Jessica Jones

• Česko Jessica Jones (viac)
USA, (2015–2019), 33 h 35 min (Minutáž: 44–56 min)

Tvorcovia:

Melissa Rosenberg

Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville, David Tennant, Carrie-Anne Moss, Mike Colter, Wil Traval, Erin Moriarty, Michael Siberry, Rosario Dawson (viac)

Keď tragédia ukončí jej krátku kariéru superhrdinky, Jessica sa usadí v New Yorku a otvorí si vlastnú detektívnu agentúru zvanú Alias Investigations, ktorú volajú na prípady, v ktorých sú zapletení ľudia so špeciálnymi schopnosťami. Jessica trpí post-traumatickým stresovým syndrómom a chce robiť dobré skutky, ale jej hlavným cieľom nie je záchrana sveta, ale svojho bytu a snaha prežiť nejako každý deň. Seriál podľa grafického románu pre dospelých, toto nie je príbeh superhrdinky pre deti. (Disney+)

neo93

Další vydařený seriál ze série Defenders z produkce Marvelu a Netflixu. Po parádním Daredevilu přichází na scénu Jessica Jones. Na začátku musím uznat, že oproti slepému superhrdinovy je přeci jen Jessica Jones o něco málo slabší, ale je to také tím, že je odlišná a trochu jinak natočená oproti zmíněnému seriálu. Sledujeme tvrdou, uzavřenou a nepřístupnou bývalou superhrdinku, která ale nyní působí jako soukromý detektiv. Zaměřuje se především na případy ve kterých její klienti vyžadují, aby odhalila jejich nevěrné protějšky. Až do okamžiku, kdy se znovu setká s nepřítelem, jenž ji také ovládal, díky jeho schopnosti ovládat lidskou mysl. Právě šílený hlavní zloduch Killgrave, skvěle zahraný Davidem Tennantem, je naprosto dokonalý, má jediný cíl a po něm neústupně jde za každou cenu. Také hlavní hrdinka v podání Krysten Ritter je velmi přesvědčivá, když se potácí ve svých problémech a emocích. S přibývajícími díly jen lepší, sice závěr celé řady měl přijít asi tak o tři epizody dřív, ale i přes tento fakt, jsem si seriál naplno užil. ()

Parm1

Temné krimi drama. Přirovnal bych ho k Daredevilovi, akorát Jessica Jones je skoro bez akce. Osobně mám radši lehčí Marvelovské seriály, jako je Agent Carter nebo Agents of Shield, ale podle hodnocení je vidět, že se to spoustě lidí líbí. Já mezi ně bohužel nepatřím a seriál mě vůbec neoslovil. Jako, záporák je zajímavý, tedy jeho schopnost je zajímavá, ale samotný děj je co 3 díly pořád dokola to samé. ()

Mira90

Jessica Jones mlátí lidi. Hodně a často. Jessica Jones chlastá. Hodně a často. Taky trpí PTSD, má 'schopnosti' a ve městě se zrovna objevil jeden nechutný stalker... Rozhodně jde o nejcivilnější superhrdinku, schopnou soukromou detektivku, která nemá žádný obleček ani udělátka. Rána od ní ale docela bolí... Hodně napoví už úvodní znělka, která se z melodie jak z noirové detektivky přemění v akční nářez. Příběh se prolíná s dalším dobrákem od Netflixu, Daredevilem. Ale zatímco tam je jakékoliv násilí 'ok', protože se mlátí bad boys, tady...tady je to o něčem úplně jiném. Ten pošahaný stalker totiž ovládá mysl a příkaz 'stoupni si k plotu a zůstaň tam do konce života' je z těch soft. Protože jindy je to fakt nechutné, šokující a vážně mě překvapilo, že jsem opravdu s obavou čekal na to, co Kilgrave předvede v další scéně. Toho mimochodem hraje David Tennant a jeho akcent taky udělá svoje. Každopádně, stačilo by 10 dílů, 13 je vzhledem k tomu, jak se věci začnou až neúnosně protahovat a opakovat přeci jen zbytečně moc. Druhá série Daredevila s Punisherem byla lepší, ani Jessica ale není marná. ()

holub109

Další náramná spolupráce Marvelu a Netflixu. Psychologický příběh a temně realistická atmosféra spolu s dobrými hereckými výkony a naprosto vyšinutým hlavním záporákem Killgravem mě chytl od začátku a nepustili až do konce. Kdo by čekal kvalitu Daredevila, ten to může po prvním díle zabalit, ale já se královsky bavil. 1. série - 90% / Konečně jsem se ke druhé Jessice dostal. A musím říct, že se povedla. Na první sérii to nemá, ale to jsem ani nečekal. Příběh je dost zajímavý a určitě by první sérii ostudu neudělal. Jen ta linka s Jessičinou matkou byla celkem roztáhla. Bohužel tempo je snad ještě pomalejší a akce o poznání méně. Naštěstí jsou postavy stejně prokreslené a jejich osudy dost zajímavé. Rozhodně by zrovna této sérii neuškodilo zkrácení na nějakých osm dílů. 2. série - 80% ()

Likan7

Jessica mě uchvátila skvělou jedničkou. Je neortodoxní, komiksy neznám, takže jsem si tu noir atmosféru celkem užíval. Kilgrave je skvělý záporák a byl jsem z toho prostě vyloženě nadšený. O to větší pád mě pak ale čekal. Jakoby měli tvůrci připravený scénář pro první sérii, kterou pak měli spojit s Defendery, ale s dalšími se nepočítalo. Dvojka byl neuvěřitelný pád na dno, který se táhnul celou sérii. A ve trojce jsme v tom pokračovali. Postavy se motají v kruhu, příběh, normálně odvyprávěný na 5 dílech, se táhne na 13 dílů a vy epizodu za epizodou padáte do letargie. Je to obrovská škoda, protože Krysten Ritter je fajn, Rachael Taylor nádherná a Eka Darville sympaťák. Jen prostě měli jen takových 20 dílů zajímavýho scénáře. Zbytek je na přeskočení. ()

DavidWebb

Netflix, komixy, marvel... A mňa to bavilo. Veľkú zásluhu na tom majú režiséri, pretože scenár je slabučký vývar všetkého možného, a potom ešte subjektívne to, čo sa mi po pilote javilo ako slabina - Krysten Ritter v hlavnej úlohe Jessicy. Tá holka si ma jednoducho časom získala a tipujem, že v mnohých užívateľoch bude vyvolávať protichodné pocity, ale podľa mňa má extrémne výraznú a ľahko zapamätateľnú tvár aj chôdzu a v pohode celú prvú sériu utiahla. Jej seriálová sestra je možno krajšia ale menej zaujímavá a David Tennant ako hlavný badass vo mne síce žiadny strach nevzbudzoval, ale nasieral ma so železnou pravidelnosťou vždy keď sa objavil na scéne. Celé to má pekných pár múch, napr. ako ľahko/ťažko si vie/nevie Jessica poradiť v akčných scénach - podľa toho, ako sa to práve hodí scénáristom, niekoľko zbytočných postáv (mne najviac vadil Luke kvôli svojim schopnostiam - je tam cítiť duplicitu a ak už tam musel byť, tak radšej ako obyčajný "pešiak"), ale na druhej strane sa mi páčila Jessica, atmosféra, hudba, réžia a samotný záver. Druhú sériu by som prilízal. 85% ()

misar3

Zatímco Daredevil bych vykreslen jako typický klaďas, který tu a tam přistřihne padouchům křidélka trochu více, Jessica je typický antihrdina, která má blízko k alkoholismu, útápí se ve vlastním deprimujícím životě. Zkrátka troska s nadlidskou silou. Charlie Cox je větší sympaťák, i lidi kolem něj jsou více fajn než tady. Akční sekvence jsou tak trochu WTF, pač na pohled slabá dívka dokáže urvat řetěz, zmuchlat kov jako papír, ale když přijde na rvačku, nepřátele vždy jen odhodí... Daredevil měl více šťávy, velká škoda a nevyužitý potenciál hlavní hrdinky. ()

vZeč

Až teď při čtení komentářů jsem zjistil, že to psal člověk zodpovědný za Twilight a vlastně mi to připadá jako naprosto do písmene nejlepší vědomost a průprava, s jakou do toho jít, protože je to opravdu strašně napsaný a ani chudák vynikající Tennant to nevytáhne ()

RedRose

Kristínku já můžu... Je to o chlup slabší, než Daredevil, ale pořád je to dost dobré... Tennant určitě potěšil a tradičně nezklamal, i když bych ho raději viděl v jiné roli... Season One: 79% ()

Kubajss_cz

I Marvel může udělat chybu. Po vybudování skvělého filmového vesmíru se začal slušně rozjíždět i ten seriálový vesmír, který je krásně nepřímo propojen (až na Agents of SHIELD, který navazuje přímo) s tím filmovým, po Daredevilovy jsem se těšil na další rozšíření tohoto vesmíru a určení směru k seriálovým Defenders, ale dostalo se mi dosti ploché podívané, kdy jsem chvilkami přemýšlel, zda mám zavolat do Bohnic já nebo by to měli udělat postavy v seriálu. Ano mělo to své klady a to skvělý výkon záporné postavy Killgrave byl osvěžující pro seriál, kde hlavní postava létala z jednoho psychologického problému do druhého. Po půlce seriálu jsem měl už spíše v oblibě Killgrava než Jessicu. Představení postavy Luke Cage už v tomto seriálu nijak nepomohlo a nemělo žádný pozitivní vliv na děj. Některé vedlejší postavy byli až otravné. Jsou seriály, které nepatří mezi nejlepší, ale člověk si je rád pustí znovu, aby si oddechl po dlouhém dni, ale u tohoto seriálu mi jednou shlédnutí naprosto stačilo. ()

BFG2000

Je to tak jiné, až je to peckovní. Určitě to nesedne každému, ale za zkoušku to rozhodně stojí. Řady 1 i 2 bezchybné. Trojka je taková zvláštní, ale od osmé epizody to začne tak gradovat, že je po pochybnostech a i trojka tak nejen drží vysokou laťku, ale dokonce ji překonává a stává se tak nejlepší sérií ze všech tří. Jinak je vše podstatné v komentářích napsáno. Já bych jen vyzdvihnul špičkovou hudbu, která perfektně podkresluje a dodává tu pravou atmosféru. Více takových nebojácných počinů. ()

ManOfPhoenix

Jessica Jones, ještě temnější než Daredevil. Krysten Ritter zde neuvěřitelně hraje Jessicu Jonesovou, a její protějšek Kilgrave byl neskutečně skvělý sympatický záporák, jeden z nejlepších, co nám mohl zatím MCU nabídnout; kterého brilantně hrál David Tennant. Ta temná atmosféra je vážně dobrá, a ta hudba tomu ještě přilepšuje. Navíc si oblíbíte i postavy, na kterých vám záleží. U mně to krom Kilgravea byl Malcolm (Eka Darville) nebo neporazitelný Luke Cage (Mike Colter). Každopádně, seriál je skvělý, a vřele doporučuji. ()

Vykuk

Další počin ze série Defenders, za mě spokojenost, malinko slabší než Daredevil, ale zápletka a především hlavní představitelka tomu dost pomáhají. Atmosféra super, hudební doprovod taktéž. Luke je trochu opruzák, ale snad se vzpamatuje. Jsem zvědav, jak se pak vše vyvrbí ve výsledné týmovce:) ()

vieriX

Hodně dlouho jsem už neviděl tak podařený seriál, který vychází na základě komiksu v poslední době snad jen Daredevil. Tady to není o té akci o tom to není tady je to spíš o psychologii postav a jejích setkávání se s realitou. Výborné castingové obsazení ať už jde o Jessicu nebo Kilgravea tohle se hodně podařilo dlouho už nebyl takový psychopat ve filmu. Jestli bude druhá řada jdu okamžitě do toho. ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)

Netflix ruší Iron Fista

Netflix ruší Iron Fista

13.10.2018

Iron Fist je prvním hrdinou od Marvelu, kterého se Netflix rozhodnul samostatně zrušit po dvou řadách. Zpráva přichází trochu jako šok, jelikož druhá řada byla vnímána jako podstatné zlepšení oproti… (viac)