Mouchal

Peggy vyměnila zatuchlé prostředí New Yorku za prosluněné L.A. a spolu se svým loajálním spolubojovníkem za lepší zítřky Jarvisem hodlá vyřešit záhadu zmrzlé paninky v místním jezírku. Děj se dostane až k obávané nulové hmotě, která rozpoutá tak trochu nadpřirozenější zápletku, než na kterou jsme u Peggy zvyklí. Noirová kriminálka z první série střídá rychlejší a akčnější jízdu a je na každém z nás, co komu sedí víc. Dočkali jsme se několika nových postav (Whitney, ten doktůrek atd...), ale nic to nezmění na tom, že nejzajímavější postavy nadále zůstanou ti z první série. Hlavní padouch je zde po postupem času až moc přímočarý a divák postrádá nějakou motivaci, která by ho měla hnát dopředu. V zábavnosti bych řekl, že je to velmi podobný první sérii, tudíž jako jednohubka ze světa marvelu to funguje solidně, ale jinak je to bohužel jen průměr. Pokud vznikne třetí série, ukažte vznik SHIELDU a důstojně to zakončete. Edit: tak třetí série se konat nebude a upřímně za to slzy ronit nebudu. 65% ()

Shakers

2. séria - 90%. Ja tu Hayley Atwell v podaní Agentky Carterovej žeriem. Neviem či sa mi to iba zdalo, alebo ma upútala jej krása, ale tu v druhej sérii mi príde jej postava lepšia, akčnejšia, štýlovejšia, vtipnejšia a viac sexi. Predpokladám, že to ale nebude len jej krásou, pretože ma bavil aj príbeh a vedľajšie postavy. Vlastne vedľajšie postavy sú v tejto druhej sérii hodne veľké plus a miestami aj nečakané prekvapenie (Dottie Underwood, Jack Thompson). Oproti prvej sérii ma táto o dva diely navyše, ale nejedná sa o žiadnu vatu. Príbeh ma spád po celú sériu, nechýbajú nápady, fajn technické vychytávky, tradičné prepojenia s Marvel Universe a k tomu si prirátajme aj opäť fajn duo Peggy Carter a Edwin Jarvis, ktorý mi mimochodom tiež prišiel lepší a zábavnejší. Škoda len, že sme sa nedočkali viac Howarda Starka. Každopádne druhá séria je lepšia ako ta prvá. ()

CheeseFigure

Bolo to trochu viac sci-fi, ako prvá séria, čo ale určite nevadí. Sympatické postavy sa vracajú (Jarvis), niektoré dostávajú viac priestoru ako minule (Rose) a nový záporáci prekonávajú tých zo série prvej (Whitney Frost je super, ja týchto zlých vedeckých géniov zbožňujem). Väčší počet epizód nevadil, boli vyplnené a, rovnako ako pri prvej sérií, sa nedostavil pocit ,,vypĺňania času vatou,,. Škoda, že nebude tretia séria, nielenže je tento seriál skvelý, ale ten záver k tomu priam nabáda. No čo už, všetko dobré sa raz skončí. ()

joker.george

Kvůli tomu neuvěřitelně přitažlivému feelingu, který i ze slabého příběhu, dělá svoji výhodu, seriál žeru. Takže, když si seriál takhle poradit s nevýhodami, mohl se soustředit na to, v čem vyčnívá a to je nenucený humor a výborně ztvárněné postavy. Prakticky všechny klady 1. série se přesunuly i do druhé, kde se ještě zvýraznily. ()

Brouzdalka

Ačkoliv se mi moc líbí hezky stylizované prostředí, hravost a jistá naivita, tak jsem tuto sérii dokoukala spíš tak jen z povinnosti. Děj byl neskutečně natahováný, jednání postav často nelogické, hrdinské řeči už hodně oposlouchané a schématické. Takže oproti minulé sérii poměrně velký sestup, kdy jsem se nemohla ubránit nudě a častému obrácení očí v sloup. Na druhou stranu bylo zase milé se vrátit k oblíbeným postavám a přidat nějaké nové (např. Jarvisova manželka Ana) a užít si krásně stylizovaného prostředí přelomu 40. a 50. let. ()

• V čase 25:10 vidíme přijíždět červené auto, které má na sobě zřetelný nápis „Civil War“. Je to narážka komiksovou a filmovou událost ze stejného univerza, která byla zfilmována v Captain America: Občanská válka (2016). (BMW12)