Úspešná komédia o podarených sluhoch štvorice slávnaych muškatierov. V hlavnej úlohe sa objaví populárna francúzska skupina zo 70-tych rokov Les Charlots. Nerozluční mušketieri D´Artagnan (Jean Valmont), Athos (Yvan Tanguy), Porthos (Gib Grossac) a Aranhis (Bernard Menez) sú najlepšími bojovníkmi kráľovstva. Nikdy sa nepoučia a bojujú o každú maličkosť s často s niekoľkonásobne silnejším nepriateľom. V boji proti presile by často podľahli, nebyť oddanosti a šikovnosti ich sluhov. Používajú rôzne taktiky, prekvapujúce úskoky a neustále znepokojujú protivníkov svojich pánov. Práve vďaka nim veľmi často mušketieri víťazia. Constance (Josephine Chaplinová) , pôvabná slúžka a dôverníčka kráľovnej, a D´Artagnan sa do seba na prvý pohľad zamilujú. Páter Joseph (Paul Préboist), šedá eminencia kardinála Richelieu (Bernard Haller), nechá túto pôvabnú ženu uniesť. Chcú ju prinútiť násilím, aby prezradila kráľovnine tajomstvo Buckinghamu. Ale mučenie sa stane rozmarnou veselohrou a jeho predmetom je nakoniec sám páter. Sluhovia sa s Constance ukryjú v lese, pretože sa obávajú prísnej odplaty. Na zámku zatiaľ jeden zo sluhov nahradí Constance a pred kráľovnou sa vydáva za krásne dievča. Páter Joseph nechá urobiť diery do stien a stropov, aby mohol vypočuť, všetky rozhovory u vládkyne. Odvážni mušketieri sú jedného dňa premožení presilou a uväznení v Bastile... (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Tři mušketýři nikdy nepatřili mezi moji nejvyhledávanější filmovou „látku“, ale byl jsem zvědavý, jak si s tím poradí čtveřice maníků z Les Charlots. No úplné zklamání to nebylo, ale jak již bylo řečeno, pánové to pojali dosti odlišným způsobem, než jsem byl u jejich předchozích filmů zvyklý, ubylo kvalitních humorných situací a tak to v mých očích vypadalo dost rozpačitě. Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem se tu párkrát nezasmál (zvláště při soubojích s gardisty), ale jinak jsem se u sledování i dost nudil. Josephine Chaplin byla ale okouzlující a tak mi to alespoň částečně vynahradila. Pořád se to ale udrželo v průměrných vodách. 50% ()

argenson

"Běhal tak rychle, Milady, že byl k nerozeznání od vévody!" Les Charlots jsem kdysi míval hodně rád a myslel jsem si, že když se tohle ke mně nedostalo, tak to asi nebude stát za to. Ale než všechny ty stále přibývající a vážně se tvářící variace na Tři mušketýry, to raději tuhle taškařici. Milou a zábavnou. Jen je s podivem, že se do toho pustil právě André Hunebelle, který tím zparodoval všechny ty svoje vlastní Hrbáče a Kapitány. Je tu spousta akce, dobrých hlášek, nenásilných odkazů k současnosti a velmi mě pobavil všudypřítomný Alexandre Dumas, který si dělá poznámky. Paul Préboist jako Otec Joseph zpočátku vtipný, naštěstí ale zmizí z prostoru v momentě, kdy začne být nudný. Neodolatelný je i Jacques Seiler, tentokrát specifickou plešku skrývající pod parukou. ()

blackrain

Za vším hledej sluhy. Kdyby nebylo sluhů, pánové mušketýři a další sluha by skončili na márách. Příjemná parodie legendárních Tří mušketýrů. Kardinál si za své intriky zasloužil nakopat a my jsme se při tom slušně pobavili. ()

topi

Režisér kultovních Fantomasů si v poslední fázi svého filmového života vyzkoušel kočírovat seskupení Le Charlots, což však dopadlo nevalně. Příliš zdlouhavé a nudné, bez šťávy a šmrncu. Parodie na mušketýry je sice dobrý nápad, ale zpracování pokulhává o jedné berličce. Nutno podotknouti, že i dabing, který ČT vysílala bohužel za moc nestál. ()

Damiel

Oba mušketýrské bažantí filmy mě příliš nenadchly. S touhle skupinou mi přece jen víc sedí civilní snímky, tohle bylo na můj vkus dost přitažené za vlasy. ()

FilmFan24

Kdo by nechtěl kopnout kardinála do prd...ehm do pozadí!:))) Ale upřímně musím přiznat, že po znovushlédnutí doma a s příšerným dabingem, už to není to, co kdysi. Tenkrát také byl film viděný v kině a atmosféra na celé kolo smějícího se sálu se už nyní doma nevrátila...Původně jsem hodnoti 4*, nyní jednu * ubírám... ()

tomtomtoma

Parodie na Dumasovi mušketýry nepovažuji za úplně nepovedené. Má to vtipná místa, i když ne ve všem mi humor Bažantů sedí. Občas to zachází do situací, které nepovažuji za vtipné a hodné smíchu, ale zase se musí ocenit určitá odlehčená hravost. A tak zjišťujeme, že nebýt sluhů Plancheta (Gerard Rinaldi), Mousquetona (Gerard Filipelli), Bazina (Jean Sarrus) a Grimauda (Jena-Guy Fechner), tak by se mušketýři nemohli proslavit. Svými úskoky zatápěli všem nepřátelům D'Artagmana (Jena Valmont), Athose (Yvan Tanguy), Porthose (Gib Grossac) a Aramise (Georges Mansart). Další postavy: královnina komorná Constance (Josephine Chaplin, která nemůže zapřít, že je setrou Geraldine), král Ludvík XIII (Daniel Ceccaldi), královna Anna (půvabná Catherine Jourdan), které tak rád sloužil Bazin převlečený za Angelinu, největší protivník kardinál Richelieu (Bernard Haller) spolu s přisluhujícím neschopným Rochefortem (Jacques Seller) a páterem Josefem (Paul Préboist), kterého považuji za trochu nešřastnou postavu vůbec. A nemůže je zastavit ani Bastila. ()

Juto

Les Charlots sa púšťajú do paródie románu Alexadra Dumasa a vôbec to nerobia zle. Gagy a kopenie do zadkou ma bavilo. 7/10 ()

mortak

Velmi slabé. Nedostatek vtipu je nahrazován bezcílným běháním, kopáním do zadku a slovními průjmy, které natahují film na skoro dvě hodiny. Jestli předchozí filmy byly na úrovni zlatého věku grotesky, tady Les Charlots spadli tak do roku 1915. Snaha odehrát vedle komedie i klasickou Dumasovu story vede k ochotnickým hereckým výkonům a trapnostem (Kardinál mluví pisklavým hláskem; když D´Artagnan uvidí Constance, je to láska na první pohled, což je francouzsky "coup de foudre" neboli úder blesku, a tak zahřmí - a to má být vtipné????) ()

Rockwood

Pro mě nezapomenutelný film. Tyhle staré komedie se mi prostě líbí... a tyhle komedie od skupiny les Charlots sou rpostě bezva. Nemám co bych jim vytknul, protože sem se vlastně nemohl ani na to soustředit, protože sem se většinu filmu válel smíchy :-) ()

andrii

Řítí se, šarlatově kardinální andělé, až z nich lije, káď kápě, aby otupili kanonádu kopí rdících se kápí, z pekelné kaple. ()

anli

Komedie s Les Charlots jsem měl rád jako dítě a i jako dospělý se k nim rád vracím.Tahle parodie na"Tři mušketýry"patří mezi moje nejoblíbenější počiny Les Charlots.Je to dobrodružná a skutečně zábavná komedie se vším všudy a i po několikátém shlédnutí většina scén"neztrapní"a zůstává stále a příjemně vtipná.Ano,je to jednoduché a je to bláznivé,ale plní to svůj účel a divák se baví.Na tyhle komedie byla 70.léta 20.století velmi úrodná.Dnes aby člověk takovouhle komedii nechal vypátrat,neb je jich méně než šafránu.Tady dávám mušketýrských 70% a kardinálem být nechci. ()