Kniha džungle

• Slovensko Kniha džunglí (viac)

Hlavným hrdinom je ľudské mláďa Mauglí, ktorý sa kedysi zatúlal do džungle, kde sa ho ujala a vychovala vlčia svorka. Do džungle sa však vracia tiger Šer Chán, obávaný vládca pralesa. Šer Chán, ktorý si nesie jazvy, spôsobené človekom, prisahá, že odstráni všetko, čo vníma ako hrozbu. Mauglí cíti, že musí opustiť džungľu, jediný domov, ktorý kedy poznal. Spoločnosť mu robia len dvaja priatelia – čierny panter Baghíra a ľahkomyseľný medveď Balú. Počas svojej cesty stretáva v džungli veľa tvorov, ktoré však nemajú najčistejšie úmysly. Obrovský pytón so zvodným hlasom Kaa zláka ľudské mláďa do trosiek dávneho chrámu, kde sídli opičí kráľ Louie. Na prvý pohľad priateľský kráľ chce presvedčiť Mauglího, aby mu prezradil tajomstvo krásneho, prchavého a smrtiaceho červeného kvetu – ohňa. (Saturn)

Vopice2

Dvě hvězdičky za famózní výkon Balúa, Baghíry i ŠerChána, ale teda vybírat jednoho jedinýho živýho herce a vybrat takový kopyto co neumí ani běhat ani šplhat, natož hrát, to teda musel bejt taky výkon. Za ten ale bohužel hvězdička ne-li dvě dolu. ()

Pythonator

Pro děcka naprostý nářez patřící jednoznačně k tomu nejlepšímu, co může Disneyovská produkce nabídnout. Odrostlejší divák se u toho může alespoň kochat nad překrásně barevnými scenériemi a úchvatnou digitální animací, při které chvílemi nepoznáte, že zvířata nejsou živá. To by tu ovšem nesměl být ten starý známý problém, že jsou filmaři blbci, co se nevyznají v zoologii. Copak je tak těžké nastudovat si alespoň prostým pohledem, jakou anatomii má tělo krajty? Je sice hezké, že vzor na kůži věrně napodobuje místní krajtu tmavou, ale nepřirozeně dlouhé a štíhlé tělo nasvědčuje spíše nějaké užovce, zatímco hlava má zjevný tvar hlavy krajty mřížkované. Výsledkem je tedy velmi uměle působící hadí hybrid. No a medvěd pyskatý rozhodně není takový obr jako kodiak a především by měl mít černou barvu. Sloni zase připomínají jakési hybridy mezi indickými a africkými. Jinak jsou ale zvířátka docela věrná a přítomnost gigantopitheka namísto prostého orangutana velmi potěšila. ()

Dumaru

Rozprávky nie sú môj obľúbený žáner ale prekonal som svoju nedôveru a pozrel som si Knihu džunge na jeden hlt. Celý príbeh sa odohráva okolo Mauglího - človeka ktorého vychováva svorka vlkov, dohľad mu robí panda Baghíra a za spolupráce medveďa Balú idú vzdorovať tigrovi Šér Chánovi. Tento film je vizuálna prehliadka zvierat džungle, a to je ich naozaj kvantum. Okrem detského diváka poskytne Kniha džungle zážitok aj dospelým, mňa zaujala a to som opustil školské lavice pekných pár rokov dozadu. Pekné grafické spracovanie a film má príbeh, u mňa hodnotenie 8/10,,, ()

Malda26

Fantastické, zábavné, dojemné, tento film je úžasný jak příběhem, tak i zpracováním. Počítačová animace nejde vůbec poznat, jde o naprosto skvělou práci a český dabing, to je kapitola sama o sobě, prostě famózní. Některé scény mě dojali, zvláště až ten konec (nechci nic spoilerovat). Tenhle film si ode mě zasloužil 5 hvězd. ()

Sergii

Scénáristi z knihy tak moc škrtali, přepisovali a domýšleli si, že vznikl Mauglí, jakého jsem nikdy nepoznal. Chvíli mi trvalo se smířit s tím, že některé klíčové postavy změnily pohlaví nebo funkci v příběh a že přibyly další umělé postavy do příběhu nepatřící. Ale když už jsem si zvyknul, tak jsem si hezky užil atmosféru typického Disneyho. 3/4 ()

Xmarc

Dokonalé audiovizuální ztvárnění zastiňuje jakékoli nedostatky a knihu jsem, pro tento film asi naštěstí, nečetl, takže za 5*. ()

SaMaeL98

Nevěděl jsem co mám čekat, když jsem film zapínal. Knihu džunglí znám, ale viděl jsem to (animované) asi jednou a nijak jsem tomu nevěnoval pozornost... bylo to pěkné, ale už je to dávno. Trochu jsem se bál, že CGI animátoři nesvedou dobrou práci a že Maugli bude příšernej malej otravnej herec. V obou případech jsem byl na omylu. CGI bezkonkurenčně asi nejlepší co jsem kdy viděl (i Avatar se může jít hrábnout) a malej Maugli byl v pohodě. Celý film dobře odsýpal, až mi bylo líto, že to už končí. Výborný film! ()

zurivymlok

Ty dvě písničky jsou fakt na zabití a dokonce jsem myslel, že dám za to hvězdu dolů, ale ten film je jinak super. S trochou nadsázky se dá říci, že to je "Nekonečný příběh" tohoto tisíciletí. ()

Sheemass

Kniha džunglí je velmi povedená adaptace knihy Rudyarda Kiplinga, kde ale živá zvířata nepotkáte. Umělecky vyšperkované dílo určené samozřejmě pro mladší publikum, což mi osobně vůbec nevadilo. Po překonání prvních pár minut odporu k vizuálnímu zpracování (trochu jsem očekávala i reálná zvířata), mě příběh chytil a bavil. Nejvíce pak medvěd Balú, panter Baghíra, nebo skvěle zpracovaný a namluvený tygr Šer Chán (Idris Elba v originálu), méně pak nevýrazný Mauglí. Jon Favreau předvedl skvělé nové zpracování klasického knižního příběhu. ()

Evee04

Už originálny snímok ako ho všetci poznáme bol prerobený a sfilmovaný do tej najlepšej možnej formy.Tá animácia je na najvyššej forme a je to zároven tak pekné a emocionálne dojímavé,že to chytí za srdce každého človeka.Vtipy tu sršia každou chvílou a hlavne od meveda Balú,nehovoriac o tom,že nostalgia tu bije na dvere.Pre mna jedno s najväčších a najkrajších prekvapení roka 2016!___95% ()

Kivis

Hned od začátku dostane diváka do děje perfektní kamera. Ta dominuje i po zbytek filmu. U animací zvířat nedokážu stále říct, jestli se mi líbily nebo ne. Oproti kreslené klasice ze 60. let je tu více dramatických momentů a trochu méně humoru. Ale když vtipné scénky či dialogy přijdou, jsou vždy povedené. Ve výsledku jsem se asi zasmál víckrát než u kreslené klasiky. Shrnuto podtrženo Kniha džunglí 2016 je poctivý rodinný film, v němž si každá věková generace najde to svoje. ()

Armat-M41A

Parádní pecka pro víkendové odpoledne. Příběh už sice všichni známe ale to krásné pokoukáníčko aneb co vznikne když roztočíme větráky grafických karet filmového studia? Nááááádherná a luxusní podíváná. Člověk žasne. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (viac)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (viac)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (viac)