Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (viac)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Recenzie používateľa jirikzaboj k tomuto seriálu (13)

Víno a růže (2022) (S06E01)

Po dlouhém čekání je Saul zpět a na rozjezd to není vůbec špatné, i když celou epizodu beru spíše jako nucený návrat zpět do děje. Nejvíc rezonuje kamera, která je pořád stejně nápaditá a dokonce má Gilligan v rukávu i nové expozice, které jsou opravdu oslnivé. ()

Cukr a bič (2022) (S06E02)

Saul a jeho sofistikované brikule na Howarda jsou boží a ukazuje to, jak je po tom všem jeho charakter ještě dál, než předtím. To samé a ještě více platí pro smím. Velká část příběhu se soustředí na vývoj v Mexiku a celá pasáž s Nachem je skvělá. Doufám v brzké propojení s Jimmym a jsem zvědavý, jakým směrem se to vyvine. PS : záběry na špinavé peníze a jejich purpose je geniální PS2: vývin postavy Mikea coby “prave ruky” Fringa, úžasné pohledět na každý jeho krok. ()

Není na výběr (2022) (S06E03)

Excelentní epizoda. Huellova pasáž a zinscenovaný plán s autem a portýrem naprosto geniální. Prostřih mezi zámečníkem a schody, woow. Líbí se mi, jak Kim stále váha nad tím, co je vlastně správné a dává tak Saulovi stále najevo, že je na jeho straně a stejně si tím není úplně jistá, i když hru na Howieho rozjela spíše ona. No a ten konec? Damn, sakra podívaná. Finální dialog Nacha k Hectorovi… no…que descanse en paz Nacho ()

Náraz (2022) (S06E04)

Klidnější epizoda, u které je zaručeno, že se schyluje k něčemu většímu. Kim a její paranoia mě moc baví. Parking scene se Saulem a značkou perfektní. Líbí se mi, že ani nám teď tvůrci neukážou, kde je Lalo a tak v napětí čekám, kde se zjeví. Gus je scary víc, než v Breaking Bad, jen si tak říkám, že trochu víc zestárnul a jen u něj jde poznat, že se prequel točí víc než 10 let po BB. Ale to je maličkost. ()

Samá modřina (2022) (S06E05)

Ještě pomalejší epizoda, než ta předchozí. Konfrontace Howarda a Saula nic moc, ale jsem zvědavý, kam až to zajde. Lalo pasáž o dost lepší a zmínka na Karlovy Vary potěšila ❤️ ()

Sobectví (2022) (S06E06)

Lepší epizoda, než ta předchozí. Rozhodně výrazný posun v dějí, ač nenápadně a tiše jako Lalo. Nastává den D a Kim se rozhodla jít cestou, o které tak často pochybuje. Jimmy se drží zkrátka. Tohle bude jízda! ()

Podle plánu (2022) (S06E07)

Pravděpodobně jedna z nejlepších epizod celého seriálu. Ten build, který okolo toho byl už od první epizody série a veškeré rozhodnutí, které během té doby padly. Několikrát se to malém stoplo a opravdu by stačilo byť jen sebemenší rozhodnutí, aby nedošlo k tomuto závěru. Trhá mi to duši, protože to bylo fakt srdcervoucí a finálních 10 minut je fakt woow. ()

Namířit a stisknout (2022) (S06E08)

Začátek konce se blíží a epizoda startující druhou polovinu navazuje kvalitami na tu předchozí a v mnohém ji i přesahuje. Název epizody je velice výstižný a ty různé expozice, tmy, dálkové světla na dálnici mluví za všechen ten příběh. Vyvrcholení je pak jasnější, než kdy dříve a jsem rád, že mě Vince dokáže stále překvapovat.  PS: Rhea Seehorn je jedna z nejtalentovanějších hereček, co jsem kdy viděl a ta její pasáž byla kulervoucí. ()

Zábava a hry (2022) (S06E09)

Soft epizoda s pořádnou porcí ukončení a zodpovězení otázek, na které čekáme už od uvedení první série. Emotivní, přesto krotké a chladné. Velice smutné a zároveň startující éru, která je nám již z dřívějška velice známá. Saul by se možná držel zkrátka a my jej nikdy ani nemuseli poznat, kdyby se právě tento konec nestal. Všechno je ale jen KDYBY a jsem rád, že tento skvost mužů sledovat a těšit se na finální epizody, které budou už jen třešničkou pro ukončení začátku. ()

Nippy (2022) (S06E10)

Skvělá epizoda, která míří trochu jiným směrem za záměrem uklidnit se a vychladnout před tím, co nám přinesou 3 finálové epizody. Expozice kamery s černobílou a k tomu Nippy příběh velice lahodný a Gene Takovic je stejně zábavný, jako jeho dvě předchozí variace. It’s all good man. ()

Perníkový táta (2022) (S06E11)

Speciálně k tomu crossoveru je fakt dobrý, když si po téhle epizodě projdete epizodu “Better Call Saul” z BB a vše vám dá dokonalý smysl, pokud jste nějakou dobu už BB neviděli. Černobílý future akt není žádnou zbytečnosti, ale naopak dokonale doplňuje charakteristiku Saula a jeho neskonalou touhu po páchání zločinu. On jen přece Chuck měl pravdu v tom, že si Jimmy pomoct nemůže a nepřestane nikdy. Tuhle message epizoda krásně předává a je třeba se na to dívat z trochu jiné perspektivy. Jedna z nejlepších epizod série. ()

Slzavé údolí (2022) (S06E12)

Vrátka se nám pomalu uzavírají a jediný cíl je právě celý seriál a příběh ukončit náležitě. Je dost zajímavé, že jsem celou dobu čekal na to, jak skončí finále před BB a až při posledních epizodách je mi jasné, že se máme těšit na to finále po BB a já se z toho sakra těším. Epilog je dost natahovaný, ale oprávněně. Propletený napříč sériemi s bolestmi, které postavy prožily vyplouvají znovu na povrch a jde z toho cítit mrazivá nostalgie. Well done ()

Všechno je to pryč, Saule (2022) (S06E13)

Závěrečná epizoda poodhaluje zbytek dokonalé mozaiky o nejpropracovanější postavě seriálové tvorby za poslední dekádu. It’s all gone a je to sad, jak nikdy . 86 let, poslední cigáro, pohledy přes plot. Jimmy chtěl tak dlouho být Saulem, až ho tak ostatní opravdu přijali a pak pro něj samotného bylo pozdě na to, aby byl Jimmym. Jak to řekl W.W, on byl prostě vždy takový a takového ho milujeme, takového si ho zapamatujeme. Better Call Saul ❤️ ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (viac)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov