Agent Carter

• USA Marvel's Agent Carter (viac)
Ukážka z filmu 1
USA, (2015–2016), 12 h 35 min (Minutáž: 41–43 min)

Kamera:

Edward J. Pei

Hayley Atwell, Chad Michael Murray, Enver Gjokaj, Dominic Cooper, James D'Arcy, Lyndsy Fonseca, Shea Whigham, Kyle Bornheimer, Meagen Fay, Bridget Regan (viac)

Píše sa rok 1946 a mier uštedril agentke Carterovej tvrdú ranu, pretože sa ocitla na okraji spoločnosti, keď sa muži vracajú domov zo zahraničia. Peggy pracuje v tajnej agentúre SSR ako administratívna sila, hoci by bola radšej v teréne a likvidovala zloduchov. Zároveň sa snaží poradiť si v živote ako osamelá žena, ktorá smúti za stratenou láskou svojho života, za Kapitánom Amerika. Keď jej starého známeho Howarda Starka falošne obvinia z vypustenia jeho najsmrtiacejších zbraní, obráti sa na Peggy, aby zistila, kto je za to zodpovedný, a aby očistila jeho meno. (Disney+)

Recenzie používateľa BaronMartin k tomuto seriálu (21)

Agent Carter (2015)

Agent Carter je velice fajn a příjemný seriál, bohužel ale není nic víc. Je to zábavný a oddechový seriál, který vás rozhodně zabaví a dost pravděpodobně vás bude bavit, naneštěstí nenabízí nic extra navíc a rozhodně to není jeden z těch seriálů, na které budete vzpomínat další měsíce. Naopak, jedná se o takový ten typ, na který se podíváte jako na výplňkovou věc, když zrovna nemáte na co koukat. Takže sledování seriálu mě bavilo, ale že bych to někdy potřeboval vidět znovu, to opravdu ne. Začneme s tou kladnou stránkou. Síla seriálu tkví rozhodně v postavách, které jsou velice dobře napsané, jsou sympatické a hlavně mezi sebou mají výbornou chemii a dynamiku. Seriál má taky naprosto skvělou atmosféru pozdních 40. let. Všechny kulisy, všechny kostýmy, vizuál a hudební motivy. Je to strašně super, seriál je po audiovizuální stránce velice dobrý. A ať už se odehrává v stinném a zaprášeném New Yorku (1. série), tak v slunném letním Los Angeles (2. série), celková atmosféra je prostě výborná. K příběhu, ten je na tom trošku hůř, a to hlavně v první řadě. Není to špatně, ale není to moc zajímavé, úplně mě to nebavilo a víc jsem si užíval dialogy postav, než řešení příběhu. Ten děj je taky hrozně jednotvárný, bez pořádných zvratů a záhad, což taky přispívá k jeho zapamatovatelnosti a obyčejnosti. Druhá série to naštěstí dost zlepší a její děj je o několik levelů lepší, pořád je to ale pouze dobré a nemá to nic extra. Záporáci taky nejsou nic moc, ani jednoho z hlavních záporáků nepovažuji za nějak extra dobrého a už vůbec ne zapamatovatelného. Celkové hodnocení pro Agentku Carterovou, jak jsem říkal, není to špatný seriál. Zabaví vás, nudit se rozhodně nebudete. Ale je to prostě jen dobré. Nic víc. Za pár týdnů po dokoukání pravděpodobně zapomenete, o čem to bylo, jelikož seriál ničím nevyčnívá mezi jinými dobrými seriály. Všechno co dělá, tak dělá dobře, ale nic nedělá skvěle. Pokud nemáte na co jiného se dívat, klidně dejte Carterové šanci, jinak ale znám milión jiných lepších seriálů... Příjemný seriál, který bohužel nedává divákovi nic navíc, než jen dobrý seriál, a nemá moc důvodů, proč ho sledovat. Každopádně není špatný, bohužel je pouze dobrý. Hodnocení: 60% ()

Season 1 (2015) (S01)

Předem se omlouvám všem, komu se první série Agentky Carterové líbila, ale mě to většinu času extrémně nebavilo :D Začneme s pozitivy, jelikož jich není moc :D Hayley Atwell je skvělá hlavní postava, Peggy je sympatická a dokážete jí chápat. Navíc mi přijde opravdu dobrý nápad udělat seriál zrovna na tuto dobu MCU, tedy doba po Prvním Avengerovi, jelikož je to poměrně neprobádané a zajímavé období. Když už jsme nakousli postavy, tak Edwin Jarvis je naprosto výborný sidekick, je vtipný, je strašně charismatický a je to dobrá postava a fajn humorný prvek. Další vedlejší postavy jsou fajn, ale u některých je škoda, že jsou jenom vedlejší, viz Howard Stark, který mohl dostat podstatně víc prostoru. Taky chci pochválit atmosféru 40. let, která je prostě skvělá a všechny kulisy a kostýmy vypadají dobře, k tomu je tu i skvělý soundtrack. Bohužel, to je tak nějak všechno z dobrých věcí. Ten zbytek je strašný průměr. S čím mám největší problém je děj, který je nehorázně nezajímavý, kromě posledních 3 epizod vlastně ani není moc ucelený a jinak je hrozně obyčejný, není ničím zajímavý a vlastně mi bylo tak nějak jedno, co se děje. Není tu moc zvratů, není tu žádná zajímavá nosná příběhová linka, prostě sledujete pár postav, jak něco dělají a není to ničím okořeněné, není to zajímavé a je to takové nijaké. Obyčejné a nezajímavé jsou asi ta 2 správná slova, která to dost vystihují. Problém mám i se záporáky, kteří jsou úplně stejní jako ten děj. Nezapamatovatelní, nudní a nezajímaví. Hlavně doktor Fennhoff, který je zde hlavní záporák, tak se objeví až na poslední asi 3 díly, jeho motivace jsou ukázány až v poslední epizodě a i když má potenciál, tak není moc charismatický a ničím nevyčuhuje mezi ostatními MCU záporáky. A navíc, jeho schopnost ovládat lidi mi přišla už trošku moc na tenhle seriál :D Doteď to bylo relativně přízemní a najednou je tu týpek s magickou schopností hypnózy, která navíc za celý seriál není pořádně vysvětlená. Kdybych to měl nějak celkově zhodnotit, Agent Carter a její první série je strašně nezapamatovatelný seriál, který se vám vykouří z hlavy po pár dnech, co ho uvidíte. Nedělá vlastně nic špatně, jenom nedělá nic natolik dobře, aby stál za to se na něj podívat. Je tu průměrný děj, průměrní záporáci a průměrné postavy a to všechno je obalené v poměrně pěkném kabátku 40. let. Ale je to strašně obyčejné, není tu nic tak speciálního a tak dobrého, aby to stálo váš drahocenný čas. Jedná se o velice průměrnou podívanou, která v sobě neobsahuje nic moc zajímavého, ale není to špatné. Je to opravdu čistý průměr. Hodnocení: 53% ()

Teraz nie je koniec (2015) (S01E01)

Abych byl upřímný, pilotní díl Agentky Carterové mě spíše zklamal. Nedokážu úplně říct proč, ale nebavil jsem se tak moc, jak jsem doufal. K pozitivům, musím opravdu pochválit atmosféru pozdních čtyřicátek, která je skvělá. Všechny kulisy, kostýmy, soundtrack a vizuál vypadá výborně a dost autenticky a dobově. Úplně se mi sice nelíbí ten filtr, který zvýrazňuje a upravuje světlo a dodává tomu takový starší vzhled, ale to dokážu prominout :D Líbí se mi nápad seriálu, kdy Peggy není žádná super hrdinka, je to prostě dobrá agentka, která se spoléhá na svůj důvtip a inteligenci. A celkově Peggy je velice sympatická hlavní postava a Hayley Atwell podává velice dobrý výkon. Vedlejší postavy jsou celkem fajn, Sousa je dost sympatický, a bylo fajn vidět i Howarda Starka v podání Dominica Coopera. A samozřejmě musím zmínit Jarvise, který je upřímně fakt skvělý :D Jeho hlášky, jeho výrazy, je to strašně vtipná postava a opravdu dobrá. Tady bohužel pozitiva končí. Děj mě nijak extra nezaujal a jasně, vše se teprve rozbíhá, ale zatím mě to moc nebaví. Příběh se hrozně vlekl, nebyl dle mého moc zajímavý a celkově mi to dost připomnělo první sérii Agents of S.H.I.E.L.D. a jejich epizodické díly. Ani nastínění tajemné organizace Leviathan, ani zápletka se Starkovými hračkami mě tolik nezaujaly. A moc nechápu dějovou kontinuitu s kraťasem Agent Carter, u kterého jsem si doteď myslel, že se odehrává v budoucnosti po tomto seriálu, jelikož končí právě zmínkou o S.H.I.E.L.D.u, přičemž v tomto seriálu organizace S.H.I.E.L.D. ještě není, ale tady v pilotu jsou na kraťas flashbacky, takže fakt nevím :D Celkově je to oukej díl, ale nijak mě to nenadchlo. Hodnocení: 55% ()

Most a tunel (2015) (S01E02)

Druhý díl je o trochu lepší, než ten předchozí, ale pořád mě to tak úplně nebaví. Peggy je stále poměrně sympatická, Jarvis je pořád totálně skvělý :D Organizace Leviathan je pořád strašně nezajímavá a celkově ten děj a příběh mě úplně neoslovily. Je tu pár fajn akčních scén, má to super atmosféru, ale jinak prostě nic moc. Hodnocení: 60% ()

Čas a príliv (2015) (S01E03)

Pravděpodobně nejlepší epizoda z těch prvních třech, ale pořád mi to úplně nestačí :D Opět musím vychválit hutnou atmosféru čtyřicátých let, která je velice fajn. Jarvis je stále strašně super, dostáváme k němu takový menší origin a třeba jeho scéna ve vyslýchací místnosti SSR je strašně dobře a chytře udělaná. Epizoda končí smrtí jedné z postav, která mi ale byla totálně jedno, jelikož jsme tuto postavu prakticky neznali a když už jsme ji znali, byla mega nepříjemná :D Pořád se mi úplně nezdá ten děj a celkově je to takové pomalé, ale už tomu začínám pomalu přicházet na chuť. Hodnocení: 60% ()

Tlačidlo Blitzkrieg (2015) (S01E04)

Blitzkrieg Button je fajn :D Ale pořád mě tenhle seriál úplně nepřesvědčil o jeho kvalitách :D Musím pochválit Starka, který je super a bylo by asi lepší, kdyby byl stálým charakterem. Celý příběh o Blitzkrieg buttonu je ale upřímně docela podivný :D Jakože, vážně SSR vědci to neprozkoumali natolik, aby zjistili, že to zas tak nebezpečné není? A vážně Peggy riskne totálně zničit New York na několik let jenom proto, že má pocit, že ji Stark kecá? :D Chjo :D Taky je tu takový pofiderný mini záporák pan Mink, který nemá žádný prostor, je hrozně zbytečný a je tu jen proto, aby se u jedné postavy vytvořil jistý zvrat, který ale nefunguje, jelikož daná postava měla asi 2 minuty screentimu :D Je to fajn díl, ale pořád nic moc jako celek :D Hodnocení: 58% ()

Železný strop (2015) (S01E05)

První epizoda, která mě opravdu jakž takž bavila :D Sice je příběh neskutečně epizodický, působí to strašně televizně a je to takové nezajímavé, ale z nějakého důvodu mě to bavilo :D Bylo fajn opět vidět Kapitánovu starou partu a Dum Dum Dugana, taky se mi líbilo zpracování Red Room. A pomalu přicházím na chuť i Thompsonovi. Pořád je zde co zlepšovat, ale už se mi to docela líbilo. Hodnocení: 65% ()

Hriech k omylu (2015) (S01E06)

Ach jo :D Po minulé nadějné epizodce sklouzáváme zase k těm částem, které mě prostě moc nebaví. Kdybych měl říct něco pozitivního, tak celá část točící se kolem Peggyny zrady a to, jak ji agenti SSR nahánějí, to mě bavilo a přišlo mi to jako fajnový a dobře zpracovaný nápad. Co už mi ale přijde trochu pofiderné, tak jsou oba záporáci, jak Dottie, která je totálně bez jakéhokoliv charisma a je to takový jednovýrazový nudný charakter. To samé pan ruský doktor, který dělá nějaké totálně podivné out of nowhere schopnosti se svým magickým prstenem alá Kilgrave z Jessicy Jones... akorát mnohonásobně horší :D A pořád to působí hrozně o ničem, hrozně nevýrazně a zvadle. Hodnocení: 55% ()

Snafu (2015) (S01E07)

Zatím určitě nejlepší epizoda tohoto pro mě dost průměrného seriálu. Strašně mě baví dynamika mezi Peggy a SSR, která je dost fajn. Postavy jsou dobré, stále pro mě vede Sousa a Jarvis, což jsou strašně sympatické a dobře napsané postavy. Kde to trošku vázne, tak jsou pořád ty záporáci. Dottie je... no prostě strašně nezajímavý charakter a fakt nechápu, proč někdo tvrdí, že je lepší než třeba takový Ward z Agentů S.H.I.E.L.D.u. Doktor Fennhoff je relativně charismatický, ale pořád jsem se tak úplně nepřekousl přes jeho schopnost ovládání lidí, která absolutně nesedí do charakteristiky zbytku seriálu. Ale líbil se mi ten detail, jak četl knížku o Doktorovi Faustovi, což je pochopitelně odkaz na jeho komiksovou identitu :D Samozřejmě závěr, tedy Dooleyho smrt, ta byla velice dobře udělaná a i dost emotivní. A taky se mi líbila úplně poslední scéna v kině, která je hodně nepříjemná a mrazivá. Dobrá epizoda, konečně mě ten seriál začíná bavit... skoro na konci první série, super :D Hodnocení: 70% ()

Rozlúčenie (2015) (S01E08)

Finále první série je dost super a pravděpodobně nejlepší epizoda řady. Všechno do sebe krásně zapadá, dozvídáme se spoustu vysvětlujících informací, včetně motivací hlavního záporáka, které z něj dělají aspoň trochu zajímavou postavu. Dost se mi líbilo i zapracování Howarda Starka, díky kterému se nám uzavírá osobní příběhový oblouk s Peggy a jejím vyrovnáním se Stevovou smrtí. Díl je dost příjemný, napínavý a zábavný, a fakt nechápu, proč takto nemohla vypadat celá série. A závěrečné cameo Tobyho Jonese taky potěšilo. Hodnocení: 72% ()

Season 2 (2016) (S02)

Pořád to není nejlepší seriál pod sluncem, ale oproti té první sérii alespoň mohu říct, že jsem se bavil. Druhá série Agentky Carterové je totiž příjemná zábavná jednohubka, na kterou sice nebudete další měsíce vzpomínat jako na skvělou věc, ale dokáže vás zabavit a je to dobrý výplňkový seriál, když nemáte na co koukat. Stále to tahají dobré postavy. Hayley Atwell je výborná, je to sympatická hlavní hrdinka a i když tu nemá podle mě tolik osobních linek jako v první sérii, tak je to nosná postava a třeba její dynamika a vztah s Danielem Sousou je skvělý. Kdo se neuvěřitelně vyhoupnul, tak je Jarvis. Postava Jarvise byla v první sérii takový obyčejný komediální prvek, který sice bavil, ale to bylo asi tak všechno. Tady dostává úžasnou osobní linku a stává se z něj dobrý charakter, který umí pořád pobavit, ale dokáže předvést i dobré emocionální scény. Vedlejší postavy jsou taky dost fajn a každá z nich má alespoň pár pěkných momentů. Jediný s kým mám problém je záporačka Whitney Frost, která je taková obyčejná po moci lačnící maniačka, která chce zničit svět jenom proto, aby byla mocnější. K ději, ten je konečně zajímavý, je propletený, plný záhad a má nějaký smysl, ne jako v první sérii. Taky působí mnohem více epicky a jako stabilní a napínavý děj. Příběh se přesunul z tmavého New Yorku do letního L.A., což je fajn osvěžující změna. Co mi ještě vadí, tak je konec série. Ta totiž končí jedním obřím cliffhangerem na 3. sérii, která ale nikdy nevznikne, takže je to vlastně jenom taková velká otázka pro diváka, na kterou nikdy nedostane odpověď. Asi poslední věc, co bych chtěl vytknout je, že občas se to lehce táhne a doteď nerozumím zvýšení počtu epizod o 2. Jinak je ale druhá Agent Carter solidní zábava, která sice pořád nijak nevyčuhuje nad jinými dobrými seriály, ale aspoň nespadá do průměru jako první série a bavilo mě to sledovat. Příjemná a zábavná akční podívaná, která vás zabaví, když nemáte na co jiného koukat. Fajn série. Hodnocení: 70% ()

Dáma v jazere (2016) (S02E01)

Začátek druhé série je pro mne velmi milým překvapením. Působí to totiž naprosto odlišně a mnohem lépe, než celá první série. Taky mě to bavilo víc, než jakýkoliv díl předchozí řady. Postavy jsou stále dost sympatické, veškerá dynamika mezi Peggy a Jarvisem, Sousou a dalšími je skvělá. Změna prostředí z velkého New Yorku do slunného Los Angeles je poměrně příjemná, seriál má najednou mnohem zajímavější atmosféru. A konečně, ten děj a příběh jsou zajímavé, stanovuje se tu pár záhad a konečně to působí dobře a ne nezajímavě, jako první série. Příjemný začátek. Hodnocení: 74% ()

Pohľad v tme (2016) (S02E02)

Trošku slabší, ale stále strašně pohodové a zábavné. Líbí se mi dynamika a chemie mezi Peggy a Sousou, naopak mě dost nebaví a otravuje dr. Wilkes a jsem i poměrně rád, že jsme se ho takto rychle zbavili :D Docela se mi líbí i záporačka Whitney Frost a jsem zvědav, co s ní seriál ještě plánuje. Tento díl byl takový pomalejší a docela zbytečný, vlastně nám jenom předal informace o Zero matter, ale baví mě to. Hodnocení: 65% ()

Lepší anjeli (2016) (S02E03)

Bohužel, podle mě relativně slabá epizoda. A vůbec to neberte tak, že mě to nebaví. Tahle řada je zatím rozhodně mnohem lepší než ta předchozí, ale tahle epizoda mi přišla dost výplňková, zbytečná a taková o ničem. Na scéně se objevuje Thompson, který je dost otravná postava, ale snad se jeho charakter ještě vyvine. Jak jsem si v minulé epizodě stěžoval, že Wilkes je pro mě poměrně nezajímavý a otravný a že jsem rád, že ho zabili... no tak prý ne :D Pořád mě jeho charakter úplně neoslnil. Kdo se mi líbí, tak je Whitney Frost, která je docela zajímavý záporák a těším se, co ještě předvede. Hodnocení: 60% ()

Dym a zrkadlá (2016) (S02E04)

Poměrně fajnový díl. Děj je stále zajímavý, baví mě to sledovat a je to strašně příjemné. Postavy jsou pořád sympatické, hlavně vztah mezi Peggy a Sousou je prostě skvělý. Taky mě baví Whitney Frost, která se zde učí ovládat své schopnosti a zatím je to poměrně fajn záporák. A bavila mě i taková vedlejší linka s panem Huntem a jeho vyslýchání byla dost super scéna. Na můj vkus tu sice bylo možná až moc flashbacků, jak na Whitney, které ještě docela chápu, tak ale i na Peggy, které mě upřímně přišly lehce zbytečné. Epizoda ale fajn. Hodnocení: 70% ()

Atómová práca (2016) (S02E05)

Docela fillerová a zbytečná, ale zábavná epizoda. Sice tu jsou některé poměrně povedené scény, třeba vymazávání paměti Hughi Jonesovi je super a zábavný moment, a scéna, kdy Jarvis zneškodňuje bombu je taky docela napínavá, na druhou stranu už mě přestává bavit Whitney, která nemá pořádně žádné motivace, jenom prostě chce víc moci. Ale aspoň je charismatická, narozdíl od doktora z minulé série. Každopádně, sérii by rozhodně prospělo 8 dílů jako ta předchozí, těch 10 je podle mě maličko víc a zbytečně se to táhne. Hodnocení: 60% ()

Hviezda párty (2016) (S02E06)

Velice dobrá epizoda, která mě bavila od začátku až do konce a celou jsem si jí užil. Příběh byl napínavý a zajímavý, plný fajn momentů, příjemné dynamiky Peggy a Sousy, dobrou Dottie, která mě asi poprvé za celý seriál bavila, a i scéna s Whitney a radou se mi dost líbila. Už jsem dlouho nechválil Jarvise a jeho super hlášky, tak to udělám aspoň zde :D Strašně fajn díl, který jsem si užil. Hodnocení: 80% ()

Príšery (2016) (S02E07)

Další velice příjemná epizoda. Strašně se mi líbí, stejně jako u té minulé, že vypráví svůj vlastní epizodní příběh, který ale souvisí s hlavním dějem série a nestojí úplně sám za sebe. Celý díl si krade pro sebe Jarvis a James D'Arcy je skvělý, jeho výrazy a mimika, ať už v komediálních chvílích nebo v momentech, které jsou vážné a emotivní, tak jsou prostě výborné. Jeho žena Ana je taky skvělá postava, která má pěknou dynamiku s Jarvisem a skvělý zvrat na konci dílu. Baví mě i Wilkes, který už pár dílů zpátky přestal být tou otravnou postavičkou a líbí se mi, kam to směřuje. A opět, vztah mezi Sousou a Peggy je výborně udělaný. Jenom ta Whitney mě pořád moc nebere. Hodnocení: 75% ()

Na pokraji odhalenia (2016) (S02E08)

Hned na začátek musím vypíchnout Jarvise, který je naprosto skvělý v této epizodě. Má tu hromadu dojemných momentů, které fungují hlavně díky jeho hereckému výkonu, kromě toho tu je skvělá osobní příběhová linka právě kolem Jarvise a celkově je to strašně dobrý charakter, který tahá celou tuhle epizodu. Zbytek je taky super, hlavně posledních asi 10 minut, které působí docela epicky a velkolepě. Vedlejší postavy jsou taky fajn, Thompson je tu dost super a Sousa je pořád dobrý. Celkově super díl a těším se na finále. Hodnocení: 76% ()

Troška zábavy (2016) (S02E09)

Výborná předfinálová epizoda, která má spoustu dobrých charakterových momentů a emotivních scén. Hned na začátek musím zmínit prvních 6 minut dílu, což je vlastně takový haluzní muzikál v hlavě Peggy, což bylo takové osvěžující a líbilo se mi to :D Celou epizodu opět tahá Jarvis, který je vynikající. Jeho dynamika s Peggy, jeho herecký výkon, jeho charakterové momenty a osobní motivace jsou skvělé a Jarvis je jedna z nejlepších postav seriálu. Taky se mi líbí Thompson, který možná až moc často hraje na dvojtého agenta, ale jinak je dost fajn. Těším se na finále. Hodnocení: 70% ()

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

06.12.2021

Drsnému komiksovému seriálu The Boys aka Banda se na Amazonu extrémně daří. Seriál se brzy dočká již třetí série, streamovací gigant mu ale rovněž chystá i několik spin-offů. Tím prvním hraným bude… (viac)

Kdo se vydá na Krypton?

Kdo se vydá na Krypton?

04.09.2016

Celovečeráky od DC teď možná trochu zaostávají za těmi od Marvelu, na malé obrazovce je ale situace opačná. Marvelu se daří jen u Netflixu a s Agent Carter a Agents of S.H.I.E.L.D zásadní úspěchy… (viac)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Americké televize zruší každý rok řadu seriálů, které si nenajdou fanouškovskou základnu. Obvykle jde o zcela originální projekty, o to podivnější je tedy osud seriálového Constantinea. Momentálně na… (viac)

Marvel obsadil nové superhrdiny

Marvel obsadil nové superhrdiny

25.12.2014

Benedict Cumberbatch v roli Doctora Strange je pro Marvel velká výhra. Comicsový gigant ale roztahuje svoje sítě i na televizní obrazovce, kde se už v lednu objeví Agent Carter, a také na internetu.… (viac)