Backcountry

Na první pohled obyčejný výlet do nedotčené přírody se pro mladý pár změní v noční můru. Zpočátku vše vypadalo skvěle. Alex, který je na výpravy do přírody zvyklý, přesvědčí přítelkyni, která má raději město, aby s ním vyrazila do Provincial Parku, konkrétně do odlehlé oblasti Blackfoot Trail. Jenže to, co na první pohled vypadalo jako skvělý nápad, se postupně mění v jednu katastrofu za druhou. Nedotčená příroda totiž nemá jen svoje krásy, ale i nebezpečí, mezi které patří jak nelítostné přírodní podmínky, tak divoké šelmy. Tento výlet se tak stane největší zkouškou jejich vztahu. (topr harley)

boumik

Tak dnes večer jsem se udal výlet do divočiny . Bohužel hned od začatku jsem trpěl přiroda nic moc , ženská postava nesympaticka a o té mužské raději nemluvit ! Jsem ale odolný a vydržel jsem to a s nadějí , čekal jsem na medvídka . Když se medvěd objevil cca 5-10 min čekal jsem s očekavaním pěkný lov a ono nic nepřišlo! Medvěd si dal svačinku a bylo po všem . Oceňuji však to že medvěd byl opravdu reálný . Jinak nuda,děs a zklamání ()

Mamlas

Jenicek a Marenka jeli na vylet do obrovskeho narodniho parku. Jenicek byl typicky americky trotl, takze tvrdil, ze se tam vyzna, ale nevyznal se, nevzal si mapu ani GPSku, ani telefon, ani zbran. Teda vzal si sekeru, ale tu nekde zapomnel cestou. A oni sli a sli a hadejte ... ano, ztratili se. Pak si je vyhlidl meda beda. Jenicka spapal. Marenka utekla a utika a utika nekam a sama nevi kam. Pak se objevi bily jelen, Marenka jde par desitek metru za nim a hle, z cista jasna je tam, odkud vysli. Protoze mam rad podobne filmy z divociny, chtel jsem zavrit obe oci a dat 2 hvezdy, ale kdyz jsem si uvedomil, kolik bylo ve filmu ruznych blbosti a absudit, tak to neslo. Stvalo me caste pouziti roztrepane kamery, zamerne nedoostrovani a rozostrovani zaberu. Holt, kde neni dej a neni napad, tak udelejme vytrepany zaznam a rozostreme ho. To doda spad. Fuj. ...a taky idiotsky konec s jelenem plus beh Marenky se zlomenou nohou. Mizerie. ()

XXXXXXXX

Takhle to dopadá, když si párek městem zhýčkaných Kanaďanů vyjede do přírody. Alex, který chce přítelkyni požádat o ruku u jezera, kde byl naposled v rámci středoškolské tůry a jeho přítelkyně, která nevydrží bez mobilu ani minutu. Protože se celý film odehrává v lese, setkáte se s mývaly, podivínským turistickým průvodcem a když budete mít štěstí, kromě veverky spatříte taky jednoho medvídka. Nejzaujímavější částí celého filmu je potom medvědí svačinka. Ve zbytku stopáže, uvidíme slečnu Peregrym přestírající kamzíka a taky její nepovedený pokus o skok hluboký. no a její ploužení se zpět ke kánoi, se kterou pár na rezervaci dojel ()

javlapippi

Prvá hodina v pohode, mestský párik na turistike v divočine, nejaká tá vzťahová a iná psychológia. Potom do stanu strčí hlavu medveď, brutálnym spôsobom rozsápe neboráka a následne srká črevá z nebohého torza. Má zálusk aj na devu, ale tá ho odplaší píšťalkou. Viem, že u filmov tohto typu sa na realistickosť až tak nehľadí, ale ja som sa musel poslednú polhodinu už len smiať. ()

DonBraso

Na hříbky se určitě nešlo.Film,který hraje prim v naprosté realitě v přírodě,kam si vyrazí pár jednou takhle při sobotě.Musím říct,že tvůrcům vyšlo to,že ikdyž začátek filmu je tlachání a nic se neděje,tak je to právě ta část,která mě nejvíc bavila.Prostě bez příkoří film jede notu,jakoby tam vyjel kde kdo.Samozřejmě,že se tam nesmí,je spíše důvod tam jít.Bohužel pro milovníky slasherů a různých vraždících jednotek na odpočet bandě holek a kluků ze střední zde není místo.Postav sakra málo,jedna taková NPC postava,která hraje víc než je vidět do součtu filmu.Ano proč ne a vlastně tu máme jenom medvídka,který hejbne žlučí Alexovi docela dost. Survival začal a bohužel žádná sláva.Sice krásná hudba je dobrá věc,ale i tady s tou realičností to bohužel smrdělo jak jelení hovno na kánoji.Holka co se snaží utéct medvědovi?Ha.Nemusím číst National Geographic,abych věděl,že medvěd by byl v cíli i třikrát kdyby ten les proběhnul celý.No bohužel,pak ta noha ..no něco se muselo dít.V tu chvíli jsem si říkal dobrá,vždyť holka je vlastně taková Lara Croft.Konec zahřál a skončil zajímavě. Vůbec ne špatná podívaná,pomalé tempo dobré,pro milovníky Kanadských pestrobarevných lesů povinnost.Atmosféra dobrá a celkově je prostě film takový dobrý,určitě ne bohužel vynikající. ()

djbarrel

Bylo nebylo ... hustej týpek jak ranní průjem vytáhne svou milou na dobrodružnou cestu k jezeru, kde jí chce požádat o ruku. No trochu přepálí svoje schopnosti a trošku se ztratí. Navíc v lese se potuluje takovej přerostlej Haribo no a tím se to celý posere ... No nevím, filmy s dodatkem " Podle skutečných událostí " většinou diváky přilákají, ale tohle asi nebylo úplně nejšťastnější. Hodinu se dívat na to jak se dvojice prochází lesem, pak je tam pár zlomených větví, jedna scéna kde Haribo obchází stan no a nakonec útok, který trvá minutu. A dalších půl hodinky slečna zdrhá. Víc než jí naložil Haribo, si slečna naložila sama během útěku. No a to je asi tak všechno. Díval jsem se na to v práci s kolegou, tak se to dalo, ale dívat se sám tak usnu. 40 % ()

jack_scott

Výborná minimalistická survival záležitost. Film je v podstatě od začátku napínavý. Máte pocit, že jste v lese. Někde. Sami. možná....že ne tak úplně sami, protože Vám začne docházet, že ten les není zase tak pustej, jak vypadá... Efekty fajnové, ani jsem to takové nečekal. Hodně dobrá režie, i provedení. Fakt napínavej film. **** a 84%. ()

maverick080

Slušní herci a nádherná príroda. K tomu výborné napínavé scény a niekedy aj mraziva atmosféra.. Vadilo mi tam klasické klitšé a medveď, ktorý bol vždy mimo záber. ()

solisoli

Príbeh, ktorý varuje, že aj keď ľudia sa motajú všade po lese, nemusí pred nimi všetko utekať. Nie sú až tak v bezpečí. Výstižný efekt scenáru však nenaplnil možnosť réžii vytvoriť celoplošný projekt, aby zaujal diváka počas celých 92 minút. Našťastie slušná kamera korigovala všetko čo sa len dalo a samotné dramatické momenty boli vcelku autentické, až na jeden detail. Každá šelma, ktorá získa korisť likviduje hneď aj potencionálneho protivníka v dohľade. Ťažko by sa aj mestská slečna za daných okolností dostala z miesta pred rozzúrenou šelmou živa. Takže trochu to muselo byť v skutočnosti inak. ()

Nikolas__

Utahaná první polovina mi nevadila. Zbytečná část s turistou mi nevadila. Napětí tu trochu je, ale postavy nebyly sympatické. Scénář byl prázdný. Natočené je to průměrně, což je škoda, lesní survival je jeden z mých TOP sub-žánrů. Zdá se mi velmi nefér že se o tomto filmu mluví jako o jednom z nejlepších hororů posledních let. Druhá polovina je jen zmatené pobíhání (natočené jako kdyby to tvůrci podávaly jako nejgeniálnější věc na světě), silná je maximálně tak scéna ve stanu. Z mědvěda moc velký strach nešel. Prostě meh, stejně jako většina animal hororů, každopádně vlastně nevím, za co tomu ty tři hvězdy vlastně dávám. Celé je to strašně divně pojatý. První polovina je o ničem. Potom medvědí útok v polovině, a druhá polovina sice utíká jako voda, ale vlastně jsou to je slow-motion záběry toho, jak někdo utíká. O nějakém silném zážitku v souvislosti s Backcountry tedy mluvit nemůžu. Působí to jako kdyby to natáčel nějaký amatér. Už pár kultovních hororů mi kdysi nesedlo (R, G, H), ale teď mě to vážně mrzí. ()

Mamutol

Vlk se nažral a koza zůstala celá, jak praví české přísloví. Bohužel tady to nebyl vlk. Jinak je to 80 minut nudy a pobíhání po lese. ()

Maraboy

No začátek filmu až do 3/4 se vlastně ani moc neděje, je to spíš příjemná vycházka do Kanadské přírody ,asi po hodině filmu začne konečně to na co divák čeká "survival running" . Film si ale zachovává poměrně dobrou atmosféru po celou dobu ,nebo alespoň já jsem ztoho měl takový pocit . 75% ()

ifca88

Letos se urodily hned dva horory s tématem grizzly, ale oba pojaté jinak. V tomto hororu se dlouhou dobu nic neděje, děj se soustředí jen na postavy a pak se dočkáme v podstatě pouze jedné pořádné akce. Mně se ale tohle minimalistický pojetí líbilo, protože na mě působilo o dost reálněji (i medvídek měl normální rozměry, dokonce bych řekla že byl snad menší než běžný grizzly). Za mě 80%. ()

Saxos

Zdlouhavý začátek, jak putování po brdských lesích v době houbařské sezóny. Jen co dostane medvídek hlad, tak nikde nikdo, kdo by mohl pomoci. Na městskou právnickou podržtužku si se vzniklou situací děvče vcelku slušně poradilo. ()