejom či dobre zahratými postavami. Foxa až tak neobľubujem, no nevadil mi ani na chvíľu. James Woods je môj nový polohrdina ( teda filmový ). Škoda nevyužitého Luisa Guzmána a LL Cool Jea. Objavila sa tu aj malá Christina Ricci. Celkom svižne natočená zábava pre širšie publikum. 65% ()