Knick: Doktoři bez hranic

• USA The Knick
USA, (2014–2015), 18 h 5 min (Minutáž: 43–58 min)

Clive Owen, Eve Hewson, André Holland, Eric Johnson, Juliet Rylance, Chris Sullivan, Cara Seymour, Zuzanna Szadkowski, Lucas Papaelias, Suzanne Savoy (viac)

Knick: Doktoři bez hranic je nový dramatický seriál z produkce Cinemaxu od oscarového režiséra Stevena Soderbergha. Odehrává se v centrálním New Yorku roku 1900 a soustředí se na legendární nemocnici Knickerbocker Hospital, kde na začátku dvacátého století pokrokoví lékaři, zdravotní sestry a všechen ostatní personál posouvali hranice medicíny v době, kdy úmrtnost lámala rekordy a antibiotika neexistovala. Clive Owen ztvárňuje hlavní roli doktora Johna Thackeryho, skvělého chirurga, jenž je průkopníkem nových metod v oboru, navzdory své vážné závislosti na kokainu. Thackery vede tým lékařů, který zahrnuje jeho chráněnce Dr. Everetta Gallingera, mladého Dr. Bertieho Chickeringa a Algernona Edwardse, nadějného chirurga, který byl Thackerymu nedávno vnucen. Dalšími zajímavými postavami v nemocnici jsou: Cornelia Robertsonová, dcera patrona nemocnice; mrzoutský řidič sanitky Tom Cleary; Lucy Elkinsová, sestra, jež nedávno přišla z venkova; nečestný ředitel Herman Barrow a Sestra Harriet - jeptiška, které nečiní potíž říci svůj názor.

Cinemax uvádí druhou řadu dramatického dobového seriálu, nominovaného na cenu Emmy®, od oscarového režiséra Stevena Soderbergha. Clive Owen se vrací v hlavní roli jako John Thackery, vynikající chirurg v newyorské nemocnici na počátku 20. století, který navzdory své závislosti na drogách posouvá hranice medicíny, morálky i rasové rovnoprávnosti. Nemocnice Knick, jak se The Knickerbocker Hospital zkráceně nazývá, je od začátku druhé řady zmítána dramatickými otřesy, jelikož nepřítomnost Thackeryho (je hospitalizován v Nové Anglii kvůli závislosti na kokainu), nedostatek bohatých pacientů a četné finanční přešlapy dovedly představenstvo k rozhodnutí přemístit legendární nemocnici z centra města na jeho okraj. Jak plány na stěhování postupují, Algernon Edwards (André Holland) - nadaný chirurg černé pleti, jehož milostný románek s patronkou nemocnice Cornelií Robertsonovou (Juliet Rylanceová) skončil potratem a Corneliiným sňatkem se zámožným bílým dědicem - se snaží zaujmout Thackeryho pozici hlavního chirurga. Ostatní lékaři, zdravotní sestry, jeptišky a správcové se mezitím potýkají s řadou problémů jak v profesním, tak v soukromém životě. (Cinemax)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (21)

Knick: Doktoři bez hranic (2014)

Výborný seriál z lékařského prostředí z doby před 120 léty. Medicína je na rozkvětu a plno věcí ještě neexistuje. Sledujeme příběh jedné nemocnice z NY, kde je několik vynikajících chirurgů a jednoho chirurga, který je pravděpodobně nejlepší na světě. Léčí se, operuje se a postupně se do popředí dostávají příběhy jednotlivých postav. Každá postava je napsána parádně, hlavni prim hraje ale John Thackery coby prvotřídní chirurg Knicku s Clivem Owenem v hlavní roli. Zahráno parádně. Ostatní postavy byly taky super a prostředí, které je zasazeno do doby ještě dávno před první světovou válku je zajímavé. ()

Systém a šílenství (2014) (S01E01)

Hodně zajímavý počin. Začíná 20 století, medicína se rozvíjí a my jsme svědky toho, jak se ošetřovalo, operovalo a léčilo pred 100 lety. Byl to masakr, a dnes takovým lidem vděčíme, protože díky nim je medicína tam kde je. A musí se jít dál, jednoho dne by totiž lidé mohli být na náhradní díly, přestali by trpět a dožívali se delšího věku. Zmizely by zákeřné a otravné nemoci apod. Přeci jen medicína je nejspíše nejdůležitější věda, jaká existuje. ()

Pán s botama z Paříže (2014) (S01E02)

Opravdu těžká doba, kdy lidi umírali někdy i pro nic za nic. Medicína byla na začátku, operace končili spis smrtí než úspěchem a operovalo se převážně když už nebyla jiná možnost. Kokain byl legální, používal se běžně v lékařství, černoši byly pro všechny jen odpad, nebo druhořadí lidé. Elektriku měli jen ti nejbohatší a svět ještě nepoznal první ani druhou světovou a auta v podstatě ještě ani neexistovala. Tenhle seriál nebude romantická procházka, ale skutečná realita začátku minulého století, století, které končilo moderní dobou, kdy technologie i medicína expandovala ohromnou rychlostí, století ve kterém se ke konci většina z nás narodila, jeho začátky byly ale úplně někde jinde. ()

Pilná bleška (2014) (S01E03)

Nove případy, nové operace, nasraný negr. ()

A co důstojnost? (2014) (S01E04)

Náš černoch to má čím dál horší, i když trackery už se vůči němu nechová až tak hrozně a další operace probíhají. Jsem zvedavěj jak dopadne plastika nosu. Sestřička Lucy je ze všech sester nejlepší a pravděpodobně si buduje nějaký vztah ke Trackerymu. Vypadá to i na další nehumánní kšefty, které se konají. ()

Drží se v nich teplo (2014) (S01E05)

První plný počet. Nejde o to, že by ostatní epizody byly horší, ale spíš o to, že se rozjíždí příběh. Objevil se nový stroj "rentgen". Nemocnice řeší budoucnost, z Trackeryho se stává vynikající postava. Začíná tolerovat i černýho doktora, ten rozjíždí svojí vlastní ordinaci. Objevuje se další zákeřná nemoc, další operace, porod císařem se zdá být kámen úrazu. Zkrátka dějové linie se začínají vytvářet. ()

Nechceš mi říkat tatínku? (2014) (S01E06)

Asi nejlepší epizoda zatim. Trackery vymyslel postup při děložním ošetřování po císařském řezu, který byl pokaždé neúspěšný a spolu s Berdiem to vypilovali až jejich postup slavil úspěch. Trackery odhalí negrovo lékařské doupě, ale překvapila me jeho reakce. Je to borec a negr nenegr, prostě Edwards vymyslel plno vynazelů a svojí šikovností si Trackeryho získal a ten zase umí uznat talent barva nebarva. Další operace probíhají. ()

Doneste lano (2014) (S01E07)

Asi nejzajímavější a nejzvláštnější díl. Tentokrát se strhne hon na černochy, Knick najednou nabírá černé raněné a jelikož se dav bouří, jsou nuceni je tajně přesunout. Začalo 20 století a stále.to mají černoši velice těžké. Osobně se mě hodně líbil přístup Trackeryho a Berdieho, spolu s Edwardem jsou to nejlepší 3 doktoři a jim já fandím. Konec seriálu nám ukázal že vzniká opravdu zajímavý románek, který není zrovna ideální a hned v zápětí je další románek, který je taky trošku nevhodný. Tady se to nějak začíná zamotávat. ()

Pracuješ do noci docela často (2014) (S01E08)

Thackery je v úzkých dosel kokain. Tyfová káča se dostala ven a operace probíhají dále. Sice se nám někdy rozšiřuje a celkově příběh pokračuje tak operace trošku jdou do ústraní. Sice se v každým díle operuje, ale už jsou to spíše jen několika vteřinové záběry. Nezapomenu na prvních 10 minut prvního dílu, kdy se mi fakt dělalo zle. Císař neskutečný krvácení, nebo v dalších dílech prořízla tepna a krevotrysk. To jsem si říkal, že seriál pro slabší povahy nebude. To už ale davno neplatí, dneska jsou ty operace rychlejší, respektive ne tak do detailu zobrazený. Neříkám, že to je špatně, ale mělo to něco do sebe. Teďka se zase místo toho řeší více příběh, což je pochopitelný. Každopádně další plný počet. ()

Zlatý lotos (2014) (S01E09)

Trosku ujetý díl. Černobílý par je v prekérní situaci a Thackery je na tom čím dál hůře. Operace odešly do pozadí, hlavni chirurg má absťák. ()

Crutchfield (2014) (S01E10)

Dalsi skvely díl, tentokrát ale na finále malo vypjaté. Krevni transfuze byla zajímavá. Thackery super, ale jako doktor ve formě byl lepší. ()

Série 2 (2015) (S02)

2 série byla zkrátka horší. Možná se dělo více věcí, a životy ostatních byly drsnější, co se ale zábavnosti týče, tak první řada mě bavila víc. ()

Deset uzlů (2015) (S02E01)

Tentokrát začátek serie nebyl tak povedený jako v prvni řadě. Nejzajímavější byl opět Thackery. 10 uzel, jedeme domů !! ()

Nejste žádná květinka (2015) (S02E02)

Tahle epizoda byla o něco lepší, ale stale první řada byla lepší. Thackery není vůbec ve své kůži, snad jeho kariéra neskončila. ()

Spojování nejlepších s nejlepšími (2015) (S02E03)

Zatím asi nejhorší epizoda seriálu. Víceméně se nic neděje. Thackery do toho opět spadnul, Bertie odešel a operace už téměř neprobíhají. ()

Milá překvapení (2015) (S02E04)

Zajímavý díl a určité zlepšení. Thackery se dostává zase do formy. ()

Hyperflexe (2015) (S02E05)

Solidní díl, ořez mozku me dostal. ()

Pravidla jsou daná (2015) (S02E06)

Další fantastický díl. Thack je prostě klasa. Nejdřív dvojčata, kterým pomůže děj se co děj, pak se vrátí k bejvalce, protože ví, že to nemá lehký. Bertie se vrací domů, bohužel s maminkou to nedopadlo podle představ a z Lucy se stává zlatokopka. Nicméně Edwards to je kapitola sama o sobě a je fajn, že ho ostatní, obzvlášť Thackery, tak respektují. ()

Williams a Walker (2015) (S02E07)

Thacka jeho dvojcata a dalsi operace tuto epizodu zachránili. Ostatní byl spíš průměr. ()

Mně dobře není (2015) (S02E08)

Abby :( tohle bude rána, tohle jsem nečekal ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz