Hologram pro krále

• Veľká Británia A Hologram for the King (viac)

Když je americký obchodník (Tom Hanks) vyslán do Saúdské Arábie, aby zde, jak doufá, uskutečnil nejlepší obchod svého života, naráží zde na značné kulturní rozdíly. Navzdory počátečnímu překvapení místními zvyky a neprůhlednou byrokracií se mu nakonec s pomocí upovídaného taxikáře (Alexander Black) a krásné saudské doktorky (Sarita Choudhury) začíná dařit v neznámém světě orientovat. (Falcon)

ghoston

Takový opiát. Film působí dojmem, že jeho natáčení schvalovalo jakési politbyro v SA. Tohle tam ještě může být, tohle to už zase ne. Je to uzpůsobené na západní mentalitu, takže si asi máme myslet, že máme chtít se jet do SA podívat, že je to všechno v pohodě, vždyť skoro můžete jet na výlet i do Mekky. Korektnost a kompromisy z toho tečou každou vteřinu a tak nejzajímavější na tomhle filmu je představa toho, jak asi musela probíhat diskuze tvůrců filmu a těch, co si tuto filmovou reklamu platili, toto bych chtěl na plátně rozhodně vidět raději, než TOTO. Tři hvězdy jen kvůli Hanksovi, ale fakt mi vrtá hlavou, že do tohoto reklamního spotu šel, asi si myslel, že to vyzní lépe :-(. Zlatý Red Heat! :-( ()

thorax65

Kdyby tenhle biják natočil někdo jiný než pan Tykwer, s klidným svědomím bych ho nechal u ledu. Takhle můžu ocenit pouze vstup do neprobádaných arabášských vod, ale jinak je to slaboučké jako Miloš na člunu. Střet rozdílných kultur je nastíněn solidně, smysl točby mi však zůstal zapovězen. Pan Hanks to celé táhne sám. Kdeže staré Loly jsou... 30/100 ()

PSyk

Holyvúdem zase jednou pokažená výborná předloha - mám na mysli posledních 25 minut filmu, které jsou v knize Dave Eggerse naopak triumfem deprese, smůly a neschopnosti všech něco změnit. Romantický hepiend filmu byl pro mne ránou na solar. Jak to mohl Tykwer dopustit? Tom Hanks výborný jako vždy, "království Saudů" (i když ho hraje Maroko, nebo kdo), se líbí a nekompatibilita světů našeho malého Světa je podána vtipně a srozumitelně, ale ten hepiend tam nemá co dělat! ()

Pignon

Minimálně do poloviny veliká kafkárna, která ze svojí síly najednou ztratí to hlavní a to je vtipnost. Dál už jenom pouštní romanzza. Ale i tak dávám 6,5 tykwiček z 10. ()

Jindra_S

Milý film o hledání své cesty a trošku jiné krizi středního věku. Přestože se děj odehrává v Arábii, je příběh obyčejný, mohl by se prostě stát každému chlapíkovi po 50 (rozvod, podpora potomků, krize a změny v práci, zpětný pohled...). Kvalita je táhnutá nahoru především Tomem Hanksem, ale i tak, nevím, zda si něco o filmu budu pamatovat po týdnu či dvou. ()

pretorij

Nic na co by se nedalo zapomenout, ale rozhodne zadna strata casu. Prijemna odpocinkova podivana s peknym prostredim a celkem pasujicim humorem. ()

Lady_Gaga

Prvních pár minut mě celkem bavilo, ale místo toho aby se příběh zajímavě vyvinul, tak to žádné grády časem nezískalo. Bylo to skoro jako by mi u večeře v restauraci kolega vyprávěl krátkou, ze začátku celkem zajímavou historku o jedné zvláštní a chvílemi nudné služební cestě, kdy jste ze začátku napnuti, ale pak vás to přestane bavit a konec vás vyloženě zklame. A pohádka o tom, že je "tam" život krásný a ženy si mohou dělat co chtějí - tak na tu jsem teda neskočila, i když snaha byla. ()

KcarlosK

Pár vtípků a pěkný arabský kozy. Víc si z toho bohužel odnést nelze. Vcelku nechápu umělecký záměr tvůrců. A Hanks asi potřeboval rychle zaplatit činži. ()

Marrakech86

Velmi zajímavý film, který Vás spíše překvapí po emoční stránce a herecké výkonnosti. Hltal jsem každá slova a velmi mě zaujala odlišná kultura v této zemi (Saudská Arábie). ()

A161729

Multikulturní vypatlávačka mozků která nám řekne že kozopíchači jsou vlastně fajn chlápci a mi je jen nechápeme tak jednoduše zkracené poselství filmu. K výkonu Toma Hankse nelze nic dodat standartní Forest Gump :-) ()

d-nao odpad!

Za.raná arabská propaganda. Väčšina teroristov je z púšte a zvlášť tej saudskej, ale jeden film chce ukázať, že to sú vlastne "naši" ľudia.. ()

TOMASINI

Asi pro me nejslabsi film Hankse. Kamera je dobra, ale pribeh je takovy zbytecne opatrny, politicky neutralni. Pri trose odvahy se dalo ziskat mnohem vice. ()

Fibonacci

mám rád ten pocit, ked si pustim film, neviem čo čakať a nakoniec som milo prekvapený. perfektný film, ktorý funguje aj ako komédia (hlavne kvôli tomu šoferovi), aj ako dráma, pôsobil na mňa aj dosť mysteriózne čo bolo veľmi atraktívne, a ofšem nevyhlo sa to romantike, no všetko to spolu parádne sedelo. to exotické prostredie bolo vynikajúcim kľúčom, ktorý otváral dvere dobrodružstva krajiny, o ktorej sa k nám dostane minimum. napríklad pohľad na mešitu či nočný hanting boli veľmi vzrušujúce scénky. jednoducho THanks za také filmy. ()

Peggyyy02

Ten film v sobě má všechno. Drama a komedie, k tomu ještě trochu romantiky. Samotný příběh i zpracování filmu se mi moc líbilo a také jsem se i pobavila. ()

peproch

A Hologram for the King je romantický film pro muže po čtyřicítce. Žánr komedy drama je přesně to ono. Na jednu stranu je třeba se rozhodnout něco se svým životem udělat, na druhou stranu je třeba přestat se brát moc vážně. Stejně víte, že vás manželka už nikdy nebude respektovat, stejně víte, že vaše dcera má svůj život a vy se musíte přestat obviňovat, že jste jí měl a mohl dát víc. Smysluplnost vaší práce je fuč, protože stejně všechno dělaj Číňani a platí to šejkové, máte šanci najít si nějaký malý ostrov chvilkového štěstí. A fakt to nebude ani novej velkej deal a balík peněz za který obletíte svět a koupíte si jakoukoli kurvu a super sporťáka, není to ani Péčko na internetu ani chlast…. Ještě jednou zažijete atraktivní lásku tam, kde byste ji rozhodně nečekal, v poušti a zemi s mravností policií. A nebude to mladička, co by ráda s váma zahnízdila, protože navíc vy stejně nemáte motivaci a ani energii se do něčeho novýho pouštět, nemáte ambice ani zdraví… V tomhle romantickym filmu Alan (Tom Hanks) je objeven, zaujat a osvobozen tajuplnou, ale jinak úplně obyčejnou ženou svého věku, skoro i prestiže, i zkušeností, rozproudí vášeň, radost ze života, patrnerství a schopnosti za vás zařídit to, co sami již nedokážete. Nebojte, neskončíte s ploskotvářknou Asiatkou, jako plno Holanďanů, ani s kolegou Paulem, máte šanci na pár krásných týdnů, možná měsíců, možná pár let se Zahrou, chytrou, zdatnou Arabkou, která přesně ví, co lze a co ne, co má a nemá smysl. A hlavně se o tom nesmí nikdo dozvědět. Vyprávět budete až mnoho let poté. ()