Tridsiatnik Till Reiners (Axel Stein) vedie pokojný, nekomplikovaný a priemerný život. Pracuje ako pokladník v banke a jeho manželstvo s Miriam (Anna Maria Müheová) je šťastné, aj keď po všetkých tých rokoch spoločnej harmónie sa postupne dostavuje stereotyp. Bod zlomu však nedá na seba dlho čakať. Vybočenie zo životnej rutiny prichádza v podobe  maskovaného bankového lupiča. Ten si na útek vyberie Tillovo auto a navyše jeho majiteľa si pribalí do kufra ako rukojemníka. A keď si bandita zloží masku, Till zistí, že je to Nappo Navroki (Moritz Bleibtreu), klient,  ktorý nedávno márne žiadal o pôžičku v ich banke. Keď z Tilla opadne prvotný šok, uvedomí si, že taká dávka dobrodružstva mu vôbec nie je proti srsti, ba dokonca ho jej predstava celkom láka a vzrušuje. A tak sa takmer dobrovoľne vydáva so svojím únoscom na ďalšiu šialenú akciu, ktorú spájajú pojmy ako Amsterdam, dlhopisy, mafiáni z východu a Kajmanské ostrovy. Tillove finančné vedomosti sa únoscovi hodia do plánu a z doterajšieho rukojemníka sa stáva komplic. Nastal čas, aby Till zahodil predsudky, slušnú výchovu aj opatrnosť, a spolu so svojím únoscom Nappom sa po hlave vrhol do skutočného sveta zločinu a zločincov. (TV JOJ)

Hepy13

Bankovní lupič na útěku si pořídí opravdu nenápadnou káru.... není nad logiku ve filmu :-) Kdyby si raději vzal tu blbou Škodovku. Povedené tak na půl, hlavně díky stylu humoru který sedne tak 50/50. Ale jo, road komedie... navíc německá, má momentálně větší šanci na úspěch, a zaujetí diváků, než kdykoliv předtím. Zásluhu na tom má úspěšná komedie Fakjů pane učiteli. Tak uvidíme co budou Geršáci zkoušet točit dál... ()

nonick1

Opět pro mě překvapivě zábavná německá komedie se slušným scénářem i hláškami, vyjma té, týkající se špatné kvality českých škodovek, protože jde o auto vyráběné v rámci koncernu VW - tedy také německé :-) Pokud jde o klopýtající českou kinematografii a její soupeření s tou německou, napadá mě parafráze vtípku, manifestujícího jednotlivé fáze této marné snahy: 1) Dohnat a předehnat    2) Udržet krok     3) Neztratit stopu. ()

Majkak

Dobrá práce s psychologií hlavních protagonistů. Vedlejší záporné postavy jsou slabším místem filmu. Představují mix bizarnosti a tuposti. Thorwathův Náš vůdce je výborný film, z kterého lehce mrazí, jenže tam nebylo zapotřebí zakomponovat humor. Den blbec avizuje ambice být komedií, ale ulítlá místa mohou být zábavná jen pro ty, kdo v sobě pociťují pnutí taťky s rodinou na krku a nudou za zády, co se si nesměle pustí porno, když mamka není doma a nevidí ho. A vlastenci budou trpět. „To nemáš hrdost? Blbou škodovku. Češi umějí vyrábět děvky, ale ne auta!“ Není špatné být politicky nekorektní, ale lepší, když je to účet někoho jiného. ()

MickeyStuma

Bankovní úředník nedá propuštěnému vězni půjčku, ten záhy banku přepadne a při útěku onoho úředníka vezme jako rukojmího. A začnou se dít věci. Humorný snímek nenechávající na nikom a na ničem nit suchou. Pozor, ani na Česku. Začne bláznivá noc, která má dějově jistý potenciál, ale ve vývoji je to místy přeci jen až moc unáhlené. V komediálnosti se nijak netlačí na pilu a tak spíše pobaví hlášky. Charakter bankéře však ale v určitých situacích nesedne a vyznívá podivně a přehnaně. Snímek má však švih a rozjeté tempo si s přehledem drží. Jako akční komedie to kupodivu ale vcelku funguje. Alex Stein, kterého jsme u nás poprvé mohli vidět asi v prcičovském snímku ´Kalhoty v pozoru´, nebo ´Kluci to chtěj taky… a pořád´, se po herecké stránce vypracoval dobře. ()

bararich8

Dobrá ptákovina, kde se některé scény překvapivě povedly, ale jindy to zase skřípalo. Celkově takový průměr akorát na zabití času v busech SA, kde je součástí nabídky. 3* (Honza) Chtěla jsem dát odpad, ale koukám, že mě brácha už zase předběhl. Tenhle film jsem si pustila právě v autobuse SA, dala jsem mu skoro hodinu, a když jsem se této "komedii" ani jednou nesmála, musela jsem to vypnout. Ztráta času i při zabíjení času v buse... (Bára) ()

bearmeedek

Po váhavém rozjezdu začalo docela bavit. Prostě nenáročná a pohodová komedie s ulítnutými týpky. Konzumem uspaný bankovní úředníček se pod vlivem velkého stresu z únosu probudí k životu a začne si jej užívat bez ohledu na nějaké hranice. Dvě ponaučení pro život: Přestaneš-li zajímat svou partnerku, udělej ze sebe celostátně hledanou a nebezpečnou osobu. A nikdy se neotáčej zády k důchodcům, ani k těm, co už nevykazují skoro žádný pohyb. 70%. ()

E lan

Nicht meine tasse kafe... Opravdu podprůměrný německý akčně komediální film bez nápadu, plný mezer a nezajímavých hereckých výkonů. ** za evropský film, jinak to vidím ještě na kousek méně. ()

ZnalecH

No, přiznám se, že opravdu nevím, jak to ohodnotit. Zpočátku (a po většinu) filmu to byla taková blbost, že jsem se musel smát. Ale nedal bych tomu více než 2*. Pak se tam ovšem objevovaly momenty, kdy jsem si říkal, že tomu snad dám těch hvězd 5... ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Týpek znechucený svým nudným životem si vyhodí z kopýtka. Přepadení banky, rvačka s mafiány, únos - jednou to čeká všechny muže v krizi :D ()

Shitonit

Dva debilové na neuvěřitelně trapný road movie. Jediný co je fajn, je zdrhací scéna v Amstru, jinak to je fakt těžce prázdná sračka. ()

papadoce

Nemecké filmy vedia občas príjemne prekvapiť. A pokiaľ v nich hraje Móric, tak k tomu majú ešte bližšie, ale toto rozhodne nebol ten prípad. Čakal som, že sa v zásade dobre zasmejem pri tak nejak klasickej stokrát videnej zápletke, no počet zasmiatí sa zastavil niekde okolo nuly. Iste, Móric ma herecky bavil a aj farby to malo znova pekné, také farebné, ale dať tomu viac ako jednu - dve hviezdy by bol zločin. A keďže som kvôli nemeckým filmom zdrbal svoju nádhernú Pišulu a potom som dostal naservírované toto poloprázdne beznápadové veľdielo, je aj jedna hviezda viac ako dobrá. Zase raz film zbytočný jak ochrnutý plavčík. Scheiße. ()

Xpojntman

Citace z filmu a od Mirky Spačilové: „To nemáš hrdost? Blbou škodovku? Češi umějí vyrábět děvky, ale ne auta!“ Lepší než Fakju Goethe. Rozhodně. Doporučuji. ()

XXXXXXXX

Jednoho krásného dne vyšla v Německu úspěšná komedie. A ne, nejmenovala se Nicht mein Tag, ale Fack ju Göhte. Jenže potom se tohoto úspěchu chytil každý německý pablb, který stříhal tak maximálně tak Baťovi cvičky a žánr německé komedie, se vrátil zpět do žumpy filmového dna, což potvrzuje například dvojka Fak jů Goethe. Den blbec, je bohužel stejný případ promrhaného rozpočtu, ušlápnutých nápadů a nevtipné komedie. ()

jack_scott

Výborná německá krimikomedie, nicmoc jsem nečekal, a o to víc jsem překvapenej! Film se pěkně rozjede, a pořád si udržuje před dívákem náskok. Nic předvídatelného, nic nudného. 85%. ()