Láska na vlásku

Predloha:

Mark Twain (kniha)

Kamera:

Ivan Finta

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Pecháček, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel (viac)

Na kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia. Tomáš musí zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravým princom, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku. (oficiálny text distribútora)

Bezmenny

Neurazilo, ale ani veľmi nepotešilo... Dalo sa určtite aj lepšie využiť motív, dokonca aj prísť s lepším motívom, ale stalo sa.. ()

Scraffy

Veľmi, veľmi dlhé. Trebalo by to skrátiť. A zlepšiť scenár. A prečo si všetci myslia, že keď Celeste Buckingham vie spievať, tak logicky musí vedieť aj hrať? Je to len preafektované dievčatko, ktoré si myslí, že môže všetko. Vôbec nie je dobrá a v podstate kazí tento film. ()

haffen

Neskutočná neskutočná nuda. Skoro som si vlasy vyšklbal a nechty na nohách obhrýzal... Jedna hviezda pre oči Judit Bárdos... ()

RigorMortis

Osobne som toho názoru, že novodobí českí a slovenskí režiséri nedokážu vytvoriť kvalitný film. Toto však bol lepší prípad. Nápad "výmeny dvojníkov" je síce neskutočne otrepaný, no tento film je jednak konečne niečo iné, než stokrát omieľané Tři oříšky pro Popelku (ktorých dej už viem takmer naspamäť) a konečne som si pri ňom oddýchol bez zbytočného sťažovania. ()

carodejb

Strašne rád by som dal viac. Lebo napriek absencií poriadnej zápletky je to väčšinou dobre odohrané, s dobrou výpravou a v pohode sa na to dá dívať. Aj niektoré podivné dialógy som prežrel. ale potom prišiel záver. "Rozuzlenie" prebehne..neprebehne... vlastne neviem čo to bolo. Scenáristická amatérčina najhrubšieho zrna. Dobrý pocit fuč. Keby som bol 14-ročná teenka bez vkusu tak to prežijem. Ale nie som.EDIT: Pri druhom pozeraní je to ešte väčšia nuda a flákačstvo tvorcov je ešte vypuklejšie. Toto má byť nová vianočná klasika? Smutné. Smutné čo bežný slovenský divák znesie. ()

Stejšn

Parádní výprava - krásné exteriéry i interiéry, skvělé kostýmy. Problém je, že to nemá vtip a hlavně to vůbec nemá spád. Vleče se to jak smrad a hlavní hrdina je nijaký. Z bezmála sta minut stopáže je tam zhruba hodina bezbřehé nudy. Takže - českým pohádkám chybí scénáristi a režiséři. Slovenské to obojí evidentně mají, ale zas jim chybí dramaturg. Dobré shrnutí: uživatel sluníčko2. ()

brzozin

Totálně placatá pohádka s nulovou jisktou, takřka nulovou dramatizací a spícími herci, kteří se pohybuhí a hovoří jak mátohy ve zpomaleném spektáklu. Dialogy mi místy připomínaly improvizovaný rozhovor mentálně nevyzrálých ochotníků, kteří zapomněli text a snaží se uplichtit nějakou improvizaci. Jenže nikdo neví, co vlastně říct. A tak trapně mlčí, neutrálně se tváří a sem tam kydnou nějakou tu větu. O hercekém výkonu nemůže v téhle hrozné šmíře být vůbec řeči. Vrcholem všeho je Spišák, který symbolizuje pojem neherec. Výprava kvalitou odpovídá podřadné studiovce 80. let a kostýmy někdo vyštrachal z kufru jakýchsi potulných kejklířů. Střih je dost zmatený a o hudbě raději nebudu vůbec psát. Opravdu jsem se snažil, ale nenašel jsem nic pozitivního a chvílemi jsem dokonce klimbal.Paní Solčanská je dokonalá uzpávačka hadů. Doporučuji točit telenovely. Ty mají podobnou dramaturgickou a uměleckou kvalitu. ()

MartinTerran

Pohodová pohádka sice horší než Štědrovečerní, ale dalo se to. Nápad s vyměňováním roli už tu byl a bylo docela předvídatelné jak to dopadne, ale to už tak u pohádek bývá. Příběh prostě plynul, já ho sledoval, ale žádné emoce to ve mě nevyvolalo a bylo mi i celkem jedno co se stane a jak to dopadne, ale rozhodně lepší jak "chybějící ryby" ze včerejška. Hodnocení: 54/100. ()

pekas

Hodnotím jako ryzí průměr. Našly se klady - Celeste vypadala výtečně, scénář byl docela pěkný, ale i zápory - princ/kovář koukal pořád jak sůva z nudlí, celkově herecké obsazení a výkony byly takové nijaké. Mám pocit, že režie to nezvládla a celek dopadl tak, jak dopadl. 50% ()

Tominni

Pro mě trochu zklamání letošních (2014) vánočních svátků. Pohádka o výměně kováře a prince, kteří tak najdou svou lásku z opačného prostředí a nakonec střídavě i vládnou. Možná by bylo hodnocení i o hvězdičku lepší, ale to by pohádka musela být o 30 minut kratší, takhle to bylo opravdu dlouhé. ()

maoc

Konečně klasická pohádka (Princ a chuďas po hornouhersku) s pěknou výpravou a bez postmoderních prkotin a nějakého přílišného emancipování, která bude ke koukání i za 30 let. Stopáž by to chtělo zkrátit, dabing nebyl dokonalý, proč vypila komorná jed jsem nepobral a sultánův pokus o zavedení loutkového režimu v závěru zcela vyšuměl, ale jinak bez vážnějších nedostatků a s rozuzlením, které mne překvapilo a potěšilo. Věřím, že si občas i manželky vyměnili. Pravá láska je fajn, ale obvykle dlouho nevydrží. ()

ostravak30

Hlavním problémem pohádky je fakt, že se v ní hodně dlouho od začátku vlastně vůbec nic neděje. Nic zajímavého, jen nezáživná nuda a debaty mezi postavami. A vzhledem k chabému scénáři je to nuda i pak, když už to vypadá, že se něco dít začne. Ale není tomu tak. Postavy si vymění role a pokračuje nebetyčná nuda dál. Jeden se učí dojit, druhý tančit. O to ubíjející je fakt, že pohádka má téměř dvě hodiny. Kdyby byla alespoň o třetinu kratší, možná by byla snesitelná. Takhle je nekonečně dlouhá. A konec je navíc, vzhledem k délce filmu, směšný. ()

vitak69

Absolutně nechápu, proč má tato pohádka tak nízké hodnocení. Zápletka je výborná podle předlohy Princ a Chuďas a herecké výkony jsou také velmi slušné. Někdy mi připadá, že je to tady záměr, dehonestovat za každou cenu nové a moderní pohádky a protěžovat bolševické Pyšnou princeznu či Byl jednou jeden král, kde zápletky byly podstatně horší a herecké výkony opravdu mizerné. Ty pohádky vznikaly v době, kdy se tady věšelo za jiné názory. Nehledě na to, že v každé takové pohádce je naprosto stupidní komunistická agitka. ()

nikus120

Musím pochváliť v prvom rade kostýmy a kameru. Niektorý herci boli veľmi dobrý, najmä ma prekvapil Spišák na druhej strane Celeste bola použitá ako reklamný ťah kedže vo filme dokopy povie asi 10 viet. Trošku chaotický a určite obsahuje zbytočné dialógy a nedotiahnuté scény. Filmom som prekvapená ale čakala som viac. ()

kocicar2

Příjemné překvapení.Čekal sem ledacos. Po těch dvou nepovedených pohádkách konečně něco co je alespoň trochu koukatelné.(v případě,že to pojmete jako relax a nebudete nad tím moc přemýšlet) Je to tak mezi 2,5-3 hvězdama , ale ty 3 hvězdy dám velmi rád. Jasně není to žádný veledílo, ale oproti tomu co jsme mohli shlédnout v předchozích dnech je to stravitelné a dá se to s klidem přežít :) ()