Fanfan tulipán

• Československo Fanfán Tulipán (viac)
TV spot

Francúzsky dobrodružno-romantický film o francúzskom ľudovom hrdinovi. Film bol inšpirovaný ľudovou pesničkou o chrabrom zbojníkovi, ktorý uveril veštbe cigánky, že jeho ženou sa stane dcéra francúzskeho kráľa. Fanfan Tulipan prežíva množstvo dobrodružstiev na svojej ceste na kráľovský dvor a do rodiny Ľudovíta XV. (STV)

Prochy38

Nezapomenutelná romantická, akční a dobrodružná komedie. Gérard Philipe ve své asi nejlepší a nejznámější roli. Prosím, už žádné remaky!!!!!! Tohle je klenot 50. let 20. století a nejen to. Žral jsem to jako mladý a žeru to pořád. 90% ()

mira007

Historie si Gerarda Phillipa bude pamatovat hlavně díky této klasické romantické dobrodružné komedii. A Ginu Lollobrigidu si budu pamatovat já. ()

filipvrbik

Mně se ty staré filmy prostě moc nelíbí, je to natočeno jako parodie, možná komedie a tím to celý snímek znehodnocuje...Dám za tři a šel bych ještě níž, ale chápu, že v roce 1952 to bylo super (barvy, jízda na koni), ale je to až moc francouzské a připomíná to Les Charlots. i když to asi nebylo záměrem...Taky mi to připomělo S čerty nesjou žerty, jen bez těch čertů a ty žerty byly taky takové naivní. Ano je to klasika, ale já obecně pod rok 2000 nejdu...50% ()

Kratoc

Klasický dobrodružný příběh zasazený do historických reálií a vyprávějící příběh jednoho lupiče - gentlemana s mírnou nadsázkou, se opravdu vyvedl. Nejen, že Gerar Philipe je pro tuto roli snad zrozený, ale Gina Lollobrigida je opravdu nádherná ženská. ()

WinstonS

Nestárnoucí historická komedie, která raketově vystřelila nahoru kariéru Gérarda Philipa, skvělého herce, jehož životní příběh předčasně uťala zákeřná rakovina. Fanfán v jeho podání je neodolatelným, šarmantním, nonšalantním a životem kypícím dobrodruhem, kterého je radost sledovat. Tohle se neomrzí. ()

Vesecký

Jakýkoliv remake tohoto filmu je nesmysl. Protože Fanfán bude vždy jen jeden - G. Philipe, szejně jako Adélka G. Lollobrigidy. Snad se, Fanfáne, jednou setkáme, snad tě čas neodvál... Pohádka našeho dětství, krásný dobrodužný příběh, výborně a přehledně natočený, přitom vtipný, výborné šermířské souboje, prostě pět hvězdiček. ()

DannyBoon

Tulipán?? / Ano. / Jak roztomilá přezdívka. Už tu máme Laskavce, Skřivánka, Poupátko, to není regiment, to je záhon. /// Viděla jste? Knír je pryč. /// Když jsi opilý, nevíš, co piješ. / Když se ti to nezdá, jdi brečet na můj hrob. ()

Ydrosten

Jako kluk sem to viděl mnohkrát, ještě když to bylo črnobílé a film mě uchvátil. Pravda byl sem kluk a každé filmové dobrodružství pro mě bylo vzrušující. Teď po několika letech sem to shlíd znovu a mám takové smíšené pocity. Je to skvělý film a herci jak by smet, ale některé scény jsou zbytečně roztažené, až sem se někdy trochu nudil. přesto tomu filmu nemůžu ubrat moc procent, protože to je prostě klasika. ()

GMVajgl

Dobromyslná "swashbuckler movie" s trochu zastaralou a naivní choreografií soubojů a s nestárnoucím výstřihem lásky hlavního protagonisty. ()

Besyn

Francouzská klasika všech francouzských klasik.Skvělá kombinace inteligentního humoru-velkého dobrodružství a pořádné porce romantiky,která nestárne a kdykoliv se na ní znova podívám. ()

LANSA

Další nepřekonatelná klasika mého dětství.Pár krát mě to inspirovalo k tvrdým bojům s vybavením mého tehdejšího pokoje.Ne jeden polštář byl sťat :-) ()

tranquill

"To není pluk, to je květinový záhon!" To už jsem si nepamatoval, jak je tato dobrodružná komedie vtipná... "Tak ty jsi dala králi facku..můj sen!" ()

Torgal

V mojich zahmlených spomienkach z čias keď som bol ešte malý špunt bol tento film úplne super. A s menšími výhradami to platí aj teraz o pár krížikov neskôr. Väčšinu stopáže skvelé tempo, zábavné postavy, krásna Gina, hromada šermovačiek a naháňačiek. Skrátka dobrodružná klasika ako lusk. Odľahčená, zromantizovane naivná, no stále skvelá. Ale aby som len nechválil, tak s blížiacim sa koncom sa mi tá ľahkosť akosi vytrácala a už to nemalo až také čaro. 8/10 ()

Zevon

Šarm Gerarda Philipa je neodolatelný. Má to prostě šmrnc, i když je to nadnesené až na půdu..byla to prostě taková doba a podobné rádoby historické "repliky" byly v módě. ()