Akame ga kill!

• Japonsko アカメが斬る! (viac)
Animovaný / Dobrodružný / Dráma / Fantasy / Horor / Psychologický
Japonsko, 2014, 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Tecuja Taširo (komiks), Takahiro (komiks)

Hudba:

Taku Iwasaki

Sóma Saitó, Sora Amamija, Jú Asakawa, Mamiko Noto, Jošicugu Macuoka, Hitomi Nabatame, Kana Hanazawa, Hozumi Góda, Eidži Takemoto, Masami Iwasaki, Satoši Hino (viac)

Mladý bojovník Tacumi se vydává spolu s dvěma přáteli do hlavního města císařství, aby získali peníze pro svou chudou vesnici. Cestou však Tacumi narazí na členy nechvalně proslulé odbojové skupiny zabijáků s názvem Night Raid, kteří jej přesvědčí o prohnilosti hlavního města a aristokracie. Tacumi se tak rozhodne přehodnotit své původní záměry… (Hromino)

Radek.SCH

Gigantismus. Jediné co z toho na konci zůstane. A přitom se to prvních pár dílů tváří, že by to mohlo mít lidské rozměry. Tipuju že mladí Japonci si na tomhle léčí své komplexy méněcennosti. Hlavní hrdina je otravně správňácký, vždy na straně slabších, žen a dětí. Když už zabíjí tak jen tehdy pokud neexistuje jiná možnost. To samé platí o celé sebrance Night Raid. A jak už to bývá - všechny holčiny se do tohohle Marka Dušína platonicky zamilují (přičemž se samozřejmě "vysloví" až na smrtelné postely). Co na něm sakra všechny vidí? 170cm; 50 kilo i s brněním >> Nepřemýšlejte o tom. Je to ANIME. Tady si mladí japonští introvertní klučini plní své mokré sny. Animace strašná - růžové, zelené, žluté, červené, modré, fialové vlasy/oči. Gigantická prsa všech ženských hrdinek. Když se poprvé objeví na scéně Night Raid, máte pocit že utekl cirkus z blázince. Na druhou stranu, to nemá vyloženě černobílé postavy (vyjma pár zvrácených hajzlíků), takže snaha o padesát odstínů šedi alá Hra o trůny tu byla. Celá ta koncepce 45 říšských zbraní mi až nápadně připomínala Fullmetal Alchemist a Naruto (každý má jednu svou specifickou zbraň/nadání). Vlastně když se nad tím zamyslíte, tak je to obyčejné schématické Shōnen pro patnáctileté puboše, které se jen prostřednictvím násilí, nejednoznačnosti dobra/zla a umírání hlavních postav snaží dostat do vod sofistikovanější/dospělácké zábavy. Každý další patetický monolog to ale zase srazí zpátky. I tak to nebyla vyložená ztráta času, a vyskytují se tu i chvíle kdy to sklouzává do ztřeštěné japonské anime grotesky s dobrými vtipy, takže se to dá těch 24 dílů vydržet. Ale některé věty jsou vyloženě na zabití. Tečka. 60 % ()

kubka4

Běhá mi mráz po zádech... Akame ga Kill mě naprosto nadchlo. Až neskutečně dokázalo skloubit odlehčené rysy, tak typické pro anime, s tíživou a temnou atmosférou tamního světa plného korupce a násilí. Když už mluvím o temné atmosféře, tak nemohu nezmínit, jak ponuré dokáže tohle anime být. Ty zrůdnosti, které se tam dějí na denním pořádku... Avšak sem to naprosto pasuje a nijak bych neměnil... Akame je unikátní tím, že není čistě černobílé. Na velké spoustě záporáků najdete mnoho dobrého, nebo alespoň něco, díky čemu se dokážete do dané postavy vcítit a částečně s ní i soucítit. A stejně tak u kladných postav můžete vidět i jejich temnou stránku. To spolu s výborným a napínavým příběhem tvoří skvělou podívanou, která vás chytí a nepustí. Také soundtrack se povedl na jedničku (už zabírá místo v mé hudební knihovně) a perfektně doplňuje poslední zbývající mezery. Co bych měl ještě dodat? Je to zkrátka napínavé, zábavné, ale zároveň i velice ponuré a smutné anime s až překvapivě komplexními a zajímavými charaktery. I kdybych v budoucnu zhlédl nespočet vynikajících anime, tak mi Akame vždy zůstane v paměti... - 100%. ()

Kingi

Tohle anime se mi těžko hodnotí. Ze začátku to byla další tuctovka, ale později mě to vtáhlo do děje. Od +/- 9 epizody jsem se opravdu každý týden těšil na další díl a chtěl jsem udělit hvězdiček 5 i přes ten horší start. Bohužel mě ale zklamalo i finále, kdy zakončení je takové nemastné neslané. **** ()

Nyan

Směs taškařice a řezničiny, po prvních dílech ve mě zanechává rozporuplné pocity. Druhá polovina seriálu pro mě byla o hodně stravitelnější, pubertální vtípky ustoupily na pozadí a v napětí mě udržovalo, že žádná z hlavních postav nebyla "nesmrtelná", během epizody mohl umřít v podstatě kdokoli. V závěru jsem tedy rád za svižné akční fantasy béčko a zvyšuji své hodnocení ze tří na čtyři. ()

Hashirama

Pokud je Gangsta. jako tvorba extrémně ovlivněná euroamerickou kulturou jeden pól japonského anime, Akame ga kill! k němu tvoří dokonalý protipól. Divoká stylizace plná barev, odvážných účesů a outfitů, která může být sice těžko přístupná, ale stejnou měrou se honosí klasickou japonskou fantazií a originalitou, zběsile gradujícím dějem, explicitní brutalitou, charaktery vyprofilovanými jediným dialogem, bolavou nekompromisností, a v neposlední řadě také odráží netradiční japonskou mysl, díky které je anime taková radost sledovat. Krvavý, dojemný, ale taky neskonale vtipný a zábavný masakr, který můžu sjíždět pořád a pořád dokola. ()

Zombiepod

Nenechajte sa nijak zmiasť, ide totiž o tuctové akčné fantasy anime, ktorých sú v súčasnosti haldy. Akame ga Kill navyše nemá nejak dlhodobo čím zaujať, príbeh je nanajvýš sterilný, aj keď postavy zaujímavé, a rovnováha medzi humorom a brutalitou niekedy nebezpečne kolíše. Po piatej epizóde nemám motiváciu sledovať seriál naďalej, zábavné to síce je, no radšej ho vymieňam za iný, zaujímavejší. ()

FunnyXis

Rovnou předem říkám, že tento komentář bude obsahovat hodně spoilerů, proto kdo ještě neviděl, nedoporučuji číst. Hned jako první co vás na tomto seriálu může zaujmout je krásné grafické zpracování, barevnéa za doprovodu krásných zvukových efektů. Člověk by ani neřekl, že nakonci prvního dílu se stane takový zvrat, který vás dovede k přemýšlení, že ne všechno se zdá na první pohled. Hned sem věděl, že tuto anime bude parádní! Po několika dílech, které sem přímo hltal přišlo první, no ani nevím jak to nazvat, zklamání to nebylo, ale umřela jedna z hlavních postav, což tak časté nebývá. Nicméně sem si řekl fajn, autoři chtějí hrát na city, to se jim teda aspoň u mě povedlo. Akorát mě zarazilo, že hned po ní odejde další postava hned v zápětí a potom to pojede jako na běžícím páse. Má to parádní děj, napětí, ale na můj vkus až moc umírání a hlavně hlavních postav. Vždycky u té epizody kdy postava umře se dozvíme teprve něco o její minulosti. Asi je satisfakce, aby se neřeklo. V půlce série dávám plný počet a sem zatím přímo nadšen. Akorát konec kdy jsou už každou epizody rapidně eliminovány řady hlavních a postav mě to začíná celkem iritovat. Jako třešnička na dortu je úmrtí uplně hlavní postavy. Je sice hezké, že Tatsumi zachránil celý kraj, ale kurva to nemohl aspoň odejít za znění fanfár a při nějakém smutném monologu, či dialogu jako ostatní postavy. To sem zapomněl zmínit, všechny ostatní postavy pokaždé měli monolog, než odešli, což bylo celkem fajn. Většinou nám to dalo pocit, že odešli šťastní. Nicméně u hlavní sem čekal potoky slz, ale dostalo se mi jedné klišovité věty a posledního vydechnutí což mě dosti nasralo. Už zhoršuji slovník za to se omlouvám, ale je to zrovna asi 10min po dokoukání, tak jsou to čerstvé pocity. Mohli aspoň nakonci nějak sundat toho největšího šikanatora a ne že jedna z posledních členek kultu nightwish nebo jak se to jmenovalo, nemohu si zapamatovat ten název jejich grupy se nechá od šikanátora rozstřílet břicho, aby to poté vypadalo, že přežila, ale to by nesměli být autoři takový fašouni přes smrt a nechat jí nakonec zaké umřít v nějaké postraní uličce při oslavách rozbití města a nastolení emokracie. Prostě tam byly chyby, ale já sem si seriál až na ty konce užil a určitě doporučuji jako jednohubku zkouknout, nic neztratíte. Nakonec sem se rozhodl dát 7,5/10 chilli 4* jelikož dokonalé to nebylo. Nejdelší komentář co jsem kdy napsal, tak si toho važte. ()

Shredder

Akame ga Kill! spolu s Tokyo Ghoulom, SAO a dalsimi novymi pocinnmi patri k tym kuskom, ktore tinedzeri, ktori pluju na starsie anime, ospevuju do neba, odporucaju kazdemu na 9Gagu a podobnych strankach a zaprisahavaju sa, ze nikdy nic lepsie nevideli. Nedavno som pisal k Nanatsu no Taizai, ze sa na to dobre pozera, ale je to v zasade vo vsetkych ohladoch priemerne a vsetko sme to uz niekde videli. V tomto pripade plati to iste, dalo by sa povedat, ze este viac stereotypne a plnsie klise a odlisuje sa to len umrtiami viacerych postav a nevyhybaniu sa brutalite. Zakladna idea je jednoducha, mlady bojovnik Tatsumi sa prida k elitnej skupine asasinov bojujucej proti imperiu, aby im pomohol ukoncit rezim, utlacajuci 90% obcanov. Vacsinu deja tvoria suboje medzi dvoma skupinami schopnych bojovnikov, ktore si idu navzajom po krku a len obcas sa im do cesty pripletie niekto iny. Agame ga Kill! trpi jednym velkym neduhom, ktory ho spaja s Clymore, Elfen Lied, Ao no Exorcist, Angel Beats! a dalsimi serialmi. Ano, tusite spravne, hovorim o predcasnom ukonceni anime, kedy sa odignoruje manga a vymysli sa alternativny koniec, aby serial neprestal len tak, z nicoho nic. Tym padom zrazu rozvijajuci sa pribeh prestane davat zmysel, kedze z nicoho nic sa cely dej vystupnuje obrovskou rychlostou a miesto normalneho zakoncenia pride zbesile fillerove sialenstvo, kde vsetko pravom posobi prilis uponahlane. V tomto pripade sa to zvrtava myslim po sedemnastej casti, takze ak niekoho pribeh zaujal a chce vediet ako pribeh naozaj skonci, musi sa pustit do citania mangy. ()

DaweForeman

Řekl bych snad, že jedno z nej anime tohoto roku. Zpočátku jsem čekal nějaké další "vtipné" fantasy ala Fairy Tail, ale naštěstí tomu tak nebylo. Humor se tam sice dost vyskytuje, ale ještě v celkem přijatelném měřítku. Co mi celou dobu ale lámalo hlavu bylo časové zařazení, protože vzhledem k tomu, že tam měli zbraně, určité oblečení a další jiné, tak opravdu těžko říct, zda se to dá nazvat čistě fantasy. Nejvíce přehnané bych viděl ony pokusy šíleného doktora. Velkým plusem bych viděl snahu o vybočení z klišovitých příběhů, kdy se autoři nebáli ukázat dost krve (zase ne přehnaně moc) a taky nechat kohokoliv umřít. Dále onen zakomponovaný prvek etiky tam působí taky celkem dobře, kdy to hezky podtrhává tu atmosféru dané situace. Ale spíše než by člověk prožíval onu revoluci, spíše prožíval události Nočního zátahu. Boje super (především poslední duel - vy víte koho :P). Konec ani nemůžu nijak kritizovat, protože to obecně k tomu asi celou dobu směřovalo - trochu bych řekl, že i dilema, které řešili i při Dexterovi. Možná by se člověk trochu s tím koncem i sžil (spadla z něho ta tíha), kdyby to mělo alespoň tak dvě-tři série (přece jenom některým postavám tam nebylo dáno dost prostoru a některé části příběhu byly zbytečně uspěchané). Hudba i animace bych řekl celkem dobrá. ()

Kimkong

Ze začátku super. Je to seriál kde proti sobě stojí dvě skupiny, z nichž ani na druhý pohled ani jedna není ta dobrá ne špatná. Vraždí všichni, a jsou přesvědčeni, že dělají dobro. Vyjímkou je předseda, to je křivák každým coulem. Později se seriál změnil v obyčejnou vyvražďovačku a navíc utekl manze, což mu neprospělo. Každopádně animace dobrá a hudba taky nebyla špatná. ()

Herr_Karotte

No, tady se budu asi trochu lisit od nazoru nekterych otaku, ale mne se Akame ga Kill dost libilo. Je pravda, ze 5* je mozna prilis optimisticke hodnoceni, ale dost se do toho promita to, ze z novodobe tvorby (posledni 3 roky) me zaujalo jen par kousku a tohle je jeden z nich. Jak nekteri jiz zminili: Ano, je tan dost klise. Ale mi to nejak moc nevadilo. Naopak se mi hodne libilo, ze prakticky kazdy charakter dostane dostatek mista k tomu, abyste ho poznali. Obecne psychologicka stranka Akame ga Kill je na dost slusne urovni a hlavne... hlavne se tam umira! To bylo velice prijemne prekvapeni, kdyz i kladasove obcas padaj jak hrusky... coz je rozpor asi s nejcastejsim anime klise a velice prijemne zpestreni :) ()

Vykuk

Zase jeden nádherný kousek a důvod, proč mám rád japonské anime.. emocionální bomba, ztělesněné umění, konec sice kapku zaskočil. rozhodně překvapil, ale jaksi nezbyl čas to vydýchat, zažít nostalgii v tak relativně krátkém seriálu, dobré.. oba palce nahoru! ()

Ondrasecek

Tento seriál o partičce sympatických zabijáků, co chtějí změnit společnost, se mi moc líbil. Záporné postavy jsou naopak skvělou ukázkou toho, jak člověku dokáže pokřivit realitu osamělost, bolest a nekritické uvažování. Ovšen nevím, zda je to tím, že nejsen Japonec, ale nechápal jsem počínání některých postav. Miluji tě, a proto tě chci zabít - Jako really? Některé záporné postavy se taky skálopevně držely své strany, i když vlastně za mě neměly důvod bojovat. Umírání hlavních postav šlo taky kalkulovat ve stylu: Hmm, ten teď dokázal něco zajímavého, tak určitě brzy umře. A opravdu se to dařilo, což je podle mě trochu klišé, děj by nás měl překvapovat. Boje a zápletka se mi moc líbily, jen jsem možná od konce a chování některých postav čekal víc. Super je, že nebyla hlavní postava vytěžována, pokud tam vůbec nějaká byla. 75% ()

CaladanChmur

"Saraph **** Než jsem začal psát komentář, musel jsem prostě počkat na konec. To je z důvodu, že mě tohle anime pokaždé dokázalo něčím překvapit. Kdybych měl svůj názor shrnout do jednoho souvětí, vypadalo by to asi takhle: Je to super, ale je to vlastně i docela blbost. (15.12.2014) " Tohle je absolutně přesné.Sám netuším,proč se mi to vlastně líbilo.Všeho je tam moc a všeho je tam zároveň málo.Asi,že se to vždycky někam začíná posouvat a pak se to najedno zaměří na něco jiného (myslím tím styl...nemyslím děj).Mých 5 hvězd je asi přemrštěných vzhledem ke spoustě jiných anime,ale asi mě chytnul ten fakt kontrastu,kdy umírají i hlavní hrdinové a přitom je to dětinské. ()

davistercz

Pilot hodně zajímavý a především dost drsný. Nic pro slabé žaludky. Děj je přehledný a diváka rychle upoutá. Seriál působí komediálně, ale realita je jiná. U mě zatím 100% jsem naprosto spokojený. ()

Amarus

Zhlédnuto s originálním zvukem a angl. titulky, bez znalosti mangy. ---- Ve srovnání s několika fakt nešťastně poskládanými hranými pačiny japonské kinematografie a nevelkým množstvím zhlédnutého anime, já, nesvětoborný student všeobecna, si Akame ga Kill! přebral nějak takhle: Japonci, coby absolutní mistři v kloubení protichůdných, případně totálně nesmiřitelných nápadů, scén a žánrů filmových i hudebních, mi poprvé naservírovali něco, z čeho se mi nechtělo trapností umřít. AgK! se kdovíjak daří balit velké myšlenky do jejich zjednodušených verzí a sem tam i moudře poučovat. Dále, a na to já dám, doprovází AgK! perfektní hudba. Vytřeštěné hrození se toho, který žánr vybafne v další scéně, rychle přerostlo v nadšené očekávání. Je mi záhadou, jak bylo možné přejít od metalové kytary k nástrojům tradičních čínských motivů a záhy ke skotským dudám a tvářit se u toho nenuceně (bizarní!); velká fascinovaná poklona pánovi jménem Taku Iwasaki. Totéž šílenství aplikují tvůrci na nálady scén - třeba když se z mrtvolně seriózního hovoru stane dětinské pošťuchování (OCD Susanoo), kdy nemá smysl nic jiného než praštit hlavou o stůl, a naopak. ---- Předloha AgK! je prý "shōnen manga" neboli, pokud to chápu, manga primárně určená pro chlapce mladší čtrnácti let. ... Narušené chlapce. Kulometný spád a přemíra masakrů je jedním z důvodů, proč jsem se u AgK! nenudila (nadchlo mě to!), ale nejsem si jistá, jaký dopad by to na mě mělo ve dvanácti. Fakt, že vím, kdo je teoretickou cílovou skupinou, mi na druhou stranu pomáhá pochopit, proč jsou jak hlavní, tak vedlejší postavy jasnou a ukecanou přehlídkou stovky zkázonosných lidských pohnutek a úchylek. Tvůrci donutily mne - přecitlivělého diváka - aby některým zrůdám věřil, aby je litoval a aby je (ne)chápal. (Aria, Stylish, Seryu!, Esdeath.) Ach, a nesnášel. Seryu je pro svou nevinnou fanatičnost příšerně otravná a Stylish... škoda mluvit. ---- Vyvražďování protagonistů. V každém druhém komentáři se objevuje přirovnání k Vrahu Martinovi a ani já se mu nevyhnu; zdejší specialitou je smrt postavy přesně ve chvíli, kdy si ji opravdu oblíbíte. ---- Střídání komických a vážných situací tu kupodivu funguje (takové štěstí má asi jeden výtvor z tisíce). Často jsem se slyšela smát. Hudba, animace, myšlenky, pohled z obou stran barikády, hektolitry krve, vývoj postav, děj a dokonce i závěr... nemám výhrad. ---- https://www.youtube.com/watch?v=ViCoQy5F6p8 & https://www.youtube.com/watch?v=d954E-ZQNr0 & https://www.youtube.com/watch?v=DJ0gIYReW2Q ()

Mikkail

[Emoce ★★★★★ | Děj ★★★★ | Grafika a hudba ★★★★★] Masakr. Mohlo by se zdát, že krvavé horory budou jen o akci, ale Akame ga Kill! si zachovává i emoce. Děj proti sobě postaví rebelskou skupinu Night Raid a protiodbojovou policejní jednotku Jaegers v čele s Esdeath, která je hlavním důvodem, proč dávám tomuto anime tak vysoké hodnocení. Většina postav má jednoduché a vtipné pojetí a seriál připomíná jakousi komedii. Zlom nastává v momentě, kdy je prolita první krev a řady obou stran se začnou tenčit. Divák by si často mohl říct: „Tahle postava neumře, ta je až moc důležitá.“ O to víc slz padne, když se dotyčná postava kácí do louže své vlastní krve s vyděšeným pohledem a poražena někým dalším. Na konci toho všeho bude jenom pusté místo s pár přeživšími. ()

Agraynel

EMOČNÍ MASAKR! Doslova, bez nadsázky. Tohle anime rozhodně dokážu zařadit mezi naprostou špičku, kterou jsem zatim viděl. Divák si tady vytváří pozitivní vztah i k zápornejm postavám i když ví, že pravděpodobně umřou. Wait a minute, všichni umřou. Ukázka toho, v jak strašně prohnilým, zkorumpovanym a hnusnym světě žijem. Značná část je dost depresivní, krutá, ukazující zoufalost každodenního  života lidí, který jsou nucený poslouchat "ty nahoře", skákat jak pískaj a nechat se oblbovat tím, jak ovlivňujou mediální systém. Doporučuju si nevytvářet žádnej oblíbenej charakter, jakože vůbec žádnej (guess why haha). Strašně se mi tady líbil koncept toho, jak vlastně všichni bojujou za správnou věc, i když je očividně špatná, všichni mají rodiny, všichni někoho milujou, ale jsou prostě proti sobě a chtěj se navzájem poslat čmuchat pod kytky. Vyvážení dílů je taky pěkně zpracovaný, hodně prostoru věnovaný pro objasnění životního příběhu proč co daná postava dělá, odkud pochází, co zažila, peak. S každym dílem lvl drastičnosti šíleně stoupá a posledních cca 5 dílů jakože uffff. Díl 21, kdy na konci Tatsumimu umře v náručí Mine, se kterou se tak moc navzájem vysírali, až se do sebe zamilovali... Noooo emóšnl demidž 10/10 peak anime. ()

JackStrange

Z davu průměrných anime vyčuhuje svou "snad záměrnou béčkovostí", postavy nahlas vykřikují své pocity, krev teče proudem a záporáci jsou sympatičtější než "klaďasi". Příběh mě mnoho neoslovil, ale pár zajímavých nápadů a zvratů by se tam našlo. Postavy sice působí jako, že je někdo vymyslel mezi snídaní a cestou do práce. Ale aspoň že smrt je faktorem a kromě Akame (?asi hlavní postava ?) není ani nakonci v bezpečí nikdo. ()

HiccupIII

Tak jo přiznám se že dokoukat první díl mi dalo opravdu zabrat. První dojem s tohohle Anime byl celkem dobrý ale jak došlo na první brutální scény kde začali umírat neviní, tak sem si řekl že to není nic moc pro mě. Ale jak uběhla další minuta tak sem zjistil kdo jsou vlastně zlí a kdo hodní takže rozhodně nevypínat může se vám to kdykoliv zalíbit. Nejroztomilejší postava je rozhodně Akame mě osobně přišla jako docela záhadná postava, pořád bych chtěl vědět víc o její minulosti ale věřím že jen co se setká se svou sestrou leccos se objasní. Anime se mi moc líbí a doufám že až ho dokoukám celé že se hodnocení nezmění. ()