Jessica Jones

• Česko Jessica Jones (viac)
USA, (2015–2019), 33 h 35 min (Minutáž: 44–56 min)

Tvorcovia:

Melissa Rosenberg

Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville, David Tennant, Carrie-Anne Moss, Mike Colter, Wil Traval, Erin Moriarty, Michael Siberry, Rosario Dawson (viac)

Keď tragédia ukončí jej krátku kariéru superhrdinky, Jessica sa usadí v New Yorku a otvorí si vlastnú detektívnu agentúru zvanú Alias Investigations, ktorú volajú na prípady, v ktorých sú zapletení ľudia so špeciálnymi schopnosťami. Jessica trpí post-traumatickým stresovým syndrómom a chce robiť dobré skutky, ale jej hlavným cieľom nie je záchrana sveta, ale svojho bytu a snaha prežiť nejako každý deň. Seriál podľa grafického románu pre dospelých, toto nie je príbeh superhrdinky pre deti. (Disney+)

fantasmic

Tak nakoniec trochu sklamanie. Kvalitatívne je to minimálne o úroveň nižšie ako Daredevil. Za najväčšie klady považujem Krysten Ritter a Davida Tennanta, ktorí sa svojich úloh zhostili vynikajúco, Žial po scenáristickej stránke veľa pozitív nenájdete. Väčšina epizód nemá žiadnu gradáciu, seriál obsahu zbytočne veľa podzápletok, ktoré nikam nevedú, a to spôsobuje, že dej často krát prešľapuje na mieste. V závere sa potom tých 13 epizód zdá prehnane veľa. Našťastie to nie je až také zlé, aby Vás to prinútilo nedopozerať seriál. Do budúcna môžem povedať, že sa na Jessicu Jones teším, či už v jej druhej sérii (dúfam, že vymenia showrunnera/scénaristov), alebo v plánovanom teamup-e Defenders. Hodnotenie niečo medzi 3* a 4*. Malý spoiler na záver.........škoda, že sa Daredevil neobjavil ani na chvíľku. ()

Roman.Caesar

Výborný seriál, který se rozjíždí až po několika dílech. Nenechte se tedy odradit hned na začátku, stojí to za to. 90 % Daredevil mě na druhou stranu nudil a přestal jsem ho po několika dílech sledovat, tohle je ovšem jiné kafe. ()

SpaceOdyseus

Zmena zanru se Netflixu fakt povedla. Po klasicky superhrdinskem Daredevilovi jsme dostali noirovou a temnou detektivku jako ze stare skoly. Chvilemi jsem se citil, jak kdybych sledoval adaptaci Dashiella Hammetta, coz je v Marvelackem vesmiru hodne osvezujici. Cely serial se povedlo natocit skvele. Zoufalstvi Jessici je temer fyzicky citi, zaporak je skvele podan a je pro Jessicu rovnocenym partnerem (to, ze mu nejde o ovladnuti sveta, ale "jen" o ziskani Jessicy je dalsi svezi prvek, ktery v Marvelovkach neni zvykem), vedlejsi postavy nejsou do poctu, ale opravdu posouvaji dej a smysluplne interaguji mezi sebou. Oproti Daredevilovi hodne ubylo akcnich scen, ale misto toho jsme dostali detektivni vysetrovani, ktere je z dlouhodobeho hlediska snad zajimavejsi, nez neustale mlaceni. Rozhodne to neni serial bez chyb. Mohlo to byt kratsi o dva tri dily, temata a strety se zaporakem se celkem opakovaly, ale vzhledem k tomu, ze nic podobneho jsme zatim nevideli a ze napeti funguje skrz vsech trinact dilu, musim jit pro plnou palbu. ()

alouch

Jessica Jones nenadchne, ale ani neurazí. Začátek mi připadal opět slabší stejně jako třeba u Arrowa nebo Daredevila. Nejsem úplně filmový expert, ale hledala bych v tomto případě vinu u slabšího scénáře. Scény navazovaly zmateně jedna na druhou, logika v nich úplně nebyla a působilo to dost choaticky. Tak trochu jsem z toho měla pocit - hoďme tam rovnou všechno dohromady bez vysvětlení a návaznosti a bude to určitě působit strašně cool. No, tak nepůsobilo. Slabší začátek stoprocentně vyvažuje bezvadná Krysten Ritter, které lehce pošahanou Jessicu ztvárnila výborně. Báječný je rovněž David Tennant a co se týče ostatních postav, ujdou. Třeba Trinity tam fakt být nemusela. Uvidíme, jaká bude její role v dalších sériích. Sečteno podrtženo, Jessica je sice zastíněna Daredevilem, ale je to pořád důstojné zastínění, které přináší do světa Marvelu opět něco nového. Navíc po těch všech Elektrách, Ultravioletách a bůhvíčehovšeho je to nejlepší ženský komixák vůbec. Takže plných pět si nakonec zaslouží. ()

Hanys_

Žádná z těch tří sérií nebyla vysloveně nadprůměrná, prostě si myslím, že se tady ten potenciál (hlavní hrdinka prostě jen chlastá a je plná cynismu. No není to super?) naplno vůbec neprojevil. Jakoby se tvůrci báli, že z jediné ženské marvel netflix postavy nemůžou udělat tak temnou osobu, jak se to nabízelo. Takže vznikl takový ořezaný kočkopes pro šiorké publikum, hlavně pro to ženské. ()

Milan25

Stejný případ jako Luke Cage. První půlka série v pohodě, ale pak přijde zlom a vleče se to. Seriálu rozhodně neprospívá jeho délka, 13 epizod po 55 minutách je hroně moc, stačio by minut 40, nebo míň dílů, aby to mělo nějaký spád. Seriál je přehlídka nefunkčních postav a prázdných dialogů, a nezachrání to ani Kilgrave, což je asi nejlepší padouch za poslední dobu, ale je absolutně nevyužitý. Je to přesně jak píše KevSpa, každý díl je dokola to stejné. Přemýšlím, jestli má vůbec cenu se podívat na "Železného Pěstitele". Vyjma DareDevila mě to spojení Netflix + Marvel nebaví. ()

Jespi

Nikdy bych nevěřil, že se hlavní hrdinkou filmu stane arogantní píča na půl Marisa Tomei, na půl Eva Green, s vizáží na půl fetky na půl štětky nespokojené se svým osudem. Vlastnost sebestředné arogance, kdy se hlavní hrdina distancuje ode všech, nikomu se neozývá, ale když on něco potřebuje, tak rozráží dveře a bez klepaní a pardónu kazí obchodní schůzky, taková vlastnost se většinou přiřazuje mužům. Né že by mi cynický hrdina v noir filmu vadil, ale herečce Ritter to ovšem nevěřím. Dokázal bych to uvěřit Jessice Jones, kterou by hrála třeba Eva Green, ale určitě ne v podání fetko-šlapky Ritter. Každopádně, i přes tuto kritiku hlavní postavy, se mi seriál líbí. Typická noirovka na okraji společnosti. Na to, že pilotní díly jsou určené pro zaujmutí diváků, tady se sází na jistotu a love z Marvelu zajistí, že si můžou filmaři dovolit stupňovat příběh, jinými slovy, pilot byl neskutečná nuda, ale díky bohu, seriál se rozjel. Můj oblíbený Tennant v roli psycha je naprosto úžasný, v momentě kdy se začal objevovat častěji, celé jeho kouzlo opadlo, ale těch prvních pár dílů, kdy se objevoval jen jako psychóza nebo jako reálný muž, ale v letmém záběru, bylo naprosto bombastických. Daredevila jsem ještě neviděl, takže nemůžu porovnávat, ale Jessica Jones se celkem povedla. Jen jsem to měl tak trochu pokroucené a nefandil jsem hlavní hrdince, ale hlavnímu záporákovi...škoda. 75% ()

Arach.No

Dal bych tak 70 %, ale jelikož jsem Daredevilovi dal 4* tak se v tomto případě přikloním dolů. Začátek má tento seriál vynikající - připomene detektivky drsné školy, představí zajímavé hlavní i vedlejší postavy a prozatím asi nejlepšího Marvelovského záporáka. V poslední třetině (od 9. epizody do konce), však jako by scénáři došel dech, motá se v kruhu, a neskončí jenom protože Jessica nechce aby skončil. Zhuštění by scénáři určitě prospělo. Velkou část totiž věnoval vedlejším liniím, o kterých jsem do poslední dílu doufal, že se ukážou jako podstatné, aby nakonec vyzněly do ztracena (možná se s nimi bude operovat v dalších seriálech, co já vím). Jediným světlým bodem tak v poslední třetině byl famózní Tennant, který si roli Kilgravea užívá natolik, že jsem mu na konci fandil víc než titulní hrdince. Opravdu mě nebavilo po osmadvacáté sledovat, jak se Jessica utápí v sebelítosti. Ve chvíli, kdy divák fandí dost možná lidsky nejodpornější postavě jakou nám Marvel zatím představil, namísto hrdinů, tak si uvědomí, že je na seriálu očividně něco špatně. Škoda, měl špičkově našlápnuto, ale neudržel laťku až do konce, jako se to povedlo Daredevilovi. I tak jsem ale zvědavý na další Marvelovské série od Netflixu. ()

Dyas

Jessicu Jones bych v roce 2015 přirovnal ke Spectre. Očekávání vysoká, zklamání ještě větší. Jak jsem byl u Daredevila nadšený už po prvním díle, tak u Jessicy Jones jsem byl víc a víc mrzutý. Tohle se prostě nepovedlo. Žádný napětí, slabá atmosféra, nudné dialogy a především slabý příběh. Pochválit můžu pouze samotnou Jessicu Jones a Kilgravea. Agent Carter mě zaujala víc :) ()

jasiska

Hoci sú prvé epizódy solídne vystavané a výborne predstavujú hlavné postavy a ich pozadie, zdali sa mi trochu pomalé. Treba však povedať, že v neskorších epizódach sa ako základy vyplatili. Celkovo je Jessica Jones výborný seriál a to nielen vďaka mojim osobným favoritom Davidovi Tennantovi a ženským hrdinkám v hlavných úlohách. ()

Mimomisu

zbytecne roztahane a plne nelogicnosti hlavne v druhe puli. Chaby scenar a malo (a prumerne) akce. Dobre obsazeni a atmosfera to na tak velke plose neutahnou bohuzel. Twilight ()

Mikino00

Po Daredevilovi opět Netlix servíruje nadstandardní podívanou. Tentokrát se jedná o atmosférickou lahůdku ve stylu noir, která představuje hrdinku se svými vnitřními démony a ne žádnou uhlazenou pohádku jako jsme zvyklá z filmů Marvelu. Vykreslení hlavní hrdinky, temnější atmosféra, fenomenální záporák (směle konkurující Jessice), sympatické vedlejší postavy i naprostá čišící beznaděj, to vše tvoří pozitivní dojem. Na druhou stranu zajímavý děj se poněkud zlomí v deváté epizodě, kde se začne děj zbytečně natahovat, rozvádět a hlavně uměle natahovat. Je to škoda této mini sérii by více slušelo deset dílů. Konec pak byl uspokojivý. ()

geimz

1. séria : Po Daredevilovi jednoznačné sklamanie, spôsobené prevažne tým, že ten dej jednoducho nevydá na 13 epizód. Je tu tak kopa vaty a opakujúcich sa dejových schém (zvlášť typu prekábatime Kilgravea, zajmeme ho, a on potom utečie). Kilgrave je však dobrý villain, vynikajúco zahraný, aj keď miestami je trochu príliš ufňukaný na záporáka. Ten scenár by jednoducho potreboval poriadne doladiť, obsahuje totiž mimo tej vaty aj hordu nelogickostí. Druhá séria ma teda moc už neláka. 70% ()

Echelon1

Prvé diely nuda, zbytočné sexuálne scény, propagácia degradácie spoločnosti skrz homosexuálny vzťah a ani tá detektívna práca nebola práve najzáživnejšia, trochu Borune štýlu, kdeby Jessica mlátila keď treba by neuškodilo, i keď tá psychologickejšia cesta možno tiež nie je zlá voľba vzhľadom na záporáka. Od 7. dielu to začne byť podstatne zaujímavejšie. Kilgrave stále lepší, i tak ale na to, že tam mali Davida Tennanta nebol nejaký "démonický", len šialený psychopat s možnosťami. Taký Wilson Fisk z Daredevila pôsobil s rešpektom v každej scéne, celkovo réžia atď. boli na úrovni ako sa patrí na 5*, toto je bežná televízna tvorba v prostredí "O pár ulíc je Avengers Tower." Jeho najlepšia scéna je na policajnej stanici, byť takých viac, bolo by to len +. Krysten Ritter ako hlavná hrdinka fantastická voľba. Celkovo ale potenciál je nevyužitý a pôsobí to trochu dojmom dopoludňajších seriálov z 90. rokov. EDIT PO DRUHOM POZRTÍ Až teraz som vychytal ten retardovaný a nonsensný scenár! Bože, ako toho mohol MARVEL odklepnúť? No, keď si sami kazia filmy, kde nasilu aj skrz návrhom hercov robia jednotvárnych záporákov alebo skazia film brutálnym postrihaním pre viac premietania v kine, nie je sa čo čudovať. Totálne retardované chovanie postáv ala pustíme Kilgrave, že prestrihneme drôt a on určite bude chcieť zaoberať sa našimi problémami (útek, dopadnutie asi trikrát), absolútne zbytočná časť "skúsme, či vie byť hrdina." a skupinová terapia sa zmení na útok na Jessicu (ČDH - Čo do hája). A k záveru? Čo sakra malo byť to, že "Uh, nepribližujte sa k nemu, je ešte silnejší, než kedykoľvek bol." A vo výsledku? Žiadna zmena! Proste nie, 1* naviac za Krysten Ritter a Davida Tennanta. ()

Eterninox

Po zjevení jakým byl Daredevil je Jessica Jones trochu zklamáním, ač jde pořád o velmi kvalitní seriálové pojetí superhrdinského žánru. To nejlepší JJ servíruje v malých dávkách. Například konec první epizody nebo scéna s řidičem sanitky rozhodně patří k tomu nejdrsnějšímu, co se zatím v Marvelovinách natočilo. Zbytek seriálu (často i celé díly) ale působí dojmem nutného pojiva mezi těmito okamžiky, a občas je poněkud repetitivní. Vcelku se například vydařilo noirové ladění světa a příběhu, ale neustálé omílání motivu "Jessica je traumatizovaná a cynická alkoholička" rychle začne vyznívat dost samoúčelně. Podobně rozporuplné jsou i ostatní postavy - diváka určitě potěší celkem originálně pojatý a chvílemi opravdu děsivý záporák nebo ambivalentní právnička Carrie Anne Moss, ale většina ostaních figur (včetně potenciálně hodně zajímavého Luka Cage) mi přišla poměrně bezrozměrná. Oproti Daredevilovi znatelně menší rozpočet je také dost vidět na akčních a trikových sekvencích, ale zato si užijeme nemála (vcelku slušně natočených) lechtivostí. Suma summarum, mohlo to být lepší, ale stálo to za to, a jsem rozhodně zvědav, co v Netflixím Marvel univerzu přijde dalšího. 70%, za OMG scény zaokrouhleno nahoru. ()

TheSpearCZ

Jessica Jones byla super hlavně na začátku, ačkoliv se to na hodnocení zdát nemusí... Proč? Protože tam to ještě mělo nějaké kouzlo, které po třech dílech jaksi vymizelo. Taky kdybyste přeskočily pár epizod, tak se vlastně nic moc nestane, protože bylo cítit, že jsou jen výplň pro závěr, který ale taky byl takový nic moc. Na druhou stranu parádně zahraná drunk Jessica od Krysten Ritter a cool Luke Cage byli to nejlepší na tomhle seriálu + Killgrave sice byl takový meh záporák, ale měl charisma a to je něco, co by ostatní v seriálu potřebovali. Celkově jsem neměl moc nadějí, že to bude něco převratnýho, ale těch třináct dílů ještě šlo ukoukat. 1. série - 65% ()

Untentrauer

Můj první dojem: Je to Michael Jackson? Ne, není to on. Ale ten frňák, ten je jeho...Ne kdepak, Jackson měl hezčí nos! Noirová detektivka v hlavní roli s pro mě neatraktivní hrdinkou odehrávající se v 21. století. Seriál je zbytečně natahovaný a to opravdu všude, kde to jde i nejde...Záplava nelogických rozhodnutí nahrává zbytečným zvratům, které přináší téměř každý díl. Je to škoda, protože první série a hlavní padouch v ní měla opravdu zajímavý příběh. Jen by se dal realizovat v 5ti dílech. Druhá série je o poznání horší a třetí jsem měl problém vůbec dokoukat... ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)

Netflix ruší Iron Fista

Netflix ruší Iron Fista

13.10.2018

Iron Fist je prvním hrdinou od Marvelu, kterého se Netflix rozhodnul samostatně zrušit po dvou řadách. Zpráva přichází trochu jako šok, jelikož druhá řada byla vnímána jako podstatné zlepšení oproti… (viac)