Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (viac)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (44)

Série 1 (2014) (S01)

První řada Kanceláře Blaník měla dvě výrazně slabší epizody,je zvláštní,že to byla epizoda úvodní a závěrečná,ale i tak musím první sérii ohodnotit pěti hvězdičkami,protože jsem se u seriálu bavil přímo královsky.Tonda Blaník je tak neskutečná svině,že jsem si ho okamžitě oblíbil,Marek Daniel si tuto roli evidentně užívá a je tak autentický,že se začínám obávat o jeho zdraví.Uklidňuje mě jenom to,že u nás nemá lynčování takovou tradici jako v jiných zemích. ()

Narozeniny (2014) (S01E01)

První epizodu beru jako takové intro pro to,co přijde.Ale stejně jsou to svině nevděčné,alespoň ten Radovan,že si vzpomněl.Tóóóónda Blaníííík!!! ()

Prohibice (2014) (S01E02)

Druhá epizoda Kanceláře Blaník už je jasný plnokrevník,celý tým Tondy Blaníka zachraňuje Parlament z hrozící krizové situace-poslanci by mohli vystřízlivět!Ani kníže nespí!A přitom by se mohlo zdát,že celý díl pojednává jen o zemědělských produktech naší vlasti jako jsou okurky nebo mléko. ()

Nadsobotka (2014) (S01E03)

To byl zase brutus!Velmi poučná epizoda o odpudivém slepičím produktu,herečce,která je ochotná pokusit se překonat hranice nemožného a o Jiřině,která to nedělá z přesvědčení. ()

Dovolená na Krymu (2014) (S01E04)

Tak tohle byl luxus,Tonda Blaník je stále stejné nařvané hovado,Žížala je stále stejně pomalá v myšlení,a tak se může zdát,že dovolená na Krymu a dovolená v krimu jedno jest. ()

Gripeny (2014) (S01E05)

Tak trochu nevyvážená epizoda,první část se supertajným agentem,který by si,co do lstivosti,nezadal s hrdinným kapitánem Minaříkem("Loučit se nebudu,nikdy jsem tady nebyl."),byla skvělá,druhá půle postupně ztrácela švih a tím i hvězdičku. ()

Myslí to upřímně (2014) (S01E06)

Epizoda o tom,jak se Tondovi Blaníkovi podařilo něco,na čem ztroskotal i John Wycliffe a husité,totiž přimět církev,aby se vzdala majetku.A protože je Tonda charakter,který měří všem stejně,obere férově každého,kdo se u nás zabývá šířením slova božího. ()

Tři roky pro Mazánka (2014) (S01E07)

Epizoda přináší střet vozidla Romana J. s ženou vietnamské národnosti a následný střet dvou odlišných kultur,vše ale vyřeší lukrativnější místo pro tržnici a jarní závitky. ()

Blanka (2014) (S01E08)

Praha je veliká,má mnoho obyvatel,takže se tu velmi dobře zakládají občanská sdružení,budují tunely a tuneluje se.A jak tak sleduji Kancelář Blaník,mám pocit,že za chvíli už bude Praha jeden velký tunel,nebo už je? ()

Eurovolby (2014) (S01E09)

Tato epizoda by snesla podtitul "Eurovolby bez závoje",když už tak hezky poodhaluje to,co sice všichni víme,ale moc nahlas se o tom nemluví.Původně jsem chtěl udělit čtyři hvězdičky,ale pak přidala Lenka taneční kreaci a Žížala tlumočení do znakové řeči a bylo vymalováno. ()

Životní role Martina S. (2014) (S01E10)

Smál jsem se celou dobu,ale musím se přiznat,že nechápu,co lidem na Martinovi Stropnickém tak vadí.Potom,co vedl obranu hrdý majitel modré knížky Baudyš,jehož ochranka se pokusila sestřelit jeho speciál nad Stockholmem a později barová zpěvačka,jsem očekával,že ministerstvo přebere bývalá prostitutka,herec a šéf divadla je spíše zlepšení. ()

OPENCRAD (2014) (S01E11)

Zatím jednoznačně nejlepší epizoda první série,Tonda Blaník jako jeden z projektantů Velké pražské čipové revoluce září jako hvězda jasná.Telefonáty s horolezcem a hlavně telefonát s úřadujícím primátorem mě totálně odrovnaly.Myslím,že Žížala s Lenkou teprve teď pochopili,že s nimi šéf jedná vřele a citlivě. ()

Chobotnice Jardy Jágra (2014) (S01E12)

Knihovnaaréna Jardy Jágra to je krásný pomník žijící hokejové legendy a zároveň způsob jak posadit Tondu Blaníka do pohodlného hušáku.Pokud se navíc čtenáři teple obléknou,zima jim při čtení nebude,to je dané,navíc si mohou i zabruslit.Tohle prostě nikdo jiný nemá! ()

Vítej zpátky, Ivánku! (2014) (S01E13)

Opět vynikající epizoda,Tondovi je horko,Žížala nakupuje jablka a Lenka přichází na to,že hubnout se dá i jinak než za pomoci aerobiku.Do toho všeho se jezdí výtahem,připlouvají kapříci,váží se jabka,jen musíte dávat pozor,aby vás nevyklopili v zatáčce. ()

Lobbisti (2014) (S01E14)

Ajaj,předchozí epizody mě asi příliš namlsaly,takže mi závěrečný díl první série přišel takový neslaný,nemastný.Dozvěděl jsem se ale jeden podstatný fakt,Žížala se jmenuje Luboš Havránek,což až doteď úspěšně tajil. ()

Série 2 (2014) (S02)

Celá druhá série mi oproti té první přišla slabší,protože se tvůrčí tým snažil až příliš.Zdálo se mi,že v některých případech děj epizod zbytečně překombinovali,zatímco se měli soustředit na úderný humor vhodně doplněný dobře umístěným šrapnelem,který se mi tak líbil v první řadě.Tím nechci říct,že by humor ve druhé sérii chyběl,ale mohlo by ho být víc a kvalitnějšího. ()

Teambuilding (2014) (S02E01)

Začátek druhé řady jeví se mi býti poněkud rozpačitý.Byl parník,byla Vltava,byl Vlasta Třešňák,ale humor skoro nebyl,když byl stejně skoro nebyl.Byl to zkrátka průměr. ()

NE pro Prahu (2014) (S02E02)

Uf!To jsem si oddechl,Tonda Blaník je po minulé chabé epizodě zpátky v plné síle a pražský Magistrát se má na co těšit,protože když nechá všechny dostatečně vycukat,bude nakonec nového primátora Toník vybírat sám.Nebo že by ne? ()

Sankce (2014) (S02E03)

Zlý Putin zavřel v reakci na sankce hranice a tuzemští exportéři bijí na poplach.Ale to by nebyl Tonda Blaník,aby situaci nezachránil a ještě jen tak náhodou neoškubal EU o nějaké ty dotace.Rodina je rodina a i František by měl na situaci něco trhnout. ()

Prezidenti (2014) (S02E04)

Další z kvalitních epizod Blaníkovy kanceláře.Jedna špatně pochopená narážka rozpoutá boj o prezidentské křeslo,šel by do toho znovu i Václav a šel by do toho i Tomáš Halík,ale to už je na Tondu moc.Nejdřív shrábnou majetky a teď ještě tohle?!? ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Letošní 26. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer plný největších hvězd českého filmu moderoval herec Václav Kopta, a to poprvé pod… (viac)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (viac)