Poté, co Thackery s Bertiem vyzkoušejí nový postup, si oba chirurgové slíbí, že konečně zvrátí sérii neúspěchů na operačním sále. Cornelia má euforickou náladu z toho, že pomohla Speightovi vypátrat přenašečku tyfu, ovšem z vidiny, že se brzy stane manželkou Phillipa Showaltera, je o poznání méně nadšená. Thackeryho pobaví obchodníkova nabídka. Everett zvažuje, jak pomoci Eleanor překonat zármutek. Barrow se snaží vyhandlovat použité náčiní. Edward si po náhodném setkání uvědomí, že jsou jeho klinika i kariéra v ohrožení. (Cinemax)

Frajer42

Spoilery! Prozatím rozhodně nejlepší díl, který nabídl zajímavý děj na všech frontách. Docela mě pobavilo úvodní testování ženského útrobí. Krásná ukázka toho, že i doktořina může být někdy radost. Zajímavý byl určitě i pohled na jeden z prvních rentgenů - krásná to hračka. Vůbec poprvé během tohoto seriálu, se mi prohnaly po těle zimomriavky. Závěrečný úspěšný porod prostě neměl chybu. Třešničkou na dortu poté bylo spojení dvou velkých mozků, které by mohlo přinést hodně úspěchů. ()

Anderton

Tak tu každá načatá dejová línia dosahuje svojho vrcholu. Tajná "nemocnica" v podzemí je odhalená, pátranie po pôvodcovi týfusu sa končí a dočkáme sa pritom aj humoru, ale dočkáme sa aj smutných udalostí, kedy sa nepodarí zachrániť malého pacienta a pôvod nešťastia bol niekoľko častí dozadu, keď sme sledovali zápas s krysami. Takže áno, druhá polovica prvej série je svižnejšia než tá prvá, ale tento rozdiel nie je vôbec markantný, skôr sa pridáva plyn postupne. ()

Najt

Asi nejlepší epizoda zatim. Trackery vymyslel postup při děložním ošetřování po císařském řezu, který byl pokaždé neúspěšný a spolu s Berdiem to vypilovali až jejich postup slavil úspěch. Trackery odhalí negrovo lékařské doupě, ale překvapila me jeho reakce. Je to borec a negr nenegr, prostě Edwards vymyslel plno vynazelů a svojí šikovností si Trackeryho získal a ten zase umí uznat talent barva nebarva. Další operace probíhají. ()