Píše se rok 1900 a v newyorské nemocnici Knickerbocker se role primáře chirurgického oddělení ujímá skvělý lékař John W. Thackery. Ve funkci vystřídal svého zesnulého mentora J. M. Christiansena. Na místo zástupce primáře chce dosadit svého chráněnce Everetta Gallingera, k jeho nevoli však, na přání dcery hlavního mecenáše nemocnice Cornelie Robertsonové, pozici zástupce získá Algernon Edwards. Tento talentovaný lékař s sebou sice přiváží chirurgické zkušenosti z Londýna a Paříže, Thackery ho ale kvůli barvě pleti v týmu nechce. Během prvního dne zažívá doktor Edwards v nemocnici nepřátelství a zášť, jeho touha zůstat pracovat vedle Thackryho, Gallingera, Dr. Bertrama "Bertieho" Chickeringa mladšího a sestry Lucy Elkinsonové je však silnější. (Cinemax)

Frajer42

Spoilery! Jakožto zdejší největší filmový odborník mám určité filmové a seriálové závazky. Být uznávaným filmovým znalcem s sebou přináší i několik obětí. Jednou z takových obětí je nutnost, abych se ujmul komentářů k nejrůznějším seriálům. Po úvodním dílu je vysoce pravděpodobné, že zde pár komentářů zanechám. Rozhodně velmi zajímavé výprava do dob, kdy Hippokratova medicína vzkvétala. Zvyknout si na hlavního doktůrka mi asi chvíli potrvá. Nemám až tolik v lásce volnočasové feťáky. Minimálně ve filmovém světě. Přijde mi to jako trošku laciné lákadlo ke sledování. Jako úvodní díl to účel rozhodně splnilo. Člověk byl seznámen s postavami, a dokonce proběhla malá ukázka operací. Uvidíme, copak nám přinesou následující díly. Lepší tři kousky. ()

Anderton

Začíname pekne zostra. Máme tu hneď dve explicitne nakrútené operácie na mieste, kde asi budú prebiehať počas celého seriálu, respektíve celej prvej série. Zároveň sa dozvedáme aj neresti a určité povahové defekty hlavného hrdinu v podaní Cliwea Owena a niečo o fungovaní nemocníc a nejakom tom lobbingu v branži na počiatku dvadsiateho storočia. Vyčítať toho nie je príliš čo, ale zase hodnotiť plným počtom, keď ešte neviem, ako sa seriál vyvinie, mi pripadá predčasné. ()

Najt

Hodně zajímavý počin. Začíná 20 století, medicína se rozvíjí a my jsme svědky toho, jak se ošetřovalo, operovalo a léčilo pred 100 lety. Byl to masakr, a dnes takovým lidem vděčíme, protože díky nim je medicína tam kde je. A musí se jít dál, jednoho dne by totiž lidé mohli být na náhradní díly, přestali by trpět a dožívali se delšího věku. Zmizely by zákeřné a otravné nemoci apod. Přeci jen medicína je nejspíše nejdůležitější věda, jaká existuje. ()