Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (viac)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Bilcusinho

Na Saula jsem začal koukat až po zhlédnutí Breaking Bad (a nutno říct, že by to tak měl podle mě udělat každej). Než jsem se k němu dostal, bylo pro mě BB fakt naprostou a zdánlivě nepřekonatelnou špičkou mezi seriály, rozhodně jsem si nemyslel, že by to měl v nejbližší době nějakej jinej seriál dorovnávat.. no a pak přišel Saul. Těžko teď říct, kterej z těchto dvou seriálu mám radši. Asi spíš zůstanu u verze, že jsou oba na stejný úrovni a dělí se u mě o první příčku. Objektivní hodnocení bude stejně nejspíš možný až po nějaký době, co se mi to rozleží v hlavě a já už nebudu v euforii z toho, že jsem to dokoukal cca 4 hodiny před psaním týhle recenze. Ale teď ve stručnosti - Better Call Saul je zkrátka seriálový masterpiece, který bude bavit nejen fanoušky Breaking Bad, ale i ty naprosto neznalý (těch ale asi moc nebude). Skvělé herecké výkony u všech postav, zábavné dějové zvraty a hlavně stoupající tendence kvality celého seriálu, podobně jako u BB. Duo BB a BCS se rozhodně nebude snadno překonávat. 10/10 ()

Sly_Izer

Sama nevím proč, ale mně Better call Saul sedlo ještě mnohem víc než už tak skvělej WHW.  Jsem ráda, že jsem dala na synátora a zbingovala jsem BB i El Camino, abych si dala třešničku na perníku. Kevin Costner z Wishe je nejvíc nejlepší 🗽☎️. ()

MotMotkovich

Přeceňovaný seriál, který na Breaking Bad zdaleka nemá. Hodnoceni 3.49 hvězdy. 1 hvězda za Kim Wexler, 1 hvězda za Lalo Salamanca, 1 hvězda za Howarda Hammlina, který byl celou dobu mučedníkem a nakonec byl ve špatný čas na špatném místě, což (SPOILER) se mu stalo osudným. 0.49 hvězdy za Saulovi světlé chvilky. Ten černobílý konec tomu opravdu nasadil korunu a finále bylo průměrné. Tohle měla být to show roku 2022? ()

dejvvis

BCS je působivým prequelem, který nabízí hluboký pohled do života a osobnosti saula goodmana, jedné z nejvýraznějších postav originální série. i když první dvě série možná začínají pomaleji a zdají se být trochu víc zdlouhavé, série jako celek se postupně rozvíjí a nabízí divákům podívanou plnou intrik, dramatických zvratů a nečekaných momentů. jedním z klíčových prvků better call saul je skvělé herecké obsazení, především bob odenkirk jako jimmy mcgill, který se postupně proměňuje v saula goodmana, a rhea seehorn jako kim wexler. dále je třeba ocenit vynikající práci tvůrců při vyprávění příběhu a budování atmosféry. série se postupně prohlubuje a odhaluje komplexnost svých postav a vztahů, až dosahuje intenzity a napětí srovnatelného s breaking bad. každá epizoda je pečlivě napsána a režírována, s vynikajícím smyslem pro detail a atmosféru. BCS není jen obyčejným prequelem, je to samostatný a silný televizní počin, který si zaslouží uznání za svou originalitu, kvalitu a schopnost rozvíjet a prohlubovat svět breaking bad. i když se první dvě série mohly zdát trochu pomalé, zbytek seriálu je skutečně zasranou jízdou, která stojí za to.  dávám čistých  85% ()

falky

Oba seriály, Breaking bad a Better cal Saul, považuju za naprostý vrchol televizní tvorby a Vince Gilligana po tomhle dvojáku za nejlepšího scénáristu současnosti. ()

Luke13

Z prvních dvou dílu jsem byl úplně nadšený. Dle mého názoru ani nepotřebuje první díly na rozjezd, tady to je prostě od začátku :) Spin-off rozhodně předčil má očekávání za mě dávám dávám 5 hvězdiček. Uvidím jak to půjde dál :) ()

DDCC

Po Fargovi jsem si myslel, že AMC už nic horšího nevyplodí.. a hle, máme tady ne-právničinu. Bude to úžasné, bude to drama.. whatever, garantuji tomu slávu jako Breaking Bad. Mrkněte se raději na TWD, lidi.. Ač i to, když si rozeberu díl po dílu by se dalo rozdělit na 5* a odpad epizody. #sadstory ()

Pettr450

Toto já můžu. Měl sem od toho jiné představy, ale to, co jsem viděl ,se mi mnohem více zamlouvá. Tvůrci BB mě pilotem opět nezklamali a s chutí jsem se vrhl na druhý díl, který mě bezpochybně vtáhl do příběhu. Teď už jenom čekat na další díly, a doufat, že seriál bude čím dál lepší a lepší. Za první 2 díly dávám 9/10 a nemám nemám pochyby, že se to vytáhne na 9/10 nebo dokonce 10/10. ()

kolmanius

Musim říct, že jsem to bral jenom jako jakýsi doplněk do Breaking bad světa pro jeho fanoušky. Seriál už jede v plném proudu a musím říct že super, přímé i nepřímé vázanosti a odkazy na breaking bad, ale zároveň i samotný zajímavý příběh neúspěšného Jamese McGilla, který si ještě ani neříká Saul Goodman. A i přes vysoké očekávání, které často bývá tím největším důvodem pro zklamání, si myslím, že to zvládli obstojně). ()

GRl3V

Když se budu neustále přesvědčovat že tohle není Breaking Bad, těch pět hvězd dám. Ale už jen to že se vracíme do Heisenbergova světa bez Heisenberga mně láme srdce. Vraťte mi Walta a Jessieho já chci zpátky Breaking Bad! ()

papez12

Tento serial nemoze dopadnut zle, uz len po prvych troch epizodach sa ukazuje aky dobry bol tah spravit spin off prave na Boba Odenkirka ako pravnika - smoliara. Tento svet Breaking Badu je zaruceny uspech a aj ked hodnotit po troch epizodach je dost od veci, ale som si na sto percent isty ze to hodnotenie sa nezmeni ani ked serial skonci. Tu sa treba len pripravit na dalsiu uzasnu jazdu. --**EDIT: po 4 epizode - genialne! Jednoducho dalsia lahodka ()

Socirel

Atmosféra Breaking Bad jde zde cítit na každém kroku, proti němu však Saul vsází navíc na svůj osobitý humor, každopádně kvalit 4/5. série BB to určitě nedosahuje. Stejně jako BB, se Saul rozjíždí pozvolna a některé díly děj vůbec neposunují dopředu, takže doufám, že se mu podaří ze sebe ještě něco vymáčknout a další série bude ještě lepší. ()

kapitan007

Zatial videných 5 dielov,kto predtým pozerával Breaking bad,neujde mu podobnosť respektíve rukopis hlavného tvorcu,maximálna spokojnosť a fajn záplata po diere ktorá vo mne ostala po skončení Perníkoveho tatka :) ()

maestrum

Já toho Saula snad začnu mít rád. Pohled na Breaking bad z pohledu druhých postav které ukazují, že Saul a Mike ve skutečnosti nebyly záporné postavy, jak bylo předkládáno v BB. ()

Lukinsons-

S´all good man. Důkaz, že i v seriálové tvorbě může vzniknout něco na úrovni Q. Tarantina :) Perfektní vyváženost komedie a dramatu a k tomu bych vypíchnul stylový postavy. ()

Eddiee

Po skončení Breaking Bad ve mně tento seriál navazuje stejně pěkné pocity.. Za první serii 90% a pro příště by taky mohli ukázat více o Mikeovi ()

Ehrmantraut

Pokud jste viděli seriál Perníkový táta Váš zážitek se ještě znásobí. Seriály se velmi originálním způsobem propojují. Vlastně se díváme na to co bylo před Perníkovým tátou. Jde o vzájemnou propojenost která je ale nejen originální, ale především Vás baví. Proč ? Protože Vás nutí přemýšlet, a až Vás přinutí, doberete se velmi překvapivých zjištění. Kolikrát jen jsem si řekl, aha nebo Ty jooo ! Nemohu sice posoudit, ale myslím, že seriál se musí líbit i bez znalosti Perníkového táty. Bob Odenkirk to v podstatě táhne celé sám, a věřte nebo nevěřte, utáhne to celkem v pohodě. Na konci osmé, deváté části už tušíte, že všechno vlastně směřuje k jediné a nejpodstatnější věci, změně Jimmyho v Saula. A je to luxusně zpracovaná proměna na zajímavé základové desce sourozeneckého vztahu. Musím ale přiznat, že mě taky dostal nový rozměr další postavy, a to je Mike. Jonathan Banks je moje srdeční záležitost, takže hned jak se začal objevovat v parkovací budce rozbušilo se mi srdíčko. K obrovské radosti se jeho postava stejně jako Saul prorůstá do Perníkového táty, předl jsem spokojeně jako kotě.Jediné co mě napadlo po posledním dílu bylo, že mě čekají abstinenční příznaky při čekání na další sérii. Doufám že bude co nejdříve ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (viac)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov