Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (viac)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (84)

Prezidenti (2014) (S02E04)

No jo, asi na stejné úrovni, jako předchozí epizoda, dobré zpracování a skvělá myšlenka. ()

Demokrat Miroslav (2014) (S02E05)

Jak z Kalouska udělat hrdinu. Kdyby to nebyl sitcom a někdo se mi to snažil namluvit, jako skutečnost, tak tomu prostě nevěřím. Tomu by prostě nešlo uvěřit. ()

Prověrka pro kancléře (2014) (S02E06)

Rozjetá ta epizoda byla dobře, ale ten konec byl horší. Proč se to prostě musí všechno točit kolem chlastu? ()

Lety (2014) (S02E07)

Na tenhle díl jsem se podle názvu těšil. A nezačal vůbec špatně. Ale nic extra nepřicházelo a pak to vyšumělo do prázdna. ()

Krtek a ku**a (2014) (S02E08)

Mno, taková klasická epizoda, až na jednu drobnost. Vypadá to, že se nám tu tvoří zápletka, která může trvat déle, než jednu epizodu. Tak uvidíme. ()

Policejní stát (2014) (S02E09)

Taková standardní epizoda, sice nebylo nic zvláštního, ale žádný propadák to rozhodně taky nebyl. ()

První máma (1) (2014) (S02E10)

"Aby to pochopili i Zemanovi voliči." Jo, tenhle díl byl perla. ()

První máma (2) (2014) (S02E11)

Možná měli tvůrci oba dva díly scuknout do jednoho delšího. Byl by tak víc uderný a nejspíš by mnohem víc bavil. Ale ještě tam nebyly čistě vycpávkové scény, takže dobrý, jedeme dál. ()

Prostě Krnda (2014) (S02E12)

Ono je otázka, jestli něco jako pražská památková zóna opravdu existuje, když to člověk kolikrát vidí. Občas se jeden nestačí divit. A to ještě, kdyby jí fakt zrušili. Nápad prostě skvělý. ()

Štědrý sen (2014) (S02E13)

Začátek takový horší, něco podobného jsme už párkrát viděli. Ale Havlovo zjevení bylo zajímavé, tak jsem zvědavý, jestli se to nějak odrazí v dalším ději. ()

Série 3 (2015) (S03)

Třetí série byla zatím nelepší, byť schématem je to stále stejné. Asi mi sedla konkrétní témata. Taky musím pochválit snahu tvůrců vykročit ze stereotypu a pokusit se díly něčím zajímavým nabourat, to se tu docela dařilo. ()

Svatý Blaník (2015) (S03E01)

Tenhle díl dostane pochvalu. Výborně navázal na závěr minulé řady a hlavně se nebál vykročit z řady a zkusit něco jiného. A navíc se to povedlo. Takže jen tak dál a neusnout na vavřínech. ()

Biobabiš (2015) (S03E02)

Skoro jsem se dojel. "Žrádlo s příběhem." Jo jo, kam ten svět spěje. A přitom je pravda, že ty věci chutnají absolutně stejně, jen je jedno o dost dražší. A víc se rozčilovat radši nebudu. ()

Motol, konečná stanice (2015) (S03E03)

Další skvělý díl. Nemůžu si pomoct, ale zatím třetí série jede, a pevně doufám, že ji to taky vydrží. Metro por sysly. Výborný hlody v týhle části. ()

Soukromé státní rezervy (2015) (S03E04)

Podojit stát jako dojnou krávu, to Blaník umí. A to jak jde o ropu, tak o máslo. ()

Naše vaše televize (2015) (S03E05)

Kellerova privatizace ČT se stala jednou z průměrných epizod, nepředvedla žádný zvláštní výkon, nebyl to propadá, ale bavil jsem se. ()

Cykloblanka (2015) (S03E06)

Už už jsem si myslel, že to bude normální epizoda, ale to se nakonec změnilo a že další potencionální zápletka na obzoru? Tondovi se něco nepovedlo a určitě nezůstane u toho, aby to jen tak nechal. ()

Růžička a syn (2015) (S03E07)

Další díl z hokejového prostředí. Tentokrát o tom, jak Růžička bere a nedává. ()

Zeman je gentleman (2015) (S03E08)

A už je mi jasný, jak je to s tím Peroutkovým článkem. Já si od začátku říkal, že to nebude jenom tak! ()

LiberRath (2015) (S03E09)

A dnes po Liberlandu neštěkne ani pes. Ale nápad to byl dobrej. Víc takových států, aby byla sranda. Lepší by bylo na poušti, aby jim tam nebyla zima. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Letošní 26. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer plný největších hvězd českého filmu moderoval herec Václav Kopta, a to poprvé pod… (viac)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (viac)