Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (viac)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Recenzie používateľa ALIENka_ k tomuto seriálu (64)

Vítěz (2018) (S04E10)

Skok do minulosti na začátku mě dokonce donutil na chvíli litovat Chucka, než jsem si teda rozvzpomněla jakej to byl zmrd, pak mi už jeho smrt tak politováníhodná nepřišla. Jinak honění Němce záživný jako prase, ještě se do toho zaplet strejda Salamanca, kterej leze po stropech, je neodbytnej jako prase a do toho si zpívá španělský písničky a velice se u všeho baví. Jo a taky rád zabíjí nevinný zrzavý prodavače. Němec inženýr to teda nakonec schytal, co k tomu říct, je to idiot, takhle utýct někomu jako je Gus.. Ani Mike, starej dobrák od kosti, neměl šanci ho z týhle situace dostat. Bohužel někdy je rázný řešení nutný, i když se jedná o takovýho fajn chlápka, jako byl tady Werner. A z Jimmyho je zase právník, a už dokonce Saul Goodman. Musím říct, že za tuhle sérii měl zatím nejlepší změnu charakteru. Teď už i z výrazu Kim je vidět, že Jimmy už není Jimmy ale stává se z něj Saul Goodman, kterýmu jde jenom o sebe a hlavně o ten pořádnej tučnej profit. Hodnocení: 9/10 ()

Mág (2020) (S05E01)

Nic moc se sice neděje, ale je zatracená zábava sledovat Jimmyho konečně ve svý kůži v tý žlutý košily se zářivou kravatou v podobě Saula Goodmana - právníka pro všechny lidi i ostatní pohlaví z drogovýho podsvětí! Jenom očekávám, kdy se to zlomí mezi Kim a Jimmem, protože už ten jejich vztah vypadá docela dlouho pěkně na pokraji zhroucení. Hodnocení: 7/10 ()

O 50 % míň (2020) (S05E02)

Tak už to vypadá, že se někam posouváme. Jimmy (nebo mám začít říkat Saul? Na to si teď už nezvyknu saakra) se zaplétá do trochu zapeklitýho případu s kartelem, ale jinak si tu právničinu řádně užívá. Asi mě nikdy neomrzí koukat, jak si tak vesele vykračuje v tom nejvíc provokativním obleku na trhu s tím pobaveným úšklebkem vstříc novýmu dobrodružství. :D Nevím, co teda znamenal ten Mikův výbuch, ale budiž, třeba momentální PTSD, i když to k věčně klidnýmu Mikovi vůbec nesedí. Hodnocení: 7/10 ()

Ten správnej člověk (2020) (S05E03)

Tak a už tu máme DEA. S ním samozřejmě Hanka, tak doufám, že jeho osobnímu životu nebude přidělená nějaká podstatnější část příběhu, protože Hank byl vždycky spíš nějak komická úleva a s těma jeho otravnejma kecama mě vždycky navíc dost sral. K tomu je tu ještě jeho manželka, jejíž hysterický záchvaty mi naprosto stačili z Breaking Bad, a opravdu si tenhle traumatickej zážitek nechci znovu zopakovat. Každopádně s DEA ve hře to bude teď úplně jiná akce, očekávám nějak pořádnej rozjezd, kterej se tentokorát nevyřeší za jednu epizodu. Hodnocení: 7/10 ()

Namasté (2020) (S05E04)

Sakra zdá se mi to jenom, nebo je Hank tady docela fajn cápek? Nevím jak vás, ale mě v Breaking Bad přišel hrozně otravnej, ale tady mi nějak připadá docela v cajku, možná proto, že mu nedali tvůrci tolik prostoru. Každopádně Jimmy se naplno věnuje právničině a jak řekl Howard, je kurva dobrej právník. Když už jsme u toho Howarda, musím říct, že to auto si nezasloužil. Je to sice docela falešnej zmrd, a pravděpodobně se těma sladkejma řečma u večeře snažil Jimmyho jenom nalákat zpátky do JJM, ale je docela dost možný, že pochopil, co udělal za sračky, a snažil se to jenom napravit. No možná jenom moc věřím, že se lidi dokážou poučit, no nic. :D Hodnocení: 8/10 ()

S plným nasazením (2020) (S05E05)

Už stačila vyjít nová série a já jsem se až o dva roky později teprve dokopala k dokoukání pětky. No, co vám budu povídat, takhle velká pauza mi fakt neprospěla, protože jediný, co si pamatuju, je, že se mi seriál líbil a jednou za čas jsem si řekla, že bych ho konečně měla dokoukat. Ale dobře, pár postav si vybavuju, dokonce mi naskočily i nějaký dějový linky. Pamatuju si hlavní postavy, vím, že se řešila Mesa Verde a vystěhování nějakýho chlapíka. Jimmy opět nezklamal a vymyslí cokoliv, aby stavbu překazil, to fakt miluju. Humor je v tomhle seriálu vždycky na místě a to se málokdy vidí. Třeba scéna se soukromým detektivem je prostě skvělá. Ale co už si vůbec nepamatuju je, co se sakra stalo Mikeovi, že je tak zřízenej. Já myslela, že už pro Guse pracuje? Hodnocení: jenom doufám, že se do toho zase dřív či později dostanu, protože nemám ani čas ani vůli podívat se na pět sérii znova od začátku/10 ()

Wexler v. Goodman (2020) (S05E06)

Ok, mám pocit, že se do příběhu začínám pomalu ale jistě dostávat. Ty amatérský herci, který si najmul Jimmy, mi taky přijdou povědomý (Jen tak mimochodem, samotný natáčení bylo vtipný jako prase. A to jsem ani nezmínila tu reklamu, kterou pouštěl při soudním sporu a reakce všech přihlížejících.) Jimmy se z nějakýho důvodu, na kterej si asi nevzpomenu, pokouší potopit Howarda. Možná kvůli jeho bráchovi? ¯\_(ツ)_/¯ Vím, že jsem ho v oblibě moc neměla, takže to mi asi bude muset prozatím stačit. Mike dělá to, co umí nejlíp - maká v terénu a snaží se přivést do vězení mafiána, kterýho si sice moc nevybavuju, ale jestli po něm jde Gus, bude asi velký zvíře. Každopádně vypadá docela sympaticky. A konec je skvělý zakončení, Jimmy a Kim se k sobě hrozně hodí, parťáci v životě i ve zločinu už od začátku. Ale na chvíli jsem se fakt lekla, že je tohle jejich konec, protože přece jenom Kim v Breaking Bad nebyla (velká škoda) a jednou to přijít musí.. Hodnocení: tenhle seriál si vůbec nezasloužil, že jsem ho tak dlouho zanedbávala/10 ()

JMM (2020) (S05E07)

Říkala jsem si, jestli se po tak dlouhý době do seriálu dostanu zpátky, ale myslím, že jsem se do něj ponořila rychleji, než jsem čekala. Jak jsem ho mohla nechat ležet dva roky? Hned úvodní svatba s Huellem jako svědkem je velice humorná, tenhle seriál výtečně kombinuje Jimmyho vtípky s drsným světem mafiánů venku. A ještě k tomu jsou všichni tak realisticky napsaný. Kim je skvělá, Gustavo je prostě starej dobrej vražednej Gustavo z Los Pollos Hermanos. Mám pocit, jako by ho ten herec ani nehrál a prostě byl sám Gustavo Fring. Dokonce zničil svoji vlastní restauraci (velice originálním způsobem mimochodem) jako největší drsňák v Novým Mexiku. Vrátila se Lydia, která myslím, byla v Breaking bad, teda pokus si to ještě pamatuju správně. A Jimmyho výbuch na konci s Howardovým odchodem bylo něco úžasnýho, konečně mu to natřel, na to jsem čekala! No a teď je Jimmy přítel kartelu. Proč mám pocit, že se něco posere? Hodnocení: vynikající, stejně jako Gusovo kuře/10 ()

Pochůzka (2020) (S05E08)

Já věděla, že se něco posere. Drogový obchody, to je vždycky risk jako prase (ne že bych to věděla z vlastní zkušenosti ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale když je teď Jimmy přítelem kartelu, tak očekávám pořádnej masakr. Pátá série se ke konci pěkně rozjíždí. Přestřelka uprostřed pouště byla zatraceně dobře udělaná, Mike je absolutní drsňák, sejmul dvě auta plný chlapů úplně sám. Pár vět musím věnovat jeho odstřelovačce, která taky vypadá velice solidně. Mike je prostě skvělej chlap, tvrdej, ale zároveň milej děda, kterej ví, proč to dělá. Zároveň mi přijde vtipný, jak je úplně hotovej z Jimmyho, a má už těch jeho keců plný zuby. Ta jejich pouť mrtvou planinou je pěkně napínavá, i když vím, že oba přežijou. A Kim klidně navštíví největšího mafiána, jenom aby se zeptala po Jimmym. Ta herečka ji hraje úžasně, už jenom z těch očí cítíte všechny emoce, strach ze Salamancy a zároveň Kiminu odvahu. Hodnocení: díky tomuhle dílu mě nikdo nedostane na žádnou americkou poušť, nikdy!/10 ()

Špatná rozhodnutí (2020) (S05E09)

Takže Jimmy se úspěšně vyhrabal z pouště a, určitě k velkému překvapení nás všech, zase neřekl Kim pravdu. Upřímně se mu nedivím, znělo by to jako dost šílená historka, ale Kim za prvý není hloupá a za druhý našla jeho prostřelenou láhev, takže bylo jasný, že to praskne. Ale nečekala jsem, že Lalo přijde přímo k nim do baráku. Oni se toho chlapa nikdy nezbaví. Což mi vůbec nevadí, protože je to velice dobrá postava, i když si moc nepamatuju, jak se do toho všeho Jimmy vlastně připletl. Ale Nacho, kterej se odtamtud chce co nejdřív dostat, určitě nebude mít radost, že neodjel do starýho dobrýho Mexiko a je zase zpátky v USA. Každopádně Jimmy má velký štěstí, že má Kim, protože mu právě zachránila holou prdel. Sakra ta ženská má pěkně velký koule, já ji prostě miluju a bojím se, co s ní udělají. Ale chudák Jimmy, teď s PTSD z přepadení a jedinej, s kým si o tom může promluvit, je Mike. Hodnocení: víc intenzivní než ranní běh na záchod po espressu/10 ()

Neodpustitelné (2020) (S05E10)

Tomu říkám zakončení série! Saaakra! Ani nevím, kde začít! Začíná mi být docela líto Howarda, nikdy jsem ho sice neměla dvakrát v oblibě, ale když se mu Kim vysmála do obličeje, trochu mě to zabolelo i za něj. Ale musím říct, že nápady Kim a Jimmyho, jak se zbavit Howardovo vlasů, mě náležitě pobavili. Ale moc se mi nelíbí, co na něj teď chystají. Zase odsuď pocuď. Sice ho nemají rádi, což chápu, ale tohle už trošku zavání. Začínám mít takový podezření, že si Kim ten adrenalin užívá mnohem víc než Jimmy. A chudák Nacho snad nikdy nebude mít pokoj, Gus je naprosto nemilosrdnej a dělá z něj živou návnadu, Lalo ho zase vzal na pohovor s vrchním mafiánem, kterej byl mimochodem velice intenzivní. Ale ještě větší nervy jsem měla z Nachova pokusu o útěk, kdy vyšel ven a zjistil, že Lalo sedí venku u ohně. Myslela jsem, že mě klepne. A Lalův útěk... No do prdele, to bylo něco, to se ani nedá popsat. Ta scéna v podzemním tunelu byla úžasná. Hodnocení: Lalo spí jenom dvě hodiny?? Je to vůbec možný? Jaktože ještě žije?/10 ()

Víno a růže (2022) (S06E01)

Začátek byla pastva pro oči. Hádám, že to má nějakou spojitost s Jimmyho druhým alter egem Genem, na kterýho jsem málem zapomněla. To byla taky poslední scéna, ve který nás tvůrci nechali trochu vydechnout. Nachův útěk je pěkně intenzivní, doufám, že mu už konečně dají zaslouženej klid. Gus má skvělej instinkt, Lalo to samozřejmě přežil a ještě se rozhodl zabít pár Mexičanů. Já si nemůžu pomoct, ale on je prostě sympaťák, i když strašnej psychopat. Kim je fakt skvělej právník, teda kromě toho, jak se snaží zbavit Howarda, to není dvakrát morální rozhodnutí. Každopádně její rozhovory s Jimmym působí tak přirozeně, že bych se klidně dívala na celej díl jenom o tom, jak mluví o nějakým případu. A fakt by mě zajímalo, co ty dva plánujou. Bowlingový koule, prostitutky, teď balíček falešnýho kokainu... Hodnocení: Cliff Maine vypadá jako skvělej chlap/10 ()

Cukr a bič (2022) (S06E02)

Mám takovej menší problém - vůbec si nemapatuju, o co tehdy se Sandpiper šlo. Byl to ten domov důchodců nebo něco jinýho? No, snad je to jedno a nebude na tom moc záležet. Dougova žena mi každopádně leze pěkně na nervy. Bože, to je ale příšerná ženská, a jejího muže fakt lituju, chudák. A ještě podvádí na daních... Bylo pro mě potěšením sledovat, jak ji Kim konečně zatnula tipec. A po Nachovi už zase jdou ty bráchové od Lala se sekyrama. I když je zrovna dvakrát nemusím (Mně přijdou strašně takový umělý. Hrozně nereálný a komiksový. Možná měli působit děsivě, ale mě spíš připadají vtipný. ¯\_(ツ)_/¯), ta přestřelka byla pěkně intenzivní. Ale nevím, jestli je rozumný stát nekrytý přímo před autem, kde sedí chlápek s pistolí a chystá se na vás vyjet. Hodnocení: doufám, že Nacho dostane dobrej konec, zasloužil by si konečně klid/10 ()

Není na výběr (2022) (S06E03)

Tak to ne! Ne, ne, ne! To si děláte prdel, že zabili Nacha? Ten toho chudák vytrpěl, schovával se v ropě, dokázal utéct z Mexika, bůh ví, jak dlouho se schovával v hotelu v nějaký prdeli u silnice, a pak zjistí, že pro to, aby jeho táta zůstal naživu, musí umřít. Zasloužil si lepší život, udělal všechno, co po něm chtěli, a stejně musel skončit rozstřílenej dědkem na vozíku. (Promiňte, ale to nejde říct jinak, největší svině v celým Better Call Saul je starej Salamanca, a to mi nikdo nevymluví. Ještě, že vím, jak skončí, což nebudu spoilerovat pro ty, co neviděli Breaking Bad.) Myslím, že i Mikea překvapilo, jak skončil, a to už je co říct. No a Kim s Jimmym se začínají pořádně uvelebovat ve světě podsvětí. Hlavně Kim teda. Neříkejte, že vás nepřekvapilo, jak rychle řekla Jimmymu, že jestli práskne Lala, tak je krysa. To je trochu unáhlený, pořád je to mafián, ale mám čím dál víc ráda, jak se ty dva potápí hlouběji a hlouběji do hlubin drog a vraždění, takže si vůbec nestěžuju. Tahle série je zatím na 100% nejlepší, nemůžu přestat! Hodnocení: jestli zabijou tátu Nacha, tak to je největší zrada a já končím!/10 ()

Náraz (2022) (S06E04)

Dřív jsem sice Howarda nesnášela, hlavně v prvních sériích, říkala jsem si, no jo, typickej boháč, co si myslí, že může všechno a je lepší než ostatní. Ale teď mi začíná bejt docela sympatickej a řekla bych, že to zase takovej blbec nebude. Ze začátku ty "vtípky" Kim a Jimmyho byly docela povedený, prostitutky a bowlingový koule, a z pohledu Jimmyho se to dalo pochopit, ale teď už mi to přijde trochu moc. Takhle někomu zničit život, ještě když to s nimi nemyslí špatně. A ta prostitutka měla pravdu, Jimmymu to fakt slušelo s účesem Howarda, nějak ho to omladilo. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale stejně si nemůžu pomoct a musím fandit Kim s Jimmym, i když už se pouští do pěkných sviňáren. Ještě musím pár řádků věnovat Cliffu Mainovi, kterej se sice objeví jenom jednou za uherskej rok, ale za to je to skvělej chlápek a velkej sympaťák. Hodnocení: kuřecí muž má pořádnej sklípek/10 ()

Samá modřina (2022) (S06E05)

Maine je tak skvělej kamarád, jak se o Howarda stará. ಥ_ಥ A když už jsme u Howarda, začínám ho mít fakt ráda. Místo toho, aby šel po Jimmym stejným podlým způsobem, chce to vyřídit pěkně přímo. I když to, že ho nechal sledovat, je taky trochu pochybný, ale v jeho situaci myslím, že pochopitelný. A ty z vás, který viděli Breaking Bad, určitě poznali, že se staví naše starý známý místečko. A dokonce se podíváme i do Německa, kam se nějakým způsobem dostal i Lalo a setkal se s Němkou, která chce do, ano, čtete správně, do Karlových Varů. Zase jsme to dokázali, dámy a pánové, jsme světový! Už jenom kvůli tomu se mi tahle epizoda líbí. Začínám si myslet, že tvůrci mají v oblibě Česko, což cením. Ale proč ty scény z Německa vypadaly tak strašně uměle? Ten záběr na město vypadá spíš jako z nějaký videohry. Je to CGI, nebo jsem jenom slepá? Hodnocení: Lalo je neskutečnej štramák/10 ()

Sobectví (2022) (S06E06)

Chudák Jimmyho recepční udělala klientům takovou hezkou místnost, a pak jí tam přijdou tyhle lidi, který urinujou do květináčů. A jsem jediná, koho začínají celkem srát Mikovy scény s jeho vnučkou? Chápu, má rád svoji rodinu, ale není třeba ukazovat milion scén se sedmiletým dítětem, který je napsaný jako tříletý a pořád opakuje ty stejný hlášky dokola. Myslela jsem, že to jejich koukání na hvězdy nikdy neskončí. Howard vypadá jako fakt v pohodě člověk, co má rodinný problémy a snaží se, jak může. Až na to, že je bohatej a někdy se chová trochu zhýčkaně, ale cokoliv, co mu chtějí Jimmy s Kim udělat, si nezaslouží. Což neznamená, že mě nebaví koukat na jejich ďábelský plán, právě naopak, jsem zvědavá, co zase vymysleli, když se kvůli tomu Kim rozhodla obětovat svoji kariéru. Už asi vím, po kom to má - její máma nebyla zrovna anděl z nebe. Hodnocení: Lalo je absolutní psychopat (kdybyste si náhodou ještě nevšimli)/10 ()

Podle plánu (2022) (S06E07)

Cože? COŽE?! Já jsem pořád v šoku z týhle epizody! Tomu říkám závěr první části šestý série, jak mám vydržet, až vyjde ta druhá? Tak snad abych začala. Plán na zničení Howarda vychází i přese všechno víc než dobře, a i když musím ocenit práci, jakou jim to dalo (oni sehnali i falešnýho detektiva!), Howarda je mi fakt líto. A potom všem si to ještě přijde s Jimmym a Kim vyřídit z očí do očí, tomu říkám pořádný koule ze železa. Taky by mě zajímalo, proč to vlastně dělají, už ho potrestali docela dost, to by jeden řekl, že je to zkrátka baví. Kim určitě, když kvůli tomu odmítla skvělou pracovní nabídku a vyhlídku na spoustu peněz. Lalo zatím dělá vlogy z kanálu a nakonec se objeví u Jimmyho a Kim doma a zabije Howarda. Já pořád nevím, co víc k tomu říct, kromě toho, že Lalo je naprosto úžasná postava a tohle jsem vůbec nečekala. Tyhle poslední epizody budou pěkně intenzivní! Hodnocení: myslím, že Cliff Maine je můj nejoblíbenější člověk/10 ()

Namířit a stisknout (2022) (S06E08)

Jestli vám pro vyjádření napínavosti epizody nestačí, že jsem celou dobu svírala opěradlo sedačky tak moc, že tam už navždy zůstane můj otisk, nevím, co by vás přesvědčilo. Pořád si nejsem jistá, jestli Jimmy Kim zachránil tím, že ji poslal zabít Guse, nebo ji tím potopil. Když řekl, ať pošlou ji, tak jsem si byla jistá, že ji obětoval, ale teď mám nějaký pochyby. Ale to si Lalo fakt myslel, že takhle Guse zabije? Mám pocit, že to udělal, aby rozptýlit pozornost a dostal se do laborky, kam ho naláká. Každopádně kdyby si Lalo odpustil zbytečný natáčení a kecy kolem a zabil Guse rovnou, Breaking Bad by mohlo dopadnout úplně jinak a nemusel by umřít. Normálně by mě to asi štvalo, ale vím, že přesně tohle by Lalo udělal, protože to je prostě Lalo. ¯\_(ツ)_/¯ Navíc finální střet ve tmě byl prostě úžasnej, i když trochu přitaženej za vlasy (ale tím dobrým způsobem), stejně jako Lalovo poslední vysmátí do obličeje Guse. Mimochodem všimli jste si, jak pohřbili Lala s Howardem? To je panečku romantika. Hodnocení: tohle si Howard nezasloužil, teď si všichni budou myslet, že fakt spadnul do drog/10 ()

Zábava a hry (2022) (S06E09)

Sice jsem čekala, že po minulým incidentu přijde něco depresivního, ale tohle jsem opravdu ne. Pamatujete, když bylo Better Call Saul o veselým právníkovi, kterej si ze všeho dělal srandu a nic nebral vážně? Jo, já taky ne. Celých šest sérií se těším, až konečně uvidím proměnu Jimmyho v Saula, a teď, když jsem to viděla, se chci vrátit zpátky! Kim je absolutně nemilosrdná, klidně vpálí Howardovo manželce, že ho viděla, jak si dává lajnu. A to všechno bylo, prosím pěkně, na jeho pohřbu! A pak opustí Jimmyho... Já tu ženu miluju, ale tohle bylo pěkně krutý. Chápu, že to asi bylo nutný, ale Jimmy vypadal ještě hůř, než když viděl mrtvýho Howarda. A pak přišel rozhovor Mikea s tátou Nacha... Do prdele, to bylo teprve depresivní. Oba dva ztratili svoje syny a Mike si plně uvědomí, že je na straně kartelu a už není cesty zpět. Ještě musím zmínit romantický posezení u Dona Eladia, kde se odehrát jedinej vtip za tuhle epizodu. Potřebný odlehčení. Hodnocení: ding ding ding ding/10 ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (viac)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov