Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

maxxxim

Veľmi zaujímavá "taškařice". Oplatilo sa, počkať si na český dabing, ktorý posunul film minimálne o tri ďalšie "hviezdy" vyššie a do úplne iných kategórií - komédia, paródia, ale ono sa to dalo čakať, nakoľko priestor na to tu bol, to bolo jasné. A osobne som rád, že niektoré istoty fungujú zaručene a stopercentne, tak kvalitne som sa nepobavil pri filme ani nepamätám :). ()

filmmovier

Osmý film Quentina Tarantina a další mocná záležitost, která sice je na první pohled nechutně dlouhá, ale věřte, že to absolutně ničemu nevadí, i když by fakt bodlo, kdyby to bylo kratší, některé scény tam jsou vyloženě navíc. Tempo je sice velice, velice pomalé, ale já si užíval každičkou minutu, nádherný vizuál, úžasnou atmosféru, skvělou hudbu a fantastické herecké výkony od začátku až do konce. Strhující konverzačka, která čas od času přijde s celkem dobrým zvratem (v tomto bodě nutno ocenit i samotného Tarantina v roli vypravěče. který vše fantasticky glosuje s typicky luxusním smyslem pro černý humor). Občas jsem pocítil náznaky nudy, ale vždycky mě to dokázalo strhnout a potěšit a ten film si prostě nic jiného než plný počet nezaslouží, takhle já to prostě cítím a pocit je to určitě správný. Skvělej Jackson, skvělej Russel, tradičně výtečnej Tarantino (jak scenáristicky, tak i vypravěčsky a samozřejmě režijně), film, který zaujal, překvapil, je v tom nejlepším Quentinově stylu a báječně to vypadá i zní, uzavřený prostor funguje, postavy jsou výborně napsané, fungují samy o sobě i mezi sebou a nejen kamera je luxusní. Q ve formě a osmička je v tomto případě rozhodně šťastné číslo. Tohle se prostě musí vidět. 95%. ()

David.Darco

Komorná, mrazivá a do istej miery detektívna filmová udalosť. Bavila ma interakcia medzi postavami, dlhší rozjazd a budovanie napätia mi ako fanúšikovi Breaking Bad vôbec nevadil, ba dokonca ani sekundu ma nenudil. Prečo teda 4* ? Stále to nedosiahlo na kvality Djanga... Možno nabudúce Po druhom zhliadnutí je zážitok rovnako intenzívny. Prihadzujem aj 5. Hviezdu ()

Lachtaan

Tarantinovka, která více než kterákoli jiná poukazuje na režisérův ojedinělý styl vyprávění, úmyslnou počáteční unylost, kterou v postupně gradujícím nástupu napětí vystřídá genocida téměř všech zúčastněných. Casting není tak pestrý, jako se tomu vydařilo v Inglorious Basterds nebo Django Unchained, stále se ale nebudete po onu sáhodlouhou stopáž téměř nudit. Téměř. 4,5* se zaokrouhlením dolů. ()

Remivsremi

Hodnocená verze: Minisérie. Episode 1 - Jak někdo dokáže vytvořit jednu cestu dostavníkem, která trvá téměř padesát minut, zajímavou a pohlcující je nad mé chápaní. Tarantino je elita. 80% Episode 2 - Seznamování jednotlivých postav, nic jiného se neděje a přesto jsem přikovaný k obrazovce. Vynikající herecké výkony, prvotřídní scénář. 80% Episode 3 - Jedno jídlo, jeden dingus, jedno kafe a krvavá koupel může začít. 80% Episode 4 - Každý náboj má svůj dopad a efekt. Přitom jich opustí hlaveň zbraně minimální číslo. Mají však drtivý dopad, který si budete pamatovat. 80% Shrnutí. Premisa snímku nemůže být jednodušší. Banda nesourodých individuí je uvězněná v jednom baráku, v kterém se všichni postřílí. Ale to provedení je úchvatné. Tarantino je zkrátka mistrem vypravěčem a dokáže vždy od svých herců vymáčknout maximální výkon. Ten pak prodá i scénu, kdy někdo mluví přes deset minut o naprosto banální věci, ale díky svému projevu, hudbě, střihu, kameře, vše do sebe zapadne jako nejdokonalejší skládanka a výsledek je dechberoucí. Objektivně je film slabší než Django i Pancharti, to však nic nemění na faktu, že strká do kapsy 99% současné konkurence. Krásných 80% ()

Dado

Pokiaľ by sa mi niekto pred zhliadnutím The Hateful Eight snažil nahovoriť, že ma Tarantinov návrat ku koreňom jeho tvorby bude neuveriteľne baviť, len ťažko by som mu dokázal uveriť. Na rozdiel od posledných dvoch snímok svetoznámeho režiséra mi totiž jeho staršie kúsky založené predovšetkým na nekonečných konverzáciách nikdy nesedeli a nad prehláseniami, v ktorých sa často opakovali slová ako "nezabudnuteľný, geniálny, kultový", som občas len nechápavo krútil hlavou. Príbeh ôsmych hrozných (nenávistných, odporných, závisí už od vás, ktorý preklad preferujete najviac) možno dáva prednosť komornejšej atmosfére na úkor poriadne krvavej, no do celej skladačky dokonale zapadajúcej akcie v štýle prestrelky v rezidencii z Divokého Djanga, ani to však nič nemení na svižnom plynutí deja. Dusná atmosféra sa po celý čas vznáša nad hlavami hlavných hrdinov uväznených snehovou búrkou v starom zrube, zdanlivo bezpredmetné dialógy aj za pomoci kvalitných hereckých výkonov šikovne odhaľujú charakter jednotlivých postáv a nemilosrdne posúvajú ich osudy k nevyhnutnému rozuzleniu. Do toho v správnych okamihoch zaznejú tóny Morriconeho hudby a ešte viac tak pridajú už beztak vyhrotenej situácii, v ktorej divák len napäto očakáva, odkiaľ naňho znenazdajky vyskočí prekvapivý zvrat. Ak by som bol nútený zhrnúť hodnotenie celého filmu do jednej krátkej vety, povedal by som, že ešte nikdy v živote mi tri hodiny pri sledovaní filmu neubehli tak rýchlo. (95%) ()

Tosi

Budu-li upřímný, pomalé tempo a podrobné dialogy si u mě po první hodince začínaly vybírat únavovou daň. Na druhou stranu jsem tušil, že Tarantino protahuje napětí tak daleko, jak jen to jde a postupné doplňování darebáků až do počtu osmi, bude mít náležitou pointu. Ano, zpočátku bylo těžké mezi nimi rozpoznat kladného hrdinu, což navíc ztěžovala jejich vzájemná konfrontace, naplněna tolika vytříbenými a vtipnými dialogy, že by se daly přehazovat vidlemi. V podstatě je Osm hrozných óda na větší či menší parchanty, které osud zavál do jednoho srubu, či spíš do jednoho zkaženého hnízda osmi zmijí. Tarantino tvoří filmy svoji vlastní cestou, tak to bylo, bude a i když Django byl povedenější, furt je to za nejvíc. ()

Avathar

Tarantino sa v HATEFUL EIGHT sympaticky vracia ku svojej ranej tvorbe (samozrejme, najmä GAUNERI ale nielen tí). Po epickejších, opulentných príbehoch ako DJANGO či NEHANEBNÍ BASTARDI pôsobí jeho novinka až prekvapivo komorne. Čo nemyslím ako výtku, ale aj mňa samotného prekvapilo ako elegantne Tarantino dokázal nadviazať na svoj nenápadný, no o to silnejší debut. HATEFUL EIGHT je pre mňa takým synonymom Tarantinovskej „oddychovky:“ možno to nie je až tak ambiciózny film, ako jeho nedávne diela, ale vanie z neho sympatický duch „návratu ku koreňom.“ Film je komorný, výborne napísaný, skvele obsadený a hlavne zábavný a napínavý. Ani napriek štedrej stopáži nenudí. Zabudnite na to, že dialógy budú len prázdne tlachy (to môže platiť v prípade DEATH PROOF, ale rozhodnie nie pri H8), opak je pravdou: každý dialóg má svoj zmysel, každý detail zohráva rolu a vykresľuje postavy, je dôležitý pre dej či veľmi dobre ilustruje ducha danej doby. Čo sa týka násilia, prišlo mi že H8 je v tomto smere naturalistickejšie, špinavšie a fyzicky „hnusnejšie“ (podobne ako GAUNERI, PULP FICTION), hoci samozrejme štylizácia nechýba. Ale nie je tu až taký odstup, ako napr. NEHANEBNÝCH BASTARDOCH, čo bol film de facto celý postavený na prehnanej štylizácii. Herci špičkoví, hoci v dôsledku toho, že film často „prepína“ medzi dosť veľkým množstvom postáv na malom priestore, niektoré ich výkony nevyniknú tak, akoby mohli. Najviac samozrejme kraľuje trojica Russell-Jackson-Leigh (Jennifer si tú svoju bitch poriadne vychutnáva). Parádny bol Goggins aj Dern (Jackson ho poriadne vytrollil, chudáka :)). Madsen klasický pohoďák, Tatum sadol, no a Tim Roth... Nehrá zle, ale bohužiaľ scenár a réžia ho až príliš tlačia do imitovania Christopha Waltza z DJANGA – už celková vizualizácia jeho postavy okamžite udrie do očí. Neviem, či chcel Tarantino pôvodne obsadiť Waltza, alebo sa jedná o nejaký zvláštny zámer, ale chudák Roth si to od divákov/kritikov zlízne asi najviac, pretože Waltz je Waltz. Rozhodne nečakám, že H8 sa dostane tak jednoznačne priaznivej kritiky, ladenie filmu určite mnohým nesadne (obzvlášť tým, ktorí boli namlsaní z DJANGA), ani sa nejedná o najlepší Tarantinov film. To však ešte neznamená, že to nie je skvelý, zábavný a po všetkých stránkach vypiplaný biják, pri ktorom nuda vážne nehrozí. Len je možno viac cielený na režisérových fanúšikov, ktorí poznajú kontinuitu celej jeho tvorby. U mňa veľká spokojnosť, zatiaľ provizórnych 5*, ohodnotím ale až po druhom zhliadnutí v kine :) Edit po návšteve kina: Tak na druhýkrát ešte lepšie, vychutnával som si obzvlášť tú všeobecne zatracovanú pomalšiu prvú hodinu. Herci hrajú s takou chuťou, až je radosť to sledovať. Na druhýkrát u mňa stúpla aj zábavnosť, ktorá je daná znalosťou kontextu (napr. dojemné Madsenove líčenie o Vianociach s mamkou, pri tom som sa proste strašne uškŕňal :)), hodne ma bavil Roth. Nie je to možno film, ktorý sa zapáči na "prvú dobrú," ale o to viac si ho cením. Obľúbená scéna: Daisy hrajúca na gitare. () (menej) (viac)

Jizni Tlapa

Hafo vostrejch keců a v hlavní roli jeden černej "lofas" s kolty po obou stranách doprovazejíc nejkníratějšího frajera všech dob! Z tohohle stříká adrouš na všechny strany a spíš než gulky, tady lítáj slova, vostřejší než břitva.... Tohle mě prostě baví, smrdí to frajeřinou a na úrovní!! ()

Johnny.ARN

Tarantínovi sa zjavne nechce opustiť westernovú vlnu, ale toto mi nejak nesadlo. Po skvelom Djangovi som trošičku očakával niečo podobne nadupané a krvavé. Prvá polovica je ale hrozne rozťahaná a vy len znudene kukáte na hodinky a občas sa trochu pochechtnete na nejakom vtipnom dialógu alebo na tom, ako sa učí posunková reč. Potom príde ale príhoda s veľkým čiernym lofasom, kde sa film zlomí od vtedy to už sype jedna radosť. Inak samozrejme dlhé dialógové scény nesmú chýbať, pokiaľ Vám chýba zima a sneh, pozrite si Everest a toto a v tej druhej polovici je to už potom aj pekne krvavé a miestami nechutné. Celkový dojem je ale o kus inde ako som si predstavoval, že bude. Minutáž zbytočne prestrelená, k hercom veľmi nie je čo. Asi najviac prekvapil a potešil Goggins, ktorý kraľoval nad všetkými. Sám som zvedavý, do akých kategórií film nominujú na Oskarov. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

skrblik007

Na tuhle tarantinovku jsem se těšil zhruba od okamžiku, kdy jsem vycházel z kina z předcházející tarantinovky. Osmička naplnila má očekávání do sytosti. Nerad porovnávám mistrova jednotlivá díla, proto ani tenhle majstrštyk nebudu zařazovat do žebříčku. Můžu ale konstatovat, že jsem se opět královsky bavil. Je to maniakální, brutální, úchylné, černohumorné a brilantně minimalisticky natočené. Prostě tak, jak to mám rád. ()

Mrkvič

A teď babo raď. Respektive poradily komentáře starších Tarantinových filmů. Rozhodně jsem nechtěl dát míň jak Djiangovi, protože tohle je úplně někde jinde. Potom mi ale pomohli tříhvězdičkový Gauneři, kteří měly fantastické dialogy, ale jinak film o prdu. Tohle je dost podobné. Sice je toho putování víc a postavy jsou pestřejší, ale v zásadě jde o to samé. Vykecat nějakýmu bílýmu lofasovi díru do hlavy. A to Tarantino pořád umí. Skvělá je i hlavní melodie od mistra Morriconeho, ale bohužel se vystřílí hlavně na pomalém začátku. Pokud film někdy uvidím podruhé a dám ho celý, jednu hvězdičku přidám. Zatím mám ale větší chuť si potřetí pustit Pancharty. Měsíc pryč a já na film myslím stále častěji. Hvězdičku přidávám, protože ho někdy podruhé rozhodně uvidím. ()

Belbo odpad!

Adept na titul sračka roku. Čekal jsem hovno, dostal jsem hovno. ... a protože mi předchozí slůvka přišla zbytečně zkratkovitá, trochu je rozvedu. Je fajn sledovat s jakým nadšením ti z nejzapálenější fandů velkýho QT onanují nad jeho posledním opusem a v ukecané částí vidí pomalý rozjezd k velkému, pompéznímu a monumentálnímu finále. Pif, paf, puf ustřelil jsem ti hlavu a tvýmu synkovi vymrdal hubu když chtěl přežít. Drsný co? Brutus. První vlna infantilů začala zprudka masturbovat, zatímco druhá už nepokrytě stírá semeno ze sedačky. WOu nejsem jen negr, jsem k tomu buzna, co má velkou kládu. ... Cítím v tom ten intelekt, ten vyšší třetí rozměr kódovaný ze všech stran a k tomu i zvrchu a ze spoda, pomalu se ta témata začínají šinout, jak tasemnice z řitě, článek za článkem: otroctví, spravedlnost, právo, trest, dušený hovězí. Už teď nevím, kde mi hlava stojí... Třetí vlna onanistů zprudká cáka ... A zvyšujeme obrátky. Polovina filmu a hle změna perspektivy. Do děje přichází postmoderní vypravěč, a protože většina Tarantinových fan je tlupa debilů, co mají rádí polopatě, musí jim náš deus ex machina prostě vysvětlit, co že se to děje. Jako že je vložená dějová linka, časově předchází úvodní sekvencí... To je ten skrytý a postupně na povrch vystupující Godart, křičí z klozetu kolega Matty, dožadujíc se toaletního papíru, přičemž přitom sahá po westernovým rodokapsu, aby dokázal vztah mezi hovnem na papíře a revizionismem. ... A nakonec ta nejdebilnější přestřelka v dějinách westernu. ()

Honzíno

V rámci svého pole působnosti to asi o moc lépe udělat nešlo. Nicméně stále je Osm hrozných v podstatě o ničem. První půlka je utápění se v sebeglorifikaci a druhá je na Tarantina filmařsky netradiční pouze skutečností, že opět krapet přitlačil v naturaličnosti a ubral na humoru. Ale kurňa, takhle vyšponovat napětí a vypointovat zápletku za pomocí jedné chajdy a páru vesměs zazenitových herců umí stále jenom on! Ještě mi přijde, že oproti dřívějším počinům solí mnohem větší a vážněji vyznívající kritiku současného lidského chování a rasismu. Příště kratší záběry na dřevěnou scohu krista, dostavníky, planiny a kratší dialogy nepodstatné pro vývoj děje, plís! Třičtvrtě plynu. ()

Mr.Bulanek

Film mi vůbec nepřišel dlouhý, uteklo to jako zásoby umělé krve u štábu. Od prvních not bylo jasné kdo dělal hudbu. Začátek mi nepřišel ukecaný. Široké záběry byly super, i když se film odehrává v většinu času v chatě. Bylo fajn vidět co se děje i na pozadí, ne jen to co je důležité. Ta Jannifer Jason Leigh je chudák holka, co ta všechno neměla v ksichtě. Nenapadá mě nic co by mi na filmu vadilo, snad jen, že se Quentin Tarantino neukázal, ale on stejně neměl kde, tak si tam hodil vypravěče. Až někdy budu mít na jídlo Stew, vím na co si vzpomenu. P.S. Co mě tady v Anglii v kině poprvé překvapilo, že kolik starých lidí šlo do kina, hrálo se sice v 13:00, ale i tak si nedovedu představit, ne že by moji prarodiče šli na takový film do kina, ale že by ho vůbec viděli. ()

LadyPupu

Když máte od ostatních míň jak 5 bodů, máte víceméně jistotu, že vaše komentáře vlastně skoro nikoho nezajímají, což vám zároveň poskytuje tu výhodu, že si do komentáře můžete napsat co chcete a nikdo vás za to nesejme :-) Takže já si tady teď napíšu, že to stálo za ho*no a je to. A jestli někoho zajímá proč, tak proto, že ty litry krve za každou cenu mě prostě nebaví a můj zájem o Tarantina skončil v jednom z těch čtyř pokojů u Jackie B. ()

PeterNet

Tarantino je těžký magor. Vše co doposud natočil spojil v jednom filmu. A vznikl z toho úplně jiný film. Film, který nemůžete pobrat na jedno shlédnutí. Film tak násilný, vtipný a promyšlený, že pokud by se stala vražda, pachatel neznámý a Tarantino by v tu dobu byl poblíž, určitě by na základě tohoto snímku byl odsouzen. Tarantino je psychopat. Tarantino je umělec. Tarantino je těžký magor. Miluji tenhle film. ()

viperDavid

Za mě Tarantino rozhodně nezklamal. Jeho pokřivený smysl za spravedlnost mě nikdy nepřestane fascinovat. Film je dlouhý a zvlášť první dvě kapitoly mohou připadat zbytečné, ale v celku jsou velmi důležité. Hudební podkres byl excelentní a gradoval potumnou atmosféru. Prostě mazec. Rozhodně 5* ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz