Gomora

• Česko Gomora (viac)
Taliansko / Nemecko, (2014–2021), 48 h 20 min (Minutáž: 42–57 min)

Predloha:

Roberto Saviano (kniha)

Hudba:

Mokadelic

Marco D'Amore, Fortunato Cerlino, Salvatore Esposito, Fabio De Caro, Christian Giroso, Giovanni Buselli, Carmine Monaco, Lino Musella, Marco Palvetti (viac)

Skutočný príbeh Gomory, zločineckej neapolskej kriminálnej organizácie, očami 30-ročného muža Cira Di Marzia, ktorý bol pravou rukou krstného otca skupiny, Pietra Savastana... Ciro vie veľmi dobre, čo to znamená byť lojálnym členom klanu. Lenže, keď sa ich krstný otec, Pietro, rozhodne obetovať životy svojich ľudí, len aby demonštroval svoju moc pred bossom rivalského klanu Salvatorom Contem, niečo v Cirovi zomrie, nakoľko jednou z mnohých obetí násilného krviprelievania je aj jeho nevlastný otec, Atillo, jeden z najlojálnejších členov. Keď sa Pietro dostane do väzenia, Cirov kódex cti ho nabáda poslúchať Pietrovu žiadosť zaškoliť jeho syna Gennara a ženu Immu. Obaja sú zjavne nevhodní prevziať vodcovskú pozíciu v klane, avšak učenliví. Ciro si uvedomuje svoju príležitosť stať sa novým vodcom a tak využíva situáciu vo svoj prospech, aby si pripravil novú pôdu. Napokon vytvorí tajný pakt s ich najväčším nepriateľom, Contem. Toto spojenie napokon končí drsnými čistkami v rámci Savastanovho klanu i mimo neho, až napokon, Ciro sa stane novým krstným otcom. Ale dokedy? Pietrovi sa totiž podarí uniknúť z väzenia a Neapol čaká pomsta... (STV)

Recenzie používateľa Faustka k tomuto seriálu (32)

Zelle 6 (2019) (S04E11)

Dona Patrizia nemá na vybranou a její manžel Michelangelo se musí rozhodnout, rodina Levantových, nebo matka jeho dítěte. Patri je podvedena, při předání zásilky drog je zatčena policií. Což ji zachrání život, protože bratři Levantové ji chtějí nechat odstranit za každou cenu. Ani ve vězení však není v bezpečí, i tady se najdou bestie ochotné zabít těhotnou ženu. ()

Träume sind nichts für uns (2019) (S04E12)

Don Pietro Savastano o klanu Levantových kdysi prohlásil „Že jsou jed, co otravuje tuhletu zem“ a nemýlil se. Enzo se musí skrývat, ani on však není ušetřen bolesti. Gennaro se vrací do hry se slovy k doně Patri: „Pamatuješ, jak jsem ti říkal, že nemáš nikomu věřit? Neřekl jsem ti, že nemáš věřit ani mně.“ Ale až takový návrat jsem nečekala. R. I. P. Patrizia. ()

Die Wut im Bauch (2021) (S05E01)

Na konci čtvrté série uskladnili Gennara ve sklepě jako nějakou zavařeninu. Byla jsem zvědavá, jak dlouho jim v tom tmavém špajzu vydrží. Pohřeb dona a dony Levantových se nečekaně zvrhnul. Je tedy zaděláno na další válku. Pohřební ústav Secondigliano by měl expandovat a zakoupit další pozemky. ()

Sie nennen es den Gulag (2021) (S05E02)

Tak jsem se s Gennarem a Cirem profuněla druhou epizodou, zakusila si prostředí lotyšského „gulagu“ (dodnes jsem myslela, že gulagy bývaly daleko na Sibiři) a teď už snad můžu doufat v návrat do Neapole. ()

Die Rückkehr (2021) (S05E03)

Soudce se zakousnul do případu jako vlčák a dost si věří. Z „malého dvorku“ vylezla nová postava, pidiskřet, co se nechá oslovovat „Mníšek“ a komplex malého vzrůstu si vynahrazuje arogancí, přeceňováním vlastních možností a prořízlou držkou: „Jsem malý, jsem drzý a svou hubou nevymáchanou všechno zařídím… jo a brzy se budu ženit.“ A která bude ta šťastná? Nikdo méně urozenější než Grazia Levante, dcera dona a dony Levantových, kteří to už bohužel ovlivnit nemůžou. Bráchové Levantovi ji sprostě prodali. Kecal z Prodané nevěsty by se od nich mohl učit. Tak tuhle scénu jsem hodně dlouho rozdýchávala. Vždyť přece máme jednadvacáté století a je tady snad taky nějaká emancipace. Alespoň že Azzurra je rozumná žena a když něco může změnit, tak to prostě udělá. ()

Ein Platz in der Hölle (2021) (S05E04)

Genny přestal poctivě podnikat a vrátil se k tomu co mu jde nejlíp, ke zločinu. Ciro vstal z hrobu a začal shromažďovat „své bratry“ v čele s Enzem, který na něj valil zbylé oko jak na ducha. Krásnoočko dolejzá za Gennarem, což se mu krvavě nevyplatilo. V minulém dílu si Gentleman značkoval území, div že Gennymu nepomočil boty a to neměl dělat. Teď přišel o velkou zásilku drog a nakonec i o život. Když k tomu připočteme, že Gennarův spojenec Mistrál vystřílel zbytek Levantova klanu, moc postav nám v seriálu nezůstalo. I Grazia Levantová už to má za sebou, odmítla být „donou Mníškovou“ se slovy „hnusíš se mi"! Vůbec se jí nedivím, takový pidiskřet! ()

Spiel mit dem Feuer (2021) (S05E05)

Gennaro se rozhodl infiltrovat Cirův klan svým vlastním „zrádcem“. Dona Nunzia chce pomstu za svého zabitého manžela, řečeného Gentleman: „Nenávist je jako hlad pro toho, kdo neměl co do úst. Když ji nenakrmíš, sežere tě.“ Pro Azzurru je syn Pietro to nejdražší, začala proto jednat, ovšem trochu pozdě, málem přišli oba o život. Jejich ochránci zaplatili životem a Azzurra se synem se zachrání útěkem k manželovi. Fernando dává echo Gennarovi, ale byla to past. Nad mrtvolou přijímá Gennaro hovor od Cira. „Víš Gennaro, myslel jsem si, že jsem mrtvej. A tys mě přiměl narodit se znovu.“ ()

Gefängnis aus Gold (2021) (S05E06)

Gennaro nechal znesvětit rodinnou hrobku dony Nunzie a takový čin je to nejhorší zvěrstvo, čeho se mafie v katolické zemi může dopustit. Ciro a Enzo potřebují změnit adresu a najít si bezpečnější úkryt, protože Gennaro má oči a uši všude. Mistrálova manželka, ta vysušená treska, dostala od Gennara za úkol dělat společnici jeho manželce. Azzurra to bere jako nutné zlo, ale přizpůsobí se. Ciro se setkává s donou Nunzií a dost si od toho slibuje. Jak se zdá sympatie budou vzájemné. Rus který Gennarovi dodával drogy je zabit a Gennaro je pro tu chvíli na lopatkách. ()

Blutschwur (2021) (S05E07)

Slovinci jsou vydřigroši, chtějí za dodání drog platbu předem. Gennaro chce pumpnout podnikatele o dva miliony eur. Je to tvrdý obchodník. Mistrál je věrný Gennarovi, to samé už se nedá říct o jeho manželce Lucianě, která musí pro Cira a donu Nunzii získat jména obchodníků, kteří sponzorují Gennara. Vysušené tresce se intriky nezdařily, neboť Azzurra zůstala věrná manželovi. Enza chytili a Gennaro s ocelovou trubkou v ruce zkoušel jakou barvu krve má Modrá krev. Chudák Enzo, byl mi bližší než celý slavný Nesmrtelný. ()

Der glückliche Tod (2021) (S05E08)

Dona Nunzia má s Cirem úmluvu a své sliby také plní. Zato Ciro jen deklamuje chytrá moudra o správném načasování, ale kdy to bude ví jen on sám. Gennaro je nedůvěřivý vůči Mistrálovi, ale to je ta menší starost. Nedaří se mu v prodeji drog a proto dělá zoufalé rozhodnutí a snižuje cenu drogy na polovinu. Manželům Savastanovým soud odebral syna Pietra. Gennaro jedná a nechá unést soudcova syna. Ciro rozpoutal válku a zaútočil na plácky Gennyho Savastana. Ciro už mě taky nakazil, začínám být prudce krvežíznivá. Do boje, hoši! ()

Nur ein Name (2021) (S05E09)

Gennaro má zaječí úmysly. Nedivím se mu, když se mu jeho království rozpadá, asi tak jako některé budovy na sídlišti Scampia, ze kterých lidé odcházejí, a to je pro Gennara velmi zdrcující pohled. Dona Nunzia chce pomstu, které se jí od Cira nedostává a už jí začíná docházet trpělivost. Neshody mezi nimi se stupňují. Mníšek kuje pikle proti Gennarovi. Mistrála i jeho neposlušnou manželku Lucianu odklidila konkurence. Azzurra je podvedená proradným Mníškem a od Cira dostane návrh, který nelze odmítnout. ()

Schmerz und Einsamkeit (2021) (S05E10)

Všichni umírají i Mníšek už si za svou zpupnost vysloužil spravedlivou kulku. Ciro a Genny proti sobě i když vlastně spolu. Bratři, kteří se společně zrodili a také spolu umírají. I dona Nunzia už pokojně odpočívá. Jen Azzurra Savastano má možnost udělat tlustou čáru za svým dosavadním životem a odplouvá se svým malým synem na širé moře. Jak symbolické zakončení seriálu. ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (viac)

Itálie na nic nečeká

Itálie na nic nečeká

29.06.2014

Především díky senzačnímu mezinárodnímu úspěchu Velké nádhery se dostává italské filmové produkci v posledním roce velké pozornosti, důvěry sponzorů a zástupci domácí scény se snaží, aby tento úspěch… (viac)