Doktor Martin

• Česko Doktor Martin
Komédia / Rodinný / Dráma
Česko / Slovensko, (2015–2016), 27 h 41 min (Minutáž: 51–53 min)

Réžia:

Petr Zahrádka

Kamera:

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová (viac)

Humorný seriál z prostredia  podhorského mestečka Protějov v Beskydách. Stret svojráznej povahy nového obvodného lekára z Prahy s podhorským spôsobom života prinesie rad zábavných, aj menej veselých, nečakaných situácií. Jeho profesionálne kvality dokážu pacientom pomôcť aj v  mimoriadnych prípadoch, ale je otázne, či sa Protějovčania kvôli tomu dokážu zmieriť s odťažitým a uštipačným  Pražákom. Ak k tomu pridáme aj jeho schopnosť tým najnevhodnejším spôsobom oznamovať pravdu, môžeme o tom pochybovať. (RTVS)

Sa.sa

Super seriál, jen je škoda, že nemá další díly... Jinak Čvančarové to opravdu sluší a pan Donutil je opravdu herec s velkým H... Je krásné vidět jak lze postavit celý díl na 1 herci a jeho umění... Robert Mikluš se našel v tomto seriálu a jeho postava Strážmistra Topinky se stala kultovní... ()

narenta

Scenář o ničem, dialogy na hranici trapnosti, ani dobré obsazení nepomohlo, kde jsou časy, kdy se u nás točili Chalupáři. Škoda peněz. Jedna hvězda za tu krajinu a exteriery. ()

čejen

První epizoda celkem fajn, chvíli jsem si sice zvykal na pomalejší "tempo", ale nakonec dávám 4 hvězdy a budu sledovat dál. Donutil je holt třída:)... po pár epizodách upravuji na 5 hvězdiček ()

bouchy02

Jak Donutil v novinách tvrdil, že nebude hrát podle Clunese, tak přesně to dělá on, ale i všichni ostatní. I v detailech naprosto shodné (nevím, jestli to byla podmínka licence, nebo jen neschopnost českých scénáristů). Zatímco např. v Anglii běžná věc, že se vypijou litry čaje, u nás je málo běžné, že bych naklusal do ordinace a hned požadoval kafe i s mlékem). Opravdu i detaily jsou převzaté a často málo přepracované do uvěřitelné podoby, zasaditelné do Valašska. A ta mluva - pražština a občas osoba mluvící naprosto přetaženým dialektem. A taky bodmin nerovná se pražák, ani omylem. To už radši nechat bodmina. ()

JSYSMHJF

Na hodnocení ještě brzy. Kouká se na to hezky, jen trochu s obavami: další současný český seriál...v nějaké recenzi jsem četla, že čt seriál převzala, protože nejsou scénáristé a kvalitní scénáře...z toho je mi trochu smutno. Po delším čase dodávám, že možná tento typ seriálu, něco mezi sitcomem a "klasickým" seriálem má své místo. Asi nejde o dramatický vývoj, uvěřitelnost, ale o úsměvné střípky venkovsko lékařského života a jednoho zásadového bručouna a celkem příjemné herecké výkony...taková o stupínek lepší Ulice... ()

Lucky48

Normálně bych se ani nedívala, ale nemoc občas zamíchá osudím. Nemůžu hodnotit, jak si tento seriál stojí oproti jiným z tuzemské tvorby, protože zas tak nemocná díkybohu nejsem, ale dle reklam jsem to čekala ještě o stupeň horší. Každopádně žádný velký děj se neděje, což by v zásadě až tak nevadilo, nemám nic proti seriálům, které plynou pomalu, hrají tam dobří čeští herci a je to celé takové hezké, milé, barevné a nenáročné. Ale zároveň to neznamená, že to musí být neskutečně stupidní, scenáristicky naivní, nedotažené a herci neuvěřitelně se pitvořící a přehrávající. Čestnou výjimku tvoří Václav Kopta. Miroslav Donutil hraje svou čtyřistapadesátou roli opět stejně jako všechny předchozí, ale u něj to aspoň beru tak, že se prostě dívám na "Mirka". Jitka Čvančarová ochotnicky ztvárňuje další ze série femme fatale a Jana Štěpánková, která je jinak výborná herečka, se zřejmě chtěla podívat do Beskyd, což jí samozřejmě schvaluji. A po tom všem si pokládám řečnickou otázku... Proč není možné natočit oddechový, milý, český (československý) seriál s alespoň trochu přijatelným scénářem, který se pro jednou na světě vykašle na velice komické až k popukání vtipné představy o českém (nebo moravském...) venkově plném debilů, psychopatů a postav na jedno použití, jejichž jediným smyslem existence je chodit jako kokot, tvářit se jako kojot a nahrávat hlavnímu hrdinovi na jeho vtipné repliky? ()

desod

Kdybych nevěděl že je to přepis tak bych si říkal sakra co je to tam tam takové divné ....... kýčovité ale přesto se dá na to dívat ......... jen nevím proč to autoři museli umístnit do konkrétního kraje , proč to nezůstalo jen nevysloveno. Takhle to jen trká tím , že tam se tak nemluví , baráky tak nevypadají a lidi tam nejsou takoví ................ škoda. ()

danatr

Donutil dobrý, zbytek vcelku tragédie. Na jejich obranu nutno říct, že scénář je vážně slabý a hloupý a s replikami by nic nedokázala ani Meryl Streep. Hodnotím po prvním a jediném dilu, který jsem shlédla. Další už určíte neuvidím. ()

janisricos

A mě se to líbí, jako odpočinková věc z někdy někde je to roztomilý. Odvolávám co jsem napsal, postupem času čím dál větší hnus... škoda, začalo to dobře. ()

nacomeno

Latka súčasnej TV tvorby je nastavená hodne nízko. Kurva!, namiesto toho aby sa kompetentní začali konečne snažiť tú pomyselnú latku navyšovať,tak oni sa predháňajú komu sa ju podarí položiť na najnižšiu úroveň a podliezť. Dve hviezdy len a len za scenériu Beskýd ()

Bohaatstvo

Dnes jsem viděl jednu epizodu poprvé z celého seriálu, ale mně se to moc líbilo! Příběh je občas trochu přehnaně vykreslený, ale díl s medvědem se povedl. Alespoň si myslím, že jsem pochopil tvůrce, co měli na mysli... Mírná vyšinutost postav působí jako katalyzátor celého příběhu a díky tomu má příchuť něčeho neobvyklého a neotřelého. Trochu mi to vlastně připomíná Twin Peaks, což je dobře. Mám asi tuhle kategorii rád. ()

Dítě

Další z palety českých seriálů, neuvěřitelně jednající postavy, děsivě pomalé - asi "horské" nebo "moravské" - tempo, nevěrohodné zápletky včetně hlavní, proč vlastně ten doktor, vyrobený pravděpodobně v nové laboratoři kolegy Frankenteina na Kavčích Horách, do těch Beskyd přišel. Že se k tomu přidávají další věci, jako třeba podivné exteriéry a interiéry (ordinace v dřevěnici, to opravdu jde?), to už je v této vražedné kombinaci celkem jedno. Hvězdičky možná za Norberta Lichého, pro kterého mám slabost i v tomto podivném panoptiku nebo třeba za objevení mi neznámé části Velkých Karlovic, kterou kamera vytěžila do poslední mrtě. Aspoň u těch komentářů na čsfd se člověk dobře pobaví a zjistí, že někde je svět přece jenom ještě v pořádku, třeba takový blekekeke ,,, ()

Macamica

Chápu, že někteří psychicky nesnesou srovnání s britským originálem jako u mnoha jiných seriálů, ale za mě - Česká televize nemohla zvolit lepšího představitele hlavní role, protože pan Donutil ten charakter věčného morouse vystihuje perfektně. A přitom je i tak sympatický. Jitka Čvančarová je tady taky skvělá, oba měli výborné scény hlavně v díle Hemofóbie, když zachraňovali malého chlapce před vykrvácením... Takže já děkuji za další slušný seriál, na který se dá koukat a u kterého se i zasměju. ()

Josie7

Ve všech seriálech právě běžících se točí pár profláknutých herců, všude, kam se podíváš, Čvančarová asi jako jediná sexy herečka. Proč si režisér v tomto případě nedal tu práci a nepoohlídnul se po moravských hercích, aby to bylo aspoň malinko autentičtější? Ono totiž není nic směšnějšího než Pražák, který se pokouší mluvit dialektem. Jedna hvězda za pěkné přírodní scenérie. ()

Rindi

Tak jsem vydržel 9 dílů, ale víc už asi nedám. Nechápu, proč dnes skoro každý seriál musí být prošpikovaný těžko uvěřitelnými scénami a stupidními dialogy. Sem tam něco je koukatelné, občas se něčemu dá zasmát, ale nad čím dál větší částí každého dílu se dá jen nevěřícně kroutit hlavou ... Ale pořád je to o něco lepší než např. Ordinace nebo Doktoři z Počátků, to jsou úplné šílenosti. ()

KiR0

Ke shlédnutí tohoto seriálu mě "donutil" tento blog: http://josefhavranek.blog.idnes.cz/c/480639/neco-malo-o-doktoru-martinovi.html Jak je možné, že si někdo dovolí odsuzovat 16 dílný seriál po shlédnutí prvních 30 minut? A tak jsem shlédl prvních 9 dílů...a ona to taková katastrofa nebyla... ano, je škoda, že autoři se snažili až příliš "tlačit na pilu" a snažili se příliš podobat britskému seriálu, ale že by to byla v našich končinách taková katastrofa, jak se to snaží pan Havránek podat, to zase ne... Suma sumárum... dal bych 3 * , ale natruc panu Havránkovi dávám 4 * ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý