Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (viac)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (44)

Demokrat Miroslav (2014) (S02E05)

Tonda Blaník má udělat z Miroslava Kalouska kladného hrdinu a světe,div se,on to dokáže!Toník a jeho tým makají,co to jde a v atmosféře gladiátorské arény ze sebe dostávají to nejlepší a ze svině a alkoholika je rázem disident. ()

Prověrka pro kancléře (2014) (S02E06)

Tonda Blaník má před sebou další extrémně těžký úkol,zatímco minule měl udělat z Miroslava Kalouska Mirka Dušína,teď má sehnat Vratislavu Mynářovi bezpečnostní prověrku a to není tak snadné,Jiřina Bohdalová si na nic nepamatuje,protože toho má chudinka moc a jednání s Rusy by bez následků zvládl pouze obyvatel východního Slovenska. ()

Lety (2014) (S02E07)

Tonda Blaník je svědomím(sic!!!) a Helenou Třeštíkovou donucen k tomu,aby osobně financoval vybudování památníku v jediném místě,kde naši spoluobčané kdy prokazatelně pracovali.Ovšem výsledná forma může potěšit jedině samuraie. ()

Krtek a ku**a (2014) (S02E08)

Uf,to zas jednou byla výživná epizoda,která mě poučila o tom,co se narodí,když se zkříží zvířátka s pohádkovými postavičkami(například zkřížením krtka a pandy vznikne Krnda).Tondu Blaníka navíc jeho matka dohnala k roztržce s Milošem a dozvěděl jsem se,že když někdo šňupe cukr,asi to cukr nebude,škoda,že nikdo nevysvětlil,co to tedy je. ()

Policejní stát (2014) (S02E09)

Tonda Blaník musí rozptýlit pozornost policistů,aby si na něho náhodou neudělali čas a díky tomu složí Luboš Havránek policejní hymnu,za kterou by se styděla i Šlágr TV.Tady musím s názorem Tondy Blaníka ostře nesouhlasit,já si naopak myslím,že by se tato televizní stanice po skladbě vrhla všemi deseti a během krátké doby by na ní začala mohutně vydělávat,protože její cílová skupina nemá proti Peterkově propagandě obranu. ()

První máma (1) (2014) (S02E10)

Historie vzniku antiprezidentských červených karet nemá chybu.Nepatřím k Zemanovým následovníkům,ale ta umělá hysterie,která tady vznikla a která by asi měla skončit jeho upálením na nádvoří Hradu,mi silně připomíná inkviziční procesy,takže jsem se mohl výborně bavit,protože jsem se jako neutrál nemohl naštvat. ()

První máma (2) (2014) (S02E11)

Tonda Blaník je na roztrhání,organizuje demonstraci,aby podrazil nohy prezidentovi,vzápětí organizuje akci Albertov,aby udělal z prezidenta mučedníka a v závěru rozesílá politikům kyanid,aby se ukázalo,že někteří politici jsou vůči jedům rezistentní. ()

Prostě Krnda (2014) (S02E12)

No vida!Netrvalo dlouho a krtek rubnul pandu.I když primátorka mlčí jako Julius Fučík u výslechu na "Pečkárně",Tonda Blaník ví jak z toho ven.Stačí zrušit pražskou památkovou zónu a osadit centrum výmluvnými bilboardy a jako bonus se nabízí možnost zdevelopovat dobytá uzemí. ()

Štědrý sen (2014) (S02E13)

Ach jo,závěrečná epizoda a taková neslaná,nemastná,humoru v ní bylo pomálu,zákulisní intriky se nekonaly a Tonda Blaník se na Štědrý večer ožral jako mužik.Ani jeho opilecká halucinace mě moc nepobavila,takže to vidím tak na 3*-. ()

Svatý Blaník (2015) (S03E01)

Tonda Blaník se vrátil v první epizodě třetí řady stále ještě pod vlivem nejvyššího pravdoláskaře,ale po celý díl mě výborně bavila konsternovaná dvojice Lenka-Luboš,Žížala dokonce sebral odvahu k tomu,aby zavolal Liborovi,čímž Toníka zachránil v nouzi nejvyšší a návrat pravého Blaníka byl velkolepý. ()

Biobabiš (2015) (S03E02)

Tonda Blaník je opět v plné síle a kreativita celého týmu nezná hranic.Andrej Babiš potřebuje zvýšit obrat,přestože národ už pochopil,že kuře za týden nevyroste,naštěstí je snadné "vypůjčit" si od Kauflandu chytlavou melodii a od jiných firem nějaký ten obal a úspěch se už nedá zastavit. ()

Motol, konečná stanice (2015) (S03E03)

Tonda Blaník chce svoji rychlodráhu a Tonda Blaník svoji rychlodráhu dostane a ne že ne!A žádní politici mu do toho kecat nebudou a horolezec už vůbec ne!Když už to všechno vychází,naplánuje Krnda dvě slavnostní otevření v jednom dni,to je nemyslitelné!Ještě,že v Blance včas zazlobí kabely. ()

Soukromé státní rezervy (2015) (S03E04)

Sranda musí být,i kdyby se nafta ztrácela.Tonda Blaník a spol. se zmocňují strategických zásob nafty a másla,Luboš Havránek odjíždí do Německa sabotovat železniční vlečku a státní kasa mocně krvácí.Opět jedna z povedenějších epizod,u které jsem se smál průběžně a ne pouze místy. ()

Naše vaše televize (2015) (S03E05)

"Ty mi jednou budeš nosit svačiny až do kanclu,ty vole."Jestli po téhle větě Andreje Babiše nezamrazilo,tak už nevím.Zase jsem se skvěle pobavil,zatímco Tonda Blaník prováděl netypickou "privatizaci" veřejnoprávní televize,teď už jen definitivně prodat Karlštejn a je to komplet. ()

Cykloblanka (2015) (S03E06)

Tonda Blaník a jeho tým potopí ministra Ťoka,aby ho následně zase dostali zpátky na koně za pomoci tunelu Blanka,což je evidentně Toníkův tunel nejoblíbenější.Tentokrát jsem u hodnocení hodně váhal,chtěl jsem původně udělit jen tři hvězdičky,ale byl jsem přemluven závěrečnou redfordovskou scénou na 4*-. ()

Růžička a syn (2015) (S03E07)

Až bude Tonda Blaník vydávat své Best of, tato epizoda by v něm neměla chybět. Lenka sice odjela na mistrovství světa v aerobiku, ale díky tomu ji zastupuje paní Maruna, která Tondovi přinese namísto kávy čaj a bez váhání si dovolí použít hrnek s kočičkou. Tondův následný záchvat je vskutku epický a ještě navíc se řeší všech mudrců král. Paráda! ()

Mikuláš (2016) (S05E01)

První epizoda páté série na mě působila jako průměrná záležitost,sice jsem se zasmál,ale jen tak vlažně,Tonda Blaník mě umí rozesmát daleko víc. ()

Všichni prezidentovi muži (2017) (S05E02)

Po vcelku zoufalé první epizodě páté série se Tonda Blaník naštěstí vrací v plnotučném pokračování.Záchrana Miloše se stává prioritou,dělá to přece pro maminku.Mikuláš byl o ničem,ale tady se daří všickni humorové od počátku do konce,jen jsem si všiml,že Toník za celou epizodu nikoho pořádně neseřval,doufám,že nám neměkne! ()

Forejtovo video (2017) (S05E03)

Neměkne!Tonda Blaník nám neměkne!To řvaní,které mi v minulé epizodě chybělo,mi tady náležitě vynahradil a jsem šťastný,že jsem Forejtovo video neviděl,zvuky mi bohatě stačily.Telefonát Luboše Havránka Františkusovi byl třešničkou na dortu,jen mi trochu vadily zběsilé akční scény. ()

Luftjarda (2017) (S05E04)

Je pravda, že ve čtvrté epizodě Tonda Blaník opět neřve,ale na druhou stranu profesionálně kuje pikle, provádí největší akci v dějinách stěhování, takže i doktor Radosta se svým Kulovým bleskem pouze závistivě postává opodál a Praha má konečně svůj vlastní Chinatown a využití pro stanici metra Letňany. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Letošní 26. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer plný největších hvězd českého filmu moderoval herec Václav Kopta, a to poprvé pod… (viac)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (viac)