Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (viac)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Lucas005

Standa Dobrák... víte co? Tenhle seriál si nezaslouží stejný humoreskní bullshit, jaký jsem sepsal pro recenzi Breaking Bad a El Camino. Nejenom, že mi tento seriál nebyl zkažen tunou tuctových debilních internetových vtipů od lidí, kteří jej s velkou pravděpodobností ani neviděli, ale hlavně se tenhle seriál postupem sérií absolutně vymyká hranicím obyčejné spin-off background story a buduje větší emocionální napětí, než původní dílo. James McGill udělal tunu chyb, ale kdo z nás ne? ()

swenyx

Tenhle prequel k Perníkovýmu tátovi měl fakt neskutečný hodnocení a mnozí tvrdili že je to lepší jak BrBa. Saul je neskutečně zajímavá postava a dokáže být i na úrovni Walta, strašně se mi líbil jeho devolopment. Právní stránka seriálu byla aspoň ze začátku pro mě celkem nudná část, většinou to nešlo nikam k nějakým "zločinům" a první větší plot twist bylo přehozené číslo pro Mesa Verde, což teda fakt dost dlouho trvalo než se k tomu vůbec dostalo. Postavy opět na top úrovni, musím vypíchnout hlavně Lala, jako kámo, tenhle týpek je za mě nejlepší záporák celého BrBa universa, ten týpek je tak nevyzpytatelnej, a zároveň dokáže skvěle pobavit. Jinak nějak mi tu neseděl Gus, jako neberte si to špatně, je super, ale přijde mi že jeho herecký výkony byly o dost lepší v BrBa. Seriál má opět vzestupnou kvalitu, jen teda poslední černobílé díly které ukazují Sequel k celému příběhu mi popravdě zklamaly, navíc to jak se Saul postavil spravedlnosti a nechal se zavřít na doživotí, jako chápu že tím chtěl udělat "dojem" na Kim, ale stejně přišlo mi to moc na sílu, aby zapůsobili na diváky. Za mě je Perníkový táta furt úplně jinde, asi mi prostě více vyhovuje více akční a zábavná část, než ta právní. Celkově asi solidních 80%. "Its all good man" ()

Lougle

Seriál jsem v nemoci zhlédl komplet za 4 dny. Bavilo mě to a má to své kvality. Přesto jsem se nemohl zbavit pocitu, že jsem čekal něco víc. Na Breaking Bad to samozřejmě nemá. Je to slabší ve všech aspektech. Pořád čekáte, kdy přijde něco “pořádného” a ono to ne a ne přijít. Je to velmi pomalé krimi drama, kde je největším plusem herecký výkon Boba Odenkirka. Jenže.. dlouho dobu vás štve jeho hajzl bratr, do toho vás štve Kim, která se k němu chová chladně a vždy, když se přikloní k té zábavnější variantě, tak se hodně rychle zase vrátí k otravnosti. Saul to prostě táhne (spolu s Mikem - jeho postava je super). Tahle série je zbytečně moc umírněná a postrádá ten správný drive a důvtip, který jsem právě od právnického prostředí očekával. Točení se v kruzích, zbytečná zdlouhavá kaše okolo, ale žádné pořádné soudní tahanice tu nenajdete. Cítím trošku promarněný potenciál. Druhý Breaking Bad se nekoná. ()

bergeron

Prvý diel si zaslúžil od 1ej minuty až po poslednú 100%. Jednoznačne neskutočné dojmy po skončení časti. Dôvody - má to šmrnc, atmosféru, výborný music doprovod, vtipné scény a gagy, strih a kamery perfekto, herecký výkon Boba neskutočný. Čo viac si priať. Daľšiu a ďaľšiu časť ! ()

fatal_

Better Call Saul vypadal po svém oznámení jako nápad, co by mohl držet díky narážkám a pofidérním vtípkům cca jeden dva díly, ale pravděpodobně ne celou sérii nebo nedejbože dvě tři. Pilotní díl ale tyto obavy bezpečně bortí a přestože z velké míry staví na událostech či spíše okolnostech Breaking Bad, dokázal uvést Saula Goodmana (nyní ještě Jimmyho McGilla) v až překvapivé hloubce. Přestože se už v prvním díle objeví dvě velmi důležité postavy BrBa světa, zdá se, že si Saul Goodman vysloužil vlastní univerzum, které by s námi mohlo vydržet i několik sérií. Univerzum, které je pro diváka povědomé, ale přesto nové, komicky potrhlé, ale zároveň heisenbergovsky temné. ()

pepca72

Viděny dva díly. Zatím pořádná nuda, mimo scénu v poušti. Saul má potenciál seriál utáhnout, ale chce to rychle svižnější tempo a aby se už začalo něco dít. Jinak kvalit Breakig Bad to vůbec nedosahuje, a seriál je zde na fóru velice nadhodnocen. Já zatím nehodnotím, není co. Vypadá to, že je vše v rozjezdu, tak ani nalámu hůl. ()

Zizou_

Vynikající odkazy na Breaking Bad. Pomalejší rozjezd, ale velmi rychle to nabralo na obrátkách. Postava Saula Goodmana byla skvělá volba pro spin-off. Pátá hvězdička visí ve vzduchu. -- Po první sérii: Bez pochyby vynikající scénář a režie. Problém mám jen s po většinu seriálu celkem neosobním přístupem (až na scény Jimmyho s Mikem, které si mnohem více užijí fanoušci BB, vynikajících epizod Five-O a Pimento a zabývání se Chuckovou neobvyklou nemocí). Chybí tomu nějaký ten drive, soucítění s více postavami (Bob Odenkirk prostě celou show sám nemůže utáhnout); na Mika se soustřeďuje jedna a půl epizody z 10, zbytek jen sedí v budce na parkovišti a čekáme, co se stane. Závěrečná epizoda se "Slipin' Jimmy" stránkou hlavního představitele je taky zbytečně zdlouhavá, ale závěr přislibuje snad už akčnější druhou sérii se Saulem. 85 %. ()

pepo11

po 3 epizodach sa nemusi Gilligan vobec hanbit, kedze Better Call Saul je schopny nastupca Breaking Bad a ma cim zaujat...hodnotenie necham az po prvej sezone ale zatial u mna 90% ()

Emmet_RAY

Blahopřeji všem, kteří po prvních dvou třech dílech poznají super kvalitu. Ale obávám se, že jde spíše o lidi, kteří si názor udělali předem. A protože Gilligan nijak výrazně neujel, tak budou hýkat nadšením celou sezónu, protože to je přece náš starý dobrý Breaking Bad. Takže já dávám jednu hvězdičku čistě ve snaze vrátit ten průměr do normálu, protože zatím seriál nepředvedl nic, čím by si zasloužil takto vysoké hodnocení. Po třech epizodách jsem zatím docela na rozpacích, přijde mi, že je to dělané jen čistě pro radost fanouškům Breaking Bad a také proto, že se i autor sám nedokáže od toho světa, který vytvořil, úplně odstřihnout. Hodně lidem to evidentně stačí, ale já třeba nebyl zrovna dvakrát nadšený z toho, když Matrix Wachovští zprznili dalšími díly. Za mne byl Breaking Bad skvělý seriál, ke kterému není třeba už nic dodávat. I bílá místa patří k vyprávění a zatím to vypadá, že Better Call Saul se je rozhodnul postupně umazávat a hojně využívat již známých postav, což mi radost moc nedělá. Nové postavy jsou tam zatím docela nevýrazné a i ti staří známí jsou v mnohem méně pro diváka atraktivních rolích. I Saul Goodman mě bavil více jako prohnilý sebevědomý právník než jako pochybující začínající nula vlající ve větru událostí. Jak znám Gilligana, ještě se to pořádně rozjede a hodnotíme zde všichni předčasně, ale na mne to zatím působí jako slabší odvar Breaking Bad, který by sám o sobě pořádně nefungoval. ()

Gluminator

Na tohle jsem dlouho čekal, sice hodnotím po třech dílech, nicméně atmosféra z Breaking Bad je zpět a Odenkirk perlí scénu po scéně. Vince do toho vložil hodně, ostatně je to i vidět, stejný styl natáčení, hudba je taky podobná. Doufám, že další díly budou na podobné vlně, protože tohle se fakt povedlo. 90% ()

weca

Po pěti dílech si už dovolím hodnotit. Better Call Saul pokračuje ve šlépějích Breaking Bad, což je sakra dobře. Stejně jako u BB se úvodních pár dílů nese v duchu seznamování, oťukávání a Gilligan si evidentně připravuje půdu pro to, aby nás v dalších dílech zase všechny pořádně vystřelil z bot. Jakožto velkej fanoušek BB jsem strašně rád, že jsme se tohohle spin-offu dočkali, hláškující podvodníček Saul Goodman mi prostě chyběl. Už se třesu na další epizody! ()

Lovin

Viděl jsem dva díly a jsem totálně v tom . Tehle seriál má našlápnuto hodně dobře už nejen tím , že kdo viděl Perníkového tátu bude slintat blahem a kdo ne ten se na něj brzo podívá ale taky tím ,že Saul je prostě borec . Za mě plná palba !!!! Po šestém dílu nadšení stouplo a kdo byl zklamaný , že dali přednost spin-offu Saula před Mikeovým tak ať není protože Mike tam má sakra velkou roli . Myslím , že to Perníkovému tátovi natrhne prdel :) ()

Reenergy

Z prvních pár dílů jsem skutečně nadšen, takže stačí doufat, že si kvalitu udrží :) ... btw. Nechápu lidi co si tu stěžují, že dáváme hodnocení, když není odvysílána ani půlka první série a nadávají tu. Víte, že se dá hodnocení i "změnit" v případě poklesu kvality? A daleko lepší je "ocenit" prvních pár dílů, než nechávat seriál půl roku bez hodnocení. ()

Radim98

Nuda a šeď...Docela jsem se na to těšil, ale s přibývajícímí díly, které bohužel opravdu nudily navzdory tomu, že jsem příběh chtěl nasávat co to dalo, jsem byl jen víc a víc naštvaný, když mi docházelo, že to prostě jen znásilňuje diváky, kteří si navykli na Breaking Bad a neubrání se pokušení dát Saulovi šanci. Better Call Saul je parazitující seriál, který sám o sobě vůbec nefunguje. Udržuje atmosféru BB a tím vyvolává dojem, že v něm něco je, i když ve skutečnosti v něm zatím není vůbec nic. Škoda. ()

merten78

Sledovat po dokonalém Breaking Bad prequel Better Call Saul je jako navštěvovat podnik, ve kterým jste zažili báječnou svatbu a teď se tam pravidelně vracíte na oběd, protože kurevsky dobře vaří. ()

Marakoss

1. serie byla rozlítaná na všechny strany a dobře nastínila děj pro celou druhou sezónu. Vztah Saula s Chuckem se krystalizuje, atmosféra houstne a mám takovou předtuchu, že další série bude ještě dramatičtejší, čímž by se z Better Call Saul mohl stát jeden z "nejpomaleji" (v dobrém) gradujících seriálů napříč několika sezónami. Autoři tak značně využívají efektů dlouhých záběrů, při kterých by běžný seriál u diváků nepochodil, ale vzhledem ke známosti značky Breaking Bad jim to velice dobře prochází. (1. serie 80%). (2. serie 90%). ()

Thug_Leo

BCS by měl obsahovat 10 epizod a jednu sérii. Nikoliv 3série vyplňované sračkami typu Kim(Rhea) simulantského bratra Chucka(zavřít a zahodit klíč) a dalších postav které nijak nepřispívají a fungují jako vata. Seriál sleduji pouze pro scény s J.Banksem..už i Jimmy/Saul nudí, stále dokola. JAK zhrnout seriál a děj? Jimmy se snaží vydělat peníze na úkor klientů, Jimmy se snaží zapůsobit na bratra. Jimmy udělal průser a teď to žehlí. Kopa kravaťáků co Vám polezou na nervy v HHM. Velice pomalu se rozvíjející linie s Ehrmentrautem. Vlastně sledujete skvěle natočenou nudu o pár lidech kde se toho moc neděje pokud není J.Banks ve scéně. ()

Sidenius

Upřímně jsem moc moc potěšen že existuje typ seriálů Spin-off. Je super vidět po x letech po odvysílání Breaking Bad, Gustava Friga, dona Salamancu a ostatní. Moc moc mi bavily delší záběry bez střihu v Breaking Bad a zde jsou k vidění také (díky Arthure Alberte). Celkově team tvůrců velice podobný. Takže komu se líbil Breaking bad, určitě si oblíbí i toto. Samozřejmě bych skoro zapomněl na Mika největšího bouráka z breaking bad, zde má samozřejmě ještě víc prostoru. Je to ten typ seriálu který má stopáž 45 minut a Vám přijde že je to tak 15. Ani vteřinu se člověk nenudí. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (viac)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov