Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (viac)
Akčný / Krimi / Mysteriózny / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvorcovia:

Drew Goddard

Predloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (viac)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Recenzie používateľa aR3Zz k tomuto seriálu (22)

Daredevil (2015)

Skvělý seriál. Ale určitě ne dokonalý a na absolutní špičku stačí jen pár dílů prostřední části. Což ale neznamená, že bych jej nedoporučil, právě naopak. Psychologický, surový, akční a přitom velmi chytrý a promyšlený. Hodnotím zatím pouze první sérii. 85% ()

Season 1 (2015) (S01)

Skvělá série. Ale určitě ne dokonalá a na absolutní špičku stačí jen pár dílů prostřední části. Což ale neznamená, že bych seriál nedoporučil, právě naopak. Psychologický, surový, akční a přitom velmi chytrý a promyšlený. Wilson je protřídní charismatický záporák, velmi dobře zahraný. Dvojice Nelson&Murdock funguje také na jedničku. Trošku problém mám s Karen, některé díly skvělá, jindy mi přišla tragická. Ale to je subjektivní. A nad to vše vyniká akce a souboje, ty jsou prvotřídní! Celkově skoro na 5 hvězdiček! 85% ()

Do ringu (2015) (S01E01)

Příjemný úvod, seznámení se s prostředím a postavami. Překvapilo mě, jaký důraz se klade na krimi stránku, asi jsem čekal více akce a komiksového žánru. První díl na mě ale působil seriózně až vážně. Což vlastně nebylo na škodu. Uvidíme co bude dál! 75% ()

Cut Man (2015) (S01E02)

Druhý díl mě překvapil, nese se zase v trošku jiném duchu, ryze akčním. Přesto se začíná vykreslovat i Murdockova minulost, přitom nijak násilně. Další nová postava do party potěšila. ()

Králík ve sněhové bouři (2015) (S01E03)

Bombastický nástup, od kterého se odvíjí celý díl. Děj se příjemně zamotává a poodkryje i hlavního záporaka. Přitom linka tohoto dílu drží velmi pevně a nakonci je řekl bych... rázně vyřešena a ukončena. Za mne zatím nejlepší, jen tak dál. 90% ()

V krvi (2015) (S01E04)

Díl věnovaný hlavnímu záporákovi. Je vykreslen jako člověk, s city a minulostí. Přesto je na konci rázně vysvětleno, s kým máme tu čest. Líbil se mi také druhý kontrast v dílu - ani pro kladné hrdiny nebude procházka daredevilem růžová zahrada, nikdo není nedotknutelný. Přidává to na uvěřitelnosti a atraktivnosti. Místy jsem cítil i tu bezmoc hrdinů. Brilantně natočeno. ()

Stíny ve skle (2015) (S01E08)

Opět velmi dobře natočený díl, tentokrát vykresluje King Pina (Wilsona Fiska). Divák získává lepší představu o hrdinech, rýsuje se rozuzlení a naděje, která je na konci bombasticky rozmetána. 90% ()

My o vlku (2015) (S01E09)

Dechberoucí! Zatím nejlepší díl, naprosto skvěle zpracovaný. Fisk má navrch, Daredevil dostává nakládačku. Oba hrdinové se poprvé setkávají. Opět brutální sysrové scény. A skvělá bojová. A na konci dějový zlom, jak už jsme zvyklí. 100% ()

Nelson v. Murdock (2015) (S01E10)

Trocha zvolnění, filozofování o vztahu dvou kamarádů, jejich historii. Hlavní dějová linie se ale také trochu rozvine. Nicméně mi osobně zpomalení moc nechutnalo, snad to bude jen zklidnění před bouří! ()

Stezka spravedlivých (2015) (S01E11)

Opět trefa do černého! Hodně psychologický díl, přesto akční. I v této fázi série překvapuje a některé nové zápletky (jed z minulého dílu) zůstávají neobjasněny. A to tak, že nemáte ani potuchy. Co z tohoto dílu srší, jsou emoce. Zoufalost Karen je skoro hmatatelná, napětí mezi Murdockem a Nelsonem také. A také Karen dostane prostor na závěr - a že jej využije dokonale! ()

Ti, které jsme opustili (2015) (S01E12)

Vyschizovaná Karen mi upřímně velmi rychle začala lézt na nervy. Jinak ale super díl, svět se hroutí všem hrdinům. A upřímně, nemám zatím absolutně tušení, jak bude série uzavřena. A hlavně jak se to má stihnout za 60 minut, tolik otevřených linek ještě zbývá... Ale nevědomost je dobrá. Tedy povede-li se to. ()

Daredevil (2015) (S01E13)

Po tom, jak komplexní celá séria byla, mi přišel závěrečný díl až neskutečně primitivní. Což mě svým způsobem zklamalo. Velké finále se nekonalo, hotovo bylo v polovině dílu a zbytek se jen dojíždělo a kecalo. Pocit z celého Daredevila je ale velmi dobrý, hodně kvalitní seriál. ()

Season 2 (2016) (S02)

Druhá série staví na dvou dějových linkách a na 100% funguje bohužel jen jedna z nich. Frank Castle aka Punisher je skvělý! Ať už v akci nebo v soudní síni, bavily mě nekompromisní souboje, dialogy s daredevilem, i odkrývání souvislostí Karen. Po celou sérii velmi poutavé. Na druhé straně je Ruka, Elektra a Stick. Ruka je těžko uvěřitelná, Elektra (tedy herečka Yung) příšerná amatérka v bojích a Stick je ... jen otravný. Nicméně tato linie slouží především jako kontrast pro Matta, zvýrazňující rozkol mezi jeho dvěma životy a na tom je série postavena. Takže Punisher má hvězdiček 5, Elektra poctivé 3. Celkově velmi dobré 4, 85%. ()

Jenom lítost (2016) (S02E06)

Nemůžu si pomoci, ale 5 hvězdiček nemohu dát především kvůli Elektře. Nesedí mi tam, nezapadá, působí nepřirozeně. Nicméně jen díky ní může vyniknout ten vnitřní boj, který zažívá Matt mezi svými dvěma životy. A to je naopak fajn. Do toho linie Punisher, která je čím dál lepší! ()

Vinen (2016) (S02E08)

Doposud nejlepší díl série. Temný, depresivní, všechno se bortí. Jsme za polovinou a začíná to gradovat! ()

Season 3 (2018) (S03)

První polovina byla temná a velice pomalá. Právě ta zdlouhavost umocňovala depresivní pocity z dílů. Chyběla ta pozitivní chemie mezi hlavními hrdiny, každý sám to kouzlo neměl. Po akční stránce ale ta nejvyšší úroveň od začátku až do konce! A v druhé půlce naši hrdinové začínají spolupracovat a hned je to lepší. Tedy vlastně dokonalé. Poslední díly mají spád a geniálně gradují. Kingpin se probouzí, ale nakonec je stejně po zásluze potrestán... Nebýt toho zadrhnutého rozjezdu, dal bych 5 hvězd, takhle "jen" 4 a 80%. ()

Za dobrotu (2018) (S03E03)

Není to zlé, ale stále velmi, velmi pomalé. Ne a ne se to rozjet, moc rozvláčné, moc depresivní, moc temné a negativní. Chybí mi tam duch první sérií. ()

Zaskočení (2018) (S03E04)

Zrovna když jsem si začal stěžovat na nudu, přišel tento díl. A to byl nášup! Snad se nově nadhozené tempo podaří udržet! ()

Perfektní hra (2018) (S03E05)

Po předchozím dílu zase zklamání, nicméně to beru jako nutné zlo a přípravu podhoubí pro další díly. Snad se nemýlím... Navíc za mne stále velmi temné a negativní. Chybí mi optimismus právnické trojky, rozděleně postavy nefungují tak dobře. ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (viac)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)