Claude a Marie Verneuilovi sú milovníci starého dobrého Francúzska a silne veriaci katolíci, ktorí sú vo svojom okolí váženými občanmi. V duchu konzervatívnych hodnôt vychovávali i svoje štyri dcéry. Moderná doba je však iná a tak musia postupne zniesť tri svadby, ktoré rozhodne nie sú podľa ich predstáv. Prvá dcéra si totiž vezme moslima, druhá žida a tretia sa vydá za Číňana. Jedinou nádejou na poriadnu svadbu v kostole je najmladšia dcéra, ktorá sa zamilovala do katolíka Charlesa. Má to však jeden háčik... (STV)

ewerell

Šílená budovatelská agitka objednaná Evropským výborem pro začleňování všech Novoevropanů, přesněji jeho podvýborem pro vytloukání xenofobie z hlav Staroevropanů. Nafouknuté dialogy o tom jak být xenofobní je zpátečnický staroevropský přežitek a "nech odpadne čo je kolísavé". Muslimský advokát, Žid bez obchodního ducha, Asiat jak buzna a Černý herec? Spíš pokvete koště, než abych našel mezi novoevropskými komunitami více než 0,001% jedinců, co budou předobrazy zdejších zeťáků. Dobře, Žid možná ujde, už tady žijou pár století tak se mezi nima najde nějaký odpadlík co nebude bankéř, zlatník, herec, producent, právník, lékař, vědec atd. Až ke mně přijde žádat o ruku mé dcery nějaký Marťan s tykadlama tak dostane svíčkovou se čtyřmi a ani mě a mou ženu nenapadne shánět někde halal či košer vesmírný sliz, aby se snad klučina neurazil. Buď sní anebo bude o hladu. Že pak budu muset zakopat vesmírnou předkožku na zahradě mi přijde ještě akceptovatelné, s tím problém mít nebudu. Jedna hvězda za Clavierova tchána, jedna za roztomile šíleného afrického papá plukovníka. ()

agentkenny odpad!

Ve čtvrtině filmu jsem to musel vypnout, hrozná nuda. Kam se poděly ty skvělé francouzské komedie?! Za nejlepší francouzskou komedii 21. století považuji "Drž hubu" ()

Ixso

Jo. Tak tohle bylo teda pořádný. Nebudu nic zbytečného psát. Bylo to originální, promyšlené a jednoduše s pořádnou dávkou lidskosti. Navíc francouzský humor a dobří herci. Tohle zbožňuju. ***** ()

zipS

Pobavilo. Zasmiali sme sa.. V urcitych pasazach sme si pospali. Celkovo uspesna mila komedia, od ktorej vsak nic special necakajte. Na vecer idealny film ()

stepma

Na Oskara to není, ale docela jsem se pobavila. Palec nahoru za stopáž. Skororomantickým komediím sluší stopáž pod 100 minut. ()

hanca.uh

Co je dobré - stačí málo :-)), aneb zase jednou snímek s kalsickou stopáží a pro mě tedy velmi příjemná a vtipná oddechová komedie, hodně mě pobavila, absurdní situace, žádné trapné proslovy ani romantické žvásty......frantíci jsou scénáristicky v humorných situacích a i konverzačkách fakt dobře schopní :-)) ()

hussky

Dlouho jsem se tak nezasmál jako u této komedie. Myslím si, že se film celkově povedl a podle zdejšího hodnocení si to zřejmě nemyslím sám :-) ()

EmmaMorley

Ak by bol tento nápad spracovaný ako typická americká komédia, bolo by to premrštené a zrejeme by to pôsobilo aj rasisticky. No s francúzskou eleganciu je z toho veľmi vydarená komédia plná inteligentného humoru a aj rasové-náboženské otázky zvláda s ľahkosťou. ()

Sidenius

neurazí, nepobaví. Místy docela ok, nicméně typicky francouzský film, je to komedie, ale přesto se nemohu zbavit pocitu že kdo nemluví francouzsky je totálně out. A mar-cieza mi jako píseň příjde taky nudná :) ()

ssarka

tak a konec světa nastal...my a Francouzi jsme vždy v minulosti byli VELMOCI na komedie...ale to je bohužel minulý čas...ach jo,z tohoto tématu šlo tolik vytěžit..ach jo,to se fakt nepovedlo :( ()

P@\/EL

Povedená francouzská komedie plná trefných narážek, vtipných hlášek a zajímavých dialogů, u které jsem se náramně bavil. On už ten námět filmu slibuje nápaditou podívanou, ze které se, co se týče humoru, dá hodně vytěžit. Druhá věc je ovšem ta, že film je třeba brát s notnou dávkou nadsázky, ono to s tím multikulturalismem ve skutečnosti není tak pohádkově veselé. ()

carnacv

Pro mě velmi příjemná oddechovka. Žádné dlouhé úvody, žádné zdržování, tady vládne um a střih, který neche nechat člověka ani vteřinku odpočinout. Proto tato multikulturní taškařice nejen zaujme, ale také díky trefně precizovaným dialogům chytne a nepustí. Narážek na jednotlivé kulturní odlišnosti nalezneme dosytosti, avšak při delším sledování jsem se nemohl zbavit dojmu, že prošly silnou cenzurou, aby nebyly až moc za hranou. Nevadí, i tak je zde příležitostí k zasmání víc než dost. Mě sice tak tříčtvrtina z nich minula, což však neznamená, že by vtipnost byla podprůměrná; zvývající čtvrtina byla fakt dobrá. Pomineme-li však hranice humornosti, jak jsem již zmínil, i tak lze film se slušným zaujetím sledovat, neboť tematika čtvrté "nedomácí" svatby v přísně nacionalistické rodině je zajímavá sama o sobě. Koho by nezajímalo, jak to dopadne. Příjemný snímek pro oddechové cvhíle. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz