Hollywoodský herec Nick Lang je sice hvězdou velkolepých dobrodružně romantických velkofilmů ve stylu Indiana Jonese, ve skutečnosti se mu však podobné role hnusí a chtěl by si pro změnu vyzkoušet něco jiného, nejlépe nějaké realistické drama, kde by mohl dokázat, že je opravdu dobrý herec. Náhodou zahlédne v televizi rozhovor s Johnem Mossem, tvrdým a nekompromisním newyorským policajtem, který se právě pokusil v divoké honičce dopadnout brutálního vraha zvaného Zabiják. Nick je nadšen a rozhodne se, že jeho příští film bude drsná realistická krimi, a že materiál pro roli posbírá po Mossově boku. To je ovšem to poslední co by si Moss přál, jenže protesty u policejního šéfa Brixe jsou zbytečné. A tak zanedlouho vyráží do ulic drsný polda a po jeho boku zhýčkaný hollywoodský panák, který nemá o skutečném životě ani páru. Není divu, že zkazí vše do čeho se Moss pustí a ještě navíc ho nesnesitelně rozčiluje hercova urputná snaha napodobovat vše co udělá. Nejhorší je, že se ho přes veškerou snahu nedokáže zbavit, a dotěrný herec ho dostihne dokonce i v pizzerii, kam si polda vyrazil se svou přítelkyní Susan a její dcerkou. Když mu nadřízený vyčte, že se neustále pokouší vyhnout povinnosti doprovázet herce, vezme Moss Nicka do noční akce. Během ní herec zpanikaří a zastřelí muže, o kterém Moss prohlásí, že to byl nevinný člověk. Herec se zhroutí a detektiv slíbí, že vše vezme na sebe a doporučí mu aby okamžitě odjel z města. Ten se však na poslední chvíli rozhodne zůstat a po návratu na policejní stanici ho čeká nemilé překvapení. (oficiálny text distribútora)

VanTom

Z ryze průměrné krimi-policejní "buddy" komedie vycházejí se ctí hlavně herci, zhýčkaná, ale sympatická hvězda M.J. Fox a agresivní, tvrdý, přitom osamělý a vnitřně - ve vztahu - nejistý J. Woods (jeho přemáhání se oslovit nežádoucího parťáka jako "Susan" mi přivodilo jedno z výjimečných hlasitých zasmání). Nicméně se nikam přirozeně neposunou, jen jejich spřátelení scénář chce. Za zmínku stojí ještě úchylně šílený padouch S. Langa, jinak jde zkrátka o hollywoodskou akční rutinu přelomu 80. a 90. let. ()

SG-1

"Ježiši, Mossi, co řekneš kapitánovi? Je mi líto těch padesáti mrtvejch, ale byl jsem nadrženej, víte? -Pooley- ()

kowalski

No já mám zlváštní vztah k těmto typům filmu. Hlavní dvojici to tentokrát pěkně šlape a jsou sehraný. MJ Fox ukazuje svůj komediální talent a je ho škoda, že dnes už nemůže hrát. ()

Bozvav

Průměrná ptákovinka, nenáročná na intelektuální schopnosti diváka. Prvoplánový humor, vcelku slušná akce. Za mne dvě a púl hvězdy. ()

gumbo

Občas by to chtělo trochu víc vlastního nápadu a méně klišovitosti a jednoduchosti, u některých scén to vypadá jako bychom už je viděli v desítkách dalších filmů. Celkem příjemná večerní komedie s dobrou ústřední dvojicí. ()

drankeryth

Krimi komedia obsadena Foxom a Woodsom. Jeden je policajt a druhy sa hra na policajta. Jeden toho druheho nema prilis v laske a ten druhy mu zavidi jeho policajne zamestnanie. Po case si zacnu rozumiet a dotiahnu vsetko do zdarneho konca. ()

helloween93

Viděl jsem to jako kluk a tenkrát mi to přišlo mnohem lepší. Po druhém shlédnutí mám pocit, že Badham měl k dispozici výborné obsazení - M. J. Fox i Woods byli na vrcholu sil, ale slabší scénář film sráží. Z téhle buddy komedie šlo vyždímat mnohem víc, než se nakonec podařilo. Pouze 3*, a to mám filmy s M. J. Foxem velmi rád. ()

MickeyStuma

Drsný zásadový polda a k němu parťák zcela rozdílného charakteru. Buddy-film v plné parádě obsahující akci, zábavu, švih a plno hlášek. Roli drsného poldy si tentokrát střihl James Woods a charakterově odlišného jedince Michael J. Fox, v tomto případě představujícího slavného herce úspěšné dobrodružné filmové série, který na policii kvůli roli přijde poznat veškeré dění a získat zkušenosti. Pro někoho průměr nepřinášející nic nového, pro někoho skvělá akční jízda plná zábavy. Každopádně se jedná o velice podceňovaný film, který ani zdaleka v rámci žánru stále nebyl poslední. Samozřejmě děj obsahuje mnoho patosu, ale i to má své opodstatněné místo. Silné dialogy vyřčené doslova kulometnou salvou spolu až s groteskními scénami stále pobaví a dá se říci, že snímek nijak ani nestárne. ()

Hapretor

Ústřední dvojice skvělá ... psychopat také ... místy vtipné ... ale čekal jsem víc ... něco jako Policajt z Beverly Hills ... nebylo ... na zabití času ok ... ()

Kingjiri

Uvítal jsem, že se oba "parťáci" překvapivě špičkujou až do samotnýho konce (jako vždycky jsem totiž očekával, že se jejich vzájemná nevraživost někde v půlce změní a stanou se z nich skutečný kámoši). Díky tomu neni velká nouze o vtípky nebo hlášky. Občas jsem si ale řikal, že se z tématu dalo vytěžit ještě víc zábavy, což naplno dělá jenom finále (kino, reklamní "billboard"). Taky přidal na porci akce, ale aspoň že byla nakroucená pěkně (nejspíš i díky Robu Cohenovi v roli režiséra druhýho štábu). Tradiční akční buddy komedie 80. let se sympatickym castingem, která nemusela skončit jako "jednorázovka", kdyby se ještě zapracovalo na scénáři, tři silnější hvězdy. ()

Bigfuckman

Pěkná krimikomedie. James Woods jako velkej drsňák co neumí pozvat holku na rande a vypustit své city ven. Zhýčkaná hollywoodská star sedla Michael J. Foxovi přímo na triko. Parádní herecký duet. ()