Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (viac)
Akčný / Krimi / Mysteriózny / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvorcovia:

Drew Goddard

Predloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (viac)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Recenzie používateľa SpaceOdyseus k tomuto seriálu (27)

Daredevil (2015)

1. Serie: Stylova a atmosfericka pecka, ktere se povedlo zachytit duch a ton Millerovych nejlepsich sesitu. Svou nepokrytou nasilnosti a temnotou jde temer o protipol MCU ale zaroven ho skvele doplnuje. Dostali jsme skvele dialogy, jednoho z nejlepsich komiksovych zaporaku, rozumne davkovane a vyborne akcni sceny, moralni dilemata, komplikovane vztahy i poctivou filmarinu. Jen houst! 2. Serie: Vysokou uroven se podarilo udrzet a i druha serie je naprosto spickova. Tentokrat je dej mnohem zahustenejsi, dostali jsme vice charakteru a vice separatnich linek (ktere se ale stejne nakonec zamotaji v jednu) a co se tyce temat se tvurci po skvele prvni serii neopakuji. Akce je stale uzasna, je ji opravdu dostatek a je skvele davkovana v kratsich i delsich segmentech. Serial ale stejne tahnou postavy. Rozpad pratelstvi nas jako divaky boli mnohem vic nez koleno do obliceje. Vsichni jsou vyborne napsani, motivace funguji a temer nikdo zde neni cernobily. Az na Hand samozrejme. Strasne me prekvapila postava Punishera. Z predem znameho charakteru udelali scenariste mnohovrstevnateho antihrdinu, kteremu se proste muselo fandit vic nez Mattovi. Cela tato serie byla, kdyz to vezmu kolem a kolem, jeho origin. Takze se moc tesim na jeho vlastni serial. Marvel tedy nejen, ze dominuje svym propojenym vesmirem kinum, ale ted i na male obrazovce nema konkurenci. ()

Season 2 (2016) (S02)

Bang (2016) (S02E01)

No je to parada. Vypada to, ze je zadelano na minimalne stejne uzasnou serii, jako byla prvni. Temna atmosfera Hell's kitchen je zpet, skveleho zaporaka vystridal potencialne jeste lepsi Punisher, akce je paradni a syrova a mrtvolama se nesetri. Ocekavam velke veci. ()

Psi do přestřelky (2016) (S02E02)

Punisherova navsteva zastavarny byla skvele odvypravena, ostatne jako veskera scena s nim. Tato postava serialu opravdu sedi. Nocni New Yrok a Daredevil a Punisher nahanejici se po strechach, co vic si prat? ()

Ti nejlepší z New Yorku (2016) (S02E03)

Ach... Uz jen u vyuziti steadycamu v teto epizode musi cinefil slintat. Nemam na mysli jen desetiminutovou jednozaberovou bitku pres nekolik pater ale i uzasny a nabuseny prichod do nemocnice. V tomhle dile se scenaristi uzasne vymachali v moralnich dilematech, ktere souboj Matta a Franka s sebou nevyhnutelne nese. ()

Halíř a desetník (2016) (S02E04)

Punisher ja zatim vitez druhe sezony. I kdyz scena jeho muceni kopiruje zanrovy mustr, ma u toho koule jako balony. A hlavne jeho psychologie a motivace jsou propracovane dost na to, abych mu fandil misto Matta. ()

Kinbaku (2016) (S02E05)

Tak to prece jenom bude pro Matta hodne osobni, coz je moc dobre. Na chvilku byla akce nahrazena flashbacky, coz je taky fajn. Dozvime se neco noveho o nasich hrdinech a ze vsech tech uzasnych bitek nam nepraskne hlava. Pribeh nam zacina houstnout i co se tyce Punishera. Jsem moc rad, ze jsme se ho nezbavili na dobro. ()

Jenom lítost (2016) (S02E06)

Zase se bude chvilku davat vetsi duraz na pravnicinu. Takovehle zmeny serialu jen prospivaji, takze hura. Jinak mise Matta a Elektry byla radost sledovat. Celkove je Elektry charakter strasne zajimavy a jejich slovni vymeny s Mattem jsou highlightem dilu. ()

Semper Fidelis (2016) (S02E07)

Vztah Matta a Elektry se nam moc hezky prohlubuje. Je radost sledovat je na obrazovce, jak se Matt snazi najit cestu od ni, jen aby skoncil primo v jejim naruci. Frankuv pripad se take zamotava a vsoudni sini se nam rozehrava moc zajimave drama. Oe dejove linky se umne propletaji a podporuji. Scenariste stale za jedna. ()

Vinen (2016) (S02E08)

Dostavame stare i nove zname a komiksovy geek ve me se raduje. Filmovy fanda ve me ma radost stejne tak. Skvele bitky, skvele davkovani informaci skvele propleteneho pribehu a skvele postavy v osme epizode a vyhled na velke veci, co se stanou do konce sezony. ()

Sedm minut v ráji (2016) (S02E09)

Ahhh... Rikejte tomu klidne fanservice. Ale tato epizoda byla uzasna! Vsichni ale opravdu vsichni oblibeni hrdinove jsou az po usi v problemech, jednotlive pribehove linky ubihaji kupredu a navzajem se propletaji a samozrejme skvela akce, tentokrat i snad poprve bez Daredevila! Skvele natocena, skvela temna atmosfera, proste parada. ()

Muž v krabici (2016) (S02E10)

Nejenom, ze si druha serie stale drzi nadstandartni uroven vypraveni, ale dostavame i nova temata a nove konflikty, ktere ale davaji veliky smysl v ramci celeho pribehu. Jako treba Mattova navsteva Fiska, ktera byla vyborne vygradovana, nebo cela nemocnicni anabaze. ()

.380 (2016) (S02E11)

Punisher vladnul tomuto dilu, Elektra a Matt na to nebyli o nic hure. Ale Frankuv plan s Karen v jidelne byla radost sledovat. ()

Tma na konci tunelu (2016) (S02E12)

Mam radost z flashbacku s Elektrou. Do ted to byla snad jedina postava, o ktere jsme nic nevedeli. Jinak to je klasicky kvalitni dil s fajn akci, ubihajicim dejem a skvelyma postavama. ()

Zima v Hell's Kitchen (2016) (S02E13)

Tak finale mame za sebou. Je trosku skoda, ze akcni jednozaberova scena s motorkarema ze treti epizody nebyla prekonana. Jinak je to ale vyborne zakonceni skvele serie, kde se vsechny dejove linky dockali uspokojiveho zaveru, zaporaci dostali na zadek a kladasove byli testovani na samou hranici unosnosti. A tak to mame radi. Nemuzu se dockat az se znovu uvidim s oblibenymi charaktery! Netflix ftw. ()

Season 3 (2018) (S03)

Chvilema trosicku roztahle, ale porad patri Daredevil k nejlepsim Marvel/Netflix serosum. Jsem moc rad, ze konecne doslo na adaptaci Franka Millera, ze Kingpin konecne dostal sve komiksove povesti a moc me mrzi, ze to asi bylo naposled. ()

Zmrtvýchvstání (2018) (S03E01)

Velmi solidni rozjezd. Pribeh nikam neutika a venuje se spis charakteru Matta a velmi temnemu mistu, kde se nachazi a to je dobre. Rozhodne preferuji do hloubky vykreslene postavy pred akci. (Btw. po obou prvnich dilech by se zde mohli tvurci Titans ucit.) Kdyby tu nebyl ten flashback pro nepozorne, sel bych asi na plny pocet. ()

Prosím (2018) (S03E02)

Trosicku pomalejsi rozjezd, ale vzhledem k temnote, do ktere to miri, to dokazi odpustit. Mame tu dost Kingpina, Bullseye vypada zajimave, tesim se na dalsi dily! ()

Za dobrotu (2018) (S03E03)

Parada. Za diskuze Fiska s Mattem musim dat plny pocet! ()

Zaskočení (2018) (S03E04)

Yes! Zase jsme dostali paradni chodbovici a zase je trosicku jina a o fous lepsi nez ty predesle! ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (viac)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)