Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

daleba

Předlouhá nuda... Nebudu nadhodnocovat jen proto, že je to Tarantino! Sorry jako! Hvězdička navíc jen za spojitosti s Věcí. ()

pold

Tarantino je čím dál divnější. Ano, jeho styl mi vrcholně nesedí, snad s výjimkou Čtyř pokojů, Pulp Fiction a hlavně skvělé Jackie Brown. Tady tu divnotu navíc doplnil několika zabijáckými faktory: 1. nekonečnou první polovinou, plnou naprosto smrtelně nudného plkání (které mimochodem má zcela nulový význam i pro další děj). 2. Celkovou zápletkou, která je - slušně řešeno - přitažená za vlasy, není ani vtipná, ani absurdní, je prostě jen blbá. 3. Tarantino si může herce vybírat, takže proč si obsadil kožené huby a totální dřeva typu Kurta Russela nebo Ch. Tatuma, to mi skutečně uniká. Podtrženo sečteno, tenhle film je dlouhý, nudný a blbý. Ještě horší než Django, který byl sám ještě horší než Basterds, kteří už tak byli nic moc. 30% ()

gpx

Variace na 10 malých černoušků ve westernovém stylu. Děj se trochu vleče, ale nezastavitelně se posouvá až k pěkně vygradovanému finále. #NEZÁVADNÉ ()

Ironhead

Je to vlastně takový pokus o novější přetočení Reservoir Dogs z westernového prostředí. Aneb pistolnické drama, odehrávající se téměř celé na jednom uzavřeném místě s retrospektivou na vysvětlenou. Bohužel to tu ale vůbec nefunguje tak dobře jako Reservoir Dogs. Ať už opravdu zbytečně přestřelenou stopáží, kdy tu jsou často dialogy které nebaví a jsou z velké části zbytečné. Jistou ztrátou logiky trpí i celý děj/plán na kterém film stojí. Co tu je fajn jsou herci, kamera, hudba a samozřejmě očekávané krvavé finále. Ale to tak úplně nezachrání 168 minut dlouhý film, při jehož dvou třetinách stopáže zíváte nudou. ()

Franki69

Tedy, dlouho se mi do tohoto filmu nechtělo. A teď jsem rád, že jsem ho odkládal a udělal si na něj čas. Sevřené drama z promrzlé westernové sněžné pustiny amerického Wyomingu udrželo moji pozornost i přes svoji délku bezmála tří hodin. Uvěznit v jedný zájezdní hospodě za probíhající sněhové bouře drsný chlapíky (a jednu drsňačku), kteří mají ještě v čerstvé paměti boje války Severu proti Jihu byl skvělý nápad. Do naturelů Yankees i Confederations rebels se převtělili Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Tim Roth nebo Michael Madsen a celý film je přesně tak dobrý, jako byli tito borci v předešlých Tarantinových filmech. Jak už tady zaznělo, ústřední zápletka dost upomíná na Tarantinovy Reservoir Dogs. A Osm hrozných mi stejně jako Gauneři navodil lehké svírání žaludku v očekávání všeho, co ještě přijde v dalších minutách. A že těch twistů a chvílema i krve bylo! V brzký době si film nepustím, tenhle pro mne patří k těm, které se vyplatí vidět nepřipravený a jen ho nechat dělat si s vašimi emocemi co chce. Plnej počet nedám, ale vysoce nadprůměrných 80% nadělím, to neváhám ani vteřinu. ()

Kajman26

Já osobně westerny rád nemám. Nudí mě a nezajímají mě. Avšak Quentin... Quentin je borec! Tarantinovy filmy jsou prostě dobré. Opravdu. Užil jsem si to. 5* ()

Delmondo

Začínám mít tendence že každý další film od Quentina se mi líbí víc než ten předešlý. Krásně pomalý děj kdy samozřejmě víme jak skončí, a to pořádnou řežbou v závěru s partou luxusních herců a parádní mistrovou hudbou. Jsem hrozně rád ze se pan Morricone konečně dočkal Oscara protože on si to zasloužil ze všech nejvíc. ()

hn253

Docela síla, jeden z "nejulítlejších" Tarantinových filmů, ale rozhodně zanechá hluboký dojem. Dala bych 70 procent, ale půl hvězdy navíc je za skvělou hudbu ( Morricone snad ani jinou neumí). ()

Novko

Jak sleduji ty recenze, které se pohybují okolo 3* až 4*, tak to chápu. Já sám jsem na první shlédnutí měl stejný názor, ale po několikátém shlédnutí jsme musel dát ten plný počet. Je možné, že jsem až moc velký Tarantinovec a nadržuji mu, ale i přesto mě ten příběh strašně bere. Zajímavýt herci, kteří hrají zajímavé postavy s tajemnou historii a nevíte kdo je vlastně ten dobrák a kdo záporák. Scénář je opět na úrovni Tarantina a strašně baví. 9,5/10. ()

AlDelon

Byť by se světlé chviličky našly, nevkusná, nezáživná kriminálka tísnící se v dřevěné chatrči s Tarantinovy prvky dohnané do až odpuzující přehnanosti ad absurda bez kouzla a úrovně, mě i po druhém shlédnutí v tomto utvrdila. ()

Pan.Antonin

První část (cca hodina a půl) super, pomalé budování atmosféry a příběhu za pomoci dobrých herců a dobré hudby maestra Morriconeho byla ale následně totálně zdevastována humusáckými krvavými orgiemi a groteskním závěrem. ()

Winster

První hodina je snůškou keců o tom kdo kdy někde někdy vyovnil a jak je každej dobrej a známej. Režisér se to pokouší všemožně natahovat pozvolným objevováním postav a potácením se postav dovnitř. Jen doufáte, kdy už dopr...vlezou dovnitř všichni. Druhá půlka jsou kecy všeználků apod. A celé to vyvrcholí masakrem...jak už to u tohoto autora známe. Není to nejlepší dílo ani pro dialogy ani pro prostředí...jedné chalupy. Viděno pouze pro žánr a režiséra...jinak je stopáž odpudivě dlouhá. ()

Fender

Povedená chladná, zimní atmosféra, jejíž trhlinou je možná to, že film není více propracovanější. Samozřejmě snímek se snaží nejvíce zaměřovat na dialogy, což je Tarantinovým umem, ale i přesto to působí velmi nekompletně. Chtělo to možná ty dlouhé tři hodiny v jedné místnosti přetvořit na větší děj, který nás třeba seznámí s minulostí postav (jako např. u Gaunerů) nebo to zatáhnout zkrátka za jiný a zajímavější provaz. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz