Jednoho dne najde moudrý panter Baghíra hluboko v džungli malé miminko a ujme se ho. Odnese ho na vychování vlčí rodině, která se o chlapečka stará, jako by šlo o jejich vlastní mládě. Jmenuje se Mauglí... Tak začíná neuvěřitelný příběh lidského mláděte, které se uprostřed džungle cítí jako doma a zažívá tu nejrůznější dobrodružství. Po jeho boku vždy věrně stojí medvěd Balú, obrovský had Kaa a další přátelé. V džungli ale na Mauglího čeká také nejedna nástraha, především jeho úhlavní nepřítel – tygr Šer Chán! Přichází za vámi Mauglí, chlapec z džungle, a jeho slavný příběh v 52 epizodách kresleného seriálu. (oficiálny text distribútora)

T2

Táto Kniha džungle vytvorená v Japonskej produkcii, kedysi bežala na Rakúskej ORF1 a bola to celkom podarená rozprávka. Dokonca sa mi dostal jej uvedený diel aj na DVD nosiči a v Českom dabingu, takže pre mňa taká trošku spomienka - nostalgia. /55%/ ()

Jezinka.Jezinka

Měla jsem takový vydařený nákup, kdy jsem myslela, že jsem natrefila na výprodej disneyovské edice a pořídila japonské verze pohádek. Ale stejně jako u Legendy o Mulan, i tato verze má dost co do sebe a cílovému mladšímu divákovi se velmi líbí. Animace je nostalgie na osmdesátá léta, ach, to byl čas dětských her, čas malin nezralých ... a dabing výborný. Nevidím důvod plivat špínu a jed na pohádku jen proto, že ji natočili Japonci. ()

Skuby47

Absolvovala jsem při hlídání vnoučat řadu animovaných seriálů, mezi nimi i tento. Podle mne je animace velmi jednoduchá a nedokonalá, ale dětem se líbila. Soudím, že tento seriál tvůrci zřejmě nenatočili pro mne. Dám svůj názor dohromady s názorem dětí, protože ty nelze ignorovat a dáme za rodinu průměr. ()

blondboss

Kniha džunglí a Mowgliho dobrodružstvá už sú tak otrepané, že šťaviť ich ešte aj seriálom už bolo dosť na hrane. Síce sme sa čo to viac dozvedeli z detailov tohto príbehu, ale zbytočne to bolo popretkávané, dej bol umelo naťahovaný a ani animácie nestáli za veľa. Ale holt, chápem, Japonci vždy musia mať svoju verziu úspešného príbehu. 45 % ()

baghira2

kamil0606 Ty sa spamätaj. Je to určené pre veľmi mladý vek u detí. - trápny je akurát ten Tvoj komentár, ak už. Je výhradne a výlučne na deťoch či sa preto rozhodnú. Choď si liečiť svoje mindráky niekde úplne inde. Ja na tom nevidím ani jedinú chybičku krásy. Navyše má to pre deti výchovný charakter. Tak prečo by im to mal niekto odtiaľ kaziť? Pýtam sa? ()