Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (viac)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (84)

Kancelář Blaník (2014)

Je poznat, že náš národ politickou satiru umí a k tomu se zařadil i tento seriál. Pro mě neznámi herci, ale zazářili. Vtipy povedené, byť s přibývajícím časem to trochu sláblo. Ale celkově jsem se dost pobavil a seriál naštěstí nepřetáhl hranici tak daleko, že bychom se setkali se dnem žumpy. ()

Série 1 (2014) (S01)

První série se mi líbila, řada epizod velmi vkusně udělaných. Musím říct, že jsem ji prakticky zhltl, tak mi snad neuteklo nic podstatného. A jsem zvědavý na další díly. ()

Narozeniny (2014) (S01E01)

Na rozjezd to nebylo špatný, dává to příslib k dalším dílům, tak jsem zvědavý. ()

Prohibice (2014) (S01E02)

"Celý parlament vystřízlivěl, kníže se probudil." Jo, tady byly dobrá hlody. ()

Nadsobotka (2014) (S01E03)

Jo, tak tohle byla pecka. Doufám ve víc takových epizod! ()

Dovolená na Krymu (2014) (S01E04)

No, Žížalova dovolená by byla rozhodně zajímavější, než jak to myslel Blaník. ()

Gripeny (2014) (S01E05)

Začátek byl dobrý, ale konec ustřelil někam, že to totálně nedávalo smysl. ()

Myslí to upřímně (2014) (S01E06)

Jak si církve přehazovali Grosse jako horký brambor. Nápad je to hezký, ale trochu to připomíná pohádku o kohoutkovi a slepičce. ()

Tři roky pro Mazánka (2014) (S01E07)

Tenhle díl byl slabej, jak Janouškova obhajoba. Prostě ne každý díl má evidentně takovou úroveň, ale někdy jsou opravdu perly. ()

Blanka (2014) (S01E08)

Docela vtipná hra se jmény, ale jinak jsem žádnou větší přidanou hodnotu neviděl. ()

Eurovolby (2014) (S01E09)

Jako spot vnikl zajímavý, ale pokud by chtěl donekonečna někoho oslovovat, tak by tímhle nekončil. Ale jinak naše politika vůči Bruselu vystižena dobře. ()

Životní role Martina S. (2014) (S01E10)

Jo, tohle bylo opravdu výstižný a dobrý. I já dřív, nezávisle na tomhle seriálu, jsem říkal, že Stropnický tu roli hraje dobře. ()

OPENCRAD (2014) (S01E11)

Řvaní na Hudečka jsem si užil a plot s Openkartou taky. A naparodováno opravdu dobře. "Bude to malá plastová kartička, nic to nebude umět a bude to strašně drahý." ()

Chobotnice Jardy Jágra (2014) (S01E12)

Jo, tak tohle se fakt povedlo. Nová hokejová aréna ala blob. A už i víme, proč se Jágr rozhodl pokračovat v kariéře v nároďáku. ()

Vítej zpátky, Ivánku! (2014) (S01E13)

Po hokejovém prostředí přišlo pro změnu fotbalové. A byť nápad dobrý, nepřišlo, že mi to mělo takový šmrnc. ()

Lobbisti (2014) (S01E14)

Tak to už je smutný, když se lobbista sám nemůže ani udat. ()

Série 2 (2014) (S02)

Druhá série nebyla vůbec špatná, dosahovala plnohodnotně série první. Některé díly sice stály skoro za nic, ale objevila se tu červené linie, která nás nejspíš bude seriálem provázet dál a na to jsem hodně zvědavý. ()

Teambuilding (2014) (S02E01)

Úvod druhé řady výrazně slabší, než některé díly první řady. Snad se to obrátí v lepší. ()

NE pro Prahu (2014) (S02E02)

No, druhá série sice nezačala zářně, za to druhý díl nás vrací zpět tam, kde jsme byli. A dobrý nápad s tím, že i Tonda Blaník může pohořet a nezvládne prostě všechno. ()

Sankce (2014) (S02E03)

KKS. Aneb jak zachránit Hamé, Madetu a bratrance z Moravy. Tenhle díl se moc povedl! ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Letošní 26. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer plný největších hvězd českého filmu moderoval herec Václav Kopta, a to poprvé pod… (viac)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (viac)