Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

Lukyn007

Žádný akční spektákl nečekejte, nýbrž názornou ukázku toho, jak se za velkou louží bojuje s drogovými kartely. Dostat bosse a nastolit vlastní řád ať to stojí, co to stojí. Villenaueův nejnovější snímek jenom potvrzuje jeho kvality jako režiséra. Atmosférický, drsný, obrazově nádherný, nechutným soundtrackem podpořený film, jaký tu už dlouho nebyl. Jeden z filmů roku. 90% ()

Mr.KarlAdler

Ne, ne, tahle žánrovka se v hlavě neudrží ani do druhého dne, a to i přes všechnu snahu o ostře realistickou příchuť s krásně kontrastně volenými záběry - POV vs letecké záběry. Pevná Villeneuveova režie (gradovat scény by mu šlo) a bezbarvě depresivní prostředí jsou moc fajn, ale nestačí to, když příběh nevezme za srdce ani za koule a vyústění je omleté. Na druhou stranu, s Emily to cloumá jak s Kafkou v jeho románech, ačkoliv na rozdíl od 'K. postav' je ta její neprokrvená a nevýrazná natolik, že ztotožnit se s ní povede asi málokomu. V tom, jak mě bavilo na tenhle celek koukat, mi Sicario připomnělo třeba Zero Dark Thirty, což je vlastně spíš voda na můj kritický mlýn. ()

Jacob23

Tady je vse luxusni-kamera,hudba.herci,scenar-pointa je zarazejici..ale nikdy mi snad nebylo sedadlo v kine tak male,tahne se to misty opravdu dost byt to pulhodky kratsi nezuril bych..na podruhe v pohodli pohovky kdyz clovek vi do ceho jde jsem si to uzil mnohem vice.Skvela Emily Blunt ale Del Toro naprosto vladne-Oskar ()

blackJag

Snaha setřást z očí růžové brýle naivity sice trochu narušuje jedna z postav, která je i vzhledem k osobní konfrontaci stále neuvěřitelně naivní, beru to ale jako záměrný rozpor v jinak precizně zrežírovaném a nasnímaném materiálu. Rezervu v hodnocení si nechávám pro případ, že bych se spletl :-) 90% ()

zigíš

brilantní (!) oko formalistovo jen těžko zůstane netečné -minimálně deset scén do rámečku, rozpohybovaného- audiovizuální celek bezchybný, prominu i tu, předvídatelně napsanou postavu emily blunt (ne, že by se s tím nepoprala) žánrovka s přesahem, villeneuve je mistr ..letos jsem na narcos vlně -v seriálu roka mám jasno- že by se i nej film nesl v podobném duchu (?) 100% ()

JohnSmith

Villeneuve natočil hodně drsný thriller, který asi nebude daleko od skutečnosti. Hned jsem se musel podívat na fotky z Juarezu a opravdu to tam vypadá tak, jak nám pan režisér ukázal. K tomu skvělý Del Toro. Proti drogovým kartelům se nedá moc jednat v rukavičkách a tak na scénu musí přijít tajné služby a speciální komanda, jinak nás to jednou sežere všechny. ()

FrajerTom

Po Zmizení jde už o druhý film Denise Villneuva, který mě nadchnul. Syrové a děsivě realistické prostředí Mexického pohraničí. Skvělý duel mezi Emily a Joshem Brolinem a hlavně výborný Benicio Del Toro.. ()

Killda

Je skvělé že se film neutápí v přehnaných akčních sekvencích, ale drží se při zemi. Jede na atmosféru, které skvěle dopomáhá surově minimalistický soundtrack. I přesto, že jde o dobrý snímek, tak jsem měl problém s tím, že mě téma prostě dost nevzalo a vypadalo to, že tak zůstanu u tří hvězd. Byl to ale ten nejjednodušší závěr filmu, který mě nejvíc rozsekal, a díky jemuž jsem se rozhodl přidat na hodnocení. ()

vyfuk

Je až zvláštní, že film je dvě hodiny dlouhý a vy si tak nějak dvacet minut před koncem uvědomíte, že ani nevíte o čem ten film je a jaká je jeho pointa. Co se tam vlastně sakra děje? Celou dobu si film hraje na to, že musíte fandit Emily Blunt, ale když tak už sledujete ten skoro konec, tak zjistíte, že to je jediná postava ve filmu, která vám nějak v celku vadí. Brolin hraje neutrálního frajírka, který nedělá nic než zoubkovou vílu Del Torovi a plní mu jeho přání pomstít jeho rodinu. Nakonec vlastně zjistíte, že to už byl spíš hlavní postavou Del Toro, víc se k tomu asi říct nedá. Dobrý film, s dobrým námět i propracováním, což musím hodně vyzdvihnout, ale zbytečně nespecifický až chaotický. ()

Pedross800

"HELE, NIC NEBUDE TVÝM AMERICKÝM UŠÍM DÁVAT SMYSL A BUDEŠ ZPOCHYBŇOVAT VŠECHNO, CO DĚLÁME. ALE NAKONEC TO POCHOPÍŠ." No ty krávo, jestli nakonec naivka Emily pochopila, tak tou nejdrsnější možnou cestou. Na začátek nového roku pro mě určitě jeden z největších filmových zážitků, jaký za celý tento rok zažiju!! Ještě ted jsem z toho filmu mimo. Dokonalost ve všech směrech korunovaná skvělým a chladným Beniciem jehož vrcholnou scénu a hlášku "Teď poznáš, jaké to je milovat boha" si zapamatuju nadosmrti. Strohý, syrový a drsný příběh o bojii s drogovejma kartelama bez zbytečných keců, nemajicí jedinou slabinu. Skvělá kamera a hudba povyšující napětí příběhu do nadpozemských výšin a pak ty okamžiky bez ní....bože já to sledoval od začátku do konce napjatej jak struna a se zatajeným dechem. Průjezd Juarezem, tunel pod hranicí.... u těchto scén jsem zažíval nefalšovaný filmový orgasmus! Už jsem viděl něco filmů s drogovou tématikou a bojem s ní na americko-mexickejch hranicích, ale tomuhle tomu se nic ani nepřiblížilo! Sakra já mám chuť si to pouštět zas a znova :-) Fakt hustej film..... "Tady nepřežiješ. Nejsi vlk. A tohle je teď země vlků..." ()

ghatos

Milión odstínů šedi (ne, nemyslím tím soft porníčko) aneb vyber si "menší" zlo. Samozřejmě tohle nemůže masově uspět v USA. Natočil to totiž kanaďan... :) . Ne, teď vážně. Denis Villeneuve hodil kus syrového masa do publika a nelze rozeznat jedlou/zkaženou část jedné flákoty. Já osobně v tomhle případě s morálním relativismem nemám problém. Vzdělaný divák si spojeně zachrochtá nad výtečným technickým provedením. Zápletka + katarze má také vysoké parametry. "Tady máš tu bestii - Juárez." 78%. PS: /Ciudad Juárez je centrem obchodu s drogami. Před rokem 2007 šlo ovšem o relativně bezpečné město. Pak ovšem vypukla válka mezi drogovými kartely (měly ve městě velkou moc). Dealerské skupiny mezi sebou soupeřily a jejich boj vynikal jak počtem obětí (zatímco v roce 2007 došlo v Juárezu k 320 vraždám, v roce 2008 se již jednalo o téměř 1623 lidí,a v roce 2010 kdy situace dosáhla svého vrcholu pak dokonce 3622), tak brutalitou a barbarskostí. Dalším projevem kriminality v Ciudad Juárez je enormní počet vražd se sexuálním podtextem; za oběť jim padlo přes 500 žen od roku 1993, z nichž polovina byla mladší dvaceti let. Těla jsou zpravidla nalézána na ulicích a předměstích. Většina případů zůstává neobjasněna a místní autority o ně donedávna neprojevovaly zájem. Teprve po roce 2010 se podařilo závratný počet vražd snižovat. zdroj: wikipedia.org/ ()

drackula

Veľká spokojnosť, ale nie absolútna. Neviem, možno som mal od filmu podľa rôznych rebríčkov prílišné očakávania, ale niečo mi tam chýbalo. Herecké obsadenie a jeho výkony boli skvelé, znázornenie "mexického problému" bolo kvalitné, ale ústredný poblém, alebo skôr jeho vyriešenie mohlo byť trochu viac zamotané. Každopádne patrí Sicario k tomu najlepšiemu čo sme tento rok mohli vidieť. 90% ()

NoFiction

Pecka !! Už dlouho jsem nic takového neviděl a po delší době zase jedna borovice uprostřed listnatého lesa...musím si jít dohledat soundtrack. ()

Autogram

Verím tomu, že na mexických hraniciach je to drsné. Až také drsné, že spôsob boja podľa zákonov je vopred stratený. Úloha agentky, ktorej najskôr nič nepovedia, jazdí sem a tam, lieta sem a tam, je podobná ako je na tom divák, ktorý do polovice filmu nevie nič a až na konci sa dozvie, čo by radšej nechcel vedieť. Na ktorej strane zákona stoja americké agentúry, ktoré robia vo svete poriadok, a hlavne ľudia v nich operujúci, to je po filme silne znepokojujúca otázka. No nemôžem povedať, že by ma to úžasne bavilo, hoci na Emily je vždy radosť pozrieť, takže sú tie štyri hviezdy nie celkom čisté. –––– Daj sa preložiť do malého mesta, kde ešte platia zákony. Tu neprežiješ. Nie si vlčica a toto je krajina vlkov. ()

m.a.t.o.

„Je čas stretnúť sa s Bohom." Prečítal som si komentáre svojich obľúbených užívateľov, ktorí film hodnotili podobne ako ja a... súhlasím s nimi. Prvá polhodina je veľmi fajn, napriek minimu akcie som sa bavil, ale potom už začala taká tá klasická Villeneuveovská nuda. Kebyže tvorcovia vyškrtnú zo scenára postavu Emily Blunt a celé to vezmú z pohľadu Del Torovej postavy, tak by to mohlo byť oveľa zaujímavejšie. No nič, možno sa dočkám v pokračovaní, ktoré, ako to z trailerov vyzerá, sa už konečne bude sústrediť hlavne na Sicaria. 40 % ()

KASUGI

Tak tohle můžu. Mazec. Téma velmi atraktivní (poněkud divný výraz pro drogové kartely =D), atmosférické, napínavé. Co je na filmu opravdu parádní je jeho nestranost. Spousta filmů se tak sice tváří, ale podprahově, nebo přímo divákům našeptávají "Tohle je zloduch, vidíš? A tohle klaďas." Tady opravdu neutrální pohled. Je pouze na vás, jestli vám bude sympatičtější jednání Emily a jejího parťáka, nebo Benicia a Joshe. Těším se na dvojku. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)